نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار

نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار

اگر در مورد نحوه نگهداری از ژنراتور آماده سیستم ورودی و سیستم اگزوز به کار و همچنین ژنراتور AC نمی دانید، این مقاله شما را راهنمایی می کند تا بیشتر بدانید. همانطور که می دانیم تعمیر و نگهداری منظم دیزل ژنراتور نه تنها می تواند طول عمر ژنراتور را افزایش دهد، بلکه عملکرد واحد را نیز بهبود می بخشد.

سیستم ورودی

I. سیستم ورودی عمدتاً از یک مجرای ورودی و یک فیلتر هوا تشکیل شده است.

II. فیلتر هوای پیکربندی شده در مجموعه دیزل ژنراتور متوسط ​​به بالا یک فیلتر هوای کاغذی خشک است. فیلتر دارای نشانگر مقاومت برای نشان دادن انسداد عنصر فیلتر است. نشانگر مقاومت باید قبل از هر بار راه اندازی و راه اندازی دستگاه بررسی شود. هنگامی که تمام علائم رنگی از پنجره قابل مشاهده است، فیلتر هوا باید بلافاصله تعویض شود. فیلتر هوای تعویض شده باید دور ریخته شود و قابل استفاده مجدد نیست. هنگام تعویض فیلتر هوا باید دقت ویژه ای داشت تا از ورود گرد و غبار به داخل سیستم ورودی جلوگیری شود.

سیستم اگزوز

صدا خفه کن صنعتی سنگین مجهز به مجموعه دیزل ژنراتور متوسط ​​به بالا یک صدا خفه کن جذبی است. اصل کار صدا خفه کن جذب صدا با نصب یک بوش جاذب صدا در داخل صدا خفه کن است که دارای محدوده فرکانس وسیع کاهش نویز است. مقادیر فشار برگشتی اگزوز صدا خفه کن و لوله اگزوز با هم جمع می شوند تا مقدار فشار برگشت اگزوز کل سیستم به دست آید.

نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار, دیزل ژنراتور

تعمیر و نگهداری ژنراتور

بررسی قبل از عملیات

I. اتصال به زمین : ژنراتور هنگام خروج از کارخانه به زمین متصل نمی شود و باید طبق مقررات سایت به درستی زمین شود. اتصال زمین نامناسب و محافظت نادرست می تواند منجر به آسیب به مجموعه ژنراتور و حتی آسیب شخصی شود.

II. اتصال مجدد : اکثر دینام ها را می توان مجددا سیم کشی کرد تا ولتاژهای خروجی مختلف را تطبیق دهند. قبل از تغییر ولتاژ، بررسی کنید که سایر قطعات برای ولتاژهای جدید مناسب هستند، مانند کلیدهای برق، ترانسفورماتورهای جریان، کابل ها و آمپرمترها، ولت مترها و غیره.

III. بازرسی عایق

پس از نصب ژنراتور ابتدا مقاومت سیم پیچ را بررسی کنید. در این مرحله، رگولاتور خودکار باید قطع شود، دیود چرخان را می توان به طور موقت با سیم وصل کرد، یا ابتدا آن را قطع کرد، و تمام خطوط کنترل باید قطع شوند. سیم را بین نقطه میانی و زمین جدا کنید و امپدانس را از ترمینال به زمین با یک میگر 500 ولت یا ابزار مشابه اندازه گیری کنید. مقاومت عایق از ماشین به زمین باید بیش از 2MΩ باشد. اگر مقاومت عایق کمتر از 2MΩ باشد، سیم پیچ باید خشک شود.

نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار, دیزل ژنراتور

Doosan نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار, دیزل ژنراتور نکات تعمیر و نگهداری ژنراتور آماده به کار, دیزل ژنراتور

نکات تعمیر و نگهداری

I. توصیه می شود که کاربر به طور مرتب ژنراتور اصلی و کلیه لوازم جانبی را بررسی و تمیز کند.

II. با توجه به داده های ژنراتور، عملکرد عایق سیم پیچ قبل از اولین استفاده آزمایش می شود. در صورت پشتیبان گیری از ژنراتور، بسته به رطوبت محل ذخیره سازی، عایق سیم پیچ سیم پیچ هر 3 تا 6 ماه تشخیص داده می شود. در مناطق با رطوبت بالا، توصیه می شود که کاربر یک بخاری در ژنراتور نصب کند تا در صورت استفاده نکردن از دستگاه، آن را خشک نگه دارد، که به کاهش میزان خرابی ژنراتور کمک می کند و عمر مفید آن را تضمین می کند.

III. داخل و خارج دینام باید به طور مرتب تمیز شود و دفعات تمیز کردن بستگی به محیطی دارد که دستگاه در آن قرار دارد. هنگامی که نیاز به تمیز کردن است، این مراحل را دنبال کنید: برق را قطع کنید، گرد و غبار، خاک، روغن، آب و هر مایع بیرونی را پاک کنید و توری تهویه را تمیز کنید، زیرا این چیزها وارد کویل می شوند و باعث گرم شدن بیش از حد سیم پیچ می شوند یا شکستن عایق گرد و غبار و خاک را باید با جاروبرقی مکید. برای تمیز کردن از هوای دمنده یا اسپری آب پرفشار استفاده نکنید.

IV. نصب، بهره برداری، نگهداری یا تعویض نادرست قطعات می تواند منجر به آسیب جدی یا آسیب به تجهیزات شود. پرسنل خدمات باید واجد شرایط کار در خدمات الکتریکی و مکانیکی باشند. برق گرفتگی می تواند باعث صدمات جدی شخصی و حتی مرگ شود. هنگام انجام سیم کشی برق، کاربر باید از عملکرد اشتباه اتصال مستقیم بین زمین و خط خنثی ژنراتور اجتناب کند.

بخاری (اختیاری)

نوع بخاری ست جنرال

I. بخاری ژاکت آب: ژنراتور در حالت آماده به کار است، هنگامی که ولتاژ اصلی به درستی وصل شود، برای گرم کردن خودکار مایع خنک کننده واحد استفاده می شود. هنگامی که دما به حدود 45 درجه سانتیگراد (قابل تنظیم) افزایش می یابد، گرمایش به طور خودکار متوقف می شود. بخاری ژاکت آب برای واحدهایی که ممکن است در مناطق یخ زده باشند مورد نیاز است. منبع تغذیه بخاری آب ژاکت واحد AC220V می باشد. هنگامی که مجموعه ژنراتور در حال کار است، مطمئن شوید که بخاری ژاکت آب را متوقف کنید، در غیر این صورت ممکن است بخاری سوخته باشد. بخاری منطبق برای نصب متوسط ​​و بالا با عملکردهای کنترلی مربوطه در مدار کنترل طراحی شده است و به طور خودکار برق بخاری را با روشن شدن برق قطع می کند.

II. بخاری ضد تراکم: هنگامی که رطوبت محیط دستگاه زیاد است، باید یک بخاری ضد تراکم نصب شود. منبع تغذیه به طور کلی باتری استارت واحد است.

III. پیش گرم کن هوا: وظیفه آن گرم کردن هوای ورودی به محفظه احتراق است تا در هنگام راه اندازی مجموعه دیزل ژنراتور، میزان موفقیت راه اندازی افزایش یابد. هنگامی که دستگاه به طور معمول کار می کند و موتور راه اندازی خارج شده است، پیش گرمکن هوا به طور خودکار کار نمی کند. منبع تغذیه پیش گرمکن هوا معمولاً باتری استارت واحد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *