پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

 

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

 • لاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه ( GRP یا فایبرگلاس) که در حقیقت یک ماتریس پلیمری تقویت شده با الیاف شیشه ویژه است.
 • امروزه در ساخت مخزن آب شرب با عنوان مخزن GRP یا مخزن آب شرب جی آر پی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 • GRP یا کامپوزیت فایبرگلاس یک ماده با قیمت مناسب، سبک وزن، بسیار قوی و مستحکم است
 • که می تواند با روش های شکل دهی به هر شکلی در آید و به این دلایل است که روزانه بسیاری از مخازن آب شرب قدیمی با مخزن GRP جایگزین می شود.
 • مخزن جی آر پی یک تک لیف شیشه ای ساختار بسیار قوی و مستحکم هم در جهت کشش و هم در جهت فشاری هم محور با لیف دارد.
 • هرچند که ممکن است به نظر برسد الیاف در جهت فشاری قوی عمل نمی کنند
 • اما در واقع تناسب بسیار بلند الیاف موجب شده است که اینگونه به نظر برسد.

معایب مخزن GRP برای آب شرب

برای مخزن آب شرب مخازن GRP هم ممکن است مانند مخزن SMC مشکلاتی را داشته باشند و به این همین دلیل است که توصیه می شود از شرکت های با تجربه و توانا برای ساخت و راه اندازی مخزن آب شرب دعوت شود. بعضی از این مشکلات که در مخزن GRP ممکن است رویت شود به شرح زیر است ( البته باید توجه داشت این مشکلات در سایر مخازن آب شرب مانند مخزن SMC و همچنین گاهاً مخزن گالوانیزه نیز پیش آید. البته بعضی از مشکلات منحصر به مخزن کامپوزیتی است و بعضی دیگر منحصر به مخزن فلزی و محزن گالوانیزه)

فرسایش ماستیک مخزن آب شرب

 • فرسایش ماستیک زمانی رخ می دهد که مفاصل و پیچ های فولادی که پانل ها را نگه داشته باشند، شروع به خوردگی می کنند ( مشترک میان مخزن کامپوزیت و مخزن فلزی و مخزن گالوانیزه مدولار ) و یک مکان امن را برای رشد باکتری ها فراهم می کنند.
 • باد کردگی اسموزی سطح GRP به دلیل نفوذ آب می تواند منجر به جدایش ژل کوت روی پنل ها شود و سطحی مناسب برای رشد ریز یاخته ها بوجود آورد ( در مخزن کامپوزیتی و مخزن SMC).
 • این یک مشکل بسیار مهم در مخزن آب شرب است که اگر نادیده شود مشکلات بسیاری در پی دارد.
 • این خوردگی ها و باد کردگی های مخزن آب باید به سرعت تعمیر گردد زیرا به مرور زمان بیشتر شده و باعث جدا شدن پوسته می شود و مزه ی بد آب را در پی خواهند داشت.
 • همواره در انتخاب مخزن آب شرب چه مخزن گالوانیزه و چه مخزن SMC این مورد را در کنار کیفیت آب محل بهره برداری از مخزن آب شرب در نظر بگیرید. آی آر مخزن با انتخاب جنس مناسب برای مخزن شما و همچنین پوشش دهی مخازن آب شما میتواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

قارچ و جلبک در مخزن آب شرب

قارچ های اسپور سیاه گاهی در مخزن GRP خالی که نیاز به تعمیر دارد دیده می شود.

اگر برای از بین بردن این جلبک ها دیر وارد عمل شوید کار بسیار سختی در پیش روی خواهید داشت به همین دلیل توصیه می شود که مخزن آب شرب مرتب مورد بازبینی قرار گیرد.

این جلبک ها در مکان های نمور و تاریک دیده می شوند و مشکل مخزن آب گالوانیزه و فلزی هم می تواند می باشد. وجود این نوع جلبک در مخزن آب ممکن است سلامت انسان را به خطر اندازد. مخزن GRP و مخزن SMC نیز مانند سایر انواع مخزن آب باید مرتبا مورد بررسی قرار گیرد تا از سلامت آب آشامیدنی اطمینان حاصل گردد.

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)

پکیج تصفیه فاضلاب GRP (اسمبل در محل)