برای هزار لیتر آب چقدر کلر لازم است

چه مقدار کلر به استخر آبگرم اضافه می کنید؟

کلر بخش مهمی از تجربه استخر آبگرم در مورد تمیزی و بهداشت است.

به ازای هر 1000 لیتر آب در استخر آبگرم خود، 1.5 قاشق چایخوری گرانول کلر اضافه کنید. هدف این است که سطح کلر در آب بین 3-5 پی پی ام باشد تا حداکثر ایمنی داشته باشد.

کلر چیزی است که استخر آبگرم شما را عاری از باکتری ها و سایر مواد نگه می دارد و به شما کمک می کند تا استخر آبگرم شما را مکانی امن برای خیساندن هر بار تبدیل کنید. دریافت سطح صحیح کلر در استخر آبگرم برای تمیز و ایمن نگه داشتن آن بسیار مهم است.

چرا استخرهای آبگرم به کلر نیاز دارند؟

از آنجایی که آب گرم است، استخرهای آبگرم ممکن است بیشتر از آنچه در ابتدا تصور می‌کردید، دارای باکتری و مواد زائد باشند.

استخرهای آبگرم می توانند محصولات پوست و مو، روغن های بدن، لوسیون ها، کثیفی ها، زباله ها و سایر ذرات ناخواسته را در طول زمان جمع کنند.

سه راه برای جلوگیری از باکتری هایی که منجر به تجربه ناخوشایند استخر آبگرم می شوند وجود دارد:

  • افزودن گرانول کلر و حفظ سطح مناسب کلر
  • به طور دوره ای فیلترها را تمیز و تعویض کنید
  • تخلیه و تمیز کردن معمول خود استخر آبگرم با استفاده از مواد شیمیایی آبگرم و سایر لوازم نظافت خانگی

کلر نقش حیاتی ایفا می کند زیرا چیزی است که آب آبگرم را از تجمع روزانه باکتری ها دور نگه می دارد. این یکی از موثرترین محصولات شیمیایی موجود است و همراه با فیلترها برای تمیز نگه داشتن استخر آبگرم شما کار می کند.

گرانول های کلر یک انتخاب محبوب هستند زیرا به راحتی حل می شوند. می توان از آن برای شوک دوز اسپا استفاده کرد.

برای هزار لیتر آب چقدر کلر لازم است

چه مقدار گرانول کلر باید به استخر آبگرم اضافه شود؟

گرانول‌های کلر سطح کلر را بسیار سریع‌تر از قرص‌های کلر افزایش می‌دهند، بنابراین دریافت دوز مناسب بسیار مهم است. گرانول ها به طور مستقیم در آب پاشیده می شوند، بنابراین فرآیند نسبتا آسان است.

با روشن بودن جت ها، کلر را مستقیماً به محفظه فیلتر استخر آبگرم خود اضافه کنید، اما گرانول ها را از سطح استخر آبگرم دور نگه دارید زیرا می توانند به اکریلیک پوسته آبگرم آسیب برسانند. همچنین دمای آب باید بالای 20 درجه سانتیگراد باشد تا از آسیب دیدن جلوگیری شود.

اگر در مورد دمای آب مطمئن نیستید، می‌توانید دانه‌های کلر را از قبل حل کنید تا از هر گونه خطر یا آسیبی جلوگیری کنید، به خصوص اگر به تازگی استخر آبگرم خود را با آب تازه پر کرده باشید.

مقداری آب به یک سطل پلاستیکی اضافه کنید و سپس گرانول های کلر را با آن مخلوط کنید. هنگامی که آنها حل شدند، می توانید کلر از پیش حل شده را به استخر آبگرم خود اضافه کنید. بهتر است آب را به پمپ ها و ورودی های استخر آبگرم نزدیکتر توزیع کنید تا کلر سریعتر با آب مخلوط شود. اطمینان حاصل کنید که جت ها کاملا روشن هستند.

از آنجایی که گرانول های کلر به سرعت حل می شوند و سطح کلر را افزایش می دهند، دانستن حجم آب استخر آبگرم شما بسیار مهم است. هنگامی که می دانید استخر آبگرم شما چند لیتر دارد، می توانید مقدار گرانول کلر را اضافه کنید.

برای دوز به صورت هفتگی، نسبت کلی حدود 1.5 قاشق چایخوری کلر در هر 1000 لیتر آب برای رسیدن به 3-5 پی پی ام کلر است. پس از هر بار استفاده، توصیه می شود از ½ قاشق چایخوری به عنوان مکمل برای حفظ بهداشت استفاده کنید، به خصوص اگر آبگرم مکرر استفاده می شود. در صورت نیاز، می‌توانید هفته‌ای یک‌بار با ½ قاشق چای‌خوری گرانول کلر دوز مصرف کنید و برای اطمینان از سطح مناسب کلر، آزمایش آب انجام دهید.

اگر شک دارید که چه مقدار گرانول کلر اضافه کنید، آهسته پیش بروید!

کلر زیاد برای استخرهای آبگرم خوب نیست، بنابراین بهتر است زیاده روی نکنید. می توانید گرانول های کلر را به آرامی اضافه کنید، بگذارید حل شوند و سپس سطح کلر را اندازه بگیرید تا به سطح مناسب برسید.

برای هزار لیتر آب چقدر کلر لازم است

هر چند وقت یک بار باید گرانول کلر را به استخرهای آبگرم اضافه کنم؟

مقدار گرانول کلر اضافه شده و دفعات آن به استفاده شما بستگی دارد. «تکان دادن» آب با کلر باید حداقل یک بار در هفته یا بیشتر انجام شود، بسته به میزان استفاده از استخر آبگرم.

اصطلاح شوک کننده اساساً به اضافه کردن مقداری کلر برای مخلوط کردن با هر گونه باکتری یا روغن در آب اشاره دارد.

هنگامی که ترکیب شد، می توانید مقدار بیشتری کلر اضافه کنید تا از شر مخلوطی که ایجاد کرده اید خلاص شوید – به طور موثر باکتری ها را از بین ببرید. انجام این کار همچنین کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که استخر آبگرم شما دارای آب متعادل است.

مقدار کمی از کلر را بین شوک اضافه کنید تا سطح را ایمن نگه دارید. سطح کلر باید بین 3 تا 5 پی پی ام باشد.

برای سیستم نمک آب شیرین، مطمئن شوید که کلر را به طور منظم آزمایش کنید و سطح خروجی را در صورت نیاز تنظیم کنید. گرانول های کلر کن غلیظ یا کلر مایع نیز می توانند به عنوان مکمل اضافه شوند.

آب را با استفاده از یک نوار تست برای نظارت بر سطح کلر آزمایش کنید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید.

افزودن دانه های کلر به استخر آبگرم، آن را ایمن نگه می دارد و در هر زمان آماده استفاده است! توجه به سطح کلر برای سلامت و ایمنی کلی بسیار مهم است. هرچه بیشتر از یک اسپا استفاده شود، احتمالاً باید محصولات کلر بیشتری به آن اضافه کنید.

داشتن یک برنامه منظم برای نظارت بر سطوح کلر، سیستم فیلتراسیون و تخلیه استخر آبگرم و جایگزینی آن با آب شیرین، همه باید بخشی از نگهداری کلی باشد.

مجموعه Hot Spring Highlife دارای گزینه ای از سیستم نمک آب شیرین است که کلر طبیعی را با استفاده از نمک درجه دارویی تولید می کند که به طور موثر و راحت آب اسپا را ضد عفونی می کند. آب بسیار مجلل و نرم با باقیمانده های بسیار کم کلر است که با 1ppm کار می کند، مشابه آب آشامیدنی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *