روزمونت Rosemount

روزمونت Rosemount

 • کمپانی روزمونت در حال حاضر یکی از شرکتهای زیر نظر کمپانی عظیم امرسون پروسس میباشد که توسط این شرکت خریداری گردیده و محصولاتش نظیر انواع سنسور و ترانسمیتر فشار ، ترانسمیتر دما و سطح و فلو تحت نام تجاری روزمونت در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد .مرکز این شرکت در شهر Chanhassen مینوسوتا با بیش از 1000 کارمند که به مهندسی و تولید انواع ابزار دقیق صنعتی مشغول میباشند قرار دارد.
 • این شرکت در سال 1956 با تمرکز بر روی صنعت هوا فضا به سرعت تحت برنامه های فضائی آمریکا رشد کرد
 • ولی بر خلاف این موفقیت کمپانی به این نتیجه رسید که شرکتهای تولید کننده ابزار دقیق به تنهائی با قراردادهای دولتی نمیتواند به پیشرفت چشم گیر برسند و در سال 1966 سه سال قبل از دیدن سطح ماه توسط آپولو 11 شرکت روزمونت اهتمام به تولید تجهیزات متنوعی مبتنی بر نیازهای ابزار دقیق شرکتهای به صورت جهانی ورزید و با تجربه ای که در تولید تجهیزات مربوط به هوافضا داشت موفق به تولید ابزار دقیق با کارائی بالا برای پروسه های صنعتی شد که با خروجی های استاندارد و امکان کالیبره کردن با دقت بالا قادر به اندازه گیری پارامترهای مختلفی نظیر دما ، فشار ، فلو و .. شدند .
 • برخی از معروف ترین تجهیزات ابزار دقیقی این شرکت که در صنایع مختلف ایران بسیار پر کاربرد میباشد ترانسمیترهای فشار و اختلاف فشار و همچنین ترانسمیترهای دمای اسمارت و با پروتکل هارت میباشد که در قسمت مربوطه به مدلهای موجود آن اشاره گردیده است

 

نمایندگی روزمونت در ایران

شرکت روزمونت آمریکا یکی دیگر از شرکت های بزرگ دنیا در زمینه تولید تجهیزات اندازه گیری و تجهیزات ابزار دقیق است و به همین دلیل نمایندگی روزمونت می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد. محصولات تولیدی این شرکت بیشتر بر مبنای پروژه های الکترونیکی و دیجیتالی هستند که در بین محصولات پیشرفته در حوزه ابزار دقیق قرار می گیرند. این وضعیت باعث شده که بسیاری از فروشگاه ها ادعای نمایندگی رسمی روزمونت را داشته باشند، در حالی که هیچ سندی برای آن ندارند. این موضوع باعث شد تا ما به بررسی وضعیت نمایندگی روزمونت بپردازیم و ببینیم که شرکت رزموند از کجا شکل گرفته و زمینه فعالیت آن به چه صورت است. برای خرید محصولات روزمونت و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت محصولات روزمونت در ایران با کارشناسان ما که نمایندگی روزمونت در ایران است تماس بگیرید.

 معرفی شرکت روزمونت

 • شرکت روزمونت (Rosemount Inc) یک شرکت آمریکایی در زمینه تولید تجهیزات ابزار دقیق است که به عنوان شرکت تابعه امرسون الکتریک آمریکا فعالیت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در ایالت مینسوتا واقع شده و تجهیزات مختلفی برای اندازه گیری فشار، دما، سطح، اختلاف فشار، شدت جریان و همچنین ابزار تحلیلی و تشخیص برای تجزیه و تحلیل گاز و سایر سیالات تولید می کند.
 • جالب است بدانید که محصولات این شرکت برای اندازه گیری سیالات اشتعال پذیر مانند سیالات فرار و گاز ها قابل استفاده هستند و به همین دلیل از جمله محصولات خاص در بازار محسوب می شود.
 •  این وضعیت باعث شده که ایجاد نمایندگی روزمونت برای بسیاری از کشورها به یک موضوع مهم تبدیل شود و سعی کنند که فروش و خدمات پس از فروش محصولات این شرکت را در کشور خود داشته باشند. ایران هم از این قضیه مستثنا نیست و به دلیل برخورداری از صنعت نفت و پالایشگاهی قوی زمینه را برای استفاده از محصولات این شرکت به وجود آورده است. ما این فرصت را داریم که به عنوان نمایندگی روزمونت در تهران و در ایران فعالیت داشته باشیم و امکان دسترسی شرکت های مختلف به تجهیزات این شرکت را فراهم آوریم.

 تاریخچه شرکت روزمونت

 •  شرکت روزمونت به عنوان یک شرکت نسبتاً قدیمی شناخته می شود که گام اولیه آن در منطقه مینیاپولیس در سال ۱۹۵۶ تحت عنوان شرکت مهندسی روزمونت برداشته شد. این شرکت در ابتدا در صنعت هوافضا فعالیت می کرد و به مرور زمان فعالیت خود را از حوزه فضا جدا کرد. در سال ۱۹۶۶ میلادی این شرکت به حوزه صنایع پردازش تجاری وارد شد و از آن زمان بود که نام روزمونت به تنهایی برای آن به کار گرفته می شد. بنیانگذاران اولیه این شرکت فرانک ورنر و ورن هیت بودند که فعالیت اولیه آنها به سال ۱۹۵۰ برمی‌گردد.
 • نکته جالب اینکه در محصول اولیه شرکت روزمونت ارتباطی به تجهیزات ابزار دقیق نبود. اما به مرور زمان این شرکت توسط یک شرکت آمریکایی دیگر به نام Raichle در سال ۱۹۷۲ میلادی خریداری شد. این شرکت موفقیت چندانی نداشته و در نهایت در سال ۱۹۷۶ به شرکت امرسان الکتریک واگذار شد. دفتر فعلی این شرکت در سال ۲۰۱۳ در منطقه مینسوتا راه اندازی شده و ساختمان آن بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد. در حال حاضر تجهیزات تولیدی شرکت روزمونت در بسیاری از کشورهای دنیا خرید و فروش می‌شوند و به همین دلیل نمایندگی روزمونت اهمیت ویژه‌ای برای شرکت‌های پالایشگاهی دارد.

زمینه های فعالیت شرکت روزمونت

در ابتدای همین متن اشاره کردیم که نمایندگی روزمونت به دلیل فعالیت آنها در حوزه تجهیزات ابزار دقیق اهمیت ویژه‌ای دارد. در حال حاضر شما با بررسی وب‌سایت این شرکت می توانید متوجه شوید که فعالیت آنها در زمینه تجهیزات اندازه گیری فشار، اندازه گیری دما، اندازه گیری سطح، اندازه گیری شدت جریان و تفاضلی و حوزه معدن است. در ضمن ابزارهای آنالیز برای سیالات مختلف مانند گازها و مایعات و همچنین گازهای قابل اشتعال نیز در این شرکت تولید می‌شود و به همین دلیل در حوزه‌های صنعتی گاز و نفت، حوزه های داروسازی، حوزه نیروگاه و پالایشگاه و همچنین حوزه تصفیه آب و فاضلاب قابل استفاده هستند.

روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount

محصولات شرکت روزمونت در بازار

اگر محصولات ما را در قسمت های مختلف ببینید، تا حدود زیادی متوجه می‌شوید که محصولات شرکت روزمونت در چه زمینه هایی هستند. در بند های قبلی اشاره کردیم که محصولات این شرکت برای اندازه گیری فاکتورهای فیزیکی مختلف بر یک سیستم مانند فشار و دما قابل استفاده هستند. بنابراین می توانیم محصولات مختلفی مانند ترانسمیتر اختلاف فشار، ترانسمیتر فشار، ترانسمیتر دما، گیج فشار، ترانسمیتر سطح، تجهیزات تهویه مطبوع، شیرآلات مختلف و سیستمهای کنترل فرایند را در بین محصولات شرکت روزمونت قرار دهیم. خوشبختانه ما به عنوان نمایندگی روزمونت این شانس را داریم که همه محصولات تولیدی این شرکت را با کیفیت بالا و به بهترین شکل ممکن به بازار عرضه دهیم. پرکاربردترین محصولات شرکت روزمونت موارد زیر می باشند.

 • فلومتر روزمونت
 • سنسور دما روزمونت
 • ترانسمیتر دما روزمونت
 • ترانسمیتر فشار روزمونت

 

نمایندگی روزمونت در ایران

 •  با توجه به روابط سیاسی نامناسب بین ایران و آمریکا نباید انتظار داشته باشیم که در حال حاضر نمایندگی رسمی روزمونت در ایران فعال باشد
 • به همین شکل، متاسفانه امکان دسترسی به نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش این شرکت در ایران وجود ندارد.
 • اما خوشبختانه واردات تجهیزات ابزار دقیق روزمونت به ایران از شیوه‌های مختلفی انجام می‌گیرد و به همین دلیل کاربرد آنها بسیار خوب و مناسب است
 • کیفیت ساخت بالا و طول عمر مناسب از مهمترین ویژگی هایی است که شرکت های ایرانی علاقه دارند که از محصولات روزمونت استفاده کنند
 •  با توجه به اینکه اکثر مشتریان ما در حوزه های صنعتی و پالایشگاهی فعالیت می کنند، طبیعی است که در بین محصولات ما، محصولاتی از شرکت روزمونت هم دیده شود
 • اگرچه ما ادعا نداریم که نمایندگی رسمی روزمونت در ایران هستیم، در واقع هیچ کدام از شرکت های ایرانی نمایندگی رسمی نیستند، اما این ادعا را دادیم که محصولات اورجینال و اصلی شرکت روزمونت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم و بالاترین کیفیت ممکن را به آنها هدیه میدهیم
 • در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که ما به عنوان نمایندگی روزمونت تلاش کردیم که برای محصولات این شرکت توضیحات کافی و دقیق قرار دهیم تا شما به عنوان خریدار بتوانید شرایط محصول را ببینید
 • اما اگر احیاناً در به دست آوردن اطلاعاتی یا در خرید محصولات این شرکت دچار مشکل شدید، به شکل مستقیم با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما باشند

روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount

ترانسمیتر فشار روزمونت Rosemount

پرشر ترانسمیتر روزمونت که به آن ترانسمیتر فشار روزمونت نیز می گویند، دارای مدل های فراوانی می باشد که از محبوب ترین آن ها می توان به ترانسمیتر فشار روزمونت 3051 و 1151 اشاره کرد. با پرشر ترانسمیتر روزمونت Rosemount 3051 شما کنترل بیشتر و موثرتری بر روی تجهیزات کارخانه و تاسیسات خود خواهید داشت. با استفاده از ترانسمیتر روزمونت 3051 علاه بر اینکه پیچیدگی تجهیزات و تاسیسات شما کمتر خواهد شد، هزینه های شما نیز کاهش خواهد یافت. ترانسمیتر روزمونت 3051 می تواند همزمان سطح، جریان و فشار را در تاسیسات شما اندازه گیری کند. توسط پرشر ترنسمیتر رزمونت 3051 شما دسترسی کامل به اطلاعاتی که باعث تشخیص، اصلاح و حتی جلوگیری از خطاها شود را خواهید داشت. با استاندارد بالای صنعتی پرشر ترنسمیتر روزمونت  ۳۰۵۱  و بالا بودن بازدهی آن شما می توانید در سطح جهانی به رقابت بپردازید. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر فشار روزمونت ۳۰۵۱ در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر فشار روزمونت 3051 و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051 و 1151 با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا تماس بگیرید.

ویژگی های پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051

 • پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051 دارای بازدهی بسیار بالایی می باشد.
 • پرشر ترانسمیتر روزمونت قابلیت استفاده در صنایع مختلف را دارد.
 • امکان استفاده به عنوان ابزارهای گوناگون
 • پرشر ترانسمیتر روزمونت 3051 کاملا تنظیم و کالیبره شده است.
 • قابلیت استفاده در دمای بسیار بالا
 • دارای کیفیت بسیار بالا
 • دارای عمر طولانی
 • دارای استاندارد صنایع مختلف

این ابزار علاوه بر اینکه دارای عمر طولانی و کیفیت بسیار بالایی می باشد، دارای استاندارد صنایع مختلف بوده و امکان استفاده از آن در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع آب و غیره وجود دارد. این وسیله دارای بازدهی بسیار بالا می باشد و باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. این ابزار بسیار راحت تنظیم و کالیبره می شود از این رو در زمان و هزینه های جانبی صرفه جویی زیادی به عمل می آید. برای کالیبره کردن این دستگاه معمولا از هارت 475 استفاده می شود. شما می توانید در صورت نیاز ترانسمیتر دما روزمونت را نیز ار ابزار سنجش آریا بخرید. شرکت ابزار سنجش آریا نمایندگی روزمونت در ایران می باشد. ترانسمیتر فشار روزمونت 3051 دارای مدل های اصلی زیر می باشد:

CD1, CD2, CD3, CD4, CD5

TG1, TG2, TG3, TG4, TG5

TA1, TA2, TA3, TA4, TA5

مدل های پرشر ترانسمیتر روزمونت

شرکت روزمونت مدل های بسیار زیادی ترانسمیتر فشار تولید می کند که معرف ترین آن ها مدل های زیر هستند.

 • ترانسمیتر فشار روزمونت 3051
 • ترانسمیتر فشار روزمونت 1151
 • ترانسمیتر اختلاف فشار روزمونت 3051
 • ترانسمیتر اختلاف فشار روزمونت 1151

انواع ترانسمیتر فشار روزمونت 3051

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051C Coplanar

 • ترانسمیتر فشار روزمونت 3051C Coplanar پرشر ترانسمیتر استاندارد صنعتی است که قابلیت اندازه گیری بسیار دقیق را دارد. این پرشر ترانسمیتر دارای پلتفرمی یکپارچه برای اندازه گیری سطح و فشار است به صورت دقیق است.

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051T in-Line

 • این نوع ترانسمیتر فشار روزمونت دارای طراحی کامپکت با سایز کوچک و مناسب است.
 • از ویژگی های این وسیله سایز کوچک آن و نصب سریع، آسان و ارزان است.

ترانسمیتر فشار روزمونت 3051CF

این نوع فلومتر روزمونت، کاملا اسمبل شده، کالیبره شده، تنظیم شده و همینطور تست شده در زمینه ضد درز آب و مایعات است. همین طور این نوع پرشر ترانسمیتر دارای 2 نوع باسیم و بدون سیم متناسب برای هر نوع نیاز است.

از دیگر مدل های اصلی این پرشر ترانسمیتر می توان به این مدل ها اشاره کرد:

 • Rosemount 3051HT
 • Rosemount 3051P
 • Rosemount 3051S
 • ترانسمیتر اختلاف فشار کپیلاری 3051

روزمونت Rosemount

مزایای پرشر ترانسمیتر

برای درک مزایای ترانسمیتر فشار بهتر است که آن را با گیج فشار مقایسه کنیم. این موضوع کمک می‌کند که درک ما نسبت به ترانسمیترها بالاتر برود و با شناخت بهتری نسبت به آنها رفتار کنیم. از جمله مزایای این ترانسمیترها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترانسمیتر ها می توانند به طور مستقیم سطح فشار و همچنین فشار تفاضلی را اندازه گیری کنند؛
 • ترانسمیتر ها می توانند تقریباً هر محیطی را تحمل کنند و حتی به صورت غرق شده هم استفاده شوند؛
 • در ساخت ترانسمیترها از مواد پیزوالکتریک استفاده می شود که نسبت به هر دو نوع میدان تابشی و الکترومغناطیسی مقاوم است؛
 • پرشر ترانسمیتر می‌توانند به سیستم های دیگر مانند مدارهای الکتریکی متصل شود؛
 • پرشر ترانسمیتر می‌تواند برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار اتمسفر استفاده شود.

درباره شرکت روزمونت Rosemount

 • شرکت روزمونت زیرمجموعه ای از شرکت امرسون است که دفتر مرکزی آن در ایالت مینوستا آمریکا قرار دارد. این شرکت تولید کننده ابزارهای سنجش و اندازه گیری در زمینه های دما، فشار، سطح و غیره است.
 • این شرکت در سال 1956 در آمریکا تاسیس شد.
 • در ابتدا فعالیت خود را در زمینه هوا و فضا آغاز کرد و سپس به تولید ابزارهای سنجش و اندازه گیری رو آورد.
 • در سال 1976 شرکت امرسون اقدام به خرید این شرکت نمود و هم اکنون تولیدات این شرکت همچنان با نام روزمونت در بازارهای جهانی عرضه می شود.
 • این برند یکی از محبوب ترین برندهای ابزار سنجش در ایران و سرتاسر دنیا می باشد.

روزمونت Rosemount

قیمت ترانسمیتر روزمونت

 • پرشر ترانسمیتر روزمونت مدل 3051 با رنج های مختلف
 • پرشر ترانسمیتر روزمونت مدل 2088 رنج های G2 و G3
 • پرشر ترانسمیتر اختلاف فشار روزمونت مدل 3051 در رنج های مختلف
 • پرشر ترانسمیتر روزمونت مدل 3051S2TG3
 • تمپرشر ترانسمیتر روزمونت مدل 3144P و 644 هارت و فیلدباس
 • پرشر ترانسمیتر روزمونت مدل 1151

ترانسمیتر روزمونت

 • Rosemount 3051 TG1
 • Rosemount 3051 TG2
 • Rosemount 3051 TG3
 • Rosemount 3051 TG4

خرید ترانسمیتر روزمونت

پرشر ترنسمیتر چیست

ترانسمیتر فشار هم در کنترل فشار و نمایش مقدارهای فشار به کار می رود هم به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات در مخازن کاربرد دارد و در مدلهای دیفرانسیلی ( ترانسمیتر اختلاف فشار ) در مانیتورینگ و کنترل به کار برده می شوند.این تجهیزات اگر در نوع مدلهای قلمی باشند دارای قیمت ارزان هستند . ترانسمیتر فشار برای اندازه گیری دقیق فشار مکانیزمهای متفاوتی را به کار می برد که در اکثر مدلها از نوع استرین گیج در المان سنسور ترانسمیتر استفاده می شود. نکته دیگر دقت وسایل می باشد که در ترانسمیترهای آزمایشگاهی دقیق و یا پیشرفته تا بیست و پنج صدم درصد و یا بالاتر و در مدلهای عادی و معمولی تا نیم درصد می باشد.

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر

منفی یا مثبت بودن فشار دقت  وسیله مطلق یا نسبی بودن فشار محدوده اندازه گیری نوع خروجی لازم نوع خورندگی ماده

انواع ترانسمیتر فشار 

ترانسمیتر اختلاف فشار روزمونت

 • ترانسمیتر فشار به همراه نمایشگر ترانسمیتر فشار مخصوص محیط های انفجاری
 • ترانسمیتر فشار تفاضلی
 • ترانسمیتر فشار هوشمند ترانسمیتر فشار پایین ترانسمیتر فشار صنعتی ترانسمیتر فشار قلمی
 • کاربرد ترانسمیتر رزمونت در صنایع : ترانسمیتر فشار در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، ریخته گری، داروسازی، مهندسی پزشکی و بطور کلی هر سیستمی که نیاز به اتوماسیون صنعتی دارد، کاربرد دارد .

روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemount
روزمونت Rosemountروزمونت Rosemount