7 نکته در مورد تعمیر و نگهداری موتور دیزل برای حفظ عملکرد روان خود

7 نکته در مورد تعمیر و نگهداری موتور دیزل برای حفظ عملکرد روان خود

7 نکته در مورد تعمیر و نگهداری موتور دیزل برای حفظ عملکرد روان خود, دیزل ژنراتور

موتور دیزل یک قطعه بسیار منحصر به فرد از تجهیزات است. مثل خودروهای بنزینی معمولی نیست که بتوانید هر زمان که حال و هوایتان پیش آمد، سوار آن شوید و رانندگی کنید. نه، یک موتور دیزلی بسیار پیچیده تر از این است، و چیزهایی وجود دارد که شما به سادگی باید قبل از رفتن به هر سفر جاده ای با ماشینی که موتور دیزلی زیر کاپوت آن قرار دارد، یا کار با تجهیزات دیزلی سنگین، بدانید. در این مقاله توسط JD Diagnostics & Diesel Repair ، که با مشارکت دیزلماتیک نوشته شده است ، اطلاعاتی را در مورد چند نکته به اشتراک می گذاریم تا موتور دیزل شما تا زمانی که ممکن است به خوبی کار کند.

موتورهای دیزل چیست؟

ابتدا اجازه دهید در مورد خود دیزل ها صحبت کنیم. اگر نمی دانستید، موتورهای دیزلی انواع خاصی از موتورهای احتراق داخلی هستند – به این معنی که با سوزاندن سوخت در داخل آنها کار می کنند – اما چیزی که آنها را از انواع دیگر موتورها متمایز می کند این است که به جای استفاده از شمع یا جریان الکتریکی برای مشتعل کردن مخلوط سوخت خود مانند موتورهای بنزینی معمولاً موتورهای دیزلی از تراکم بالا برای احتراق مخلوط در سیلندرهای خود استفاده می کنند. این تفاوت با مزایا و معایبی همراه است، اما اگر بدانید که چه هستند، می توانید مطمئن شوید که موتور دیزل شما تا زمانی که ممکن است در شرایط خوبی باقی بماند.

چه چیزی آنها را از موتورهای بنزینی متمایز می کند؟

موتورهای دیزلی معمولاً گشتاور بیشتری نسبت به موتورهای بنزینی دارند، به این معنی که آنها می توانند قدرت بیشتری در سرعت های پایین تولید کنند زیرا سوخت دیزل حاوی انرژی زیادی است که تا زمانی که وسیله نقلیه به آن نیاز نداشته باشد مصرف نمی شود. تجهیزاتی که تحت قدرت آن کار می کنند. این همچنین به این معنی است که دیزل‌ها در تولید سرعت خیلی خوب نیستند، بنابراین وقتی موتور خود را در هنگام تعویض دنده می‌چرخانید و سعی کنید قبل از تعویض، دور موتور خود را مطابقت دهید، این معمولاً یک تلاش بی‌ثمر در موتورهای دیزلی است.

در اینجا چند نکته برای سالم نگه داشتن موتور دیزل شما وجود دارد:

1.) روغن خود را عوض کنید

اگر چیزی وجود داشته باشد که تقریباً بلافاصله یک موتور دیزل را خراب کند، تعویض روغن نیست. اگر مالکی روغن خود را هر سه ماه یا بیشتر تعویض نکند، معمولاً از فرسودگی و پارگی زیاد موتور خود رنج می برد. موتورهای دیزلی از آن دسته ای نیستند که از روغن کم رنج ببرند – در واقع، اگر قبل از زمان تعویض روغن بعدی خود یک یا دو لیتر اضافه کنید، به هیچ وجه به موتور شما آسیب نمی رساند. با این حال، نگه داشتن آن هر چند ماه یکبار، همه چیز را تا زمانی که ممکن است به خوبی اجرا می کند.

2.) سطح مایعات را به طور منظم بررسی کنید

کار دیگری که دارندگان گازوئیل هنگام معاینه باید انجام دهند این است که سطح مایعات خود را بررسی کنند. این شامل بررسی سطح مایع خنک‌کننده/ضد یخ در رادیاتور آنها و اطمینان از وجود مایعات کافی در سیستم فرمان و مایع ترمز کافی برای توقف خودرو در صورت لزوم است. دلیل اینکه موتورهای دیزلی ممکن است در هنگام سرد بودن بسیار دشوار باشد، این است که فشار زیادی در سیستم وارد می شود و اگر یکی از این مایعات کم شود یا به طور کامل ناپدید شود، در راه اندازی خود با مشکلاتی مواجه خواهید شد. وسیله نقلیه تا زمانی که دوباره پر شود

3.) فیلتر روغن را بررسی کنید

برای اینکه موتور دیزل خود تا حد امکان روان کار کند، همچنین باید مطمئن شوید که فیلتر روغن همیشه تمیز و عاری از هرگونه زباله است. اگر این کار را انجام ندهید و همه چیز شروع به گرفتگی کند، ماشین یا کامیون شما برق را از دست می دهد و در نهایت اصلاً کار نمی کند مگر اینکه همه چیز را تمیز کنید و با قطعات جدید جایگزین کنید. اگرچه فیلترها ممکن است مانند اجزای کوچکی به نظر برسند که پس از نصب از خود مراقبت می‌کنند، اما قطعاً تمیز نگه‌داشتن آن‌ها کلید حفظ سلامت موتور شما است.

4.) یک آزمایش تشخیصی بگیرید

اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام هر گونه تعمیرات دیزلی در خودرو یا تجهیزات خود، آنها با تست های تشخیصی همراه هستند تا تکنسین ها بتوانند ببینند که آیا گرفتگی در فیلترها یا سایر قسمت های سیستم شما وجود دارد یا خیر. اگر کسی همه این قطعات را به یکباره بررسی کند، تضمین می کند که مجبور نیستید برای کارهای تعمیر و نگهداری بیشتر برای مواردی که در آخرین بازدید شما از تعمیرگاه به آنها پرداخته شده است، هزینه کنید.

5. از سوخت مناسب استفاده کنید

استفاده از سوخت دیزل در خودروهای بنزینی قطعا امکان پذیر است، اما باعث نمی شود موتور شما بهتر کار کند. در واقع، معمولا فیلترهای شما را مسدود می کند و حتی ممکن است به پمپ ماشین یا کامیون شما آسیب برساند. موتورهای دیزلی برای کارکرد در حداکثر راندمان به سوخت دیزل نیاز دارند. اگر فیلتری وجود نداشته باشد که این دو نوع سوخت را از هم جدا کند، آنگاه با مشکلات بزرگی مواجه خواهید شد که رفع آنها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. اگر خودروی دیزلی دارید که دارای سیستم آلایندگی است، استفاده از سوخت مناسب بسیار مهم است.

6. سوخت قدیمی را تخلیه کنید

وقتی ماشین یا کامیون جدیدی می‌خرید، به احتمال زیاد فروشنده قبل از تحویل دادن، تمام بنزین قدیمی موجود در باک خود را تخلیه کرده است تا وقتی برای تست پشت فرمان می‌روید، بنزین بدی در باک شما وجود نداشته باشد. راندن. با این حال، موتورهای دیزلی باید با TLC بیشتری نسبت به همتایان بنزینی خود استفاده شوند، بنابراین مطمئن شوید که هر مغازه ای که هر دو قسمت از خودروی دیزلی شما را تعمیر می کند، باقی مانده دیزل قدیمی را از صاحبان قبلی و همچنین سوخت جدیدی که به تازگی خریداری کرده اید، پاک کند.

7. قبل از ذخیره سازی، تثبیت کننده سوخت را اضافه کنید

این ممکن است برای کسانی که اطلاعات زیادی در مورد موتورهای دیزلی ندارند، منطقی به نظر برسد، اما خودروهای دیزلی زمانی که سوخت گازوئیل آنها کم است و همچنین هنگامی که فیلتر بنزین آنها مسدود شده است، مستعد مشکلات هستند. نگه داشتن گازوئیل تازه در باک خود و اطمینان از تعویض مکرر فیلترهای بنزین از گرفتگی آنها جلوگیری می کند، اما برای اینکه واقعاً از مشاهده هرگونه مشکل درازمدت در خودروی دیزلی خود محافظت کنید، مطمئن شوید که یک بار استابلایزر اضافه کنید. مخزن قبل از قرار دادن آن در انبار برای مدتی پر است.

در نتیجه

تعمیر و نگهداری موتورهای دیزلی کمی دشوارتر از موتورهای بنزینی است، اما اگر این هفت نکته تعمیر و نگهداری موتور دیزل را رعایت کنید، کامیون یا خودروی شما برای مدت طولانی تری در شرایط کارکرد عالی باقی می ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کارکرد یکنواخت خودرو یا کامیون دیزلی خود تا زمانی که ممکن است، به شما توصیه می کنیم با تیم ما در JD Diagnostics & Diesel Repair در Abbotsford، BC، کانادا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *