متروکس Matrox

کارت گرافیک Matrox ماتروکس
متروکس MatroxReviewed by متروکس Matrox on May 14Rating: 2.5متروکس Matrox

تاریخ متروکس Matrox

اولین محصول Matrox کارت گرافیک متروکس Matrox بود ALT-256 برای رایانه اتوبوس S-100، در سال ۱۹۷۸٫ منتشر شد ALT-256 تولید ۲۵۶ ۲۵۶ پیکسل صفحه نمایش تک رنگ با استفاده از ۸ kibibyte (64 kibibit) بافر متشکل از ۱۶ TMS4027 تراشه های DRAM ( 4 kibibit هر). نسخه گسترش یافته و به دنبال، ALT-512، هر دو در دسترس برای ماشین آلات اتوبوس اینتل SBC نیز هست. از طریق ۱۹۸۰s، کارت های محصول متروکس Matrox به تغییرات در سمت سخت افزار از بازار، به Multibus و سپس انواع استانداردهای PC است.
محصول Matrox رمز و راز. در طول ۱۹۹۰s، سری محصول Matrox هزاره از کارت های جذب خریداران مایل به برای یک صفحه نمایش با کیفیت بالاتر و واضح تر پرداخت. در سال ۱۹۹۴ معرفی محصول Matrox تصور محصول Matrox، یک کارت افزودنی که در ارتباط با یک کارت هزاره به منظور تدارک شتاب ۳D. این تصور در درجه اول در بازار CAD انجام شد. نسخه بعد از هزاره شامل ویژگی های شبیه به این تصور اما در این زمان سری پشت فروشندگان در حال ظهور مانند ۳dfx تعاملی عقب مانده بود. محصول متروکس Matrox تلاش های مختلفی برای افزایش سهم خود از بازار برای کارت های ۳D با قابلیت ساخته شده است. محصول متروکس Matrox رمز و راز، در سال ۱۹۹۶ منتشر شد، اولین تلاش این شرکت به یک کارت با بازی عملکرد خوب و با قیمت مناسب برای آن بازار بود. محصول ۲D خوب و عملکرد ۳D بود، اما تصاویر ۳D ضعیف با نتیجه که آن را در بررسی تمسخر شد، در حال مقایسه نامطلوب با Voodoo1 و حتی در حال نام مستعار “محصول Matrox Mystake” تولید می شود.

کارت گرافیک Matrox ماتروکس
کارت گرافیک Matrox ماتروکس

محصول Matrox Morphis Framegrabber

تلاش یکی دیگر از محصول متروکس Matrox G100 G200 و بود. G200 به عنوان دو مدل فروخته شد، G200 هزاره نسخه بالاتر پایان به طور معمول با ۸ MB حافظه SGRAM مجهز بود، در حالی که رمز و راز G200 استفاده از حافظه SDRAM کندتر اما افزود پورت خروجی تلویزیون. G200 ارائه عملکرد ۳D صالح برای اولین بار، اما مدت کوتاهی قبل از نسل جدیدی از کارت از Nvidia و ATI که به طور کامل از آن عملکرد بهتری نسبت منتشر شد. نسخه های بعدی در سری محصول متروکس Matrox G400 هرگز قادر به دست آوردن مجدد تاج بودند و خوشبختانه با وجود ادعاهای زیادی برای محصول متروکس Matrox Parhelia، عملکرد خود را ادامه داد تا به سرعت توسط بازیکنان بزرگ پیشی گرفت.

از آن زمان، محصول Matrox ادامه داده است به تغییر تمرکز از طرح کارت خود را به سمت تخصصی، بازارهای تو رفتگی در دیوار، در حال حرکت عمیق تر به برنامه های سازمانی، صنعتی، و دولت است. در سال های اخیر آنها بیش از یک سهم ۳-۵٪ از کل بازار کارت گرافیک برگزار کرده اند. محصول Matrox گرافیک، محصول متروکس Matrox ویدئو و محصول Matrox تصویربرداری: محصول متروکس Matrox در حال حاضر در سه بخش تقسیم شده است. محصول Matrox گرافیک مصرف کننده و کاربر نهایی با نام تجاری اولیه است، در حالی که محصول Matrox ویدئو بازار راه حل ویرایش ویدیو دیجیتال و محصول متروکس Matrox تصویربرداری به فروش می رساند بالا پایان سیستم ضبط ویدئویی و “دوربین های هوشمند”، دوربین فیلمبرداری با ساخته شده است در کامپیوتر برای برنامه های کاربردی بینایی ماشین.