3 مشکل رایج موتور دیزل Duramax و نحوه رفع آنها

3 مشکل رایج موتور دیزل Duramax و نحوه رفع آنها

3 مشکل رایج موتور دیزل Duramax و نحوه رفع آنها, دیزل ژنراتور

اگر به وسیله نقلیه ای با قدرت و تطبیق پذیری زیاد نیاز دارید، انتخاب یک کامیون با موتور دیزل ضروری است. در سال گذشته، 28 درصد افزایش داشته تعداد خودروهای دیزلی فروخته شده در ایالات متحده است. یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان خودروهای دیزلی در این سیاره جنرال موتورز است.

موتور 6.6 لیتری Duramax دیزل یکی از موتورهای اصلی است که در کامیون های جنرال موتورز (GM) پیدا خواهید کرد. در حالی که این موتورها بسیار بادوام و قابل اعتماد هستند، مشکلاتی نیز دارند. در اینجا برخی از مشکلات رایج موتور دیزل Duramax و کارهایی که می توان برای رفع آنها انجام داد، آورده شده است.

رایج ترین مشکلات 6.6 لیتری Duramax

1. مشکلات پمپ بالابر سوخت

موتورهای دیزل Duramax از سیستم سوخت تزریق مستقیم استفاده می کنند. یکی از مهم ترین قسمت های این سیستم سوخت، پمپ تزریق سوخت است. پمپ تزریق سوخت CP3 که در اکثر موتورهای Duramax موجود است قابل اعتماد هستند، اما چندان قدرتمند نیستند.

از آنجایی که هیچ پمپ بالابری برای این سیستم سوخت وجود ندارد، پمپ تزریق باید برای مکش سوخت از مخزن و تحت فشار قرار دادن سوخت بسیار سخت کار کند. فقدان پمپ بالابر سوخت معمولاً منجر به کاهش فشار ریل سوخت در هنگام شتاب گرفتن موتور می شود.

چگونه این مشکل پمپ بالابر را برطرف کنیم

احتمالاً بهترین راه برای رفع این مشکل رایج Duramax، اضافه کردن یک پمپ بالابر پس از فروش است. با اضافه شدن یک پمپ بالابر، می توانید موتور Duramax خود را طولانی تر کنید. یک پمپ بالابر جدید همچنین عملکرد موتور را بهبود می بخشد و آلاینده ها را کاهش می دهد.

2. مشکلات پمپ آب رایج هستند

موتورهای جدیدتر Duramax مجهز به پمپ های آب هستند که دارای پروانه های پلاستیکی هستند. این پروانه ها بسیار ضعیف و مستعد خرابی هستند. پمپ های آب در موتورهای Duramax نیز مستعد نشتی هستند. این نشت ها می تواند منجر به مشکلات داغ شدن بیش از حد موتور شود. نشتی پمپ آب نیز بر فشار سیستم تأثیر می گذارد که می تواند منجر به ناکافی بودن منبع خنک کننده شود.

تعویض پمپ آب Duramax

در صورت مواجهه با پمپ آب آسیب دیده، باید فورا آن را تعویض کنید. یافتن جایگزین پمپ آب با پروانه آهنی ایده خوبی است. جایگزینی با این پروانه ها دوام بیشتری دارد و عملکرد بهتری دارد. اگر موتور Duramax شما مایل زیادی مسافت دارد، ممکن است بخواهید ترموستات و محفظه پمپ آب خود را تغییر دهید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند در آینده از مشکلات بیشتر سیستم خنک کننده خود جلوگیری کنید.

3. موتورهای Duramax برای مشکلات انژکتور سوخت بدنام هستند

شاید رایج ترین شکایتی که از صاحبان دیزل Duramax می شنوید در رابطه با انژکتورهای سوخت اصلی این موتورها باشد. تیم جنرال موتورز حتی اعتراف کرد که انژکتورهای آنها طراحی ضعیفی داشتند و آنها را در چند سال گذشته تعمیر کردند. یکی از مشکلات اصلی این انژکتورها این است که در معرض ترک خوردن هستند.

این انژکتورها دارای صندلی های توپ خطا نیز هستند. صندلی های توپ معیوب باعث می شود این انژکتورها به مرور زمان نشت کنند. انژکتورهای نامناسب می توانند مشکلاتی را با از دست دادن نیرو، بیکاری خشن و دود زیاد ایجاد کنند.

رفع مشکلات انژکتور شما

تعویض انژکتورهای معیوب واقعاً تنها راه حل این مشکل است. این انژکتورها در زیر سایر اجزای مختلف موتور قرار گرفته اند، به همین دلیل است که استخدام افراد حرفه ای برای تعویض آنها اقدامی عاقلانه است.

اجازه ندهید مشکلات موتور Duramax شما معطل بماند

اگر در حال حاضر با مشکلات موتور Duramax که در این مقاله ذکر شد سر و کار دارید، باید اقدام کنید. هر چه بیشتر اجازه دهید این مسائل باقی بمانند، آسیب بیشتری به بار خواهند آورد. با کمک یک مکانیک دیزل خبره، می توانید مشکلات موتور دیزل Duramax خود را با عجله تشخیص داده و برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *