زایلین ریپلیس

زایلین ریپلیس چیست؟

زایلین که در ترکیبات آلی فرار (VOC’s) قرار دارد، به عنوان یکی از مواد شیمیایی سمی است که در طی عملیات نفت و گاز به محیط زیست رها می شود. تا رسوبات آلی مانند آسفالتین را حذف کند. به طور معمول، خیساندن چاه توسط زایلن برای برداشتن شاخه های آلی در سیستم تولید نفت انجام می شود. با این حال، زایلین ریپلیس اثرات مضر و تهدید مستمری را برای پرسنل صحرایی و محیط زیست از طریق ذخیره سازی و برگشت جریان آن به گودال زباله تحمیل کرد. این فرآیند و تجهیزات تحریک چاه نفت را نشان می‌دهد و چالش‌های محیطی زایلین ریپلیس را بررسی می‌کند و نشانه‌هایی از جایگزین‌های معتبر در چاه‌های نفت و گاز تحریک می‌کند.

یک مولکول هیدروکربن آروماتیک حاوی یک حلقه بنزن با دو زنجیره جانبی متیل، با فرمول C6H4(CH3)2. زایلین ریپلیس یک حلال عالی به خصوص برای جامدات معطر مانند مواد آسفالتی است. به عنوان حلال و امولسیون شکن در عملیات ورکشور برای تمیز کردن مخازن استفاده می شود. در آزمایش گل حفاری، از مخلوط 50/50 زایلین ریپلیس /ایزوپروپانول (IPA) برای شکستن امولسیون‌های گل روغن قبل از تیتراسیون برای اندازه‌گیری قلیاییت، کلرید و کلسیم استفاده شده است. با این حال، مخلوط زایلن با یک ماده واحد، پروپیلن گلیکول نرمال پروپیل اتر (PNP)، برای شکستن امولسیون های گل روغن جایگزین شده است.     

کاتالوگ زایلین ریپلیس :

دریافت کاتالوگ زایلین ریپلیس

زایلین در صنعت نفت چیست؟

زایلین ریپلیس یک هیدروکربن معطر است که به طور طبیعی در نفت و قطران زغال سنگ وجود دارد و جزء دود حاصل از اکثر منابع احتراق است. در ایالات متحده، زایلن عمدتاً با استفاده از اصلاح کاتالیزوری نفت (تقریباً 95٪) تولید می شود.

قیمت زایلین ریپلیس

افشای حاضر به ایجاد امولسیفایرها برای استفاده در گل حفاری مبتنی بر نفت مربوط می شود. امولسیفایرهای افشا ممکن است با واکنش اسیدهای چرب اشباع خطی مصنوعی و پلی آمین ها در شرایط مشخص ایجاد شوند. محصول سنتز شده ممکن است به عنوان جایگزینی برای عامل مرطوب کننده در گل های معمولی استفاده شود. پیشرفت‌های بیشتر در گل‌های حفاری معمولی نیز در جایی که محصول سنتز شده برای جایگزینی عوامل مرطوب‌کننده فعلی استفاده می‌شود. و امولسیون‌کننده‌های اولیه با اسیدهای چرب مصنوعی جایگزین می‌شوند، افشا می‌شوند.

سیستم‌های گل امولسیونی معکوس، گل‌های مبتنی بر نفت هستند که در آن آب با یک ماده روغنی مانند سوخت دیزل مخلوط می‌شود. به دلیل مشکلاتی که در مخلوط کردن سیالات مبتنی بر روغن با آب وجود دارد، این سیستم ها معمولاً ناپایدار هستند. پایداری امولسیون با استفاده از امولسیفایرها تامین می شود.
امولسیون‌کننده‌های سنتی برای سیستم‌های گل امولسیونی معکوس به مخلوط‌های اسیدی مشتق‌شده از منابع پیه یا روغن بلند متکی هستند. روغن بلند در درخت کاج یافت می شود و به عنوان یک محصول جانبی از صنعت خمیر و کاغذ به دست می آید. به این ترتیب، مواد اولیه روغن بلند ناخالص هستند و به عنوان مثال برای استفاده به عنوان امولسیفایر، نیاز به اصلاح با واکنش انیدرید مالئیک دارند. علاوه بر این، با توجه به کمبود درختان کاج، مواد اولیه روغن بلند به طور گسترده در محیط هایی مانند آنهایی که در خاورمیانه و سایر مناطق تولید کننده نفت و گاز یافت می شوند. در دسترس نیستند.
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و قیمت این محصول می توانید روی اینجا کلیک نمایید.

تصفیه چاه نفت زایلین چیست؟

در حین کار تحریک، زایلین ریپلیس به داخل چاه تزریق می‌شود تا عملکردهای خاصی مانند انحلال و حذف رسوبات آلی در چاه‌ها و تشکیل تشکیلات را انجام دهد. بخشی از زایلن تزریق و با آب یا هیدروکربن های تولید در هنگام برگشت چاه به سطح برمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *