چرا نیسان تیتان XD کامینز دیزل سقوط کرد؟

چرا نیسان تیتان XD کامینز دیزل سقوط کرد؟

در سال 2020 و در کمال تعجب همگان، نیسان موتور دیزلی کامینز را در Titan XD متوقف کرد.

در سال 2019، نیسان زمانی که اعلام کرد قصد دارد تایتان XD را به همراه موتور دیزلی کامینز برای مدل 2020 متوقف کند، خبرساز شد. این یک شوک برای علاقه مندان نیسان بود، زیرا این کامیون به همراه موتور دیزلی منحصر به فرد تنها در سال 2015 معرفی شد.

به روز شده در ژانویه 2023: کمتر از پنج سال پس از معرفی، موتور 5.0 لیتری Cummins V8 توربودیزل نیسان در سال 2019 کنار گذاشته شد. ما این مقاله را به روز کرده ایم تا اطلاعات دقیق و به روز شده ای در مورد نحوه پایان یافتن یک پیشرانه امیدوارکننده ارائه دهیم. مسدود کردن.

موتور 5.0 لیتری V8 توربو دیزل کامینز برای اولین بار به عنوان یک آپشن در نیسان تیتان XD 2016 ارائه شد و 310 اسب بخار قدرت و 555 پوند فوت گشتاور تولید کرد. این پیشرانه مطمئناً در بین مصرف کنندگان آگاه به محیط زیست مورد توجه قرار می گرفت، زیرا اکسیدهای نیتروژن (NOx) و ذرات معلق (PM) را به صفر رساند. همچنین، موتور مجهز به یک سیستم جلای برق سرامیکی پیشرفته بود که از یخ زدن آن حتی در زمستان جلوگیری می کرد.

متأسفانه، از بین رفتن ناگهانی آن به این معنی است که ما باید در مورد آنچه که اگر یک دوره طولانی و موفقیت آمیز داشت، غصه بخوریم. در اینجا، به جزئیات می پردازیم که چگونه یک پیشرانه امیدوارکننده باعث ناامیدی شد.

مطالب مرتبط: بررسی نیسان تیتان پرو-4 ایکس 2021: جایگزینی قابل اعتماد برای چهار بزرگ

چرا مصرف کنندگان آمریکایی با نیسان تیتان XD کامینز دیزل گرم نشدند؟

چرا نیسان تیتان XD کامینز دیزل سقوط کرد؟, دیزل ژنراتور
از طریق ویکی‌مدیا-کامانز

نیسان کلاس Titan XD را در سال 2015 به عنوان یک مدل کاملاً جدید برای سال 2016 در میان انتظارات بالا روانه بازار کرد و بسیاری از طرفداران از این حرکت برای معرفی خودروی “مقاوم” استقبال کردند که شکاف بین پیکاپ های نیم تنی و ربع تنی را پر می کند. نسل دوم تایتان با این حال، به محض اینکه کامیون شروع به ورود به نمایندگی‌ها کرد، انتظارات بالای عمومی اولیه به سرعت به ناامیدی تبدیل شد، که به طور چشمگیری بر فروش تأثیر گذاشت. ناکامی نیسان در ایجاد تمایز کافی بین XD و رقبای خود، و همچنین ناتوانی آن در برآوردن خواسته‌های مصرف‌کنندگان ویژه کامیون‌های دیزلی، هیجان را کاهش داد.

اگرچه نیسان تیتان XD یک کامیون کار است، نه یک ماشین کوچک کارآمد، اما کارایی سوخت را فدای قدرت و اندازه کرد. متأسفانه، یدک کشی متوسط ​​آن (12037 پوند) و ظرفیت بارگیری آن (2003 پوند) به این معنی بود که کامیون های دیگری در بازار با مصرف سوخت و رتبه بندی یدک کش بهتر از Titan XD، علیرغم اندازه آن، وجود دارد. همچنین به این معنی بود که کامیون نیسان، همراه با موتور 5.0 کامینز آن، نه اینجا بود و نه آنجا. و در نتیجه خریداران هیچ ارزشی در این مدل ندیدند.

موضوع دیگر این بود که اگرچه تایتان در کانتون، می سی سی پی مونتاژ شد، نیسان چندین قطعه را در خارج از کشور ساخت. این باعث می‌شود خریداران احتمالی نگران باشند که مجبور باشند قیمت بیشتری برای قطعات آسیب‌دیده یا فرسوده بپردازند. با توجه به تعرفه های بالا و هزینه های حمل و نقل، تاخیرهایی نیز در نظر گرفته شد.

علاوه بر این، نیسان در تبلیغ Titan XD شکست خورد. استراتژی برندسازی نتوانست ارزش افزوده ای را برای مدل ایجاد کند زیرا هیچ تفاوتی با رقبا وجود نداشت و نیسان نتوانست نقاط فروش این کامیون را به مخاطبان خود منتقل کند. با نگاهی به گذشته، یک استراتژی ارتباطی مؤثر بر برندسازی مشترک متمرکز بود. نیسان با قرار دادن همکاری با کامینز، یک سازنده افسانه ای موتور، در خط مقدم، می توانست از تصویر مثبت برند این برند در ایالات متحده استفاده کند.

مرتبط: به همین دلیل است که نیسان تیتان XD 2022 در بازار ایالات متحده دست و پنجه نرم می کند

آیا مشکلات موتور به مشکلات نیسان اضافه شد؟

چرا نیسان تیتان XD کامینز دیزل سقوط کرد؟, دیزل ژنراتور
نیسان

در حالی که اکثر رانندگان موافق هستند که موتورهای کامینز از کیفیت بالایی برخوردار هستند، چندین نفر دیگر تاکید می‌کنند که موتور 5.0 کامینز موجود در نیسان تیتان XD با طیف گسترده‌ای از مشکلات مکانیکی آسیب دیده بود که باعث حذف آن شد. همانطور که Diesel IQ می گوید، “هزینه گران قیمت افزودن 5.0 کامینز به تایتان، همراه با مشکلات مختلف موتور، و مزیت یدک کشی محدود نسبت به کامیون های گازسوز باعث شد که 5.0 کامینز پس از مدل 2019 بازنشسته شود.”

Diesel IQ، یک نشریه دیجیتالی «متخصص به خدمات، تعمیر و نگهداری موتورهای دیزل پاور استوک و کامینز»، خرابی پمپ DEF، خرابی دریچه و خنک کننده EGR، گیربکس مشکل دار، خرابی پمپ بنزین بوش CP4.2 و توربوشارژر را شناسایی کرد. شکست به عنوان زمینه های مشترک نگرانی

به طور تکان دهنده، حدود 12000 تیتان XD 2016 به دلیل نقص بالقوه روغن کاری توربوشارژر، به ازای هر ضریب هوشی دیزل، فراخوان شدند.

مطالب مرتبط: در اینجا همه چیزهایی است که درباره نیسان تیتان XD 2022 می دانیم

چه چیزی باعث کشته شدن نیسان تیتان XD کامینز دیزل شد؟

چرا نیسان تیتان XD کامینز دیزل سقوط کرد؟, دیزل ژنراتور
از طریق: نیسان

هیچ پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد و بسیار مشکوک است که تنها یک مشکل باعث از بین رفتن نیسان تیتان XD شده باشد. در این مرحله، ما فقط می‌توانیم حدس بزنیم که این کامیون به دلیل فروش کم، بازاریابی ناکارآمد، ناتوانی نیسان در برآورده کردن انتظارات مصرف‌کنندگان و ناتوانی آن در اهرم مشارکت با کامینز کنار گذاشته شده است.

متأسفانه، وسیله نقلیه ای که با این همه ایراد گرفتار شده است، هرگز در بازار ایالات متحده فروش زیادی نخواهد داشت. بر اساس داده های Good Car Bad Car، نیسان در سال 2016 تنها 21880 دستگاه تیتان فروخت. در همین حال، در سال 2017، نیسان در مجموع 52924 دستگاه تایتان فروخت. در سال 2018، فروش به 50459 کاهش یافت. این اعداد شامل فروش Titan و Titan XD است.

برای اینکه همه چیز را در نظر بگیریم، تنها در سه ماهه اول سال 2022، Ram 127116 پیکاپ تراک فروخت. در سال 2021، Ram 569388 پیکاپ فروخت که در آن زمان نسبت به سال 2020 که 563676 کامیون فروخت یک درصد افزایش داشت. در همین حال، فروش فورد سری F در ایالات متحده در سه ماهه اول سال 2022 به 140701 دستگاه رسید که نشان دهنده کاهش 31 درصدی نسبت به سه ماهه اول 2021 است که فورد 203797 دستگاه فروخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *