تفاوت بین میکسر استاتیک و میکسر دینامیک چیست؟

آیا هنگام خرید میکسر، تفاوت بین میکسر استاتیک و میکسر پویا، نحوه انتخاب آنها را می دانید.

میکسر استاتیک:

میکسر استاتیک که به آن میکسر بی حرکت یا درون خطی نیز گفته می شود، نوعی دستگاه مخلوط کن است که هیچ قسمت متحرکی ندارد. برای دستیابی به اختلاط سیالات به هندسه و طراحی میکسر متکی است. میکسرهای استاتیک معمولاً از یک لوله یا یک لوله با عناصر داخلی ثابت مانند بافل، پره یا تیغه تشکیل شده است. هنگامی که سیال از طریق میکسر جریان می یابد، به طور مکرر تقسیم می شود، پیچ و تاب می شود و دوباره ترکیب می شود و تلاطم ایجاد می کند و باعث اختلاط کامل می شود.

میکسرهای استاتیک نسبتا ساده، مقرون به صرفه و نصب آسان هستند. آنها معمولاً برای مخلوط کردن مایعات یا گازها در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی، از جمله فرآوری شیمیایی، تصفیه آب، تولید غذا و نوشیدنی و تولید دارو استفاده می شوند.

میکسر دینامیک:

از طرف دیگر، یک میکسر دینامیکی نوعی دستگاه اختلاط است که از حرکت مکانیکی برای رسیدن به اختلاط استفاده می کند. معمولاً از یک یا چند پروانه یا همزن تشکیل شده است که در یک ظرف یا مخزن می چرخند یا حرکت می کنند تا تلاطم ایجاد کنند و باعث اختلاط سیالات شوند.

میکسرهای دینامیکی می توانند از نظر پیچیدگی متفاوت باشند، از همزن یا پروانه ساده گرفته تا طرح های پیشرفته تر مانند همزن توربین، همزن پارویی، یا پراکنده کننده با سرعت بالا. آنها اغلب برای اختلاط مایعات، دوغاب یا مواد چسبناک در فرآیندهای صنعتی که نیاز به اختلاط کامل است، مانند در واکنش‌های شیمیایی، اختلاط مواد یا پراکندگی جامدات در مایعات استفاده می‌شوند.

dynamic

در نهایت، تفاوت اصلی بین میکسرهای استاتیک و میکسرهای دینامیکی در این است که میکسرهای استاتیک برای رسیدن به اختلاط، بدون هیچ گونه حرکت مکانیکی، بر طراحی خود میکسر تکیه می کنند، در حالی که میکسرهای دینامیکی از حرکت مکانیکی، معمولاً به شکل پروانه های دوار یا متحرک استفاده می کنند. برای رسیدن به اختلاط میکسرهای استاتیک معمولا ساده تر و مقرون به صرفه تر هستند، در حالی که میکسرهای دینامیک پیچیده تر و برای کاربردهای اختلاط سخت تر مناسب هستند. # میکسرهای استاتیک # میکسرهای دینامیک#میکسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *