الکتروموتور ضد انفجار Vemat

 

 

 

موتورهای اتکس ضد انفجار

ما در کارگاه موتورهای سه فاز آسنکرون ATEX تولید می کنیم
منطقه 22 – منطقه 2 3G/3D.

در صورت درخواست، سایپی موتورهای سفارشی را به صورت مکانیکی و الکتریکی، برای متنوع ترین نیازها و کاربردهای مشتری، با تحویل بسیار سریع و خدمات پس از فروش همیشه در دسترس طراحی و تولید می کند. هر کارگر، کارمند، مهندس یا مدیر Seipee نه تنها محصولی را ایجاد یا می فروشد، بلکه در ارائه آن «ارزش افزوده» که ما را متمایز می کند، مشارکت می کند.

موتور ATEX
منطقه 22 – منطقه 2 3G/3D

توضیحات الکتروموتور ضد انفجار Vemat 

اصطلاح ATEX (اتمسفر انفجاری) مخلوطی را نشان می دهد که در شرایط خاص دما، فشار، هوا و سوخت می تواند باعث انفجار شود. سوخت می تواند گاز یا گرد و غبار باشد.
موتورهای الکتریکی ضد انفجار، که اغلب به سادگی موتورهای ATX نامیده می شوند، در مواردی استفاده می شوند که ایمنی در برابر آتش سوزی و انفجارهای ناشی از گازها، گرد و غبار و مایعات باید تضمین شود. اصطلاح موتور ATEX نام دو دستورالعمل اروپایی است که جوهای انفجاری را تنظیم می کند.

ویژگی های الکتروموتور ضد انفجار Vemat

هستند : موتورهای Seipee ATEX برای نصب در مناطق زیر مناسب

II 3G- EX nA II C T4 Gc
II 3D- EX tc III C T135°C Dc IP 65
II 3G- EX nA II C T3 Gc

 موتور اتکس antideflagrante seipee

اولین قدم در انتخاب موتور، تعیین صحیح منطقه خطرناک است. هنگامی که یک موتور الکتریکی قرار است در مکانی نصب شود که احتمال وجود مواد خطرناک وجود دارد، این وظیفه کاربر نهایی است که طبقه، دسته و گروه مناسب را به درستی تعیین کند.

طبقه بندی مناطق و دسته بندی ها

گازگرد و خاکدسته بندیسطح امنیتشرح
0201خیلی بالاوجود یک جو انفجاری مداوم یا برای دوره های طولانی
1212بالاوجود یک جو انفجاری مداوم یا برای دوره های طولانی
2223طبیعیاحتمال وجود جو انفجاری کم و برای دوره های کوتاه

طبقه بندی گروه گاز

ATEX چهار گروه از گازها را بر اساس اینکه چقدر به راحتی قابل اشتعال هستند (با شعله یا جرقه، نه از طریق خود اشتعال) متمایز می کند.
گروه I (معادن) تنها یک گروه گاز به نام متان وجود دارد.
گروه دوم و به IIA، IIB، IIC تقسیم می شوند. لوازم برقی دارای گواهینامه IIB را می توان در برنامه هایی که نیاز به دستگاه های گروه IIA دارند استفاده کرد.
لوازم الکتریکی دارای گواهینامه IIC می توانند در برنامه هایی که به گروه IIA و IIB نیاز دارند استفاده شوند.

گروه گازگازهای مشترک
من (معدن)متان
IIAپروپان، اتانول، آمونیاک، بوتان…
IIBاتیلن، سولفید هیدروژن …
IICهیدروژن، استیلن و …

طبقه بندی گرد و غبار

از جمله رایج ترین کاربردها می توان به فرآوری غلات، زغال سنگ، شکر، چوب و برخی مواد شیمیایی مانند گوگرد اشاره کرد. IEC 60079-0 گروه اتمسفر جدید III را برای گرد و غبار تعریف می کند (به عنوان مثال گروه ATEX II). سه “گروه پودر” با خواص پودر تعریف شده است:
گروه پودرتایپ کنیدمشخصات
IIAمواد فرار سوخت (الیاف)ذرات جامد ریز تقسیم شده با اندازه 500 میکرومتر یا کمتر، که ممکن است این اندازه باشد معلق در هوا، می توانند تحت وزن خود خارج از جو مستقر شوند، می توانند بسوزند یا هوا ساطع می کند و ممکن است با هوا در فشار معمولی و اتمسفر مخلوط های انفجاری ایجاد کند دما
IIIBپودرهای غیر رساناغبارهای رسانا با مقاومت الکتریکی بیشتر از 103 Ω.m
IIICاتیلن، سولفید هیدروژنغبارهای رسانا با مقاومت الکتریکی برابر یا کمتر از 103 Ω.m

 

EX “P” – جایگزین موتورهای الکتریکی ضد انفجار (EX “D”)

به لطف امکان تبدیل موتور Ex n A به موتور Ex px e، شرکت HELMKE می تواند موتور منطقه 1 را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی با شروع از موتور استوک پیش بینی شده برای منطقه 2 طراحی و عرضه کند و گواهی نامه مجاز را دریافت کند. بدن این روش امکان بهینه سازی وزن و ابعاد دستگاه را در مقایسه با موتور Ex میسر می سازد.

مشتری یا کاربر فقط نیاز دارد:

هوای فشرده کافی (بسته به نوع ساخت و اندازه)
کابل های کنترل اضافی

امکان اصلاحات

تغییر موتورهای Ex nA e IIC T3 Gc به Ex px e IIC T3 Gb برای منطقه 1

پایه: Engine II 3 G Ex nA و IIC T3 Gc
نتیجه: Engine II 2 G Ex px e IIC T3 Gb

برای حالت های خنک کننده مختلف:

آی سی 411 خنک کننده باله
آی سی 611 خنک کننده هوا
81 وات آی سی خنک کننده آب

تبدیل الکتروموتور ضد انفجار Vemat از NDOR به PEDOR

درایو پمپ های دریایی با گواهینامه DNV
موتور قفس سه فاز
Ex px و II T3 با فشار
توسط HELMKE
نوع PEDOR400-02
6600 ولت، 750 کیلووات، 02 قطبی،
50 هرتز، آی سی 411

 

 الکتروموتور ضد انفجار Vemat : موتور ضد انفجار دارای گواهینامه ATEX

 الکتروموتور ضد انفجار Vemat ATEX سری بین المللی موتورهای چدنی دارای گواهینامه است که توسط الکتروموتور ضد انفجار Vemat طراحی و ساخته شده است. اینها موتورهای سه فاز ناهمزمان ولتاژ پایین هستند که مجهز به روتور قفس سنجابی با تهویه محوری و یک فن کاملاً بسته هستند. دارای گواهینامه ATEX ویژه موتور ضد انفجار برای نصب در مناطق خطرناک و مناطقی که در معرض گاز یا گرد و غبار قابل احتراق هستند تولید می شود. این موتورها برای از بین بردن خطر انفجار ساخته شده اند و مجهز به تمام محافظ هایی هستند که از انفجار جلوگیری می کند: تجهیزات تحت فشار. ساختار خارجی ضد آتش و انفجار؛ افزایش امنیت؛ حفاظت ضد جرقه

گواهینامه ATEX الکتروموتور ضد انفجار Vemat

سری موتورهای الکتریکی الکتروموتور ضد انفجار Vemat شامل موتورهایی است که طبق دستورالعمل ATEX ساخته شده اند که تجهیزات را بر اساس سطح حفاظت تضمین شده در مناطق خطرناک طبقه بندی می کند. اصطلاح ATEX (اتمسفر انفجاری) ترکیبی از هوا و سوخت را نشان می‌دهد که در شرایط خاص دما و فشار و اگر به درستی فعال شود، می‌تواند باعث انفجار (شعله‌زدایی یا انفجار) شود. سوخت می تواند گاز یا گرد و غبار باشد. موتور الکتریکی ضد انفجار سری موتورهای الکتریکی الکتروموتور ضد انفجار Vemat که موتور ATEX نیز نامیده می شود، برای استفاده در مواردی طراحی شده اند که حداکثر ایمنی در برابر آتش سوزی و انفجار باید تضمین شود (IEC 60079-0: 2013).
ATEX به دو دستورالعمل اروپایی اشاره دارد که جوهای انفجاری را تنظیم می کند:

 • دستورالعمل ATEX 2014/34 / اتحادیه اروپا در مورد تجهیزات الکتروموتور ضد انفجار Vemat و سیستم های حفاظتی نصب شده در جوهای بالقوه انفجاری.
 • دستورالعمل 99/92 / EC که حداقل الزامات الکتروموتور ضد انفجار Vemat حفاظتی را برای ایمنی و سلامت کارگران در معرض خطرات جوی انفجاری تجویز می کند.

موتورهای ضد انفجار سری الکتروموتور ضد انفجار Vemat دارای گواهینامه ATEX Ex d IIB و IIC T4 هستند.

موتورهای ATEX برای استفاده در مناطق کاری خطرناک

. موتورهای ضد انفجار سری الکتروموتور ضد انفجار Vemat به دلیل ویژگی های خاص خود برای استفاده در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، خطوط لوله نفت و گاز، سکوهای نفتی دریایی و ساحلی، کشتی ها، صنایع دارویی، گرافیکی و حرارتی و … ایده آل هستند تولید و همچنین در معادن. علاوه بر این، موتورهای اکسپوز ساخته شده توسط الکتروموتور ضد انفجار Vemat و گواهی ATEX نیز برای استفاده الکتروموتور ضد انفجار Vemat در کارخانه های تصفیه هوا یا در تولید سیستم ها و تجهیزات جمع آوری و دفع زباله، پردازش غلات، برنج و شکر مناسب هستند. در نهایت، موتورهای ATEX سری الکتروموتور ضد انفجار Vemat زمانی موثر و کاربردی هستند که در ترکیب با: پمپ ها، کمپرسورها و بویلرهای صنعتی استفاده شوند.

حداکثر راندمان، عملکرد بالا و حفاظت در برابر انفجار: کشف الکتروموتور ضد انفجار Vemat ، موتور دارای گواهینامه ATEX

موتورهای ضد انفجار الکتروموتور ضد انفجار Vemat سفارشی توسط الکتروموتور ضد انفجار Vemat Motors ساخته شده اند و برای استفاده در مناطق کاری بالقوه خطرناک به دلیل وجود انواع مختلف گاز یا گرد و غبار طراحی شده اند. در چنین مواردی، سری موتورهای ضد انفجار الکتروموتور ضد انفجار Vemat چندین مزیت را ارائه می دهند:

 • حداکثر ایمنی تضمین شده توسط ساختار ضد انفجار، که برای استفاده قابل اعتماد مناسب است.
 • گشتاور بالا و ظرفیت اضافه بار بیشتر.
 • راندمان بیشتر و عملکرد بهتر.
 • بلبرینگ های مخصوص باعث کاهش لرزش موتور و سر و صدا در هنگام سرویس می شوند.
 • حاشیه دمای بالاتر
 • نصب و تعمیر آسان، عمر طولانی تر در طول زمان.
 • زیبایی شناسی و پرداخت تمیز.
 • تکنولوژی مطابق با بالاترین استاندارد اروپا.
 • ابعاد قاب مطابق با استانداردهای IEC.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *