چربی گیر API

چربی گیر API  یکی از رایج ترین دستگاه های حذف روغن و روغن است (American Petroleum Institute) که به طور گسترده در پالایشگاه ها استفاده می شود. چربی گیر API بر اساس قانون استوک و تفاوت چگالی ذرات جامد و مایع طراحی و ساخته شده است و در محیط هایی با دمای بیش از 5 درجه سانتی گراد کارایی بالایی دارد.
مهار فن ابزار سازنده چربی گیر و تجهیزات کاربردی API در زمینه تصفیه فاضلاب راهنمای جامعی را برای این محصول ارائه می دهد. استانداردهای مهم در طراحی، ساخت و تولید چربی گیر API، قیمت پکیج چربی گیر فاضلاب API و کاربردهای آن و هر آنچه که باید در مورد این دستگاه بدانید در ادامه ارائه خواهد شد.

پکیج چربی گیر API چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات در پالایشگاه ها و کارخانجات صنعتی وجود نفت، نفت و ذرات کلوئیدی در آب است که نه تنها به محیط زیست آسیب می رساند، بلکه عملکرد تجهیزات و تولید محصولات را مختل می کند. بر همین اساس موسسه نفت آمریکا استانداردهایی را تعیین کرده است.
فعالان تصفیه آب برای این منظور دستگاه ها و سیستم های چربی گیر را طراحی و ساخته اند. پکیج چربی گیر فاضلاب API سیستمی برای جداسازی ذرات چربی از آب است که بر اساس تفاوت وزن ذرات مایع و جامد در آب عمل می کند.
در این سیستم ذرات کلوئیدی مانند روغن، روغن و گریس در فاضلاب به دلیل وزن کمتر از آب به سمت بالا حرکت می کنند و ذرات سنگین تر از آب ته نشین می شوند.

سیستم های چربی گیر API برای اولین بار از سال 1933 در پالایشگاه های ایالات متحده و بعداً در سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفت. در تمامی این سیستم ها قانون استوک در نظر گرفته شده و به همین دلیل در حذف مواد جامد کلوئیدی و معلق در آب با اندازه کمتر از 150 میکرون کارایی بالایی دارند.

چربی گیر API

تولید چربی گیر API

مهار فن ابزار یکی از بزرگترین تیم های طراحی، تولید و ساخت پکیج چربی گیر API در ایران می باشد. تمامی مراحل کار در این مجموعه زیر نظر مهندسین حرفه ای و با تجربه در زمینه تصفیه آب و فاضلاب و پلی آلومینیوم کلراید انجام می شود. لازم به ذکر است که گروه صنعتی هفت با توجه به شرایط محیطی مورد استفاده است.
نوع فاضلاب و مواد کلوئیدی موجود در آن اقدام به طراحی و ساخت چربی گیر API می نماید. بنابراین تفاوت زیادی در محصولات این مجموعه از نظر اندازه، ابعاد، متریال و تجهیزات موجود در آنها وجود دارد. کارشناسان این مجموعه از طریق راه های ارتباطی زیر آماده ارائه مشاوره و راهنمایی رایگان برای خرید چربی گیر API می باشند.

نحوه عملکرد پکیج چربی گیر فاضلاب API

در طراحی و ساخت پکیج چربی گیر API قانون استوک در نظر گرفته شده و بر این اساس روال کار به شرح زیر است:

 • فاضلاب از طریق شیرهای ورودی وارد دستگاه API و در مرحله طراحی دستگاه برای مدت زمان مشخص در مخزن قرار می گیرد.
 •  به وزن و اندازه هر ذره کلوئیدی و جامد در آب، ذرات در زمان های مختلف به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند. به دلیل وزن سبک تر از آب، ذرات روغن به سمت بالا حرکت می کنند و مواد جامد به سمت پایین به پایین مخزن حرکت می کنند.
 • مانند تله چربیDAF ، ذرات روغن روی سطح آب جمع می شوند و به صورت دوره ای توسط کفگیرها جمع آوری شده و به خارج از دستگاه منتقل می شوند.
 • مواد جامد و سنگین ته نشین در کف دستگاه توسط پمپ های لجن کش مخصوص در دوره های مختلف جمع آوری و به خارج از دستگاه حمل می شود.
 • فاضلاب و آب بدون ذرات روغن که در لایه میانی دستگاه قرار دارند از طریق دریچه های مخصوص به خارج منتقل می شود.
 • در صورت وجود ذرات روغن کوچکتر از 150 میکرون در آب، پس از گذراندن مراحل API، آب وارد چربی گیر دیگری مانند DAF می شود تا با حذف ذرات کوچکتر، کیفیت آب افزایش یابد. البته لازم به ذکر است که این مرحله بستگی به محل استفاده از چربی گیر دارد و ممکن است در برخی شرایط نیاز نباشد.

طراحی پکیج چربی زدایی API

طراحی چربی گیر API بر اساس استانداردهای موسسه نفت آمریکا می باشد و به نوع پساب و مواد معلق موجود در آن لازم است عوامل مختلفی در حین طراحی در نظر گیرند.
به عنوان مثال در طراحی پکیج چربی زدایی فاضلاب API دمای فاضلاب ورودی به دستگاه بیش از 5 درجه در نظر گیرند.
به عبارت دیگر تصفیه فاضلاب با دمای کمتر از 5 درجه از این طریق به خوبی انجام نخواهد شد. زمان ته نشین شدن ذرات جامد در کف مخزن و انتقال ذرات سبک به سطح آب بر اساس اندازه آنها، زمان حضور آب در مخزن برای جداسازی ذرات، چگالی روغن،

قیمت پکیج چربی زدایی API

قیمت چربی گیر API با توجه به سایز و ابعاد دستگاه و مخزن، جنس بدنه، یراق آلات و تجهیزات موجود در آن تعیین می شود. در نتیجه تفاوت قیمت در این محصولات بسیار زیاد است و برای استعلام قیمت چربی گیر API می توانید با کارشناسان فروش مهار فن ابزار تماس بگیرید.

مزایای استفاده از چربی گیر API

استفاده از سیستم های حذف ذرات روغن از آب علیرغم محدودیت هایی که دارد دارای مزایای فراوانی است.
به همین دلیل می تواند گزینه مناسبی برای تصفیه در محیط هایی با فاضلاب نسبتا کم باشد. یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه ها طراحی آسان در زمان کوتاه .است. علاوه بر این، این گروه از تجهیزات تصفیه فاضلاب دارای مصرف انرژی پایینی بوده و برای محیط هایی با دمای بالای 5 درجه سانتی گراد و ذرات با اندازه کمتر از 150 میکرون مناسب است.

چربی گیر API

چربی گیر شوینده صنعتی

پاک کننده حلال برای رسوبات کثیف غلیظ که به سرعت حل و لجن، قطران و چربی را از بین می برد، کاملا بی بو. نقطه اشتعال بالا (بالاتر از 65 درجه سانتیگراد). ضریب تبخیر پایین هیچ حلال آلاینده ای ندارد. بدون باقی مانده های روغنی، استحکام دی الکتریک بالا.

 •  نظافت بسیار سریع
 •  برای قطعات الکتریکی نیز
 • بدون باقیمانده
 • چند منظوره
 •  نقطه اشتعال بالا
 •  قدرت تمیز کنندگی بالا
 •  مقرون به صرفه
 • سازگار با محیط زیست

از آن بر روی تمام رسوبات کثیف و ضخیم استفاده می شود:

چربی‌گیر صنعتی SEALTEK® از حلال‌های خالصی است که می‌توانند غلیظ‌ترین رسوبات کثیفی آلی و معدنی مانند گریس قدیمی، لجن، قطران و روغن‌های سوخته را حل، حذف و حل کنند، که پاک کردن آنها با پاک‌کننده‌های معمولی دشوار است. در نتیجه این محصول برای تعمیر و نگهداری کلیه ماشین آلات و تجهیزات در بخش های صنعتی و دریایی بسیار مفید است زیرا می تواند با موفقیت حتی گران ترین انواع حلال های کلردار را جایگزین کند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید اینجا کلیک نمایید.

کاربرد پکیج چربی زدایی API

اولین دلیل طراحی و تولید پکیج چربی گیر API توسط موسسه نفت آمریکا، جداسازی ذرات نفت و روغن از آب در پالایشگاه ها بود. به تدریج استفاده از این تجهیزات گسترش یافت به طوری که در حال حاضر این دستگاه ها در محیط های مختلفی مانند موارد زیر قابل استفاده هستند.

 • پکیج تصفیه فاضلاب پالایشگاه
 • جداسازی ذرات نفت از پساب صنایع پتروشیمی
 • جداسازی ذرات روغن از آب جهت استفاده در ترانسفورماتورهای پست
 • جداسازی ذرات کلوئیدی از پساب کشتی در بنادر و دریا

چربی گیر API

خواص شیمیایی چربی گیر API

 • کاملاً بی بو

با استفاده از مواد آلی خاص با خلوص بالا، آزمایشگاه‌های SEALTEK® محصولی تقریباً بی‌بو با نرخ تبخیر بسیار پایین ارائه کردند. به لطف این، به علاوه TLV بالا، چربی‌گیر شوینده صنعتی می‌تواند در محیط‌ها بدون هیچ آسیبی برای کاربر شود.

 • نقطه اشتعال بالا

اگرچه یک محصول جانبی بنزین است، چربی‌زدای شوینده صنعتی SEALTEK® دارای نقطه اشتعال بسیار بالا (بیش از 80 درجه سانتیگراد) است، بنابراین به ویژه در صنعت مدرن که ایمنی محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است، مناسب است.

 • عدم آلودگی

استفاده مداوم از حلال های کورینه اخیراً باعث آلودگی جدی بسترهای آبی در سراسر جهان است، بنابراین امروزه استفاده از این حلال ها تا حد امکان کاهش می یاید.

چربی‌زدای مواد شوینده صنعتی SEALTEK® دارای قدرت مشابهی با ترکیبات کلرید است، اما آلودگی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند با خیال راحت برای دفع ارسال شود.

 

چربی گیر API

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *