آبکاری آلومینیوم

آبکاری روی آلومینیوم

تصور اینکه یک روز کامل را بدون دیدن، استفاده یا تماس با جسمی که از آلومینیوم ساخته شده باشد، سخت است. این فلز نرم، سبک و بادوام را می توان در همه چیز، از قطعات و اجزای هواپیما و وسایل نقلیه گرفته تا ظروف غذا و نوشیدنی، روکش فویل، پنجره ها و درها، تیرهای روشنایی و موارد دیگر یافت.

آلومینیوم همچنین یک تجارت بزرگ است: طبق گزارش انجمن آلومینیوم، تأثیر اقتصادی مستقیم آلومینیوم بیش از 75 میلیارد دلار در سال است. با در نظر گرفتن تأثیر بر تامین کنندگان و سایر صنایع مرتبط که از آلومینیوم استفاده می کنند – برای مثال شرکت های تکمیل فلز – مجموع از 186 میلیارد دلار فراتر می رود.

نیاز به فرآیند آبکاری آلومینیوم

و در برخی موارد، ضروری است در بسیاری از کاربردهای تولیدی، استفاده از یک پوشش اضافی بر روی یک قطعه آلومینیومی برای اهدافی مانند افزایش حفاظت در برابر خوردگی، ایجاد مقاومت در برابر سایش بیشتر یا بهبود ظاهر یک محصول مفید – . آبکاری یک تکنیک متداول تکمیل فلز است که می تواند به هر یک از این اهداف دست یابد. این فرآیند شامل غوطه ور کردن قطعه کار آلومینیوم در محلول الکترولیتی و وارد کردن جریان الکتریکی برای رسوب یون های محلول فلز دیگر بر روی سطح است.

جایگزینی برای فرآیند آبکاری آلومینیوم، آبکاری الکترولس است که برای رسوب یون های فلزی به برق نیاز ندارد. در عوض، رسوب از طریق یک واکنش اتوکاتالیستی رخ می دهد.

استفاده از آلیاژهای آلومینیوم در تولید

به ندرت می توان قطعات و اجزای صنعتی ساخته شده از آلومینیوم خالص را یافت. اکثر سازندگان از آلیاژ آلومینیومی متشکل از آلومینیوم به عنوان ماده پایه و فلز دیگری مانند روی، قلع، منیزیم یا سیلیکون استفاده می کنند. مواد فلزی اضافی خواص آلومینیوم را بهبود می بخشد و این قطعه را برای آبکاری و سایر تکنیک های تکمیل فلز سازگارتر می کند. به عنوان مثال، بسیاری از قطعات هواپیما دارای آلیاژ آلومینیوم-منیزیم هستند، زیرا ترکیبی از ساختار سبک وزن و کاهش اشتعال را فراهم می کند که الزامات ساخت سختگیرانه صنعت هوافضا را برآورده می کند .

دو طبقه بندی اولیه آلیاژ آلومینیوم وجود دارد: فرفورژه و ریخته گری. آلیاژهای آلومینیوم فرفورژه رایج ترین نوع مورد استفاده در کاربردهای تولید محصولاتی مانند فویل، اکستروژن و ورق نورد هستند. آلیاژهای ریخته‌گری استحکام کششی کمتری نسبت به آلیاژهای فرفورژه دارند، اما نقطه ذوب پایین‌تر آن‌ها را به یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه تبدیل می‌کند.

درخواست یک نقل قول رایگان

برای آبکاری روی آلومینیوم

قیمت خود را اکنون دریافت کنید

آبکاری روی آلیاژهای آلومینیوم

استفاده گسترده از آلیاژهای آلومینیوم منجر به توسعه تکنیک های مختلف آبکاری و آبکاری الکترولس که با این مواد سازگار است، شده است. آبکاری آلیاژهای آلومینیوم علاوه بر هوافضا پاسخگوی نیاز شرکت ها در صنایعی مانند مخابرات، انرژی، پزشکی و دفاعی است. می توان فلزات مختلف را روی آلیاژهای آلومینیوم از جمله نیکل، قلع و فلزات گرانبها مانند نقره و طلا قرار داد .

یک مشکل رایج هنگام کار با آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم تمایل آنها به تشکیل اکسید است که می تواند از چسبندگی مناسب پوشش جلوگیری کند. استفاده از یک لایه غوطه ور روی به عنوان یک لایه زیرین قبل از آبکاری قطعه کار با نیکل معمولاً می تواند این مشکل را کاهش دهد.

نگاهی دقیق تر به فرآیندهای مختلف برای آبکاری آلومینیوم

نتایج مطلوب و هزینه دو عامل اصلی هستند که باید در هنگام انتخاب بهترین فرآیند آبکاری آلومینیوم برای عملیات تولید خود در نظر بگیرید:

  • قلع: قلع یک فلز نسبتا ارزان است که می تواند هزینه های آبکاری آلیاژ آلومینیوم شما را به حداقل برساند. قلع اغلب برای آبکاری قطعات الکترونیکی آلومینیومی به دلیل توانایی آن در هدایت الکتریسیته و مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. پوشش های قلع اندود شده می توانند از مات تا روشن متغیر باشند.
  • نیکل: در حالی که آلومینیوم نسبت استحکام به وزن بالایی دارد، از بسیاری از فلزات دیگر نرم تر است. روکش نیکل باعث افزایش سختی بستر آلیاژ آلومینیوم و افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود.
  • نقره: صنایع توزیع انرژی و نیرو به آبکاری نقره آلومینیوم برای بهبود حفاظت در برابر خوردگی و هدایت سطح متکی هستند. نقره همچنین روانکاری و لحیم کاری خوبی را فراهم می کند.
  • طلا: اگرچه آبکاری طلا بر روی آلومینیوم یک فرآیند تا حدودی گران است، اما در بیشتر موارد روی سطح زیرلایه اکسید تشکیل نمی دهد. زیست سازگاری طلا آن را به انتخابی عالی برای آبکاری دستگاه های پزشکی ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم تبدیل می کند.
  • نیکل الکترولس: یک پوشش نیکل الکترولس مقاومت در برابر خوردگی استثنایی ایجاد می کند و روانکاری، سختی و مقاومت در برابر سایش زیرلایه آلومینیوم را افزایش می دهد. نیکل الکترولس همچنین می تواند به عنوان یک پوشش زیرین برای تقویت و تقویت چسبندگی سایر فلزات آبکاری شده عمل کند.

SPC خدمات آبکاری آلومینیوم ممتاز را ارائه می دهد

با بیش از 90 سال تجربه تکمیل فلز، می توانید برای ارائه خدمات برتر آبکاری آلومینیومی که از کیفیت و عملکرد شما فراتر می رود و نیازهای بودجه شما را برآورده می کند، روی SPC حساب کنید. ما همچنین این تخصص را داریم که به شما کمک کنیم بهترین فرآیند آبکاری آلیاژ آلومینیوم را برای پروژه های تولیدی خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *