ربات پاشش رنگ پودری

ربات های رنگ آمیزی – طراحی مدولار، ظرفیت ذخیره

نسل سوم ربات‌های نقاشی Dürr ماهیت مدولار دارند. این طرح به طور سیستماتیک در سیستم سینماتیکی 6 و 7 محوره گنجانده شده است.

بنابراین این نسخه ها تنها به دلیل محور چرخش اضافی در بازوی اصلی متفاوت هستند. در غیر این صورت اجزای کاملاً یکسان، مدیریت قطعات یدکی و کار تعمیر و نگهداری را ساده کرده و در هزینه های ذخیره سازی صرفه جویی می کنند.

اتصال دهنده های سریع جدا کردن روکش را تسهیل می کنند و امکان دسترسی بسیار موثر را برای جایگزینی قطعات پنوماتیک، کنترل و ولتاژ بالا فراهم می کنند. تغییر رنگ و پمپ دوز بر روی بازوی جلویی ربات نصب شده است که امکان تغییر سریع رنگ را با از دست دادن رنگ کم و مصرف کم ماده تصفیه کننده فراهم می کند.

EcoRP E043i – انعطاف پذیری بیشتر با سیستم سینماتیک 7 محوره

نسل Eco سوم ربات های Dürr دارای مجموعه ای چشمگیر از ویژگی های نوآورانه است. محور هفتم آن که مستقیماً در سیستم سینماتیکی ربات نقاشی ادغام شده است، قدرت مانور آن را بهبود می بخشد و منطقه کار آن را گسترش می دهد. این ربات را قادر می سازد تا به راحتی به قسمت هایی از بدن که معمولا دسترسی به آن ها سخت است، دست یابد. قدرت مانور برتر این ربات 7 محوره نیاز به ریل جابجایی را در بسیاری از کاربردها برطرف می کند. در نتیجه، غرفه اسپری می تواند کوچکتر باشد و مشتری در سرمایه گذاری ریل و هزینه های نگهداری صرفه جویی می کند.

ربات نقاشی 6 محور ─ انعطاف پذیر برای همه کاربردها

بالا یا پایین، مورب معلق یا ایستاده، ثابت یا رانده: ربات‌های رنگ‌آمیزی 6 محور از Dürr را می‌توان بر روی Eco Rail X ( Eco RP E/L133i) نصب شده در بالا یا پایین نصب کرد، یا به عنوان ثابت در غرفه اسپری نصب کرد. مدل بدون ریل ( Eco RP E/L033i). به لطف طراحی مدولار، این مدل ها با سیستم سینماتیک 6 محور هم برای رنگ آمیزی و هم برای باز کردن هود استفاده می شوند. علاوه بر این، این ربات برای کارهایی مانند شعله زنی، آب بندی زیر بدنه و اندازه گیری ضخامت پوشش مناسب است.

ضربه الکتریکی اسکارا – دستیار نقاشی عالی شما

ربات Eco RP L030i/130i به عنوان یک ضربه الکتریکی با یک ضربه عمودی طولانی عمل می کند. طراحی فشرده و بهینه شده آن، ربات اسکارا را برای نصب در غرفه های نقاشی تعیین می کند. ضربه برقی Scara بر روی یک ریل داخلی فشرده ( Eco Rail S) در ارتفاعات مختلف یا به عنوان مدل استاندارد ( Eco RP L030i) یا یک نسخه مسافرتی ( Eco RP L130i) نصب می شود. EcoTool Cleaner که اخیراً ساخته شده است اولین بار در جهان است. ابزار بازکن توسط یک محور محوری پنوماتیکی در پاک کننده وارد می شود.

ربات Swingarm – دسترسی بسیار زیادی برای رنگ آمیزی وسایل نقلیه تجاری

هم رنگ آمیزی داخلی محل بارگیری و هم رنگ آمیزی بیرونی درهای عقب – ربات های بازوی Eco RP S053i و Eco RP S153i به طور ویژه برای رنگ آمیزی خودروهای تجاری طراحی شده اند. ربات با بازوی چرخان بسیار متحرک خود بدون زحمت در قسمت های بارگیری شیرجه می زند و بنابراین به راحتی به مناطقی در داخل که دسترسی به آنها دشوار است می رسد. بازوی ربات با طراحی مکانیکی بسیار پایدار خود تا پنج متر در بدنه ها گسترش می یابد و پس از پایان رنگ آمیزی خود را در تنگ ترین فضاها جمع می کند تا فضایی برای بدنه بعدی ایجاد کند. ایستگاه تمام اتوماتیک بهترین دسترسی را برای بدنه خودروهای کوچک و بزرگ در خط تولید ارائه می دهد و برای عملیات توقف و حرکت و همچنین ردیابی خط مناسب است.

ربات های نقاشی – مناسب برای هر شغل

Dürr علاوه بر صنعت خودرو، راه حل های رنگ آمیزی کاملاً خودکار را برای صنایع عمومی ارائه می دهد. با تخصص جمع آوری شده از بیش از 13000 نصب، ما می توانیم دقیقاً سیستم روباتی مناسب را برای هر کار نقاشی، با فناوری کاربردی از پیش نصب شده ایجاد کنیم.

EcoRP10 R1100 – از پیش نصب شده و آماده 2 اسپری

اجزای Eco 1K و 2K، فشار بالا و پایین، رنگ مبتنی بر آب و حلال است. به این ترتیب، برای کاربردهای الکترواستاتیک و سایر کاربردها بهترین انتخاب است. مجموعه هماهنگ ربات و اتومایزرهای چرخشی پرسرعت تکرارپذیری چشمگیر و دقت مسیر را نشان می دهد. رنگ را می توان با ولتاژ بالا شارژ کرد و نرخ راندمان انتقال را تا 90٪ ممکن می کند. به لطف طراحی مدولار و روانکاری در طول عمر، تعمیر و نگهداری به حداقل می رسد.

EcoRP L033 – بسیار انعطاف پذیر برای اعمال رنگ موثر

Eco RP L033 برای پوشش خودکار با اتومایزرهای چرخشی پرسرعت الکترواستاتیک و اتومایزرهای هوا استفاده می شوند. آنها می توانند با تمام رنگ های معمولی آب یا حلال کار کنند. آنها با رمپ های شتاب و کاهش سرعت سریع خود، نیازهای زمان چرخه را نیز برآورده می کنند. شیلنگ و فناوری کاربردی در بازوی ربات ادغام شده است و حداقل تلفات رنگ، زمان پاکسازی کوتاه و آلودگی کم را تضمین می کند.

ماشین آلات رنگ

دور با هماگ همکاری می کند تا راه حل های خدمات کامل را ارائه دهد

دستگاه رنگ آمیزی تخت

دستگاه رنگ آمیزی تخت برای رنگ آمیزی قطعات دو بعدی، به ویژه برای پوشش دادن سطوح و لبه ها در یک فرآیند مداوم، ایده آل است. بسته برنامه در دستگاه یکپارچه شده است.

 • تفنگ های رنگ اتوماتیک یا اتومایزرهای چرخشی با سرعت بالا برای کاربرد بهینه رنگ
 • تامین مواد
 • کنترل کننده فشار مواد
 • سیستم های دوز (1K/2K)
 • شناسایی یکپارچه قطعه کار با استفاده از یک مانع نوری
 • سیستم نقاله داخلی (تسمه دکتر یا تسمه کاغذی) مناسب برای مناطق 1 و 2 بر اساس دستورالعمل های ATEX

دستگاه رنگ آمیزی تخت در صنایع چوب و پلاستیک کاربرد دارد.

فرآیندها در دستگاه رنگ آمیزی تخت:

 • سنگ زنی
 • تمیز کردن
 • رنگ آمیزی
 • چراغ خاموش
 • خشک کردن
 • پخت (با نور UV)

ربات های رنگ آمیزی و ماشین های رنگ آمیزی – بالاترین انعطاف پذیری در هنگام رنگ آمیزی

Ecopaint برای پوشش خودکار سطح بدنه خودرو و قطعات کوچک آن به صورت سری طراحی شده اند. همچنین صنعت عمومی نیاز روزافزونی به اعمال رنگ کاملاً خودکار با بالاترین کیفیت داشته است.

Ecopaint تمام محدوده‌های داخلی و خارجی را پوشش می‌دهند و برای کاربردهای ESTA، AIR و پودر با تمام مواد رنگ، از جمله حلال‌ها، رنگ‌های آب و پودر مناسب هستند.

EcoBell – اتومایزر چرخشی

بالاترین کیفیت پوشش. حداقل مصرف رنگ کوتاه ترین زمان تغییر رنگ

با Eco سری اتومایزر حتی در نسل اول، میکسر 1K و 2K در اتومایزر یکپارچه شده بود. رنگ آمیزی داخلی نیز با اتومایزرهای با چرخش بالا بدون ولتاژ بالا امکان پذیر شد.

با شارژ خارجی فشرده، اتومایزر می تواند به راحتی به مکان های سخت در بدنه خودرو دسترسی پیدا کند و با فناوری 2 سوزن اصلی در Eco Bell3 و فناوری 4 سوزن اصلی در Eco Bell4، کوتاه ترین زمان تغییر رنگ را کاهش می دهد. تمام اتومایزرهای چرخشی موجود در بازار اکنون امکان پذیر است.

فناوری RFID – کسانی که می توانند بخوانند و بنویسند بهتر برنامه ریزی می کنند

فناوری RFID یکپارچه، عیب یابی واضح تمام اجزای نصب شده را امکان پذیر می کند و به طور بهینه از تعمیر و نگهداری و عملکرد کارگاه رنگ پشتیبانی می کند. چه در دیسک زنگ، در حلقه هوای شکل‌دهنده، در توربین یا در اتومایزر: دور می‌تواند سری کامل Eco Bell را به فناوری RFID مجهز کند. این فرآیندها را مستقیماً در غرفه رنگ و نگهداری بهبود می بخشد. از آنجایی که فرستنده‌های دور می‌توانند داده‌های عملیاتی را بخوانند و بنویسند، داده‌ها را می‌توان مستقیماً روی قطعات ذخیره کرد و سایش آنها را می‌توان به وضوح ردیابی کرد.

این اطلاعات قابل اعتمادی را در مورد وضعیت فعلی به اپراتورها ارائه می دهد و آنها را قادر می سازد تا از عمر مفید قطعات استفاده بهینه کرده و زمان تعمیر و نگهداری را از قبل برنامه ریزی کنند. منابع خطا را نیز می توان به لطف RFID از بین برد. سیستم حتی قبل از شروع فرآیند نقاشی از طریق یک پنجره بازشو به اپراتور هشدار می دهد. این امر در دسترس بودن سیستم را افزایش می دهد و تأثیر مثبتی بر نرخ اجرای اول دارد.

Asahi Valves Chemical Resistance Guide February2020

EcoBell3

Eco Bell3 با فناوری شارژ مستقیم یا خارجی الکترواستاتیکی را می توان برای تمام مواد رنگ (1K, 2K) استفاده کرد. با استفاده از فن آوری دیسک زنگ / حلقه هوای آزمایش شده و آزمایش شده، بالاترین سطح کیفیت از نظر ضخامت پوشش، کاربرد رنگ برابر و مقادیر جریان رنگ با حداقل استفاده از مواد به دست می آید. با تکنولوژی تغییر رنگ دورر، از دست رفتن رنگ در هنگام تغییر رنگ و مصرف حلال فلاشینگ به حداقل می رسد.

شارژ خارجی – بهترین در نقاشی روی آب

دستگاه اتمایزر با فناوری شارژ خارجی خود، رنگ آب را بدون استفاده از سیستم های بلوک ولتاژ پیچیده اعمال می کند.

EcoBell3 E

ظاهر نوری عالی: اتومایزر برای رنگ آمیزی خارجی، رنگ های آب را با بالاترین سطح کارایی و حداقل کثیفی اعمال می کند.

EcoBell3 Ci

از بیرون کوچک است. در داخل: بسیار زیاد: اتومایزر چرخشی در مورد استفاده از رنگ های داخل آب حرفه ای واقعی است. با حداقل تلفات رنگ و زمان تمیز کردن بسیار کوتاه.

اتومایزرهای چرخشی با شارژ مستقیم الکترواستاتیکی

EcoBell3 و EcoBell3 Hx

با استفاده از سیستم‌های حلقه هوای دیسک انعطاف‌پذیر/شکل‌دهنده، اتمی‌ساز را می‌توان با رنگ‌های حلال برای نقاشی داخلی، رنگ‌آمیزی بیرونی و رنگ‌آمیزی قطعات پلاستیکی و همچنین در مناطق استفاده مخلوط برای کاربردهای داخلی و خارجی استفاده کرد.
در کاربردهای 2K، بلوک‌های شیر و میکسرهای مربوطه در اتومایزر ادغام می‌شوند.

EcoBell2 – راه حلی برای صنایع عمومی

EcoBell2 SL

اتومایزرهای Eco Bell2 سیستمی برای رنگ آمیزی قطعات کوچک و بزرگ در صنایع عمومی است. Dürr اتومایزر با چرخش بالا را با شارژ داخلی یا خارجی یا بدون ولتاژ بالا ارائه می دهد. کاربرد پیشرفته رنگ های مایع با راندمان انتقال تا 95 درصد و تنظیم الگوی اسپری از 50 تا 600 میلی متر عمل می کند.

غرفه اسپری کلاسیک

غرفه اسپری دورر مدولار است، دارای اجزایی است که به راحتی تمیز می شوند و با وارد کردن پارامترهای فرآیندی که شما ارائه می دهید، می توان آن را به طور انعطاف پذیر با هر نیازی سازگار کرد.

دورر از پارامترهای فرآیندی مانند محدودیت‌های ساختاری، فضای مورد نیاز، ظرفیت و زمان‌های خروجی برای برنامه‌ریزی و ساخت غرفه‌های کلاسیک استفاده می‌کند. این امر بهترین ادغام ممکن برنامه و سیستم های نقاله را تضمین می کند.

تخصص فرآیند جامد و تجربه طولانی مدت ما تضمین می کند که همه اجزا از طریق رابط های استاندارد شده با هم کار می کنند. این کار نصب را سرعت می بخشد و تضمین می کند که راه اندازی تولید به راحتی انجام می شود. همچنین به این معنی است که نرخ‌های اولیه بالایی را با هزینه‌های واحد بهینه به‌دست خواهید آورد، به ویژه به این دلیل که ما فرآیند را از قبل با استفاده از شبیه‌سازی بسیار واقعی فرآیندهای نقاشی شما تأیید می‌کنیم. این هم در مورد تاسیسات جدید و هم در مورد مقاوم سازی و الحاقات صدق می کند.

ربات های نقاشی: مزایا، کاربردها و نحوه منبع یابی آنها

Fairchild Copywriting

ربات های نقاشی به طور فزاینده ای در صنایع تولیدی، ساختمانی و خودروسازی به کار گرفته می شوند. مزایا و کاربردهای فراوان آنها را کشف کنید.

روبات‌های نقاشی، پوشش‌ها را با دقت و یکنواختی بالا اعمال می‌کنند. آنها معمولاً در یک محیط تولیدی به کار می روند. به طور خاص، صنعت خودرو سال هاست که از ربات های نقاشی استفاده می کند. در دهه گذشته، پیچیدگی ربات های نقاشی به طور چشمگیری افزایش یافته است. و کاربردهای بیشتری امکان پذیر شده است.

روبات های نقاشی مدرن از بازوهایی با شش درجه آزادی . این بدان معناست که آنها می توانند نه تنها بیرون ماشین را رنگ کنند، بلکه می توانند به عنوان مثال به داخل آن نیز برسند. به طور کلی، سطوحی که دسترسی به آنها به صورت دستی سخت اغلب توسط نقاشان ربات به راحتی قابل دسترسی هستند. همچنین قطعات پیچیده با سطوح زاویه دار یا منحنی را می توان رنگ آمیزی یا روکش کرد.

همانطور که از نام آن پیداست، ربات های نقاشی اغلب برای اعمال رنگ استفاده می شوند. با این حال، می توان از آنها برای قرار دادن انواع پوشش های دیگر نیز استفاده کرد.

چند نمونه از انواع پوشش ها عبارتند از:

 • ضد اثر انگشت
 • ضد مه (برای شیشه)
 • ضد آب
 • جاذب صدا
 • میرایی ارتعاش
 • ضد باکتری

صنایعی که از ربات های نقاشی استفاده می کنند

ربات های نقاشی هنوز نسبتاً گران هستند. بنابراین، صنایعی که از آن‌ها استفاده می‌کنند معمولاً حجم بالایی از محصولات را تولید می‌کنند و آنها را قادر می‌سازد تا به بازگشت سرمایه سریع برسند. یا محصولاتی که باید رنگ آمیزی شوند نیاز به پرداخت با کیفیت بالایی دارند که استفاده از دقت بیشتر یک ربات را توجیه می کند. در اینجا برخی از انواع تولید کنندگان با استفاده از ربات های نقاشی آورده شده است:

 • خودرو
 • شیشه
 • هوافضا و دفاع
 • گوشی های هوشمند
 • واگن های راه آهن
 • کارخانه های کشتی سازی
 • تجهیزات اداری
 • محصولات خانگی
 • سایر تولیدات با حجم بالا یا با کیفیت بالا

مزایای ربات های نقاشی

مزایای استفاده از ربات های نقاشی عبارتند از:

 • یکنواختی پوشش – روبات‌ها می‌توانند با سرعت ثابت به مراتب بهتر از یک فرد حرکت کنند و در نتیجه پوشش یکنواخت را تضمین کنند.
 • نقاشی رباتیک بازوی با دقت زیادی حرکت می کند. موقعیت ربات بسیار دقیق تر و قابل تکرارتر از نقاش انسان خواهد بود.
 • سرعت (به اندازه 30 برابر سریعتر از روش های دستی)
 • ایمن نگه داشتن کارگران از بخارات مضر و مواد شیمیایی
 • کاهش هزینه با به حداقل رساندن مقدار هدر رفت پوشش

انواع ربات های نقاشی

می توان ربات های نقاشی را با دو ویژگی از هم جدا کرد: روش نصب و فناوری مورد استفاده برای اعمال پوشش.

نحوه نصب ربات های نقاشی

چهار روش اصلی نصب ربات های نقاشی عبارتند از:

 • طبقه – بیشترین فضا را اشغال می کند اما به راحتی در یک غرفه نقاشی ادغام می شود.
 • سقف – به فضای کمتری نسبت به نصب کف نیاز دارد اما پیچیده تر و گران تر است.
 • دیوار – همچنین فضای کمتری را نسبت به نصب روی زمین اشغال می کند. باید مراقب نیروهای دینامیکی بود.
 • دروازه راه آهن یا بالای سر – ربات نقاشی را قادر می سازد تا در فواصل زیاد به جلو و عقب حرکت کند. می تواند اجسام بسیار بزرگ مانند هواپیما، کامیون و واگن های راه آهن را نقاشی کند.

فن آوری های مورد استفاده برای اعمال پوشش

روبات‌های نقاشی از روش‌های مختلفی برای تبدیل رنگ یا پوشش به یک غبار ریز استفاده می‌کنند. این برای یک برنامه یکنواخت مهم است. متداول ترین فناوری های مورد استفاده در اینجا آمده است:

 • اسپری هوا – یک جریان هوا با پوشش مخلوط می شود تا مایع را به قطرات ریز تبدیل کند. رایج ترین برای رنگ.
 • اسپری اولتراسونیک – سطح اتمیزه شدن با فرکانس اولتراسونیک می لرزد. این پوشش به سطح ارتعاشی برخورد می کند و به یک غبار ریز تبدیل می شود. برای اعمال لایه های عایق و رسانا بر روی محصولات کوچک استفاده می شود. از دیگر کاربردها می توان به پوشش های ضد تابش نور، مقاوم به نور و پوشش های مختلف با خواص ویژه اشاره کرد.
 • الکترواستاتیک – سیال پوشش با هزاران ولت الکتریسیته ساکن در نازل شارژ می شود. دافعه الکترواستاتیک مایع را به مه تبدیل می کند. مه به سطح جذب می شود تا توسط بار الکتریکی مخالف پوشش داده شود. با این روش می توان یک پوشش یکنواخت را روی سطوح ناهموار اعمال کرد. راندمان به طور قابل توجهی بالا است و رنگ کمی هدر می رود.

اندازه بازار برای ربات های نقاشی

اندازه بازار جهانی ربات‌های نقاشی انتظار می‌رود در سال 2023 به 3.2 میلیارد دلار برسد، با CAGR 10.4 درصد از سال 2017 تا 2023.

راه حل های مکمل

فناوری هایی که مکمل ربات های نقاشی هستند به کاربرد شما بستگی دارد. در اینجا چند ملاحظه وجود دارد.

ربات دستیار

برنامه هایی وجود دارند که برای آنها منطقی است که یک ربات دیگر به ربات نقاشی کمک کند. به عنوان مثال، ربات دستیار می تواند در خودروسازی را باز کند تا ربات نقاشی به داخل آن برسد. به طور کلی، ربات کمکی به ربات نقاشی کمک می کند تا به تمام سطوح مورد نیاز دسترسی پیدا کند.

تثبیت

باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید با ربات نقاشی از وسیله‌ای متفاوت نسبت به آنچه قبلاً استفاده می‌کردید استفاده کنید یا خیر. برای به حداکثر رساندن کارایی، ممکن است بخواهید از وسیله ای استفاده کنید که بتواند قسمت مورد نظر را تغییر جهت دهد.

منطقه ویژه برای سیستم های رنگ آمیزی / تهویه

اگر می خواهید از عدم وجود گرد و غبار یا ذرات آلاینده اطمینان حاصل کنید، ممکن است بخواهید در یک اتاق تمیز سرمایه گذاری کنید. اگر نیازهای شما چندان سختگیرانه نیست، شاید یک غرفه نقاشی کافی باشد. به طور کلی، برای به حداکثر رساندن کیفیت و ایمنی، باید محل نقاشی را در نظر بگیرید. منطقه به تهویه خاصی نیاز دارد.

سیستم های نصب

نحوه نصب ربات نقاشی یک نکته مهم است. اگر نیاز به رنگ آمیزی سطوح بزرگ مانند واگن های راه آهن دارد، ممکن است بخواهید ربات نقاشی را به سیستم ریلی یا دروازه ای ببندید.

تعمیر و نگهداری برای ربات های نقاشی

برای اطمینان از عملکرد صحیح ربات نقاشی خود به یک روال تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارید. نازل پاشش باید تمیز شود. نوع حلال برای این کار به پوششی که ربات نقاشی اسپری می کند بستگی دارد. بسته به کاربرد، ممکن است نیاز باشد اقدامات خاص دیگری انجام شود.

سازنده اطلاعات تعمیر و نگهداری استاندارد را ارائه خواهد کرد.

نحوه منبع ربات های نقاشی

HowToRobot یک پلتفرم جهانی است که کاربران نهایی را با تامین کنندگان ربات و اتوماسیون در سراسر جهان متصل می کند. ما بزرگترین فهرست شرکت های رباتیک . با استفاده از راهنمای ما، می توانید نوع ربات مورد نیاز خود را پیدا کنید، که برای برنامه شما مناسب است .

اگر به دنبال خودکار کردن یک کار نقاشی هستید، می توانید پیشنهادات راه حل مناسب را از تامین کنندگان مختلف دریافت کنید. سادگی پروژه خود را توصیف کنید و شروع به دریافت پاسخ کنید.

همچنین می‌توانید قیمت‌ها را دریافت کنید و اطلاعات محصول را دریافت کنید نقاشی ، قطعات، قطعات و خدمات مشاوره . اطلاعات محصول و قیمت را از چندین فروشنده دریافت خواهید کرد .

HowToRobot وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا در این فرآیند پیمایش کنید . اینجا را کلیک کنید تنظیم مشاوره با مشاور متخصص .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *