میکا حفاری

میکا در صنعت حفاری

حفاری برای اکتشاف مواد معدنی فلزی و غیرفلزی، نفت، گاز و آب و همچنین برای مطالعه خواص سنگ ها و لایه های زیرزمینی یک منطقه ضروری است. گل حفاری برای بلند کردن براده های زمین از کف چاه و خنک کردن و روغن کاری مته استفاده می شود.

پولک های میکا ترجیحاً در عملیات حفاری چاه نفت مبتنی بر آب و نفت به عنوان یک ماده شیمیایی گل افزودنی برای جلوگیری از از دست دادن گردش خون و نشت استفاده می شود. این ماده معدنی به طور ویژه برای مسدود کردن مناطق گردش خون از دست رفته اضافه می شود. ساختار پلاتی این ماده معدنی همپوشانی ذرات را برای تشکیل یک لایه یا دیوار تسهیل می کند و به عنوان یک درزگیر عمل می کند که دهانه ها را پل می کند. استفاده از میکا به آب بندی سازندهای متخلخل کمک می کند و به بازیابی گردش خون کمک می کند و مواد جامد را در حالت تعلیق نگه می دارد.

مزایای استفاده از میکا در حفاری:

  • از نظر شیمیایی غیر از اسیدهای هیدروفلوئوریک و سولفوریک غلیظ بی اثر است.
  • مقرون به صرفه است.
  • فشار را کنترل می کند و از خوردگی تجهیزات حفاری جلوگیری می کند.
  • سرعت فرآیند حفاری را افزایش می دهد.

پوسته میکا در اندازه درشت متوسط ​​ریز استفاده در صنعت لاستیک رنگ الکترونیکی حفاری

پوسته میکا از آسیاب کردن و شکستن ضایعات یا ضایعات میکای طبیعی مسکویت (گروه پیچیده معدنی سیلیکات آلومینیوم) با فرآیند زمین خشک تهیه می شود.

تولید از نظر اقتصادی در آسیاب های چکشی چرخشی با سرعت بالا یا پودر کن ها انجام می شود. مراقبت و احتیاط دقیق برای جلوگیری از زوال درخشندگی، رنگ و خواص طبیعی آن انجام می شود.

مقدار میکا در اندازه های مختلف در ظرف 20 فوتی.

تولید – محصول

مقدار MT/20′

چاشنی

بسته بندی

تعداد کیف

میکا درشت

22

شل

در کیسه های PP 25 کیلوگرمی

880

میکا مدیوم

20

شل

800

میکا فاین

20

شل

800

میکا درشت

20

پالت

800

میکا مدیوم

18

پالت

720

میکا فاین

18

پالت

720

درجه میکا و اندازه ذرات

سه نوع میکا فلیک وجود دارد که عموماً برای اهداف خاصی استفاده می شود:

دانه های درشت میکا (درجه “C”): مناسب برای آب بندی معمولی و پل زدن دهانه ها استفاده می شود. اندازه ذرات 2 تا 20 مش (9.50 – 0.850 میلی متر) است. چگالی ظاهری ظاهری 0.17 گرم بر سی سی است.

تکه های میکای متوسط ​​(درجه “M”): مناسب برای مبارزه با از دست دادن گردش خون خفیف در سازندهای متخلخل استفاده می شود. اندازه ذرات 6 تا 40 است

مش (3.35 – 0.425 میلی متر). چگالی ظاهری ظاهری 0.18 گرم بر سی سی است.

دانه های میکای ریز (درجه “F”): به طور مناسب زمانی استفاده می شود که به یک ماده آب بندی نیاز است که به اندازه کافی کوچک باشد تا اجازه دهد گل از صفحه تکان دهنده بدون تداخل در عملیات عبور کند. اندازه ذرات 20 تا 100 مش (0.850 – 0.150 میلی متر) است. چگالی ظاهری ظاهری 0.20 گرم بر سی سی است.

میکا فلیک ها در عملیات حفاری مبتنی بر آب و نفت به عنوان یک ماده شیمیایی موثر در گل برای جلوگیری از از دست دادن گردش و نشت استفاده می شود. ساختار پلاتی میکا همپوشانی ذرات را برای تشکیل یک لایه یا دیوار تسهیل می کند و به عنوان یک درزگیر عمل می کند که دهانه ها را پل می کند. استفاده از میکا به آب بندی سازندهای متخلخل کمک می کند و به بازیابی گردش خون کمک می کند و مواد جامد را در حالت تعلیق نگه می دارد.

ویژگی های میکا

میکا یک LCM (مواد گردش گمشده) مهم است و گل های حفاری مخلوط میکا مزایای عملکردی زیادی را نشان می دهند:

  • مقرون به صرفه و ارزان
  • تحمل حرارت و دما بالا
  • پایداری گمانه عالی
  • مقاومت در برابر خوردگی چاله

مشخصات فیزیکی و شیمیایی میکا

ایمنی و تحویل میکا

غیر سمی و برای تماس با پوست غیر خطرناک است. استفاده از ماسک برای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت بالای گرد و غبار میکا توصیه می شود.

کاربردهای دیگر میکا

از آن به عنوان پرکننده و گسترش دهنده استفاده می شود که ترک خوردگی را متوقف می کند و قوام نرم تری ایجاد می کند و کارایی را بهبود می بخشد، در تجارت رنگ، میکای آسیاب شده به عنوان گسترش دهنده رنگدانه استفاده می شود که همچنین به دلیل وزن سبک و مورفولوژی پلاتی، تعلیق را تسهیل می کند. این به طور همزمان چک و گچ را کاهش می دهد، از انقباض و برش لایه رنگ جلوگیری می کند. میکا به طور همزمان دارای خاصیت مقاومت در برابر آب در برابر هوا است و رنگدانه های رنگی را روشن می کند. همچنین در صنعت حفاری چاه به عنوان افزودنی برای حفاری “گل” استفاده می شود.

داشتن خواص اکستندر و پرکننده این موارد را در صنعت رنگ و حفاری به عنوان یک عامل تقویت کننده مفید می کند. تجارت لاستیک از میکای به عنوان پرکننده بی اثر و به عنوان روان کننده قالب در ساخت محصولات لاستیکی شکل دار و همچنین لاستیک استفاده می کند. ورق معدنی در تجارت الکترونیک بیشترین کاربرد میکا را به کار می گیرد که عایق برای تمام دستگاه های الکترونیکی است. دی الکتریک در خازن ها، پانل های تزئینی در لامپ ها و پنجره ها، عایق در موتورهای الکتریکی و آرمیچر ژنراتور، عایق سیم پیچ و عایق هسته آهنربا و کلید برق. مقاومت حرارتی بالا به آن اجازه می دهد تا به عنوان یک عایق در علوم فیزیکی مختلف استفاده شود و به طور همزمان یک ماده افزودنی در لوازم آرایشی است. ظاهر براق و درخشان آن، آن را برای خمیر دندان و لوازم آرایشی عالی می کند.

سایر خواص میکا

فیزیکی: ماده معدنی شفاف است، به راحتی به لایه های نازک تقسیم می شود، از نظر نوری صاف، بی رنگ در ورقه های نازک، الاستیک و غیر قابل تراکم است.

شیمیایی: این یک نمک آبدار ترکیبی از فلز است که همچنین حاوی آهن، منیزیم، پتاسیم، سدیم فلوئور، فلز و به طور پیوسته آثار کمی از اجزای مختلف مختلف است. نسبت به عمل آب، اسیدهای قلیایی، حلال‌های معمولی، بازها و روغن ثابت و کاملاً ساکن است. تقریباً با عمل جزئی بدون تغییر باقی می ماند.

برق: میکا دارای ترکیبی منحصر به فرد از پایداری عایق یکنواخت، پایداری خازن، قدرت عایق زیاد، مسئله Q بالا و تلفات توان کمتر، مقاومت الکتریکی بالا و ثابت سردی است. به دلیل مقاومت آن در برابر ترشحات قوس الکتریکی و کرونا در حالی که آسیب پایداری ایجاد نمی کند بسیار مورد توجه است.

حرارتی: بسیار مقاوم در برابر شومینه، نسوز، غیر قابل اشتعال، غیرقابل اشتعال است و همچنین می تواند در برابر درجه حرارت تا هزار درجه سانتیگراد/1832 درجه فیزیک مقاومت کند. اما این به نوع و سبک میکای استفاده شده بستگی دارد. این پایداری حرارتی فوق‌العاده است، هدایت حرارتی پایین‌تری دارد و ممکن است به سادگی در معرض دماهای بالا قرار گیرد در حالی که نتیجه قابل مشاهده نیست.

مکانیکی: میکا بسیار سخت است، دارای استحکام بالا، الاستیک و در کنار همه کاره بودن است. قدرت فشرده سازی فوق العاده ای دارد و ممکن است ماشین کاری، پانچ یا برش دستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *