الکتروموتور ولتاژ بالا

قابلیت اطمینان فوق العاده و عمر طولانی

یک مفهوم هوشمند با طیف گسترده ای از گزینه ها، موتورهای HV SIMOTICS را به گزینه ای ترجیحی برای تقریباً هر پیکربندی قابل تصوری با محدوده قدرت 150 کیلووات تا 100 مگاوات و بیشتر، سرعت های 7 تا 16000 دور در دقیقه و گشتاور تا 40000 کیلو نیوتن متر تبدیل می کند. مطابقت با استانداردهای IEC و NEMA. گزینه ها شامل چندین سیستم خنک کننده و همه انواع رایج حفاظت در برابر انفجار است. علاوه بر این، درجات حفاظتی تا IP66 و سیستم های رنگ مخصوص برای استفاده در اتمسفرهای تهاجمی و تحت شرایط شدید در دسترس هستند. ما حتی موتورهای HV SIMOTICS را برای استفاده در دماهای پایین -55 درجه سانتیگراد و برای کاربردهایی با الزامات کیفیت ارتعاش دقیق مطابق با استاندارد API عرضه می کنیم. SIMOTICS HV با مجموعه فشرده، مدولار، پرقدرت، تخصصی و ANEMA خود، مناسب برای هر کاربرد درایو بزرگ در محدوده ولتاژ متوسط ​​است.

Marelli Motori

موتورهای ولتاژ بالا که از توان استاندارد NEMA فراتر می روند

برای بیش از 120 سال، موتورهای بزرگ زیمنس به دلیل عملکرد بالا، تعمیر و نگهداری کم و عمر طولانی در پرتقاضاترین کاربردهای جهان، شهرت زیادی به دست آورده اند.

موتورهایی که برای نیازهای خاص کاربردهای پیچیده تر یا پیشرفته تر طراحی شده اند

موتورهای ولتاژ بالا تخصصی با توان بیش از 100 مگاوات (یا گشتاور تا بیش از 40000 کیلو نیوتن متر)، برای مطابقت با نیازهای خاص یک برنامه پیچیده یا برای به حداکثر رساندن عملکرد و پیاده سازی با یک سیستم درایو کاربردی طراحی شده اند. مفهوم تخصص زیمنس در صنایع و برنامه های مختلف ما را به شناسایی موقعیت هایی مجهز کرده است که در آن می توانیم طرحی را ارائه دهیم که به طور خاص برای یک برنامه چالش برانگیز بهینه شده است یا نیازهای برنامه بیش از قابلیت های معمولی طرح های موتور اصلی ما است. ما به عنوان یک تامین کننده قدیمی با پایگاه بسیار بزرگ نصب شده در سراسر جهان، به صنایعی مانند نفت و گاز، معدن، فلزات، مواد شیمیایی و انرژی خدمت می کنیم. هر جا که به یک موتور بزرگ و تخصصی نیاز داشته باشید، ما در بیشتر موارد شریک انتخابی خواهیم بود.

SIMOTICS HV HP – پلتفرم جهانی برای بالاترین رتبه های قدرت تا 70 مگاوات

SIMOTICS HV HP با مفهوم پلت فرم منعطف با انواع روتور و خنک کننده مدولار برای تناسب با شرایط کاربرد فردی برای ساخت و ساز خاص مشتری، تحت تأثیر قرار می گیرد. این موتورها طیف گسترده ای از گزینه ها و مفاهیم خنک کننده مدولار را پوشش می دهند، به عنوان مثال هوا/هوا، مبدل های حرارتی هوا/آب، و خنک کننده باز. همچنین شرایط شروع سنگین (عملکرد DOL- یا عملکرد VSD) و درجه بندی توان بالا تحقق می یابد. مخصوصاً موتورهای سنکرون با استفاده بالا و نرخ بازده نزدیک به 99٪ مشخص می شوند. نوع استاندارد مطابق با IEC طراحی شده است و استانداردهایی مانند NEMA / CSA / API / CCC / EAC نیز موجود است.

طیف متنوعی از انواع خنک کننده مدولار برای حداکثر انعطاف پذیری و عملکرد

موتورهای ولتاژ بالا ماژولار (IEC) با توانی تا 26.5 مگاوات، طیف گسترده ای از مفاهیم خنک کننده مدولار، به عنوان مثال هوا/هوا، مبدل های حرارتی هوا/آب، و خنک کننده باز را پوشش می دهند. حتی در این محدوده توان، موتورها را می توان به سرعت و به سادگی با استفاده از ابزارهای مهندسی استاندارد انتخاب و پیکربندی کرد. با توجه به مفهوم ماژولار خود، موتورها می توانند دقیقاً برای هر کاربرد قابل تصور تا 26.5 مگاوات سازگار شوند. ناگفته نماند که آنها بالاترین قابلیت اطمینان را حتی در شرایط سخت دارند، همراه با عمر طولانی، تعمیر و نگهداری کم و راندمان بالا تا 98٪.

موتورهای فشرده برای الزامات حفاظتی استاندارد و شدید طراحی شده اند

موتورهای فشرده IEC ولتاژ بالا که دارای فناوری ناهمزمان هستند، محدوده توانی از 150 کیلووات تا 7.1 مگاوات را در تمام انواع خنک‌کننده‌های مربوطه برای ارتفاع‌های نصب پایین پوشش می‌دهند – علاوه بر خنک‌کننده باله‌ای کلاسیک، با خنک‌کننده لوله و خنک‌کننده ژاکت آبی نیز موجود است. با این نسخه ها، آنها به طور یکپارچه محدوده قدرت و کاربرد مربوطه را پوشش می دهند – از پایه یا استاندارد تا برنامه های کاربردی خاص بخش. آنها همچنین می توانند نیازهای شدید را با درجه حفاظت تا IP66، در طرح های خاص تا IP68 و انواع حفاظت در برابر انفجار برطرف کنند. موتورهای فشرده به دلیل چگالی توان بالا و طراحی جمع و جور که در سراسر صفحه اعمال می شود، خود را متمایز می کنند. علاوه بر این، در نتیجه قابلیت اطمینان فوق‌العاده و همچنین نگهداری کم، در دسترس بودن نیروگاه و سیستم را افزایش داده و هزینه‌های انرژی را بر اساس راندمان بالا کاهش می‌دهند.

SIMOTICS HV – طراحی تفاوت را ایجاد می کند

 • طراحی پیشرفته با مفهوم خنک کننده نوآورانه
 • بهترین چگالی توان در کلاس برای قدرت و گشتاور بیشتر
 • بالاترین درجه انعطاف پذیری برای طیف وسیعی از کاربردها
 • قابلیت اطمینان و ارزش ارتعاش پیشرو، حتی در شرایط شدید
 • راندمان بالا برای هزینه های عملیات کم، به عنوان مثال SIMOTICS HV HP نزدیک به 99٪
 • صرفه جویی در منابع با وزن کم و کاهش فضای مورد نیاز
 • طول عمر بسیار طولانی در نتیجه توزیع بهینه دما
 • دیجیتال آماده برای حداکثر شفافیت سیستم و بهره وری بالاتر

موتورهای خط Master به دلیل انعطاف‌پذیری طراحی الکتریکی و مکانیکی خود متمایز می‌شوند و در نتیجه محصولی با کارایی بالا، مطابق با استانداردهای بین‌المللی و همسو با روندهای جهانی است.

درباره این محصول

ویژگی های فنی

 • توان خروجی: 160 تا 27000 کیلو وات
 • ولتاژ: 220 تا 13800 ولت
 • فریم: 280 تا 1600 (IEC)
 • تعداد قطب: 4 تا 14
 • کلاس عایق: F
 • درجه حفاظت: IP23، IP24 (W)، IP55 تا IP65
 • نصب: افقی یا عمودی
 • بلبرینگ: بلبرینگ یا یاتاقان آستینی
 • روتور: زخمی و با حلقه های جمع کننده
 • جا برس: با سیستم بالابر موتوری برس

مزایا

بلند کردن برس موتوری مزیت های مهمی در این زمینه دارد عملکرد موتور در طول سالها:

 • از پوشیدن مداوم و زودرس برس ها جلوگیری می کند و حلقه های کلکسیونر;
 • توقف های نگهداری و تعویض را کاهش می دهد برس ها؛
 • از تجمع گرد و غبار روی برس های داخل آن جلوگیری می کند محفظه برس، سطح عایق را حفظ می کند روتور بالا؛
 • عمر مفید برس ها، کلکتور را افزایش می دهد حلقه ها و در نتیجه موتور.

برنامه های کاربردی

این موتورها در مواردی که بار دارند توصیه می شود گشتاور مقاوم یا اینرسی بالا در راه اندازی. را مقاومت های خارجی فقط برای راه اندازی موتور استفاده می شود گشتاور بالا و کاهش شدید جریان هجومی. را برس ها فقط با حلقه های جمع کننده در تماس هستند شروع که از پوشیدن غیر ضروری برس ها جلوگیری می کند و حلقه های جمع کننده در حین کار رتبه بندی شده اجازه می دهد تا زمان طولانی تری داشته باشد استفاده از مجموعه

نمونه هایی از برنامه های کاربردی:

آسیاب های توپ، فن ها، اگزوز فن ها، سنگ شکن ها، پمپ ها به طور کلی و دیگران.

موتورهای القایی سه فاز – خط معدن M

طراحی موتورهای خط معدن M به ویژه با ویژگی های الکترومکانیکی توسعه یافته است که دوام عملیات طولانی مدت، استحکام و استحکام را فراهم می کند. آن‌ها می‌توانند در محیط‌های گرد و غباری که در صنایع سیمان و معدن یافت می‌شود، مستعد تاسیسات قرار گرفتن در معرض نور خورشید که قادر به مقاومت در برابر آب پرتاب شده در جت‌های قدرتمند و تماس دائمی با ذرات معدنی/سیمان معلق انباشته شده روی تجهیزات هستند، کار کنند.

درباره این محصول

مشخصات

 • توان خروجی: 250 تا 10000 کیلو وات
 • فریم: 355 تا 1000 (IEC)
 • ولتاژ: 220 تا 13800 ولت
 • فرکانس: 50 و 60 هرتز
 • تعداد قطب ها: 2 تا 14 (موتورهای قفس سنجابی) و 4 تا 14 (موتورهای روتور پیچشی)
 • درجه حفاظت: IP55 تا IP66

موتورهای خط معدن M

موتورهای خط معدن M برای کار در محیط های سخت معدن و صنایع سیمان توسعه یافته اند. آنها دارای ویژگی های الکترومکانیکی هستند که دوام، مقاومت و استحکام بیشتری را با درجه حفاظت عالی و سیستم نگهدارنده برس جدید فراهم می کند.

راهنمای موتورهای فشار متوسط ​​و بالا

هنگامی که برنامه شما به خروجی بالا نیاز دارد، افزایش ولتاژ به منظور حفظ جریان کم می تواند مفید باشد. مدیر فنی هویر، معرفی سریع موتورهای ولتاژ متوسط ​​و بالا و اینکه چه زمانی آنها انتخاب مناسبی برای کار هستند را ارائه می دهد.

علیرغم اینکه موتورهای ولتاژ پایین دارای طیف گسترده ای از کاربردهای بالقوه در صنعت هستند، هنوز مواردی وجود دارد که برای انجام کار به ولتاژ بالاتری نیاز است. در سال 2018، هویر سری محصولات خود را با طیف وسیعی از موتورهای ولتاژ متوسط ​​با ولتاژهای 3 کیلوولت تا 11 کیلو ولت گسترش خواهد داد که برای بارهای سنگین مناسب هستند.

مدیر فنی Hoyer، Bjarne Nør، مقدمه ای بر موتورهای ولتاژ متوسط ​​و بالا ارائه می دهد.

کنترل محدودیت ها

ایده های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی به عنوان یک موتور ولتاژ پایین، متوسط ​​یا بالا واجد شرایط است، وجود دارد.

برخی از افراد هر چیزی که ولتاژ بالاتر از 1000 ولت باشد را ولتاژ بالا می دانند. محدودیت ها به وضوح در استاندارد IEC 60038 تعریف شده اند: ولتاژ پایین تا 1000 ولت، ولتاژ متوسط ​​از 1000 ولت تا 35 کیلو ولت و ولتاژ بالا بیش از 35 کیلو ولت است. بنابراین، موتورهای سری محصولات جدید ما همگی در دسته ولتاژ متوسط ​​قرار می گیرند.

ولتاژ بالاتر پتانسیل صرفه جویی را ارائه می دهد

ولتاژ متوسط ​​و بالا مخصوصاً برای کاربردهای سنگین که به موتوری با توان خروجی 400 کیلووات و بالاتر نیاز دارند، مهم است. در اینجا، ولتاژ بالاتر امکان استفاده از کابل های کوچکتر را فراهم می کند و در نتیجه هزینه کابل توزیع را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

“با افزایش ولتاژ می توان جریان را کاهش داد. این بدان معنی است که می توان از کابل های توزیع کوچکتر استفاده کرد. اگر کابل‌ها باید در فواصل طولانی، به عنوان مثال در تونل‌ها، قرار گیرند، ولتاژ بالاتر نیز یک انتخاب واضح است.

این بخش ها باید ولتاژ متوسط ​​و بالا را در نظر بگیرند

موتورهای ولتاژ متوسط ​​و بالا مخصوصاً برای حرفه ای هایی که با بارهای سنگین کار می کنند مناسب هستند.

این محصول برای صنعت تهویه مطبوع مانند تولید کنندگان فن های صنعتی و کمپرسورهای اسکرو و همچنین صنعت پمپ ایده آل است.

سیستم عایق با ولتاژ پایین متفاوت است

در سطح مکانیکی صرف، موتورهای ولتاژ متوسط ​​تفاوت قابل توجهی با موتورهای ولتاژ پایین ناهمزمان استاندارد ندارند. ما هنوز در مورد یک موتور خنک کننده دنده ای با بلبرینگ های روان کننده صحبت می کنیم. با این حال، برخی از تفاوت های مهم وجود دارد، Bjarne Nør توضیح می دهد:

استاتور در یک موتور ولتاژ متوسط ​​دارای یک سیستم عایق بهبود یافته است تا آن را برای ولتاژ متوسط ​​ارزیابی کند. این شامل یک سیستم اشباع خلاء است که به موجب آن تمام فرورفتگی‌ها با لاک همراه با مواد محافظ کرونا پر می‌شوند تا از سایش الکتریکی مواد عایق جلوگیری شود. علاوه بر این، خزش و فاصله هوا از هادی به زمین بیشتر است.

برخلاف موتورهای ولتاژ پایین، موتورهای ولتاژ متوسط ​​دارای برد اتصال ترمینال نیستند، اما در عوض با استفاده از عایق های ولتاژ بالا وصل می شوند.

تست شده برای طول عمر الکتریکی و حرارتی

هر چه ولتاژ بیشتر باشد، تاثیر بیشتری بر طول عمر موتور خواهد داشت. بنابراین، هنگام تضمین کیفیت موتورها، الزامات عمیق در اسناد و آزمایش قرار می گیرند.

«در حالی که یک موتور ولتاژ پایین فقط برای طول عمر حرارتی آزمایش می شود، موتورهای ولتاژ متوسط ​​ما هم برای طول عمر الکتریکی و هم برای طول عمر حرارتی آزمایش می شوند. ما مستنداتی در مورد تمام موتورهایمان برای حداقل طول عمر 20000 ساعت داریم. طبیعتاً منحنی‌های عملکرد و موارد مشابه و همچنین فرصت طبقه‌بندی بر اساس پروژه برای بخش دریایی را نیز داریم.»

در صورت تمایل به سرعت متغیر، می‌توان موتورها را با یاتاقان‌های عایق جریان نصب کرد، درست مانند موتورهایی که در موتورهای ولتاژ پایین استفاده می‌شوند، بنابراین به دلیل کاهش جریان یاتاقان می‌توان طول عمر را بیشتر افزایش داد.

نیاز به نصب مجاز و مشاوره جامع دارد

در حالی که اکثر برقکاران می توانند یک موتور ولتاژ پایین را وصل کنند، استفاده از ولتاژهای بالاتر پیچیده تر است. بنابراین استفاده از موتورهای ولتاژ متوسط ​​نیاز به مشاوره جامع و گفتگوی نزدیک دارد.

برای نصب یک موتور ولتاژ متوسط ​​و برقراری اتصال الکتریکی باید مجوز خاصی داشته باشید. هم فروشندگان و هم بخش فنی ما آماده ارائه پشتیبانی هستند، به عنوان مثال در انتخاب نوع موتور صحیح و ایجاد رابط الکتریکی، از جمله گیره ها و کابل ها،” Bjarne Nør پایان می دهد.

حقایقی در مورد انتخاب هویر از موتورهای ولتاژ متوسط

از آغاز سال 2018، هویر یک برنامه استاندارد با موتورهای ولتاژ متوسط ​​در انواع ولتاژ زیر ارائه خواهد کرد:

 • 3 کیلو ولت / 3.3 کیلو ولت
 • 6 کیلو ولت / 6.6 کیلو ولت
 • 10 کیلو ولت / 11 کیلو ولت

همچنین یک برنامه مهندسی با امکان راه حل های خاص مشتری وجود دارد.

دیدگاهی در “الکتروموتور ولتاژ بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *