علت کم شدن ولتاژ موتور برق

علت خطای کم ولتاژ دیزل ژنراتور

پس از استفاده از مجموعه دیزل ژنراتور کامینز برای مدتی، همیشه ایرادهایی وجود خواهد داشت، مانند روشن نشدن ژنراتور به طور معمول، هشدار فشار روغن پایین، فرکانس پایین ، سرعت بیش از حد، صدای غیرعادی و غیره. در این مقاله به طور عمده به علت آن می پردازیم. خطاهای کم ولتاژ دیزل ژنراتور

1. تنظیم سرعت مکانیکی موتور دیزل

تنظیم سرعت موتور دیزل به تنظیم سرعت الکترونیکی و تنظیم سرعت مکانیکی تقسیم می شود. اگر تنظیم سرعت مکانیکی باشد، مکانیزم پمپ سوخت روی موتور دیزل وجود دارد که مقدار روغن و مسیرهای روغن را کنترل می کند. یک میله کششی در بالا برای کنترل مقدار روغن وجود دارد. به آن میله کششی کنترل سرعت می گویند. یک میله فشار محدود سرعت (سرعت بالا) و یک میله فشار کنترل سرعت در دو طرف میله کششی کنترل سرعت توزیع شده است. هنگامی که برق به مدت 20 ثانیه روشن می شود، ولتاژ پایین گزارش می شود. نمی دانم که آیا ولتاژ و فرکانس همیشه بالا نمی رود یا خیر. اگر بالا نمی رود، ممکن است سرعت باشد، می توانید میله فشار کنترل سرعت را تنظیم کنید. با این حال، اگر موتور دیزل از کار بیفتد، معمولاً یک خطای بزرگ وجود دارد. عیب اصلی حل می شود و یک سری عیب های جزئی حل می شود.

علت خطای کم ولتاژ دیزل ژنراتور, دیزل ژنراتور

2. The voltage sampling line is loose – The voltage cannot be measured

3. ماندگاری – علت کم شدن ولتاژ موتور برق

اگر ژنراتور فاقد مغناطیس باقیمانده باشد، نمی توان سیستم ولتاژ ژنراتور را در ابتدا ساخت. برای این مشکل باید بدانیم خروجی تحریک رگولاتور ولتاژ AVR ژنراتور چقدر ولت است و سپس منبع ولتاژ مربوطه را برای مغناطیس شدن به خط خروجی تحریک وصل کنیم (نوع ولتاژ باید متناظر باشد و قطبیت نباید معکوس شود. ).

4. گسل زمین – علت کم شدن ولتاژ موتور برق

اگر اتصال زمین سه فاز اتفاق بیفتد، ولتاژ و جریان بسیار کم است. در این زمان، عمدتاً باید بررسی شود که آیا دستگاه تخلیه زمین بسته است یا زمین.

5. خرابی صفحه تنظیم ولتاژ

  • به دلیل تغییر در عوامل محیطی، پارامترهای صفحه تنظیم فشار AVR دیگر قابل اجرا نیستند و نیاز به تنظیم مجدد دارند. به طور کلی، واحدهای دیزل غیر موازی اساساً چنین مشکلاتی ندارند، زیرا پارامترهای صفحه تنظیم فشار مقادیر ثابت (400 ولت) است که معمولاً قابل تنظیم نیست.
  • این مشکل ممکن است فقط برای ژنراتورهایی که به صورت موازی استفاده می شوند رخ دهد زیرا تنظیم کننده ولتاژ AVR مطابق با ولتاژ باس اصلی تنظیم می شود، ثابت نیست.
  • در این زمان، دستگاه موازی معمولا دارای یک سیگنال تنظیم کننده ولتاژ است که به صفحه تنظیم کننده ولتاژ AVR ارسال می شود.
  • در این صورت، یا بررسی کنید که سیگنال تنظیم کننده ولتاژ اشتباه وصل شده است یا خیر، یا سعی کنید هنگام روشن شدن برق (دستگاه موازی، صفحه تنظیم کننده ولتاژ و غیره) به سرعت از کنترل الکترونیکی برای تنظیم مجدد ولتاژ استفاده کنید.

دیزل ژنراتور کامینز دیزل ژنراتور کامینز

cummines

6. وریستور یا دیود پل یکسو کننده روی سیم پیچ ژنراتور آسیب دیده است

عملکرد وریستور به این صورت است: هنگامی که خطای اضافه ولتاژ رخ می دهد، وریستور برای کاهش ولتاژ روشن می شود. اگر وریستور به دلایل دیگر خراب یا روشن شود، می توان تصور کرد که ولتاژ باید بسیار کم باشد. پل یکسو کننده دارای شش دیود است، منبع تغذیه DC تنظیم شده برای تامین صفحه تنظیم ولتاژ و دستگاه تحریک استفاده می شود. اگر دیود پل یکسو کننده آسیب ببیند، عملکرد برد تنظیم کننده ولتاژ و دستگاه تحریک تا حد زیادی کاهش می یابد.

برای جلوگیری از خرابی ژنراتور، تعمیر و نگهداری منظم بسیار ضروری است. این نه تنها می تواند عملکرد عالی مجموعه دیزل ژنراتور را به نمایش بگذارد، بلکه طول عمر ژنراتور را نیز افزایش می دهد. با توجه به برندهای مختلف دیزل ژنراتور، موارد نگهداری متفاوت است. برای اینکه دیزل ژنراتور خود را به طور دقیق نگهداری کنید، واحدها باید دقیقاً مطابق با راهنمای تعمیر و نگهداری کاربر ارائه شده توسط تامین کننده نگهداری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *