موتور دیزل لومباردینی (Lombardini)

Lombardini Srl

Lombardini Srl یک تولید کننده ایتالیایی موتورهای دیزلی تا 134 اسب بخار بود که اکنون پس از خرید بخشی از شرکت سازنده آمریکایی Kohler است. این شرکت در رجیو امیلیا توسط برادران آدلمو و راینرو لومباردینی در سال 1933 با نام “Lombardini Fabbrica Italiana Motori SpA” تاسیس شد. آدلمو لومباردینی قبلاً از سال 1922 با شرکتی به نام “Società Anonima Cooperativa Metallurgica” در Novellara ( RE ) موتورهای احتراقی تولید می کرد. [1]

شرکت دو برادر لومباردینی همراه با موتورها، محصولات نهایی مانند مجموعه های پمپاژ را تولید می کرد. پس از جنگ جهانی دوم این روند با تولید تراکتورهای کشاورزی و تیلر افزایش یافت.

تاریخچه

در سال 1963 یک محل جدید در حومه رجیو امیلیا ساخته شد که نشان دهنده گذار به تولید در مقیاس بزرگ بود. با بهره گیری از رشد پرتلاطم اقتصاد ایتالیا و تقاضای روزافزون برای ماشین آلات کشاورزی، لومباردینی از توسعه طولانی و پیوسته برخوردار شد و در نتیجه این شرکت به یک شرکت پیشرو در تجهیزات کشاورزی کوچک تبدیل شد. در این مرحله، شرکت تصمیم گرفت تولید محصولات نهایی را کنار بگذارد تا تنها بر روی موتورهای لخت تمرکز کند. این تغییر منعکس کننده تصمیم استراتژیک شرکت برای عدم رقابت با مشتریان خود بود.

طی سال‌ها لومباردینی به برجسته‌ترین تولیدکننده دیزل در ایتالیا در طیف خود تبدیل شد و رقبای خود را یکی یکی خرید. Slanzi، Cotiemme، Acme و در نهایت شرکت Ruggerini همه خریداری و در Lombardini ادغام شدند.

با ادامه رشد شرکت، ساختار آن بیشتر و بیشتر به یک گروه صنعتی مدرن تبدیل شد. شعبات بازرگانی در بریتانیا ، اسپانیا ، فرانسه ، آلمان و ایالات متحده تأسیس شد . به غیر از محل اصلی در رجیو امیلیا، کارخانه‌های جدیدی در ریتی ( ایتالیا )، جمهوری چک و هند تأسیس شد .

در سال 1999 Lombardini به Mark IV Industries فروخته شد . اندکی پس از آن، آنها رقیب دیرینه خود Ruggerini Motori [ fr ] را تصاحب کردند . در سال 2007، لومباردینی به شرکت آمریکایی کوهلر فروخته شد و بخشی از گروه پاور آن شد.

محصولات

لومباردینی با هوا و مایع خنک کننده موتورهای دیزلی تولید می کند. همچنین دارای طیف کمی از موتورهای بنزینی (بنزینی) است.

موتورهای دیزلی با هوا خنک

  • موتورهای لومباردینی تک سیلندر هوا خنک یک کلاسیک هستند. 3LD و 6LD قدیمی برای دهه‌ها به پنج قاره فروخته می‌شوند و هنوز هم تا امروز به تولید تیلر و سایر کاربردها ادامه می‌دهند.
  • خانواده 15LD آخرین تولیدات تک سیلندر لومباردینی است. از 220 به 500 سی سی و از 3.7 به 12 اسب بخار می رسد.
  • موتورهای دو سیلندر و سه سیلندر نیز برای رسیدن به توان خروجی 37 اسب بخار در دسترس هستند.

موتورهای دیزل خنک شونده با مایع

حجم موتورهای لومباردینی با خنک کننده مایع از 440 تا 2200 سی سی و از 11 تا 65 اسب بخار است. آنها به صورت دو، سه یا چهار سیلندر عرضه می شوند. لومباردینی یک موتور 440 سی سی با ریل مشترک مهندسی کرده است که امروزه کوچکترین ریل مشترک در جهان است.

موتورهای بنزینی

طیف موتورهای بنزینی لومباردینی در طول سال ها کاهش یافته است. امروز [ کی؟ . تنها دو مدل بنزین موجود است که به نام Intermotor’s شناخته می شود: یک 9 و یک 11 اسب بخار یکی از آنها IM350 است که اغلب به آن “بهترین موتور جهان” می گویند. همچنین یک موتور بنزینی خنک کننده مایع با قدرت 20 اسب بخار در حال تولید است. لومباردینی که بخشی از گروه کوهلر است، در حال حاضر موتورهای بنزینی کوهلر را با قدرت 4 تا 40 اسب بخار و در مدل‌ها و پیکربندی‌های مختلف عرضه می‌کند.

برنامه های کاربردی

صنعت ساختمان

صنعت ساختمان دومین زمینه کاربرد موتورهای لومباردینی است. ماشین‌هایی مانند غلتک‌های ترانشه، فشرده‌کننده‌های برگشت‌پذیر، غلتک‌های تک درام، صفحات ارتعاشی، مینی غلتک‌ها و غیره نمونه‌ای از آن هستند. برخی از تولیدکنندگان اصلی اروپایی دارای مقداری لومباردینی در محصولات خود هستند.

خودرو

این یکی از آخرین بازارهایی است که لومباردینی وارد آن شده است. این شامل خودروهای میکرو ( Ligier ، Chatenet ، Victoria و غیره) Giotti ، چهارچرخ ، ATV ، 3 چرخ و موارد مشابه است. برای این بازار، لومباردینی یک موتور 440 سی سی مخصوص با تزریق ریل مشترک طراحی کرده است. [ نیازمند منبع ]

دیگر

از دیگر کاربردها می توان به ژنراتورها و جوشکارها، چراغ های برج، جاروها، پاک کننده های فشار قوی، مجموعه های پمپاژ، جرثقیل ها، سکوی هوایی و غیره اشاره کرد.

مجوزها

لومباردینی در طول سال ها با شرکت هایی در کشورهای مختلف موافقت نامه های مجوز داشته است. چنین توافقاتی به یک تولید کننده محلی اجازه می دهد تا موتورهای لومباردینی را برای بازار محلی خود تحت نظارت مستقیم لومباردینی مونتاژ کند. تمام این قراردادها اکنون منقضی شده اند و هیچ کس در حال حاضر مجاز به مونتاژ موتورهای تحت برند لومباردینی به جز خود لومباردینی نیست. لومباردینی همچنین دیگر در تضمین کیفیت چنین تولیداتی دخالتی ندارد و جایی که آنها موتورها را ادامه می دهند نمی توان موتورهای لومباردینی اصیل در نظر گرفت.

موتورهای لومباردینی

لومباردینی موتورهای دیزلی و بنزینی تولید می کند که موتورهای اولی را می توان با هوا یا مایع خنک کرد. کاربردهای موتورهای لومباردینی چندین مورد است که از جمله آنها می توان به استفاده از آن در ماشین آلات کشاورزی، در صنعت ساختمان و یا در یکی از آخرین بازارهایی که وارد شده است، خودروسازی اشاره کرد.

در Asvarta از سال 1950، ما یک توزیع کننده رسمی موتورهای LOMBARDINI هستیم، ما دارای موتورهای Lombardini بزرگ برای مصارف مختلف، مانند ماشین آلات کشاورزی کوچک (Pasquali، Piquersa، Ausa Dumper، و غیره) و خودروهای بدون مجوز (Ligier، Microcar، Aixiam) هستیم. …). اگر محصول مورد نظر خود را در بستر آنلاین ما پیدا نکردید، برای دریافت محصول مورد نیاز خود با ما تماس بگیرید.

موتورهای لومباردینی موتورهای دیزل تک سیلندر و چند سیلندر با هوا خنک با قدرت 4 تا 40 اسب بخار و دیزل های صنعتی، ساختمانی، کشاورزی، خودرویی و دریایی با قدرت 12 تا 60 اسب بخار را تولید می کند.

 

لومباردینی تامین کنندگان برق را به صنعت ساخت و ساز و اجاره سنگین تجهیز می کند. کاربردهای موتورهای لومباردینی عبارتند از: کمپرسور موتور، بیل مکانیکی، میکسر سیمان، غلتک های ترانشه، تراکم کننده های برگشت پذیر، غلتک های تک درام، صفحات ارتعاشی، مینی غلتک ها، تراکتور، موتور کولتیواتور، بیل های چرخشی، ماشین آلات مزرعه، ماشین های چمن زنی موتور، چیدن/برداشتن میوه، ماشین های کوچک. ، خودروهای شهری و وسایل نقلیه اجاره ای.

لومباردینی  موتورهای دیزل مجهز به 1، 2، 3 و 4 سیلندر

در حال حاضر انواع موتورهای هوا خنک تک و چند سیلندر با حجم 225 سی سی تا 3.7 لیتر و موتورهای خنک شونده مایع از حدود 500 سی سی تا 2.2 لیتر ارائه می شود.

موتور دیزل لومباردینی (Lombardini), دیزل ژنراتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *