وان آبکاری پلی اتیلن

وان پلی اتیلن

وان آبکاری پلی اتیلن، وان های پلاستیکی به طور گسترده در خانه ها و مکان های تجاری برای شستن ظروف در آشپزخانه و لباس در حمام استفاده می شود. طیف وسیعی از وان ها با استفاده از بهترین درجه و پلاستیک بهداشتی طراحی و ذخیره سازی مناسب آب را بدون هیچ گونه نشتی تضمین می کند. این وان ها در اشکال و اندازه های مختلف موجود است و همچنین می توان آن ها را با توجه به نیاز مشتری سفارشی کرد.

وان های پلاستیکی واحدهای ذخیره سازی هستند که از چندین پلیمر نفت خام یا گاز طبیعی اند. مواد اولیه نفت خام با استفاده از روش‌های شیمیایی مختلف به ترموپلاستیک‌ها تبدیل می‌شوند که برای قالب‌گیری، ساختار و قالب‌گیری به ظروف حمل و نقل و ذخیره‌سازی انعطاف‌پذیر، بادوام و قوی طراحی شده‌اند. ظروف پلاستیکی در ابتدا در آغاز اولین انقلاب صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند و از آن زمان به یک جزء حیاتی در فعالیت های تولید و حمل و نقل تبدیل شوند.

در حالی که آبکاری معمولاً به عنوان یک فرآیند تکمیلی برای فلزات است، می توان از آن با موفقیت زیادی در مواد غیر رسانا نیز استفاده کرد. به طور خاص، آبکاری روی رزین های پلاستیکی می تواند در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی بسیار موثر باشد. اعمال یک پوشش فلزی بر روی پلاستیک یک فرآیند با دقت بالا است که می تواند برای اهداف کاربردی و تزئینی سفارشی شود. تفاوت اصلی بین آبکاری روی پلاستیک و آبکاری روی بسترهای فلزی این است که اولی برای دستیابی به نتیجه مطلوب نیاز به یک روش بسیار تخصصی دارد.
وان آبکاری پلی اتیلن

تولید کننده وان آبکاری پلی اتیلن

تولید وان آبکاری پلی اتیلن ،ظروف پلاستیکی متعددی، از بطری های نوشابه گرفته تا ظروف حمل و نقل با ارتفاع و عرض چند فوت، ممکن است با استفاده از تکنیک های مختلف تولید ساخته شوند. اکثریت قریب به اتفاق ظروف پلاستیکی با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریقی ایجاد می شوند که در آن یک رزین پلاستیکی با فشار وارد قالب جسم در حال ایجاد می شود. سایر فرآیندها عبارتند از قالب گیری چرخشی، قالب گیری فشاری و قالب گیری دمشی اکستروژن. بسته به هدف محصول نهایی باید روش های اضافی در نظر گرفته شود.

انواع ظروف پلاستیکی

جعبه های تاشو پلاستیکی

در بخش بسته بندی، جعبه های تاشو پلاستیکی روند رو به رشدی دارند. آنها روشی خوش سلیقه و اقتصادی برای ارائه کالا هستند.

بشکه های پلاستیکی

بشکه های پلاستیکی معمولاً با استفاده از مواد پلی اتیلن در وان آبکاری پلی اتیلن با چگالی بالا تولید می شوند زیرا به استحکام و دوام آنها کمک می کند. آنها برای بسیاری از کارهای صنعتی مانند بسته بندی، ذخیره سازی، حمل و نقل و دفع مایعات و سایر مواد ایده آل هستند.

قوطی های گاز پلاستیکی

وان آبکاری پلی اتیلن، قوطی های گاز پلاستیکی که به گونه ای طراحی شده اند که به طور ایمن گاز داشته باشند، از مواد مختلف ترموپلاستیک ساخته شده اند. آنها یک راه امن و عملی برای حمل و نقل و ذخیره گاز ارائه می دهند. برای راحتی مصرف کننده، آنها معمولا در اندازه های مختلف، از یک گالن تا بیش از 10 گالن عرضه می شوند.

جعبه‌های حمل و نقل پلاستیکی 

جعبه‌های حمل و نقل پلاستیکی جعبه‌هایی فوق‌العاده مستحکم، مستحکم و مستحکم هستند که در طول حمل و نقل طولانی مدت در برابر استرس مقاومت می‌کنند و برای سال‌ها استفاده مداوم ساخته می‌شوند.

وان آبکاری پلی اتیلن

سوالات متداول :

حمام آبکاری چیست؟

حمام آبکاری یک حمام شیمیایی با طراحی ویژه است که فلز مورد نظر (به عنوان مثال نقره، طلا) را به صورت ذرات میکروسکوپی (یون‌های باردار مثبت) در محلول معلق دارد. محلول حمام آبکاری به عنوان یک محیط رسانا عمل می کند و از ولتاژ DC پایین (جریان مستقیم) استفاده می کند.

حمام آبکاری در آبکاری چیست؟

آبکاری نوعی پوشش فلزی است که در آن یک پوشش فلزی با استفاده از جریان الکتریکی روی سطح یک قطعه یا جزء اعمال می شود. این قطعه یا جزء که زیرلایه نیز نامیده می شود، در یک حمام آبکاری غوطه ور شده و به یک الکترود با بار منفی متصل می شود که کاتد نیز نامیده می شود.

چه مواد افزودنی در حمام آبکاری استفاده می شود؟

پلی اتیلن گلیکول و یون کلرید.

جزء حمام آبکاری الکترولس چیست؟

یک حمام معمولی آبکاری EN شامل منبعی از یون‌های نیکل محلول، یک عامل کاهنده، کمپلکس‌ها، خنثی‌کننده‌ها/بافرها، تثبیت‌کننده‌ها و (در برخی موارد) روشن‌کننده‌ها است. منبع نیکل در آبکاری EN منبع فلزی نمک نیکل محلول است.

تاریخچه آبکاری پلاستیک

آبکاری روی پلاستیک مفهوم جدیدی نیست – این روش تجاری در دهه 1960 در آمریکای شمالی و اروپا سرچشمه گرفت. با این حال، این فرآیند در ابتدا مورد استقبال گسترده قرار نگرفت، زیرا دستیابی به پیوند قوی بین بستر پلاستیکی و پوشش فلزی دشوار بود. این مشکل در نهایت از طریق اجرای یک اچانت مبتنی بر اسید کرومیک که برای عملیات سطحی بر روی یک پلیمر ترموپلاستیک به نام اکریلونیتریل-بوتادین-استایرن (ABS) استفاده شد، برطرف شد. این فرآیند خواص چسبندگی پلاستیک را افزایش داد.

صنعت خودرو اولین کسی بود که آبکاری را روی پلاستیک در مقیاس بزرگ پیاده سازی کرد. در طول دهه 1970، افزایش قیمت سوخت خودروسازان را به سمت توسعه فرآیندهای تولید جدید سوق داد که منجر به بهبود مصرف سوخت برای خودروهایشان می‌شود. به‌ویژه خودروسازان آمریکایی با چالش سختی از سوی واردات کوچک‌تر ژاپنی weg مواجه بودند که بهره‌وری بهتر سوخت را به همراه داشت. شرکت‌های خودروسازی دریافتند که استفاده از مواد پلاستیکی سبک‌تر با روکش فلزی در تولید قطعات خودرو – مانند مشبک‌ها، نشان‌ها و قاب‌های سبک – به کاهش وزن کلی خودرو کمک می‌کند و منجر به مسافت پیموده شده بهتر گاز می‌شود.

از آنجایی که فناوری آبکاری روی پلاستیک ها در حال پیشرفت بود، سایر صنایع نیز شروع به اجرای این فرآیند کردند. برنامه هایی که در طول دهه 1970 و 1980 محبوب شدند عبارتند از:

 • وسایل لوله کشی
 • دکمه های روی لباس
 • دستگیره های کنترل در دستگاه های الکترونیکی
 • طیف گسترده ای از محصولات خانگی

آبکاری روی پلاستیک در دهه 1970 و تا 1980 بسیار محبوب بود. با این حال، تغییر ذائقه مصرف کنندگان که در دهه 1990 آغاز شد و تا اوایل قرن 21 ادامه یافت، منجر به کاهش تقاضا برای محصولات پلاستیکی با روکش فلزی شد. این تغییر تأثیر قابل توجهی بر صنعت خودرو داشت، زیرا صاحبان وسایل نقلیه در سراسر آمریکای شمالی و اروپا کمتر شیفته تزئینات درخشان و روکش فلزی درخشان در قطعات خودرو شدند.

ساخت وان پلاستیکی

 • اگرچه وان ها، وان آبکاری پلی اتیلن ممکن است با استفاده از موادی مانند آلومینیوم، خمیر قالب گیری شده یا مقوا ایجاد شوند، وان PP های پلاستیکی با استفاده از مواد پلاستیکی مختلف مانند پلی استر PET، پلی استایرن یا پلی پروپیلن ساخته می شوند.
 • برخی از وان های پلاستیکی و وان آبکاری پلی اتیلن دارای ویژگی های منحصر به فرد مایکروویو هستند، مانند گیرنده هایی که برای جذب انرژی الکترومغناطیسی و تبدیل آن به گرما استفاده می شوند.
 • قبل از قرار دادن درب، کاربران می‌توانند یک ورق درپوش گرمابندی را به وان اضافه کنند. برخی از وان ها دارای نوار امنیتی یا نواری هستند که نشان دهنده باز شدن های ناخواسته یا ناخواسته است.
 • انواع مختلفی از چفت ها و روش ها برای چسباندن درب ها وجود دارد.
 • بدنه و جلد وان را می توان با برچسب چاپ کرد یا برچسب هایی روی آنها چسباند.

مراحل ساخت و قالب گیری وان پلاستیکی

 • پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یا پلی اتیلن ترفتالات (PET) ، وان آبکاری پلی اتیلن برای ساخت هر ظرف استفاده می شود.
 • آنها ممکن است در اشکال، رنگ ها و اندازه های مختلف ایجاد شوند. برای سهولت حمل و نقل، وان‌های پلاستیکی معمولاً با درب‌های آب‌بندی یا درب‌ها و رویه‌هایی ساخته می‌شوند که به هم متصل می‌شوند.
 • همه پلاستیک‌های قالب‌گیری بادی فرآیند تولید مشابهی را طی می‌کنند.
 • هر دستگاه قالب دمشی با مجموعه ای از رزین پلاستیکی فرآوری نشده شروع می شود.
 • قیف که انبار را به کانال انتقال می فرستد با محصول پر می شود.
 • استوک توسط یک پیچ قابل توجه که در کانال انتقال می چرخد ​​به سمت قالب می رود.
 • عناصر گرمایشی در کانال انتقال، استوک را در حین حرکت به سمت قالب گرم می کنند و این به همراه فشار ایجاد و توسط پیچ چرخان، باعث مایع شدن پلاستیک می شود.
 • تفاوت‌ها در فرآیند قالب‌گیری در این مرحله ظاهر می‌شوند. اگرچه همه آنها با استفاده از یک اصل کار می کنند، قالب ها در نحوه ساخت متفاوت هستند.
 • در فرآیند قالب‌گیری دمشی وان‌های پلاستیکی، پلاستیک مایع وارد یک حفره بزرگ و شکل قالب را به خود می‌گیرد.
 • سپس پلاستیک همراه با هوای فشرده به داخل حفره هل داده می شود که باعث می شود ماده توخالی شود و شکل نهایی وان مانند خود را به خود بگیرد.
 • پس از سرد شدن و سفت شدن، پلاستیک مذاب از قالب خارج می شود.

وان آبکاری پلی اتیلن

کاربرد وان های پلاستیکی

 • سفارش گیرندگان وان آبکاری پلی اتیلن در طبقه انبار ممکن است سفارشات خود را در سطل های پلاستیکی قرار دهند، توزیع کنندگان مواد غذایی محصولات خود را در وان های پلاستیکی ارسال می کنند و آزمایشگاه های پزشکی مواد را در ظروف پلاستیکی فریز می کنند.
 • اگرچه روش‌های مختلفی برای کارگرانی که از ابزار استفاده می‌کنند وجود دارد، یکی از محبوب‌ترین راه‌حل‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک این است که ابزار خود را در ظروف پلاستیکی مختلف بچینند تا در عین حال که هنوز در دسترس هستند، جدا از هم نگهداری شوند.
 • صاحبان خانه در بسیاری از کشورها اقلام و لباس های خارج از فصل خود را در ظروف پلاستیکی قابل روی هم قرار می دهند.
 • اگرچه ما به طور فزاینده ای دیجیتال زندگی می کنیم، خانه یا محل کار شما همچنان کاغذبازی را جمع می کند. یک ظروف پلاستیکی با اندازه مناسب که به شما امکان می‌دهد این کاغذها را در صورت نیاز مرتب و ذخیره کنید، ممکن است آرامش زیادی را ایجاد کند.

چه نوع موادی را می توان برای آبکاری پلاستیک استفاده کرد؟

در حالی که ABS هنوز در تقریباً 90 درصد پلاستیک ها در کاربردهای آبکاری استفاده می شود ، سایر رزین های پلاستیکی را می توان به طور موثر آبکاری کرد. این رزین ها عبارتند از:

 • فنولیک
 • اوره فرمالدئید
 • پلی اتر سولفون
 • پلی استال
 • دی آلیل فتالات
 • پلی تریمید
 • تفلون
 • پلی آریل اتر
 • پلی کربنات
 • پلی فنیلن اکسید
 • نایلون تقویت با مواد معدنی (MRN)
 • پلی سولفون

پلاستیک‌هایی که به‌خاطر «صفحه‌پذیری» شناخته نمی‌شوند، توسط خانواده رزین‌های پلی‌استر سازگار با عملکرد Valox (PBT)، که شامل پلی‌اتیلن و وان آبکاری پلی اتیلن، پلی‌استر و پی‌وی‌سی می‌شود، برجسته می‌شوند. برخی از پلاستیک‌ها وجود دارند که فقط می‌توانند به صورت مخلوط آبکاری شوند. اینها شامل اعضای خانواده نوریل مانند یورتان، زنوی و زایلکس و همچنین پلیمرهای نایلونی مانند پلی پروپیلن، PEEK و PPS می شود. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه مقاومت شیمیایی رزین بیشتر باشد، سخت‌تر شدن آن به صفحه‌کشی می‌شود.

در مورد انواع فلزات، آبکاری مس روی پلاستیک یک روش صنعتی رایج است، به ویژه برای کاربردهایی که رسانایی الکتریکی مورد نیاز است. فلزات دیگری که روی پلاستیک قابل آبکاری هستند عبارتند از کروم، طلا، نقره و نیکل. در برخی موارد، چندین لایه از فلزات مختلف ممکن است اعمال شود.

مزایای آبکاری پلاستیک

زیبایی شناسی یکی از مزایای مهم افزودن فلز به یک بستر پلاستیکی وان آبکاری پلی اتیلن است. به عنوان مثال، پوشش فلزی مانند طلا یا نقره می تواند ظاهر یک سطح پلاستیکی ساده را به میزان قابل توجهی روشن کند. همچنین می تواند یک لمس رنگ اضافه کند. می تواند مقاومت زیرلایه را در برابر خوردگی افزایش دهد و حتی در برخی موارد پلاستیک را تقویت کند.

علاوه بر این، پوشش فلزی می تواند مقاومت در برابر انواع خاصی از مواد شیمیایی را که ممکن است در فرآیندهای مختلف تولید استفاده شود یا در محیط وجود داشته باشد، افزایش دهد.

 • وقتی صحبت از شکل پذیری مواد می شود، پلاستیک ها فوق العاده هستند. در نتیجه می توان وان های پلاستیکی را با استفاده از روش های مختلف ایجاد کرد.
 • بر خلاف ظروف فلزی، ظروف پلاستیکی به طور مشابه تحت تأثیر عوامل محیطی قرار نمی گیرند. زنگ روی فلزات ایجاد می شود و یکپارچگی ساختاری هر ظرف ساخت و از این مواد را تضعیف می کند. پلاستیک ها زنگ نمی زنند.
 • پلاستیک ها بین 0.8 تا 1.5 برابر چگالی آب هستند. شیشه و سرامیک دارای چگالی حدود 2 تا 3 برابر فولاد با ضخامت حدود 7.8 هستند.
 • انواع مختلف مواد شیمیایی را می توان با استفاده از تکنیک های مختلف به ظروف پلاستیکی تبدیل کرد. هر نوع پلاستیکی دارای ویژگی های مکانیکی داخلی است.
 • وان های پلاستیکی مقاومت استثنایی در برابر ضربه و پارگی ایجاد می کنند.
 • آنها دارای کیفیت سطح عالی و زیبایی شناسی هستند. ظروفی ساخت و از پلاستیک می توانند تقریباً هر ظاهری داشته باشند.
 • ظروف پلاستیکی ممکن است بازیافت شوند، درست مانند شیشه و فلزات. از لحاظ تاریخی، ذوب و گرمایش برای بازیافت پلاستیک است.
 • در مقایسه با ظروف فلزی و شیشه‌ای، ساخت ظروف پلاستیکی ساده‌تر است و انرژی کمتری برای ایجاد آن مصرف می‌شود که منجر به هزینه‌های کمتر می‌شود.

وان آبکاری پلی اتیلن

آبکاری برای ضخامت بیشتر

آبکاری الکترولس را می توان به تنهایی مورد استفاده قرار داد یا برای ایجاد یک لایه زیرین برای یک پوشش آبکاری کرد.
این  آبکاری روی پلاستیک زمانی مطلوب است که ضخامت بیشتری مورد نیاز باشد. با وارد کردن جریان الکتریکی به حمام آبکاری، سرعت رسوب دهی را می توان تا 10 برابر افزایش داد.

از آنجایی که می توان سطوح بالاتری از ضخامت را به دست آورد، آبکاری الکتریکی روی پلاستیک معمولاً مقاومت بیشتری در برابر خوردگی، افزایش دوام و محافظت بیشتر در برابر سایش نسبت به آبکاری الکترولس به تنهایی ایجاد می کند. بنابراین، آبکاری الکتریکی معمولاً انتخاب ارجح برای کاربردهای سنگین صنعتی و نظامی است. همچنین می تواند پوشش روشن تری ارائه دهد و آبکاری را برای کاربردهای تزئینی مناسب تر کند.

یکی از اشکالات آبکاری روی پلاستیک این است که معمولاً گرانتر از آبکاری الکترولس است. همچنین دستیابی به ضخامت یکنواخت روی بستر دشوارتر است، زیرا ضخامت روی لبه ها سریعتر از سطح ایجاد می شود. هر بستری که حاوی فرورفتگی های عمیق در سطح باشد، کاندیدای مناسبی برای آبکاری الکتریکی نیست، زیرا محلول آبکاری به راحتی می تواند به دام بیفتد.

انتخاب تامین کننده وان پلاستیکی مناسب

برای اطمینان از اینکه هنگام خرید وان آبکاری پلی اتیلن و وان های پلاستیکی از یک تامین کننده وان پلاستیکی بهترین نتیجه را دارید، مهم است که چندین شرکت را با استفاده از فهرست تامین کنندگان وان پلاستیکی ما مقایسه کنید. هر تامین‌کننده وان پلاستیکی دارای یک صفحه نمایه تجاری است که حوزه‌های تجربه و قابلیت‌های آن‌ها را برجسته می‌کند، همراه با یک فرم تماس برای ارتباط مستقیم با تامین‌کننده برای اطلاعات بیشتر یا درخواست قیمت. هر وب‌سایت تجاری وان پلاستیکی را با استفاده از پیش‌نمایش وب‌سایت ثبت‌شده ما مرور کنید تا به سرعت یاد بگیرید که هر شرکت در آن تخصص دارد. سپس، از فرم ساده RFQ ما برای تماس با چند شرکت وان پلاستیکی با همان فرم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *