گواهی سلامت استخر

گواهی سلامت استخر

از آنجایی که تقاضا برای استخرها، اسپاها و جکوزی ها همچنان در حال رشد است، مصرف کننده باید به دنبال استخدام یک متخصص باشد که مهارت ها و آموزش های لازم برای مدیریت و نگهداری پیچیدگی های ساخت، نصب، نگهداری، یا سرویس استخر، اسپا یا آبگرم را داشته باشد. وان ها

گواهینامه PHTA نشان دهنده برتری در موفقیت و نشان دهنده مهارت در استخر و جکوزی حرفه ای است. متخصصان خبره آزمایش های دقیقی را تکمیل کرده اند و ملزم به توسعه مداوم حرفه ای و صدور گواهینامه مجدد هستند.

دارندگان مدرک دارای مهارت اثبات شده ای هستند و دانش گسترده ای از تخصص خود نشان داده اند. گواهینامه منعکس کننده تعهد عمیق شخصی و احساس مسئولیت پذیری است که الهام بخش اعتبار و اطمینان به دانش حرفه ای فرد است.

تحقیقات نشان می دهد که متخصصان دارای گواهینامه، بهره وری را افزایش داده و هزینه های کمتری را برای یک پروژه به ارمغان می آورند. استخدام افراد دارای گواهینامه PHTA یا سرمایه گذاری در گواهینامه PHTA برای کارمندان فعلی شما می تواند از بسیاری جهات به سازمان شما کمک کند،

از جمله:

 • رضایت و حفظ کارکنان خود را افزایش دهید
 • سطح شایستگی کارکنان خود را افزایش دهید
 • یک تیم قوی و اختصاصی بسازید که متعهد به استانداردهای بالای کیفیت هستند
 • ارتقاء مستمر دانش و مهارت ها را ترویج دهید
 • افزایش دقت و بهره وری
 • بهبود کارایی و کاهش هزینه

Operating a Safe Public Swimming Pool

صدور مجوز و گواهینامه

بررسی اجمالی گواهی سلامت استخر

در حال حاضر هیچ رویکرد صدور مجوز دولتی برای متخصصان استخر وجود ندارد. تعداد انگشت شماری از ایالت ها وجود دارند که به طور خاص برای متخصصان استخر نیاز به مجوز دارند، اما اکثریت عادلانه یا دارای 1) الزامات مجوز با ماهیت عمومی تر با آموزش اندک یا بدون نیاز به آموزش استخر خاص، 2) آنچه ممکن است به یک ” خلاصه شود. مالیات» به منظور انجام تجارت، یا 3) هیچ الزامی وجود ندارد. اعضای PHTA ابراز نگرانی می‌کنند که مصرف‌کنندگان همیشه این واقعیت را تشخیص نمی‌دهند که گواهینامه CBP یا CSP به آنها آموزش‌هایی ارائه می‌دهد که آنها را بالاتر از کسانی در صنعت که ممکن است آموزش کم یا بدون آموزش دارند، ارتقا دهد. علاوه بر این، کسانی که الزامات کد را اجرا می کنند، نیاز به آموزش و آموزش مناسب را برای اطمینان از رعایت جنبه های ایمنی زندگی هر ساخت و ساز تشخیص می دهند.

با ظهور کد بین المللی استخر و اسپا در سال 2012، همراه با سابقه طولانی برنامه استانداردهای ANSI/APSP و برنامه های صدور گواهینامه آموزشی (CBP & CSP)، بسیاری بر این باورند که گام منطقی بعدی توسعه صدور مجوز است.

جایی که ما ایستاده ایم…

برای محافظت از مردم و بالا بردن سطح حرفه ای در صنعت، PHTA از تلاش های صدور مجوز استخر و آبگرم در سراسر کشور برای محافظت از اعضای PHTA و شکست دادن استثمار مصرف کنندگان توسط کارگران غیر ماهر حمایت می کند. تلاش های صدور مجوز شامل در نظر گرفتن گواهینامه های PHTA است. اعضای PHTA که مایلند توسعه مجوز در ایالت خود را ببینند تشویق می شوند تا با PHTA تماس بگیرند. PHTA به طور فعال مجوزهای پیمانکاران استخر و آبگرم دولتی را ترویج و پشتیبانی خواهد کرد و استفاده از گواهینامه PHTA و برنامه های آموزشی را که قبلاً وجود داشته است به عنوان یک الگو و راه برای چنین مجوزهایی پیشنهاد می کند.

علاوه بر این، PHTA برای اطمینان از اینکه مقررات اپراتور استخر برنامه Certified Pool Operator را فراهم می کند و امکان دوره های حضوری و آنلاین را فراهم می کند، کار می کند.

آموزش بازرس استخر/آبگرم

برنامه‌های آموزشی بازرس استخر/آبگرم برای کمک به مقامات بهداشت عمومی و بهداشت محیط برای انجام بازرسی‌های مؤثر و کمک به اپراتورهای استخر، جکوزی و زمین بازی آبی طراحی شده‌اند تا از بیماری و صدمات در تأسیسات خود جلوگیری کنند.

آموزش بازرسی استخر برای متخصصان بهداشت محیط ، درک اساسی از بازرسی تاسیسات آبی را ارائه می دهد. بر اساس کد سال 2016 مدل بهداشت آبزیان CDC (MAHC)، این آموزش به سیستم‌های تاسیسات آبی می‌پردازد و با استفاده از فرم بازرسی MAHC از طریق بازرسی استخر می‌گذرد.

 

مطالعه موردی: از استفاده مجدد از آب تا صدور گواهینامه ایمنی الکتریکی، سیستم‌های آبی گریتر رابطه خود را با NSF گسترش می‌دهند.

از استفاده مجدد از آب تا صدور گواهینامه ایمنی الکتریکی، سیستم‌های آبی گریتر رابطه خود را با NSF گسترش می‌دهد.

شرکت Greyter Water Systems مستقر در انتاریو، کانادا، راه‌حل‌های مدیریت استفاده مجدد از آب را ارائه می‌کند که تقاضای آب و فاضلاب ساختمان‌های تجاری و مسکونی را کاهش می‌دهد. گریتر دست در دست سازندگان، توسعه دهندگان، مهندسان، معماران و مقامات شهرداری برای کمک به ایجاد جوامع کم مصرف آب در کانادا و ایالات متحده، به ویژه در مناطقی که با منابع آبی محدودتری مواجه هستند، همکاری می کند.

چالش

Greyter در سال 2018 با NSF شروع به کار کرد تا گواهینامه استفاده مجدد از آب NSF/ANSI 350 را برای سیستم بازیافت آب خانگی Greyter HOME™ خود دریافت کند. Greyter HOME آب خاکستری را از دوش ها و وان ها می گیرد، آن را تصفیه می کند و آب شفاف، بدون بو و از نظر میکروبیولوژیکی ایمن برای شستشوی توالت فراهم می کند – که می تواند مصرف آب داخل خانه را تا 25 درصد کاهش دهد.

مایکل کالدیرا، مدیر خدمات فنی در Greyter، در توضیح نیاز به این گواهینامه اولیه، می‌گوید: «بسیاری از حوزه‌های قضایی هنگام بررسی پذیرش تصفیه آب خاکستری مسکونی در زیربخش‌های جدید به دنبال گواهینامه NSF/ANSI 350 هستند. علامت NSF به شهرداری ها اطمینان می دهد که فناوری ما شش ماه آزمایش دقیق را پشت سر گذاشته است. این امر مکالمه بین شهرداری ها و سازندگان خانه را در مورد اینکه چگونه می توان از فناوری به بهترین شکل برای کاهش مصرف آب استفاده کرد، تسهیل می کند.

Greyter HOME گواهینامه NSF/ANSI 350 خود را در اوایل سال 2019 دریافت کرد، اما این شرکت نیاز مبرم دیگری به سیستم آب مسکونی خود داشت: گواهینامه ایمنی الکتریکی .

راه حل گواهی سلامت استخر

با توجه به تجربه مثبت Greyter با NSF برای صدور گواهینامه استفاده مجدد از آب، آنها دوباره در سال 2019 برای دریافت گواهینامه ANSI/UL 1951 به NSF روی آوردند که تجهیزات لوله کشی الکتریکی را پوشش می دهد.

کالدیرا درباره این تصمیم می‌گوید: «مزیت همکاری با NSF این است که با مراجعه به یک سازمان معروف، این اعتبار را در پشت محصولات خود به دست آوریم. این واقعیت که بسیاری از شهرداری‌ها گواهینامه NSF را به عنوان یک الزام ذکر می‌کنند، بیشتر نشان می‌دهد که NSF از احترام بالایی برخوردار است. ما می‌خواستیم این فناوری در طیف گسترده‌ای از حوزه‌های قضایی مورد پذیرش قرار گیرد، بنابراین منطقی بود که UL 1951 را با تیم برق NSF دنبال کنیم. توسط یک مرجع معتبر صدور گواهینامه به شدت آزمایش خواهد شد.

علاوه بر این، Greyter به دلیل اطمینان حاصل از کار قبلی خود با NSF در زمینه صدور گواهینامه استفاده مجدد از آب رانده شد. افزودن جزء ایمنی الکتریکی نتیجه طبیعی این مشارکت قابل اعتماد و مؤثر بود.

علی‌رغم برخی چالش‌های لجستیکی، از جمله شروع همه‌گیری COVID-19 و توسعه مداوم محصول از سوی Greyter، Greyter HOME گواهینامه ANSI/UL 1951 خود را در دسامبر 2021 به دست آورد.

نتایج گواهی سلامت استخر

Greyter Water Systems از کار اخیر خود با NSF به چندین روش کلیدی بهره برده است، از جمله:

 • دریافت گواهینامه ایمنی الکتریکی (ANSI/UL 1951) از همان نهاد صدور گواهینامه پیشرو (CB) که برای استفاده مجدد از آب به آن اعتماد داشت (NSF/ANSI 350) – بدون نیاز به وارد شدن به یک رابطه جدید با CB متفاوت.
 • گسترش دامنه بازار سیستم بازیافت آب مسکونی Greyter HOME خود به شهرداری ها و حوزه های قضایی که نیاز به گواهینامه دارند – و ارسال پیامی قوی به سازندگان خانه با علامت NSF قابل اعتماد.
 • حفظ انطباق در حالی که به طور مداوم محصول خود را بهبود می بخشد. Caldeira می‌گوید: «ما به طور مداوم در حال کار بر روی بهینه‌سازی فرآیندهای خود و بهبود محصول هستیم. «محصول ما دقیقاً مشابه سال 2018 نیست. به عنوان مثال، در پاسخ به داده‌های جمع‌آوری‌شده از میدان و بازخورد ارائه‌شده از صاحبان خانه، اجزاء تغییر کردند و طرح‌های خاصی اصلاح شدند. تیم‌های آب و برق NSF در ارزیابی و آزمایش قطعات و محصولات مورد نیاز کمک کرده‌اند تا اطمینان حاصل شود که ما مطابقت خود را با هر دو استاندارد حفظ می‌کنیم، زیرا فناوری ما پیشرفت می‌کند.

همانطور که تجربه گریتر نشان می‌دهد، تولیدکنندگان و سایرین که قبلاً با NSF در زمینه‌های صدور گواهی‌نامه کار می‌کردند، ممکن است با اطمینان به گواهینامه ایمنی الکتریکی نیز اضافه کنند – یک نیاز حیاتی را برآورده می‌کنند و در عین حال از منحنی یادگیری شیب‌دار مرتبط با جستجوی یک مرجع صدور گواهی جدید اجتناب می‌کنند.

گریتر در تلاش برای کاهش مصرف آب داخل ساختمان، کمک به بهره وری آب و ارائه یک سیستم تصفیه آب خاکستری قابل اعتماد، مقرون به صرفه و کم تعمیر، در حال ایجاد تفاوت در تعداد فزاینده ای از جوامع است. NSF مفتخر است که دو گواهینامه مهم را به این شرکت ارائه کرده است.

نظرسنجی از اعضای ASDWA در مورد مشخصات NSF/ANSI/CAN 60، 61، و 372

بررسی اجمالی

NSF، با همکاری انجمن ایالتی مدیران آب آشامیدنی (ASDWA)، یک نظرسنجی از آژانس های آب آشامیدنی ایالات متحده و کانادا در مورد شناخت و استفاده آنها از استانداردهای NSF/ANSI/CAN زیر انجام داد:

 • NSF/ANSI/CAN 60: مواد شیمیایی تصفیه آب آشامیدنی – اثرات سلامتی
 • NSF/ANSI/CAN 61: اجزای سیستم آب آشامیدنی – اثرات سلامتی
 • NSF/ANSI/CAN 372: اجزای سیستم آب آشامیدنی – محتوای سرب

خلاصه اجرایی

NSF/ANSI/CAN 60: چهل و نه ایالت دارای قوانین، مقررات یا خط مشی هایی هستند که مواد شیمیایی تصفیه آب آشامیدنی را ملزم به انطباق با NSF/ANSI/CAN 60 یا تایید آن می کند.

NSF/ANSI/CAN 61: چهل و نه ایالت دارای قوانین، مقررات یا سیاست هایی هستند که اجزای سیستم آب آشامیدنی را ملزم به انطباق با NSF/ANSI/CAN 61 یا تایید آن می کند.

NSF/ANSI 223: این استاندارد الزاماتی را برای حداقل فرکانس های بازرسی و حداقل فرکانس های آزمایش محصول برای فعالیت های نظارتی مرتبط با صدور گواهینامه مواد شیمیایی تصفیه را تعیین می کند. الزاماتی برای افزایش فعالیت های نظارتی برای تأسیسات تولیدی واقع در کشورهایی وجود دارد که درک بین المللی قابل توجهی از فساد وجود دارد. این استاندارد همچنین مستلزم افزایش فرکانس ممیزی برای تأسیساتی است که دارای انحرافات قابل توجهی با الزامات NSF/ANSI/CAN 60 هستند. این استاندارد در حال حاضر در هیچ ایالت ایالات متحده پذیرفته نشده است.

NSF/ANSI/CAN 372: این یک روش استاندارد برای تعیین و تأیید انطباق محصول با حداکثر میانگین وزنی نیاز محتوای سرب 0.25٪ ایجاد می کند. به استثنای آن دسته از محصولاتی که در قانون آب آشامیدنی ایمن ایالات متحده مستثنی شده اند، همه محصولات دارای گواهینامه NSF/ANSI/CAN 61 نیز باید مطابق با الزامات NSF/ANSI/CAN 372 ارزیابی شوند. در 1 سپتامبر 2020، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) مقررات نهایی «استفاده از لوله‌ها، اتصالات، فیکسچرها، لحیم کاری و فلاکس بدون سرب برای آب آشامیدنی» را منتشر کرد که طبق آن باید تولیدکنندگان یا واردکنندگان گواهی دهند که محصولاتشان دارای میانگین وزنی 0.25 درصد محتوای سرب برای آب آشامیدنی است. محصولات انتقال یا توزیع آب آشامیدنی.

NSF/ANSI/CAN 60 الزامات انطباق ایالات متحده

از اعضای ASDWA در مورد هر یک از الزامات انطباق ایالت آنها با NSF/ANSI/CAN 60: مواد شیمیایی تصفیه آب آشامیدنی – اثرات سلامتی سؤال شد.

این نظرسنجی نشان داد که 49 ایالت الزاماتی برای مواد شیمیایی تصفیه آب برای مطابقت با NSF/ANSI/CAN 60 دارند، همانطور که در زیر نشان داده شده است. برای اطلاعات بیشتر بر اساس ایالت، به ضمیمه A در انتهای این مقاله مراجعه کنید.

کشورهایی که برای NSF/ANSI/CAN 60 نیاز به گواهینامه معتبر ANSI دارند عبارتند از: آلاباما، آلاسکا، آریزونا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، کنتیکت، جورجیا، هاوایی، آیداهو، ایندیانا، آیووا، کانزاس، کنتاکی، مین، مریلند، ماساچوست، میشیگان ، مینه سوتا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نوادا، نیوهمپشایر، نیوجرسی، نیومکزیکو، نیویورک، کارولینای شمالی، داکوتای شمالی، اوهایو، اوکلاهما، اورگان، پنسیلوانیا، رود آیلند، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت، ویرجینیا، واشنگتن، ویرجینیای غربی، ویسکانسین

ایالت هایی که رعایت NSF/ANSI/CAN 60 مورد نیاز یا توصیه می شود: دلاور، فلوریدا، ایلینوی، نبراسکا، وایومینگ

بدون نیاز ایالتی برای NSF/ANSI/CAN 60 (شرایط محلی ممکن است همچنان اعمال شود): لوئیزیانا

NSF/ANSI/CAN 61 الزامات انطباق ایالات متحده

اجزای سیستم آب آشامیدنی به دو دسته تنظیم تقسیم می شوند. تصفیه خانه های متمرکز آب و سیستم های توزیع آب تا و از جمله کنتور آب معمولاً توسط سازمان های دولتی آب آشامیدنی تنظیم می شوند. سیستم های توزیع آب در پایین دست کنتور آب یا داخل ساختمان معمولاً توسط کدهای لوله کشی ایالتی یا محلی تنظیم می شوند. اطلاعات نشان داده شده در این سند فقط برای محصولاتی اعمال می شود که توسط سازمان های دولتی تنظیم کننده آب آشامیدنی تنظیم می شوند. در حالی که همه کدهای لوله کشی مدل های اصلی نیاز به استفاده از محصولات دارای گواهی NSF/ANSI/CAN 61 دارند، الزامات خاص برای آن نوع محصول را می توان در کدهای لوله کشی ایالتی یا محلی یافت. محصولات دارای گواهینامه NSF/ANSI/CAN 61 نیز با NSF/ANSI/CAN 372 مطابقت دارند، مگر اینکه به طور خاص توسط قانون آب آشامیدنی ایمن ایالات متحده مستثنی شده باشند.

نظرسنجی اعضای ASDWA نشان داد که 49 ایالت الزاماتی برای اجزای تصفیه و توزیع آب برای مطابقت با NSF/ANSI/CAN 61 دارند.

کشورهایی که برای NSF/ANSI/CAN 61 نیاز به گواهینامه معتبر ANSI دارند عبارتند از: آلاسکا، آریزونا، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، کنتیکت، جورجیا، آیداهو، ایندیانا، آیووا، کانزاس، کنتاکی، لوئیزیانا، مین، مریلند، ماساچوست، میشیگان، مینه‌سوتا می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نوادا، نیوهمپشایر، نیوجرسی، نیومکزیکو، نیویورک، کارولینای شمالی، داکوتای شمالی، اوهایو، اوکلاهما، اورگان، پنسیلوانیا، رود آیلند، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت، ویرجینیا، واشنگتن، ویرجینیای غربی، ویسکانسین

ایالت هایی که رعایت NSF/ANSI/CAN 61 مورد نیاز یا توصیه می شود: آلاباما، دلاور، فلوریدا، ایلینوی، نبراسکا، وایومینگ

نیازی به ایالت برای NSF/ANSI/CAN 61 وجود ندارد (الزامات محلی ممکن است همچنان اعمال شود): هاوایی

الزامات انطباق کانادا با NSF/ANSI/CAN 60

Health Canada یک نظرسنجی از آژانس های آب آشامیدنی استانی و منطقه ای کانادا در مورد شناسایی و استفاده آنها از NSF/ANSI/CAN 60 و 61 انجام داد.

این نظرسنجی نشان داد که 9 استان از 13 استان به مواد شیمیایی تصفیه آب آشامیدنی برای مطابقت با الزامات NSF/ANSI/CAN 60 نیاز دارند: مواد شیمیایی تصفیه آب آشامیدنی – اثرات بهداشتی، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد الزامات، لطفاً به ضمیمه B مراجعه کنید.

از آوریل 2019، NSF/ANSI/CAN 60 به عنوان یک استاندارد ملی کانادا توسط شورای استانداردهای کانادا (SCC) پذیرفته شده است، اما نسخه منتشر شده قبلی برای سال ها در مکان های زیر به طور گسترده در کانادا شناخته شده است.

استان‌ها/مناطق با پذیرش NSF/ANSI/CAN 60: آلبرتا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، مناطق شمال غربی، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان

استان‌ها/مناطق بدون پذیرش فعلی NSF/ANSI/CAN 60: بریتیش کلمبیا، نوناووت، یوکان

NSF/ANSI/CAN 61 الزامات انطباق کانادا

در رابطه با NSF/ANSI/CAN 61، نظرسنجی نشان داد که 11 استان از 13 استان/منطقه به اجزای سیستم آب آشامیدنی نیاز دارند تا با الزامات NSF/ANSI/CAN 61 مطابقت داشته باشند: اجزای سیستم آب آشامیدنی – اثرات سلامت، همانطور که در شکل زیر برای اطلاعات بیشتر در مورد الزامات، لطفاً به ضمیمه B مراجعه کنید. محصولات لوله کشی در ساختمان ها از طریق کد لوله کشی مناسب در کانادا تنظیم می شوند.

اکثر محصولات باید با NSF/ANSI/CAN 61 از طریق مراجع در استانداردهای CSA که در کدهای لوله کشی ذکر شده است مطابقت داشته باشند.

از آوریل 2019، NSF/ANSI/CAN 61 به عنوان یک استاندارد ملی کانادا توسط شورای استانداردهای کانادا (SCC) پذیرفته شده است، اما نسخه منتشر شده قبلی برای سال ها در مکان های زیر به طور گسترده در کانادا شناخته شده است.

استان ها/مناطق با پذیرش NSF/ANSI/CAN 61: آلبرتا، کلمبیا بریتانیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، مناطق گواهی سلامت استخر شمال غربی، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان

استخر هتل پارسیان آزادی

 • آدرس: اتوبان یادگار امام، تقاطع اوین، هتل پارسیان آزادی (مشاهده روی نقشه)

استخر هتل پارسیان آزادی

منبع عکس: وب‌سایت هتل پارسیان آزادی. عکاس: ناشناس

کلوپ ورزشی هتل پارسیان آزادی، تنها کلوپ ورزشی در تهران است که موفق به اخذ استاندارد «گواهی سلامت استخر» (pool health certification) شده است؛ کلوپی که با وجود امکاناتی چون استخر، سونا خشک و بخار، جکوزی و حوضچه آب سرد، سالن بدن‌سازی و اتاق‌های ماساژ و همچنین تنیس روی میز و پذیرایی، مکانی بی‌نظیر برای لذت بردن از یک روز تابستانی است. طول استخر مجموعه هتل پارسیان آزادی ۱۷ متر و عرض آن، ۱۱ متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *