پکیج تزریق سرچاهی

چاه، فرآیند و کنترل و تزریق شیمیایی

مقدمه پکیج تزریق سرچاهی

مهار فن ابزار از تجربه گسترده و توانایی فنی خود برای عرضه سیستم های کنترل و بسته های تزریق مواد شیمیایی به صنایع در سراسر جهان استفاده می کند.

سابقه طولانی و اثبات شده ای در ارائه راه حل برای بازار نفت و گاز دریایی دارد. این تجربه و تخصص در ارائه راه حل های کاری برای محیط های دشوار استفاده می شود.

ما می‌توانیم طراحی، تامین، نصب و راه‌اندازی کامل بسته‌های سرچاهی، فرآیند و کنترل و تزریق مواد شیمیایی را به صنایع در سراسر جهان ارائه دهیم. در مرحله طراحی مفهومی، تایکو می‌تواند به تیم مهندسی شما نزدیک شود و در مورد الزامات دقیق آن‌ها بحث کند و نظراتی را بر اساس تجربه قبلی و دانش درباره انواع خطرات ارائه دهد

صنعت همیشه در خط مقدم به دنبال بهبود ظرفیت های تولید خود، به حداقل رساندن زمان از کار افتادن ماشین آلات و بهینه سازی راندمان کلی فرآیند است.

 • در میان سایر خدمات، مهار فن ابزار از بسته‌های تزریق شیمیایی نه تنها برای افزایش تولید، بلکه بهبود جداسازی نفت/آب/گاز، کاهش خوردگی و به طور کلی بهبود سودآوری تمام تلاش‌های اکتشاف و بازیابی استفاده کرده است.
 • تزریق مواد شیمیایی سرچاهی فرآیندی است که شامل وارد کردن مواد شیمیایی تخصصی به جریان یا مخزن نفت و گاز برای انجام فرآیندهای خاص است.
 • به عبارت دیگر، یک محلول شیمیایی ثانویه معمولاً به جریان فرآیند اولیه اضافه می شود تا کیفیت سیال اولیه را بهبود بخشد یا جریان سیال اولیه را افزایش دهد.
 • این مواد شیمیایی تخصصی را می توان به جریان نفت و گاز تولید شده از دهانه چاه تزریق کرد یا از طریق یک سوراخ حلقوی به مخازن نفت و گاز تزریق کرد. این فرآیند به بهبود ظرفیت تولید، کارایی و کاهش زمان توقف کمک می کند.

فواید تزریق مواد شیمیایی بسیار زیاد است.

این مزایا نه تنها آن را به یک عامل ضروری در صنایع نفت و گاز تبدیل کرده است، بلکه به یک سرمایه گذاری قوی تبدیل شده است و از سوی دیگر فضای کاری دوستدار محیط زیست را ترویج می کند.

از جمله این مزایا عبارتند از:

 • این به جلوگیری از خوردگی از دهانه چاه و تمام مسیر تا پالایشگاه کمک می کند. کشش و اصطکاک داخل لوله ها را به همراه کاهش زمان توقف ماشین آلات، نگهداری، تعمیرات و غیره کاهش می دهد و در نتیجه جریان تولید بهتر و افزایش می یابد.
 • استقرار ایمن و سالم فرآیند تزریق مواد شیمیایی در یک محیط مستعد خطرناک از طریق استفاده از دریچه‌های خاموش کننده ایمنی و ابزار دقیق کنترل، ایمنی فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند و در عین حال از آسیب دیدن ماشین‌آلات و پرسنل جلوگیری می‌کند.
 • فرآیند نصب و نگهداری آسان آن، هزینه های نگهداری، تعمیرات و خرابی را تا حد زیادی کاهش داده است.
 • این عنصر این فناوری را بسیار مقرون به صرفه کرده است زیرا امکان ادامه تولید با مشکلات کمتر را فراهم می کند.
 • سیستم‌های تزریق شیمیایی معمولاً روی لغزش نصب می‌شوند، بنابراین به قابل حمل بودن آن کمک می‌کند.
 • این اسکیدهای فولادی یکپارچگی ساختاری مورد نیاز را در طول عملیات معمولی فراهم می کند و امکان عملیات و حمل و نقل ایمن را فراهم می کند.
 • تزریق مواد شیمیایی اهداف متفاوتی دارد که ممکن است فرآیندهای متفاوتی را به کار گیرد، از این رو عامل انعطاف پذیری در مقیاس یک مزیت است.
 • همچنین استفاده از پکیج های تزریق مواد شیمیایی با پکیج های طراحی شده تخصصی آن را موثر و همه کاره می کند.

تزریق شیمیایی چیست – فرآیند در O&G IFS

 • مانند سایر صنایع صنعتی و تولیدی، شرکت‌های O&G بالادست همیشه به دنبال بهبود ظرفیت‌های تولید، بهبود کارایی کلی فرآیند و به حداقل رساندن زمان از کار افتادن ماشین‌آلات هستند.
 • بسته‌های تزریق شیمیایی توسط شرکت‌های نفت و گاز برای افزایش تولید، کاهش خوردگی، جداسازی نفت/گاز/آب و بسیاری از فرآیندهای دیگر برای بهبود سودآوری تمام تلاش‌های اکتشاف و بازیابی استفاده می‌شوند.
 • این مقاله برخی از فرآیندهای معمولی تزریق مواد شیمیایی نفت و گاز را با جزئیات بیشتر توضیح می‌دهد، دلایلی را برجسته می‌کند که اپراتورهای تأسیسات نفت و گاز، تزریق شیمیایی را بسیار سودمند می‌دانند، و اجزای اصلی تشکیل‌دهنده یک بسته تزریق شیمیایی را شرح می‌دهد.

تزریق شیمیایی چیست؟

فرآیند تزریق شیمیایی شامل معرفی مواد شیمیایی تخصصی به جریان یا مخزن نفت و گاز برای انجام فرآیندهای خاص است. مواد شیمیایی تخصصی را می توان به جریان نفت و گاز تولید شده از سر چاه تزریق کرد یا از طریق یک سوراخ حلقوی به مخازن نفت و گاز تزریق کرد.

تزریق شیمیایی چاه استریم تولید شد

مواد شیمیایی ویژه تزریق شده به جریان چاه نفت و گاز تولید شده را می توان برای بهبود جداسازی، کاهش کف کردن و کاهش خوردگی استفاده کرد. بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر نیز وجود دارد. به طور معمول، این بسته های تزریق شیمیایی شامل مخازن، پمپ های اندازه گیری، ابزار دقیق، لوله کشی و لغزش کنترل برای نصب آسان است. در اینجا یک بسته معمولی تزریق شیمیایی چاه استریم تولید شده است.

تزریق شیمیایی چیست؟

افزایش بازیابی روغن

 • سیستم های تزریق مواد شیمیایی را می توان در انواع برنامه های کاربردی بازیابی نفت پیشرفته در خشکی و فراساحل مستقر کرد.
 • این بسته‌های تزریق شیمیایی، افزایش‌دهنده ویسکوزیته را برای بهبود عبور از یک مخزن تزریق می‌کنند که تولید نفت و گاز را بهبود می‌بخشد.
 • این بسته‌های تزریق شیمیایی معمولاً در نزدیکی محل‌های تزریق آب نصب می‌شوند. در اینجا یک بسته معمولی تزریق شیمیایی بازیابی روغن پیشرفته آورده شده است:

مزایای تزریق مواد شیمیایی در نفت و گاز

استفاده از سیستم تزریق مواد شیمیایی برای کمک به بازیابی نفت و گاز مزایای مختلفی دارد که عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن
 • قابلیت حمل
 • ابزار دقیق و شیرهای خاموش کننده ایمنی از آسیب رساندن به اپراتورها و ماشین آلات جلوگیری می کند
 • کاهش زمان خرابی تعمیر
 • استقرار ایمن در محیط های خطرناک
 • نصب و نگهداری آسان

اجزای اصلی یک سیستم تزریق شیمیایی در نفت و گاز

یک سیستم تزریق مواد شیمیایی کاملاً کاربردی دارای اجزای مختلفی است که با هم برای بهینه سازی بهره وری در صنعت نفت و گاز عمل می کنند.

اگرچه بسته به ترجیح کاربر نهایی ممکن است تغییراتی رخ دهد، اجزای ذکر شده در زیر معمولاً به یک شکل یا شکل دیگر وجود دارند.

مخازن ذخیره سازی تزریق مواد شیمیایی

مخازن ذخیره سازی برای فرآیند تزریق مواد شیمیایی در نفت و گاز ضروری هستند. این مخازن محلول های شیمیایی حیاتی مورد نیاز برای بهبود بازیافت روغن، کاهش کف، افزایش جداسازی و مهار خوردگی کانال را در خود جای می دهند.

این مخازن را می توان به صورت سفارشی و متناسب با مشخصات کاربر نهایی و ملاحظات فضایی ساخت. ساختار مخازن شامل طیف وسیعی از اشکال از انواع مستطیلی، مربعی یا استوانه ای است.

پمپ های اندازه گیری

 • به همان اندازه برای سیستم های تزریق شیمیایی، پمپ هایی هستند که برای انتقال مواد شیمیایی به سازندهای نفت مورد استفاده قرار می گیرند.
 • پمپ های تزریق برای عملکرد بهینه، جریان ثابت محلول شیمیایی را در طیف وسیعی از فشارها حفظ می کنند. پمپ های تزریق شیمیایی می توانند دارای پیکربندی های پیستونی، دیافراگمی و دو دیافراگمی باشند که توسط موتورهای الکتریکی، سیستم های پنوماتیک یا انرژی خورشیدی تغذیه می شوند.

ابزار دقیق پکیج تزریق سرچاهی

تمام سیستم های تزریق مواد شیمیایی به ابزار دقیق برای نظارت بر پارامترهای حیاتی سیستم نیاز دارند. ابزار دقیق معمولی می تواند سطح مخزن مکش، دبی پمپ اندازه گیری، فشار تخلیه پمپ اندازه گیری، ضربان ها و دما را اندازه گیری کند. چندین نقطه تزریق را می توان با (1) پمپ اندازه گیری و دستگاه های کنترل سرعت تزریق چندگانه (IRCD) مدیریت کرد که به طور جداگانه مواد شیمیایی تزریق را به نقاط تزریق جداگانه اندازه گیری می کند. در اینجا یک بسته تزریق شیمیایی IRCD معمولی است.

ابزارهای نصب شده روی لغزش، شرایط عملیاتی یک سیستم تزریق را نظارت و ثبت می کنند. این واحدها همچنین با انجام خاموش شدن خودکار به پیش بینی و جلوگیری از موقعیت های نامطلوب کمک می کنند. به غیر از گاوصندوق های خودکار، سیستم های تزریق مواد شیمیایی ممکن است دارای آلارم های داخلی و دریچه های خاموش کننده دستی نیز باشند.

لوله و شیرهای مکش/تخلیه

به منظور حمل مواد شیمیایی تخصصی از مخزن ذخیره به پمپ اندازه گیری، لوله کشی و شیرهای دستی بر روی پکیج تزریق مواد شیمیایی تعبیه شده است. علاوه بر این، لوله‌های تخلیه و شیرهای دستی، مواد شیمیایی پرفشار را از پمپ اندازه‌گیری به لبه لغزش منتقل می‌کنند، جایی که مواد شیمیایی به محل تزریق نهایی خود هدایت می‌شوند. اجزای سخت افزاری مانند شیرهای توپی، شیرهای دروازه ای، شیرهای بازرسی، ستون های کالیبراسیون و غیره همگی بخشی از بسته کلی تزریق مواد شیمیایی هستند.

سازگاری با لغزش

اکثر سیستم های تزریق مواد شیمیایی روی لغزش نصب می شوند. سازگاری با پایه چوبی فولادی امکان حمل و نقل و عملکرد ایمن را فراهم می کند

و در عین حال حفاظت ساختاری سیستم را در طول عملیات معمولی فراهم می کند. سازندگان لغزنده فرآیند مانند IFS راه حل های مختلفی برای نیازهای دوز و تزریق مواد شیمیایی شما دارند.

IFS بسته های مدولار تزریق مواد شیمیایی را ارائه می دهد

ما در Integrated Flow Solutions به ارائه کارآمدترین پکیج های تزریق مواد شیمیایی مدولار به شما اختصاص داده ایم. برای اپراتورهای پروژه که به دنبال کسب مزیت رقابتی در صنعت نفت و گاز هستند، IFS مناسب است.

اجزای اصلی سیستم تزریق شیمیایی سر چاه در نفت و گاز

یک سیستم تزریق مواد شیمیایی کاملاً کاربردی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که بر روی یک اسکیت مونتاژ می شوند تا قابلیت حمل و نقل و همچنین عملکردهای عملیاتی را افزایش دهند. این به طور کلی منجر به بهینه سازی بهره وری در صنعت می شود. اگرچه ممکن است تعدادی از تغییرات بسته به ترجیح کاربر نهایی رخ دهد، اجزای شرح داده شده در زیر معمولاً به یک شکل یا آن شکل وجود دارند.

اندازه گیری:

 • هر سیستم تزریق مواد شیمیایی به پمپ های اندازه گیری نیاز دارد که هدف کلی آنها انتقال مواد شیمیایی به سازندهای نفت مورد نظر است. آنها مواد شیمیایی را با مقدار دقیق مواد شیمیایی و با فشار معکوس مورد نیاز به جریان یا مخزن پمپ می کنند. پمپ های تزریق برای عملکرد بهینه، جریان ثابت محلول شیمیایی را در طیف وسیعی از فشارها حفظ می کنند.
 • بسته به الزامات آن بسته ممکن است یک فرآیند پیوسته یا یک فرآیند متناوب باشد. پمپ های تزریق شیمیایی می توانند شامل یک پیستون، دیافراگم یا پیکربندی دو دیافراگمی باشند که توسط موتورهای الکتریکی، سیستم های پنوماتیک یا انرژی خورشیدی تغذیه می شوند. علاوه بر این، انرژی خورشیدی در حال حاضر کل سیستم را به عنوان منبع انرژی خودکفا کرده است.
 • تحقیقات نشان می‌دهد که آخرین پیشرفت‌ها و بدنه مهندسی صرفاً بر بهبود عملکرد بسته‌های تزریق مواد شیمیایی با به حداقل رساندن اندازه سیستم و در عین حال به حداکثر رساندن عملکرد کلی متمرکز شده‌اند و در نتیجه بازدهی بسیار بهتری را از سیستم به دست می‌آورند. اندازه کاهش یافته آن را برای مکان های با فضای محدود مناسب می کند و در عین حال زمان و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.

ذخیره سازی تزریق مواد شیمیایی

مخازن ذخیره سازی مخازنی هستند که برای فرآیند تزریق مواد شیمیایی در هر صنعت نفت و گاز ضروری هستند. این مخازن محلول های شیمیایی حیاتی را برای تزریق به سیستم ذخیره می کنند تا جداسازی را افزایش دهند، بازیابی روغن را بهبود بخشند، کف را کاهش دهند و از خوردگی کانال جلوگیری کنند. این مخازن معمولاً به صورت سفارشی ساخته می شوند تا با مشخصات کاربر نهایی، ترجیحات و ملاحظات فضایی ما مطابقت داشته باشند. ساختار مخزن در طیف گسترده ای از اشکال از شکل استوانه ای، مستطیلی یا مربعی موجود است.

ابزار دقیق و تابلوهای کنترل پکیج تزریق سرچاهی

اینها هسته سیستم تزریق مواد شیمیایی هستند زیرا برای نظارت بر پارامترهای سیستم حیاتی هستند. یک ابزار دقیق معمولی میزان فلو پمپ، سطح مخزن مکش، فشار تخلیه پمپ، ضربان‌ها و همچنین دما را اندازه‌گیری می‌کند. چندین نقطه تزریق در سیستم را می توان با استفاده از یک پمپ اندازه گیری و دستگاه های ویژه ای به نام دستگاه های کنترل سرعت تزریق چندگانه (IRCD) مدیریت کرد که به طور جداگانه مواد شیمیایی تزریق را به نقاط تزریق جداگانه اندازه گیری می کند.

ابزارهای نصب شده روی لغزش

آنها عمدتاً گزارشات شرایط عملیاتی را در یک نقطه تزریق در یک سیستم نظارت و ثبت می کنند. این واحدها همچنین با انجام خاموش شدن خودکار به پیش بینی و جلوگیری از موقعیت های نامطلوب کمک می کنند. جدا از گاوصندوق های خودکار، سیستم های تزریق مواد شیمیایی ممکن است دارای آلارم های داخلی و دریچه های خاموش کننده دستی نیز باشند.

لوله و شیرهای مکش و تخلیه

وظیفه لوله اصلی کشی و شیرهای دستی در سیستم انتقال مواد شیمیایی حیاتی از مخازن ذخیره تزریق مواد شیمیایی به پمپ اندازه گیری است. از طرف دیگر، لوله‌های تخلیه و شیرهای دستی، مواد شیمیایی پرفشار را از پمپ اندازه‌گیری به لبه لغزش منتقل می‌کنند، جایی که مواد شیمیایی به محل تزریق نهایی خود هدایت می‌شوند. اجزای مختلف مانند دریچه های دروازه، شیرهای توپی، شیرهای بازرسی، ستون های کالیبراسیون به طور کلی سیستم تزریق مواد شیمیایی را تشکیل می دهند.

سازگاری با لغزش

اکثر سیستم های تزریق مواد شیمیایی روی لغزش نصب می شوند. سازگاری با پایه چوبی فولادی امکان حمل و نقل و عملکرد ایمن را فراهم می کند و در عین حال حفاظت ساختاری سیستم را در طول عملیات معمولی فراهم می کند. تولید کنندگان اسکید فرآیندی مانند مهار فن ابزار راه حل های مختلفی برای نیازهای دوز و تزریق مواد شیمیایی شما دارند.

علیرغم مزایای مختلفی که همراه با تزریق مواد شیمیایی در سرچاه است

یکی از رایج ترین چالش ها در مرحله عملیاتی، چالش زهکشی است. یک تصور اشتباه رایج این است که اگر انتهای سطحی خط تزریق با انتهای باز نباشد، زهکشی خط تزریق نمی تواند رخ دهد. این به هیچ وجه درست نیست. انتهای سطح خط تزریق می تواند بسته شود، اما اگر فشار در خط تزریق تغییر کند، احتمالاً مواد شیمیایی تزریق از خط تخلیه می شود.

این به این دلیل است که فشار هیدرواستاتیک ماده شیمیایی تزریقی و هر فشار تخلیه پمپ بیشتر از فشار در لوله است. به طور همزمان، ماده شیمیایی تزریق در انتهای سطح خط ممکن است تبخیر شود و سطح مشترک بخار مایع در داخل خط تزریق قرار گیرد، تا زمانی که فشار در شیر تزریق سوراخ پایین برابر شود.

این مشکل پکیج تزریق سرچاهی بسیار گران است

زیرا نه تنها منجر به افزایش هزینه مواد شیمیایی می شود، بلکه احتمال اختلال در رژیم درمان نیز وجود دارد، این تبخیر ماده شیمیایی تزریقی اغلب منجر به تغییر خواص فیزیکی در مایع باقی مانده می شود. فاز. این به نوبه خود می تواند منجر به کریستالیزاسیون و پادشاه تفنگ یا انسداد خط بعدی شود و سیستم تزریق مواد شیمیایی را بی فایده کند.

با این حال، روشی را برای مقابله با این چالش با توسعه شیرهای مدولار مدرن ابداع کرده است که دو شیر چک را به صورت سری یکپارچه می کند. شیر پایین دست نیز همان ماژول شیر چک را با موفقیت ترکیب می کند.

این شیرهای چک پکیج تزریق سرچاهی با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی طراحی شدند تا اطمینان حاصل شود که مسیرهای جریان شیر و همچنین ابعاد بازشو با توجه به فرسایش با به حداقل رساندن سرعت جریان در عرض و زاویه برخورد جریان جریان با توجه به مهر و موم فلز/فلز بهینه شده است.

چهره ها. علاوه بر این، به منظور از بین بردن موفقیت آمیز پتانسیل تخلیه خط تزریق، یک شیر اضافی به صورت سری بلافاصله در بالادست شیر ​​چک تعبیه شده است. این شیر بالادست از همان اصول کاری شیر برگشت استفاده می کند، اما توسط یک فنر بسیار قوی تر نگه داشته می شود.

در نتیجه پکیج تزریق سرچاهی

پکیج های تزریق مواد شیمیایی سرچاهی یک عامل اصلی در بهبود سودآوری از طریق چندین راه مورد بحث در بالا بوده است. یخ زدگی در خط تولید را مهار می کند، جداسازی نفت خام/آب/گاز را امکان پذیر می کند، رسوبات نمک، موم و سایر مواد معدنی را که باعث کاهش تولید می شود، جلوگیری می کند و مهمتر از همه قابل نظارت و کنترل است.

از طریق پنل ابزار دقیق و نرم افزار تشخیصی برای نظارت بر عملکرد. همه این فواید فوق العاده در کنار هم به سیستم تزریق مواد شیمیایی ارزش زیادی می بخشد و ضروری می شود. بنابراین، پکیج های تزریق مواد شیمیایی واقعاً برای صنعت نفت و گاز در رشد آن خیر بزرگ است.

در، ما متعهد هستیم که کارآمدترین، درجه یک و مدرن ترین پکیج های تزریق مواد شیمیایی سرچاهی مدولار را به مشتریان خود ارائه دهیم. برای اپراتورهای پروژه که به دنبال کسب مزیت رقابتی در صنعت نفت و گاز هستند، مهار فن ابزار برای شما مناسب است.

کنترل بالاست پکیج تزریق سرچاهی

Tyco Fire & Integrated Solutions تجربه موفقی در طراحی، ساخت و راه اندازی سیستم های کنترل و مانیتورینگ بالاست دارد.

سیستم بالاست یکی از حیاتی ترین سیستم های روی کشتی است. عملکرد سیستم باید کاملاً محدود شده و به خوبی تنظیم شود تا بتواند با نیازهای کاری که کشتی درگیر آن است، مقابله کند. حفاری، لوله گذاری، بارج جرثقیل، پشتیبانی غواصی و غیره.

تایکو تجربه موفقی در طراحی، ساخت و راه اندازی المان هیدرولیک سیستم های کنترل و مانیتورینگ بالاست دارد. این شامل تولید و توزیع نیروی هیدرولیک از طریق کابینت های توزیع SOV است که برای ارائه رابط بین سیستم اتوماسیون FPSO و شیرهای هیدرولیک فعال طراحی شده اند. تجهیزات برای توزیع در اطراف FPSO با گواهینامه مناطق خطرناک کامل و گواهینامه SIL 3 طراحی شده است.

راه حل کل شامل کنترل، توزیع، تحریک و شیرآلات.

کنترل فرآیند سرچاهی

Tyco Fire & Integrated Solutions از همان روزهای اولیه تولید دریای شمال، فناوری سیستم کنترل را به صنعت نفت و گاز عرضه کرده است. اینها شامل سیستم های کنترل پنوماتیک، هیدرولیک و الکترونیکی خودکار و خاموش کردن ایمنی برای تاسیسات دریایی و بدون سرنشین است.

کنترل سر چاه

> بسته های تک تا چند چاهی
> کنترل تولید خودکار برای سر چاه ها و دریچه های خط لوله

واحدهای برق هیدرولیک پکیج تزریق سرچاهی

> تولید و ذخیره فشار هیدرولیک با استفاده از سیالات مبتنی بر روغن/آب در فشارهای بیش از 1000 بارگ
> برای کنترل سر چاه یا توزیع زیر دریا

سیستم های کنترل Workover

> سیستم های یکپارچه تولید و کنترل نیروی هیدرولیک
> حلقه های ناف
> صفحات خنجر

واحدهای پایان پکیج تزریق سرچاهی

> تاپ ساید (TUTU)
> زیر دریا (SUTU)

کنترل و توزیع زیر دریا

> سیستم های کنترل مستقیم و آزمایشی هیدرولیک زیر دریا
> سیستم های کنترل الکتروهیدرولیک زیر دریا با استفاده از برق/ارتباطات رسانا و ارتباطات فیبر نوری
> جمع آوری داده ها / نظارت و سیستم های SCADA

تله متری از راه دور و سیستم های کنترل تک چاه

> سیستم کنترل تک/دوگانه RTU یا PLC مبتنی بر خود، خود یا بخشی از یک سیستم بزرگتر
> برق – منبع ثابت، باتری، توربین خورشیدی یا بادی
> کاربرد – برای کنترل سر چاه ها، منیفولدهای خط جریان و خطوط لوله
> ارتباط با مودم های کابلی مستقیم، رادیو، فیبر نوری یا GSM. عملکرد مستقل در صورت خرابی ارتباطات برای تولید پایدار و/یا خاموشی کنترل شده
> کنترل در دسترس از رابط های ساده تا سیستم های SCADA کامل

صفحات خنجر پکیج تزریق سرچاهی

> صفحات خنجر فشار بالا
> صفحات خنجر قطع از راه دور

سرویس و نگهداری پکیج تزریق سرچاهی

سرویس پکیج تزریق سرچاهی

قراردادهای خدماتی را می توان برای رفع نیازهای خاص مشتری، چه در خارج از کشور و چه در خارج از کشور تنظیم کرد و تیم های نیروی انسانی و تجهیزات اختصاصی ما تضمین می کنند که ما منبعی برای پشتیبانی از نیازهای خاص شما داریم. ما پشتیبانی «Through-life» را که بر اساس مشخصات، مقیاس زمانی و بودجه سفارشی شده است، هم برای تأسیسات جدید و هم تأسیسات ارائه می دهیم. قراردادهای خدماتی متناسب با نیازهای فردی از جمله تعمیرات، نوسازی، اصلاحات و عملیات.

 • نیازهای مشتری فردی از طریق قراردادهای خدماتی متناسب با پاسخگویی 24 ساعته برآورده می شود
 • پشتیبانی مهندسی
 • مدیریت پروژه
 • پشتیبانی “Through-Life” – سفارشی شده بر اساس مشخصات، مقیاس زمانی و بودجه برای نصب و راه اندازی جدید و تاسیس شده
 • قراردادهای خدمات بهداشت و درمان

نگهداری پکیج تزریق سرچاهی

تعهدات تعمیر و نگهداری ما نه تنها روال‌های معمولی را پوشش می‌دهد، بلکه می‌تواند شامل تمام عملکردهایی باشد که به‌طور سنتی توسط مشتری انجام می‌شود: ارتباط با نهادهای نظارتی، رعایت سطح قابل قبول قابلیت اطمینان، نوشتن روال‌های تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده، برنامه‌ریزی کار و گزارش، مستندات و تاریخچه کارخانه، عملکرد. نظارت، طراحی و مشاوره پشتیبان گیری، نگهداری قطعات یدکی و تهیه و ارائه پشتیبانی فنی کامل.

 • ما از انطباق سیستم های شما با استانداردهای قانونی مناسب اطمینان می دهیم
 • بهینه سازی و حفظ یکپارچگی سیستم
 • مرکز تأیید مجدد اکومولاتور مجاز Fawcett Christie

تزریق شیمیایی پکیج تزریق سرچاهی

SureFlo Sub

فرعی تزریق شیمیایی سری سد
SureFlo Chemical Injection Sub

SureFlo-R

شیر تزریق شیمیایی سری مانع
تزریق شیمیایی SureFlo
ابزار طراحی تزریق شیمیایی Life Of Field

راه حل هایی برای چالش های تزریق مواد شیمیایی امروزی پکیج تزریق سرچاهی

چاه های دارای رسوب یا مشکلات خوردگی اغلب نیاز به تزریق مداوم مواد شیمیایی تصفیه دارند. رایج ترین روش استفاده از خطوط کنترل برای قرار دادن مواد شیمیایی در نقطه تزریق مورد نظر در چاه است. مسائل مرتبط با جریان پایدار مواد شیمیایی از طریق خطوط کنترل، صنعت را برای چندین دهه آزار داده است.

سیستم‌های تزریق مواد شیمیایی از لحاظ تاریخی زمانی که فشار مخزن کاهش می‌یابد یا کمتر از آستانه لازم برای حفظ یک ستون پایدار از سیال تزریق مواد شیمیایی در خط کنترل است، مشکلاتی داشته‌اند. این اثر لوله U اغلب علت اصلی خرابی سیستم تزریق مواد شیمیایی است. عدم اندازه‌گیری صحیح خط کنترل بر اساس محدودیت‌های سیال، سخت‌افزار و محیط چاه نیز یک مشکل بوده است.

برای مقابله با این چالش‌ها، PTC TM محدوده سیستم‌های تزریق مواد شیمیایی دارای گواهی

SureFlo TM طیف وسیعی از سیستم های تزریق مواد شیمیایی

 • محافظ ضد U-Tubing
 • سیستم های بازرسی دوگانه واجد شرایط مانع
 • دیسک برشی برای تسهیل تست خطوط کنترل
 • سیستم فیلتر برش پذیر

PTC همچنین نرم افزار اختصاصی خود را برای شبیه سازی کل عملکرد سیستم های تزریق مواد شیمیایی در طول عمر چاه توسعه داده است.

Life of Field طراحی تزریق شیمیایی

نرم افزار طراحی تزریق مواد شیمیایی Life of Field PTC می تواند کل سیستم تزریق مواد شیمیایی را شبیه سازی کند و اندازه خط کنترل بهینه، تنظیم لوله ضد u و فشار تست خط کنترل را تعیین کند.

PTC یک جریان کار طراحی چاه تزریق شیمیایی منحصر به فرد را توسعه داده است که از ترکیبی از ابزارهای نرم افزاری اختصاصی و شناخته شده در صنعت استفاده می کند. این ابزارها عدم قطعیت ها و تغییرات در پارامترهای کلیدی در طول عمر چاه را تامین می کنند. ابزار طراحی PTC تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار اپراتورها قرار می دهد تا بهترین تصمیمات انتخاب طرح تزریق شیمیایی را اتخاذ کنند.

تزریق شیمیایی پکیج تزریق سرچاهی

سیستم‌های تزریق مواد شیمیایی ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در یک منطقه خطرناک منطقه 1 و با محدودیت‌های مورد نیاز شما کار کنند.

طراحی سفارشی نصب شده بر روی اسکیت فضای موجود را برای بهره برداری، نگهداری، قابلیت اطمینان و عملکرد در محدوده مجاز به حداکثر رساند.

تزریق شیمیایی برای کاربردهای سرچاهی و پتروشیمی:

 • سیستم های تزریق شیمیایی فرآیند
 • اسکیدهای پمپ تزریق و انتقال اندازه گیری
 • چندین مخزن ذخیره مواد شیمیایی تا 250 متر 3
 • محدوده پمپ شامل دیافراگم دوبل و نوع پیستون مطابق با API 675 است

قراردادهای خدماتی را می توان برای رفع نیازهای خاص مشتری، چه در خارج از کشور و چه در خارج از کشور تنظیم کرد

و تیم های نیروی انسانی و تجهیزات اختصاصی ما تضمین می کنند که ما منبعی برای پشتیبانی از نیازهای خاص شما داریم. ما پشتیبانی «در طول عمر» را ارائه می‌دهیم که بر اساس مشخصات، مقیاس زمانی و بودجه برای نصب‌های جدید و تأسیس‌شده سفارشی شده است.

تعهدات تعمیر و نگهداری ما نه تنها روال‌های عملی را پوشش می‌دهد، بلکه می‌تواند تمام عملکردهایی را که به طور سنتی توسط مشتری انجام می‌شود شامل شود، از جمله:

 • ارتباط با نهادهای نظارتی
 • انطباق با سطوح قابل قبول قابلیت اطمینان
 • نوشتن روال تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده
 • برنامه ریزی کار و گزارش
 • اسناد و تاریخچه گیاه
 • نظارت بر عملکرد
 • طراحی و مشاوره پشتیبان
 • نگهداری و تهیه قطعات یدکی
 • ارائه پشتیبانی فنی کامل

سیستم تزریق متانول سرچاهی

هر سیستم شامل دبی متغیر از طریق سکته مغزی یا سرعت موتور دیافرام یا پمپ های اندازه گیری نوع پیستونی با تنظیم جریان از راه دور و محلی است. همچنین در این سیستم ها ترکیبی از لوله ها، لوله کشی ها، فیلترها، شیرآلات، دستگاه های کاهش فشار، کالیبراسیون و ابزار دقیق نظارت وجود دارد. این سیستم ها همچنین می توانند با یک مخزن ذخیره پتوی نیتروژن و ابزار دقیق مرتبط، دارای گواهینامه CE تحت دستورالعمل تجهیزات تحت فشار و در صورت نیاز ATEX ارائه شوند.

این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که در یک منطقه خطرناک منطقه 1 بسیار پرخطر و در شرایط مورد نیاز مشتریان کار کنند.

طراحی سفارشی نصب شده بر روی اسکیت فضای موجود را برای بهره برداری، نگهداری، قابلیت اطمینان و عملکرد در محدوده مجاز به حداکثر رساند.

 • مخازن تحت فشار برای پکیج تزریق سرچاهی ذخیره سازی متانول ساخته شده بر اساس ASME VIII یا کدهای طراحی مشابه
 • اسکیدهای پمپ تزریق و انتقال اندازه گیری
 • مخازن نگهداری مواد شیمیایی متعدد تا 40 متر مکعب
 • محدوده پمپ شامل دیافراگم دوبل و نوع پیستون مطابق با API 675 و 674 است.
 • پمپ های محرک با سرعت متغیر
 • ذخیره سازی پتوی نیتروژن با کنترل و نظارت مرتبط.

سیستم های کنترل توزیع / اندازه گیری پکیج تزریق سرچاهی

Tyco Fire & Integrated Solutions از روزهای اولیه تولید دریای شمال، فناوری سیستم‌های توزیع/کنترل اندازه‌گیری را به صنعت نفت و گاز عرضه می‌کند. این شامل سیستم‌های مدولار پکیج تزریق سرچاهی می‌شود تا امکان تعمیر و نگهداری و خاموش کردن ماژول‌های جداگانه با تولید و کنترل بی‌وقفه کل سیستم را فراهم کند.

 • طراحی مدولار/استاتیک
 • به صورت دستی یا از راه دور فعال می شود
 • برای استفاده با تمام مواد شیمیایی فرآیند
 • مواد شامل لوله و اتصالات اینکونل 625، 825 و PFA است
 • نمایش، نظارت و کنترل از راه دور.
 • نسبت کم کردن 10:1 یا بیشتر

Wellhead chemical injection

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *