آشغالگیر زوج توری

آشغالگیر زوج توری یکی از بهترین انواع صفحه نمایش میله ای مکانیکی است که آب تصفیه شده توسط آن از کیفیت بالایی برخوردار است. این نوع غربال فاضلاب که یکی از محصولات تولید شده برای تصفیه فاضلاب می باشد دارای طول عمر بالا و کارایی آن نسبت به نمونه های دیگر می باشد.

آشغالگیر زوج توری

آشغالگیر زوج توری چیست؟

آشغالگیر زوج توری همانطور که از نامش پیداست از دو صفحه مشبک تشکیل شده است که در مجرای فاضلاب تعبیه شده است. این نوع صفحه نمایش نوار فاضلاب بیشتر در محیط هایی که نیاز به جداسازی ذرات معلق کوچک در آب دارند استفاده می شود. با قرار دادن این دو صفحه در مجرای فاضلاب، در واقع تکه های چوب، برگ، پارچه و سایر مواد جامد موجود در آب دو بار حذف می شود و در نهایت خروجی آن نسبت به سایر انواع صفحه میله تمیزتر می شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های این نوع آشغالگیر زوج توری، افزایش کارایی و کارایی دستگاه در صورت خرابی یکی از صفحات می باشد. به عبارت دیگر به گونه ای طراحی و ساخته شده است که این دو صفحه نمایش قابلیت حرکت و بالا رفتن را داشته باشند. بنابراین در صورت خرابی در یکی از صفحه ها می توان آن را به سمت بالا حرکت داد و از مجرای فاضلاب خارج کرد و دستگاه می تواند با صفحه نمایش عملیات تصفیه آب را ادامه دهد.

نحوه عملکرد آشغالگیر زوج توری

آشغالگیر زوج توری به طور کلی بر اساس روش جمع آوری زباله های انباشته شده روی صفحه نمایش به دو گروه کلی دستی و مکانیکی تقسیم می شود. در نوع اول اپراتور انسانی وظیفه جمع آوری را بر عهده دارد و در نوع دوم کلیه عملیات به صورت مکانیکی و اتوماتیک انجام می شود. این دستگاه از نوع آشغالگیر مکانیکی می باشد و با کمک انرژی الکتریکی حرکت شاخک ها برای پاکسازی زباله های روی صفحه کنترل می شود. روش کار این دستگاه به طور کلی به شرح زیر است:

آشغالگیر زوج توری در فاصله کمی از یکدیگر در مسیر کانال فاضلاب نصب می شوند. این صفحات فلزی بوده و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند.
این آشغالگیر زوج توری را می توان با حرکت چرخ دنده ها و نیروی الکتریکی بالا و پایین برد.
پس از عبور آب از صفحات مشبک، مواد معلق در فاضلاب به صفحات برخورد کرده و به تدریج مقداری زباله در هر دو صفحه جمع می شود. با افزایش میزان این مواد در صفحات، حجم آب به تدریج افزایش و سطح آن بالا می رود.
چنگال های نصب و در بالای دستگاه به پایین منتقل و زباله های انباشته و را جمع آوری می کنند. در این مرحله هیچ انسانی درگیر نیست و عمل کاملا اتوماتیک و مکانیکی است.

آشغالگیر زوج توری

طراحی آشغالگیر زوج توری

در طراحی صفحه میله مشبک دوگانه باید چندین فاکتور بسیار مهم را در نظر گرفت تا بتوان بهترین نتیجه و خروجی را از آن گرفت. از مهمترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اندازه سوراخ های روی توری

نمایشگرهای میله ای در دو نوع ریز و درشت طراحی می شوند. در نوع ریز سوراخ ها و منافذ روی توری بسیار کوچک و در نوع درشت منافذ بزرگتر می باشد. در طراحی صفحه نمایش میله با توجه به محل نصب آنها و نوع فاضلاب عبوری از صفحات باید اندازه استانداردی برای منافذ شود. هرچه منافذ روی صفحه و شبکه کوچکتر باشد، کیفیت آب بالاتر است.

  • زاویه نصب آشغالگیر

زاویه نصب صفحه میله یکی دیگر از مواردی است که در طراحی صفحه میله مشبک دوگانه باید مورد توجه قرار گیرد. مثلا در نوع میله ای زاویه 45 تا 60 درجه برای آنها در نظر می گیرند.

  • میزان جریان فاضلاب

دبی فاضلاب یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در طراحی و تولید این میله نمایشگر باید مورد توجه قرار گیرد. مقدار آب عبوری از دهانه کانال ارتباط مستقیمی با سرعت آن دارد و در رابطه بین طراحی صفحات و کل دستگاه بسیار مهم است.

آشغالگیر زوج توری

سوالات متداول

تفاوت بین جمع آوری زباله و زباله جمع کن چیست؟

جمع آوری زباله به وسیله آشغالگیر زوج توری (GC) یک ویژگی بازیابی حافظه است که در زبان های برنامه نویسی مانند C# و Java تعبیه شده است. یک زبان برنامه نویسی مجهز به GC شامل یک یا چند جمع کننده زباله (موتورهای GC) است که به طور خودکار فضای حافظه را که به اشیایی که دیگر مورد نیاز برنامه نیست اختصاص داده شده است، آزاد می کند.

زباله جمع کن چیست و چه کاربردی دارد؟

آشغالگیر زوج توری اشیای غیرقابل دسترس را زباله در نظر می گیرد و حافظه اختصاص می دهد و برای آنها را آزاد می کند. در طول یک مجموعه، جمع کننده زباله، پشته مدیریت شده را بررسی می کند و به دنبال بلوک های فضای آدرس اشغال شده توسط اشیاء غیرقابل دسترس می گردد.

انواع مختلف زباله جمع کن کدامند؟

JVM دارای پنج نوع پیاده سازی GC است:
سریال زباله جمع کن، زباله جمع کن موازی، جمع آوری زباله CMS، جمع آوری زباله G1،. Z زباله جمع کن.

4 نوع زباله چیست؟

طبقه بندی انواع مختلف زباله
زباله های مایع. زباله های مایع اغلب هم در خانه ها و هم در صنایع یافت می شود. …
ضایعات طبیعی. زباله های آلی یک زباله معمولی خانگی است. …
زباله های قابل بازیافت و زباله های خطرناک.

مزایای آشغالگیر زوج توری

استفاده از دو صفحه مشبک در طراحی و ساخت صفحه نمایش نوار مشبک دوگانه باعث می شود تا از مزایای بیشتری نسبت به نمونه های دیگر برخوردار باشد. از مهمترین مزایای این نوع صفحه نمایش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راندمان بالا به دلیل استفاده از دو صفحه مشبک جهت حذف مواد معلق در آب.
  • قابلیت استفاده از دستگاه در صورت آسیب دیدن یکی از نمایشگرهای آن.
  • قابلیت بالا در دفع زباله در فاضلاب.
  • استفاده در مرحله پیش تصفیه فاضلاب برای جلوگیری از آسیب رساندن به قطعات پمپ و سایر تجهیزات.
  • صرفه جویی در هزینه به دلیل کمبود نیروی انسانی در فرآیند جمع آوری زباله از آشغالگیر jesco.

تولید آشغالگیر زوج توری

مهار فن ابزار با توجه به نیاز تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و نیمه صنعتی محصولات مختلفی را در این زمینه طراحی کرده است. این محصولات شامل آشغالگیر زوج توری و سایر نمونه های دستی و مکانیکی می باشد که همگی بر اساس استانداردهای لازم طراحی و تولید و می شوند.
این مجموعه علاوه بر ساخت و تولید آشغالگیر زوج توری، توصیه های لازم را برای انتخاب بهترین گزینه با توجه به محل نصب ارائه می دهد.

قیمت آشغالگیر زوج توری

قیمت آشغالگیر زوج توری بر اساس چند فاکتور مهم تعیین می شود که از مهمترین آنها می توان به جنس صفحات توری، سایز صفحات، ابعاد دستگاه، جنس و نوع اتصالات و سایر قطعات در دستگاه با توجه به تنوع بالای این از تجهیزات تصفیه فاضلاب، برای استعلام قیمت این دستگاه با کارشناسان مجرب مهار فن ابزار تماس حاص نمایید .

آشغالگیر زوج توری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *