وپورایزر کرایوژنیک

 وپورایزر کرایوژنیک با هوای محیطی

بخارسازهای هوای محیطی مبدل های حرارتی نسبتاً بدون عارضه ای هستند که با استفاده از گرمای جذب شده از هوای محیط، گاز مایع را تبخیر می کنند.

با توجه به این اصل ساده کار، این بخارسازها نیازی به برق خارجی ندارند. گاز مایع از تعدادی لوله به هم پیوسته در مسیرهای سری و موازی مختلف عبور می کند.

بخارسازهای هوای محیطی در طیف وسیعی وپورایزر کرایوژنیک از کاربردها در سراسر صنعت در حال فعالیت هستند.

بخارسازهای هوای محیط طبیعی فاقد قطعات متحرک هستند که منجر به گرانی عملیاتی (OPEX) صفر و هزینه های نگهداری پایین می شود. بخارسازهای کششی اجباری به دلیل ورود هوای اجباری روی بسته لوله، ظرفیت ارسال را افزایش داده اند.

معرفی این تجهیزات دوار منجر به افزایش OPEX و هزینه نگهداری می شود.

بخارسازهای موجود وپورایزر کرایوژنیک هوای محیط:

 • بخارساز محصول
 • بخارساز ساختمان تحت فشار

برای بخارسازهای محصول، مهار فن محدوده فشار پایین و بالا را ارائه می دهد.

 • بخارسازها به گونه ای اندازه می شوند که با نیاز جریان مشتری مطابقت داشته باشد تا از آن اجتناب شود
 • گاز با دمای پایین وارد خط لوله محصول می شود.
 • گازها: O2، N2، AR، CO2، CO، C2H4
 • بدون خوردگی قابل مشاهده به دلیل طراحی کامل آلومینیومی.

 

بخارساز فشار قوی وپورایزر کرایوژنیک

بخارسازهای فشار بالا از لوله های فولادی ضد زنگ تشکیل شده اند که در داخل لوله های پره دار آلومینیومی اکسترود شده قرار می گیرند. بخارسازها برای حداکثر فشار کاری 420 بارگ مطابق با استاندارد طراحی شده اند

EN13445، ASME در صورت درخواست. فریم های این بخارسازها از جنس آلومینیوم هستند بنابراین هیچ خوردگی قابل مشاهده ای در سایت مشتری شما ظاهر نمی شود.

همه بخارسازها دارای نشان CE مناسب مطابق دستورالعمل تجهیزات فشار 2014/68/EU هستند.

علاوه بر طراحی پیش نویس طبیعی، وپورایزر کرایوژنیک همچنین طراحی پیش نویس اجباری را برای افزایش ظرفیت ارائه می دهد.

 وپورایزر کرایوژنیک هوای محیطی – پیش نویس اجباری

لوله های مبدل حرارتی بخشی از یک اکستروژن تمام باله آلومینیومی هستند. این باله‌ها سطح بزرگی را فراهم می‌کنند که گرمای محیط را جمع‌آوری می‌کند و به این ترتیب انرژی برای تبخیر شدن فراهم می‌کند.

بخارسازها برای حداکثر فشار کاری 40 barg مطابق با EN13445 و AD2000، ASME در صورت درخواست طراحی شده اند.

تشکیل یخ در وپورایزر کرایوژنیک هوای محیط طبیعی است زیرا رطوبت در هوا متراکم می شود و روی لوله های پره دار یخ می زند. پل زدن یخ بین لوله های سریال مجاور به حداقل می رسد زیرا لوله های فاز مایع افزایش فاصله مرکز به مرکز دارند! این منجر به نزدیک شدن دمای گاز به محیط حتی پس از هشت ساعت کار مداوم می شود. برای چرخه کاری بیش از 8 ساعت، وپورایزر کرایوژنیک تعویض خودکار واحدها را ارائه می دهد که بر اساس زمان و دمای خروجی گاز از بخارساز (بانک) I به بخارساز (بانک) II تغییر می کند.

از آنجایی که بخارسازها تماما آلومینیومی هستند، هیچ خوردگی ناخوشایندی در سایت مشتری شما ظاهر نمی شود.

بخارسازها برای حداکثر فشار کاری 40 barg مطابق با EN13445 و AD2000، ASME در صورت درخواست طراحی شده اند. همه بخارسازها دارای علامت CE مناسب مطابق با دستورالعمل تجهیزات فشار 2014/68/EU هستند.

به منظور افزایش ظرفیت ارسالی،  وپورایزر کرایوژنیک طراحی پیش نویس اجباری را با فن(های) نصب شده در بالای بخارسازها ارائه می دهد. این فن ها باعث کاهش جریان هوا می شوند که همچنین منجر به تولید مه کمتر می شود که ممکن است برای ظرفیت های بزرگتر ارسال شود.

طراحی آستر فولادی ضد زنگ

Cryonorm همچنین وپورایزر کرایوژنیک با روکش فولادی ضد زنگ ارائه می دهد. به این ترتیب، تمام قطعات مرطوب شده با گاز از فولاد ضد زنگ هستند که این طرح را برای استفاده در صنعت نیمه هادی مناسب می کند.

طراحی مطابق با ASME VIII با حداکثر فشار کاری 40 تا 420 بارگ.

علاوه بر تبخیر کننده های هوای محیط با کشش طبیعی، ما همچنین بخارسازهای اجباری (با کمک فن) برای تولید ظرفیت بالاتر داریم.

 وپورایزر کرایوژنیک ساختمانی تحت فشار

 وپورایزر کرایوژنیک طیف استانداردی از بخارسازهای ساختمانی تحت فشار را برای حفظ فشار مخزن در طول خروج مایع ایجاد کرد. همه برای برآوردن نیاز جریان مشتری:

 • واحد ثابت (برای نصب در کنار مخزن ذخیره سازی)
 • واحدهای نصب شده در مخزن (برای نصب در زیر مخزن ذخیره سازی)
 • واحد نصب شده در تریلر

واحدهای ثابت استاندارد دارای ارتفاع کلی 1.200 میلی متر هستند، این طراحی عملکرد آن را تا رسیدن به پایین ترین سطح مخزن تضمین می کند.

همچنین برای جریان های بزرگتر، وپورایزر کرایوژنیک ساختمانی تحت فشار سفارشی در دسترس هستند.

وپورایزر کرایوژنیک همچنین بخارسازهای فشارساختی را برای تانکرهای جاده ای مطابق با مشخصات مشتری با طراحی کامل آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ عرضه می کند.

 وپورایزر کرایوژنیک گازهای هوا

تبخیر کننده ها مبدل های حرارتی هستند که برای تبدیل مجدد گازهای مایع که به صورت مایع در دماهای برودتی ذخیره می شوند استفاده می شوند. کرایونورم انواع بخارسازهای زیر را تولید می کند:

 • هوای محیط گرم می شود، هر دو طبیعی و طراحی پیش نویس اجباری
 • گرمایش الکتریکی
 • بخار گرم می شود
 • آب گرم می شود، هر دو سیم پیچ در وپورایزر کرایوژنیک پوسته به عنوان پوسته در طراحی لوله
 • گازوئیل یا گازوئیل گرم می شود
 • واحدهای سیار (بر اساس فناوری های فوق)
 • برش بخاری

فناوری بخارساز بهینه برای فرآیند شما به آب و هوای محلی، منبع گرمایش موجود (آب خنک کننده، بخار یا برق)، ترجیحات شما و/یا مقررات سایت بستگی دارد.

برش بخاری وپورایزر کرایوژنیک

بر اساس مشخصات منطقه ایمن سایت یا مقررات ATEX، Cryonorm طیف کاملی از محصولات بخاری تریم گازی را برای همه گازهای هوا، LNG و CO2 ارائه می دهد. راه حل های موجود عبارتند از بخاری های کوچک در خط تا بخاری های گازی بزرگ که با کنترل تریستور و کابینت کنترل تحویل می شوند.

این سیستم بر اساس یک ظرف فولادی ضد زنگ است که حاوی یک عنصر گرمایش است. این عنصر گرمایش الکتریکی محصول گازی را تا دمای مورد نیاز گرم می کند.

همه بخاری های تریم ما امکان تماس مستقیم وپورایزر کرایوژنیکبین گرما و گاز را برای همه گازها به استثنای اکسیژن فراهم می کنند. برای سیستم های مبتنی بر اکسیژن، گاز مستقیماً با المنت گرمایشی در تماس نخواهد بود و ازوپورایزر کرایوژنیک آب یا آلومینیوم به عنوان وسیله انتقال گرمایش استفاده می کند.

گازها: O 2 , N 2 , AR, CO 2 , CO, C 2 H 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *