کندانسور سردخانه

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

ویژگی های کندانسور سردخانه

۱ . ما در محصولات خود از موتورفن های axial مارک های معتبر جهانی EBM و زیلابگ که از نظر مصرف برق بهینه و از نظر کارکرد ، کم صدا هستند استفاده می کنیم.

۲ . کویل ها از جنس مس با فین های آلومینیومی است که فین ها به شکل موج دار سینوسی و توسط ماشین تمام اتوماتیک یکپارچه می گردند و کویل ها در چند ردیف ساخته می شوند.

۳ . کندانسورهای پوسته و لوله ای ما معمولا با لوله های مسی با قطر ۵/۸ اینچ و به همراه فین ستاره های آلومینیومی ساخته می شوند.

۴ . ستون بندی دستگاه از مقاطع ورق گالوانیزه با پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک و با ضخامت مناسب ساخته می شود.

۵ . استفاده از قطعات برقی شامل کنتاکتور ، بی متال ، کلید حرارتی ، کلیدهای مینیاتوری ، رله و … مارک هیوندای کره جنوبی

۶ . عایق بندی سیکل با عایق های حرارتی Aero flex

۷ . استفاده از کمپرسورهای بیتزر ، کوپلند و دانفوس در مدار چیلر به همراه شیر انبساط مارک GMC ایتالیا و قطع کننده ها و کنترل کننده های مدار مارک Danfoss[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]کندانسور سردخانه[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

کندانسور سردخانه هوایی یا هوا خنک

در کندانسور هوایی حرارت مبرد به هوای محیط انتقال می‌یابد. اگر جریان هوایی که از روی کویل‌ها عبور می‌کند به صورت طبیعی باشد به آن کندانسور جریان طبیعی گویند. اگر مثل فن اجباری باشد به آن جریان اجباری می‌گویند. کندانسور جریان طبیعی همیشه به صورت عمودی قرار می گیرد. از این رو به منظور افزایش انتقال حرارت یکسری پره میله‌ای به لوله ها جوش می‌شود . کاربرد کندانسور جریان طبیعی بیشتر در سیستم برودتی ظرفیت پایین مانند یخچال های کوچک است. در کندانسور جریان اجباری از یک یا چند فن به منظور افزایش جریان هوا استفاده می‌شود. نوع فن سردخانه به دلیل حجم قابل توجه هوای مورد نیاز از نوع پروانه ای می‌باشد.

به دلیل ضریب انتقال حرارتی کم سمت گاز، در قسمت خارجی لوله‌ها از پره‌ها استفاده می‌شود. جریان هوا می‌تواند به صورت افقی یا عمودی باشد. اکثرا ازبالا به پایین است. از آنجایی که جریان ثقلی مایع تقطیر شده در کندانسور به سمت پایین خواهد بود، بنابراین ورود مبرد در کندانسور‌های هوایی از بالا و خروج آن از پایین است.

معمول‌ترین ماده مورد استفاده در ساخت این کندانسور‌ها، ترکیب پره آلومینیومی با لوله مسی برای مبرد های هالوکربن است. برای مبرد آمونیاکی لوله استیل یا آلومینیومی استفاده می‌شود. کاربرد کندانسور هوا خنک در سردخانه و تونل انجماد و … از ظرفیت‌های پایین چند کیلو وات تا ظرفیت‌های بالا تا چند صد کیلووات را پوشش می‌دهد.
کنترل ظرفیت کندانسورهای هوا خنک جریان اجباری با تنظیم دبی هوا صورت می‌گیرد. در واقع فشار تقطیر کنترل می‌شود. که به وسیله کنترل دور فن و یا خاموش و روشن کردن فن‌ها انجام می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

کندانسور آبی یا آب خنک

کندانسور آبی حرارت را به آب انتقال می دهد. کندانسور آبی می‌تواند در مدل ساده به صورت دو لوله هم مرکز باشد که به آن کندانسور دو لوله‌ای می‌گویند. این سیستم برای ظرفیت‌های پایین کاربرد دارد. نحوه کندانس به این صورت است که جریان آب و مبرد به صورت خلاف جهت همدیگر حرکت می‌کنند تا بتوان حداکثر مقدار سابکولینگ را ایجاد کرد.

در ظرفیت های بالاتر مرسوم‌ترین نوع کندانسور آب خنک، کندانسور پوسته و لوله است. نحوه انتقال حرارت به این صورت است که آب در داخل لوله و مبرد در پوسته جریان دارد. معمولا اختلاف دمای تقطیر با دمای آب ورودی کندانسور در کندانسور‌های آب خنک حدود ۱۰ درجه سانتی‌گراد و اختلاف دمای آب ورودی با خروجی کندانسور حدود ۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

در یکسری از موارد آب مورد نیاز برای خنک کردن کندانسور از منابعی مانند رودخانه، دریا یا چاه استفاده می‌شود. البته می بایست شرایط زیست محیطی را در نظر گرفت. ولی در روال عادی می بایست از وسیله ای به نام برج خنک کننده برای خنک‌کاری آبی در کندانسور استفاده کرد.
برج خنک‌کننده دستگاهی است که در آن با تماس مستقیم آب گرم و هوای محیط ، دمای آب کاهش یافته و مجدد در کندانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

کندانسور تبخیری

 • کندانسور تبخیری را این‌طور می توان در نظر گرفت که همان کندانسور هوایی است.
 • با این تفاوت که بر روی لوله‌های آن آب پاشیده شده است.
 • نحوه عملکرد کندانسور تبخیری به این صورت است که هوای محیط از روی لوله‌های حاوی مبرد عبور داده می‌شود.
 • همزمان یک پمپ آب را از مخزنی که در پایین کندانسور قرار دارد
 • بر روی لوله ها می‌پاشد و همزمان شدن آب و هوا حرارت بیشتری را از سیال می گیرد.
 • کاربرد کندانسور تبخیری معمولا در سیستم‌هایی است که از مبرد آمونیاک استفاده می‌کنند و دمای خروجی مبرد از کمپرسور بالاست .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

فن کندانسور سردخانه

 • فن کندانسور سردخانه‌ها اعم از بالای صفر و زیر صفر و تونل انجماد عمدتا از نوع مکنده آکسیال می‌باشد
 • در اواپراتور و کندانسور همیشه فن از روی کویل‌ها هوا را می‌مکد و هوا را روی کویل فوت نمی‌کند
 • ویژگی فن آکسیال سردخانه این است که پرتاب باد مستقیم دارد. جابجایی هوا در آن بالا می‌باشد
 • رعایت یک نکته در مورد فن آکسیال الزامی می‌باشد
 • و آن این است که این فن‌ها اختلاف فشار در پشت و جلو فن را نمی‌پذیرند
 • در صورت بروز اختلاف فشار میزان هوادهی فن کاهش می‌یابد

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]