کرونه آلمان Krohne (کروهنه)

روتامتر کرونه آلمان

 • تکنیک های ارتباطی  از زمانی که کنترل سطح ها به وجود آمد در حال پیچیده تر شدن است. در همان زمان تقاضا برای ثبت متغیرهای اندازه گیری شده فیزیکی مانند سرعت جریان ، سطح های پر، پارامترهای دما ، فشار و تجزیه تحلیل به طور مداوم در حال رشد است. نیاز اساسی در این رابطه اطمینان مطلق مقادیر اندازه گیری شده است . این به این معنی است که ابزارهای اندازه گیری ، حتی زمانی که به منظور سنجش تاثیرات مخرب مانند تغییر مشخصات فلو یا گنجاندن حباب های گاز در معرض خطر  بایستی همیشه اطلاعات قابل اعتماد را ارایه دهد و بتواند 100٪ امنیت در برابر شکست را تضمین کند.
 • اندازه گیری اطلاعات درست به این معنی که نه تنها بایستی اندازه گیری به صورت مطمئن باشد بلکه باید تحت سخت ترین شرایط فرایند نیز بتواند به اطلاعات عیب یابی دقیق فرایند و شفاف نیز نایل آید . توجه به نکات بالا می تواند به بازدهی پروسه و تولید بهبود قابل توجهی بخشد .
 • شرکت Krohne کرونه به منظور تضمین خدمات و تولیدات خود برای مشتریان  بیش از 400 مهندس در سراسر جهان به طور مداوم در تحقیقات به فن آوری های امیدوار کننده، در پیگیری بهبود اندازه گیری و پیشرفت های دیگر برای آینده مشغول می باشند. تیم فروش دائمی در بیش از 130 کشور دنیا و همچنین  به کارگیری بیش از 3500 نفر به منظور ارایه محصولات فوق العاده ابتکاری را تضمین می کند.

 

ترنسمیتر دما کرونه Krohne

 • شرکت KROHNE دارای طیف وسیعی از دستگاه های مختلف اندازه گیری دما متناسب با تمامی بخشهای صنعت است
 • انواع ترانسمیترهای دما field
 • انواع ترانسمیتر های rail
 • طیف گوناگونی از سنسورهای مختلف دما.

 

 

فلو متر کرونه Krohne

فلومتر های کرونه KROHNE Flow meters با طیف گسترده ای از روش های مختلف اندازه گیری دبی با دقت بالا و قیمت مقرون بصرفه ساخته شده بر اساس استاندارد های روز صنعت جهانی فلومترهای مغناطیسی با بدنه سرامیکی مناسب برای مواد شیمیایی خورنده، فلومترهای کوریولیس مناسب برای سرعت کم جریان و مواد چسبناک در انواع:

 

 • فلو متر یا دبی سنج ( flow meter ) وسیله ایست که حجم مواد عبوری را نسبت به زمان اندازه گیری می کند.
 • در بیشتر صنایع از جمله صنایع نفت و پتروشیمی و… دانستن مقدار دقیق فلو یا جریان عبوری سیالی مانند گاز و یا نفت مهم می باشد.
 • توجه به این نکته که میزان کل فلو که معرف جرم ماده مصرفی است در بسیاری موارد نظیر پروسه های صنعتی کاربرد دارد.
 • همچنین اندازه گیری دقیق فلو به دلیل ملاحظات مالی در فروش وخرید حجم مشخصی از ماده و کالا مانند کنتور گاز خانگی و تبادلات نفتی و …اهمیت ویژه ای دارد.

 

فشار سنج کرونه Krohne

کرونه تولید کننده طیف گسترده ای از ترانسمیتر های فشار ، گیج های فشار با دقت و طول عمر بسیار بالا و قیمت کاملا رقابتی نسبت به دیگر تولید کنندگان اروپایی.

 • سطح مایعات (Liquid Level)
 • فشار متغییر (Differential Pressure)
 • فشار گیج (Gauge Pressure)
 • فشارمطلق (Absolute Pressure)
 • جرم مایع (Mass Flow)

ترانسمیتر فشار آنلاین کرونه آلمان

ترانسمیتر سطح و سطح سنج کرونه Krohne

شرکت KROHNE دارای تخصص منحصر به فرد در زمینه فن آوری اندازه گیری سطح می باشد.دستگاه هایی با دقت بالا و قابل اطمینان در بالاترین دما و فشار و با روش های مختلف در روش اندازه گیری سطح می باشد.

 • سطح سنج رادار Radar Level Transmitter
 • سطح سنج التراسونیک Ultrasonic
 • انواع لول گیج Level Gauge
 • انواع لول سوییچ Level Switch

 

ترانسمیتر فشار کرونه آلمان انواع دیافراگمی

فلومتر اختلاف فشاری
فلومتر اختلاف فشاری

 

فلومتر التراسونیک کرونه

برای تعیین سرعت سیال جریان در یک لوله از امواج صوتی استفاده میکند. در مواقعی که جریانی وجود ندارد، فرکانس امواج التراسونیک به یک لوله انتقال پیدا میکند و بازتاب آن نسبت به مایع سیال یکسان است. در زمان جریان، فرکانس موج بازتاب شده به خاطر تاثیر داپلر متفاوت میباشد. زمانی که سیال سریعتر حرکت کند، تغییر فرکانس به طور خطی افزایش پیدا میکند. فرستنده سیگنالها را از امواج منتقل شده و بازتاب آن به جریان درمی آورد تا سرعت جریان را تعیین کند. فلومتر التراسونیک، امواج التراسونیک را بین مبدلها در سمت بالا و پایین لوله میفرستد و دریافت میکند. در بخشهایی که جریانی وجود ندارد، حرکت جریان بالا و پایین در بین مبدلها به یک اندازه طول میکشد. در زمان جریان، موج بالایی کندتر حرکت میکند و نسبت به موج پایینی زمان بیشتری میگیرد و سریعتر حرکت میکند. فلومتر التراسونیک در انواع مختلف مانند فلومتر التراسونیک پرتابل، گاز، مایع و آب ساخته می شود.

روش کار فلومتر التراسونیک کرونه

فلومترهای التراسونیک معمولاً برای اندازه گیری سرعت مایعاتی که امواج فرا صوتی مانند آب ،گوگرد گداخته شده، مایعات منجمد و مواد شیمیایی را منتقل میکنند، استفاده میشود. طرحهای مربوط به سنجش زمان برای اندازه گیری جریانهای گاز و بخار در دسترس میباشند. دقت کنید زیرا مایعاتی مانند انواع مختلف مواد آبکی که از انرژی التراسونیک عبور نمیکنند، نفوذ امواج التراسونیک را به مایعات محدود میکنند. در فلومترهای التراسونیک داپلر، مایعات غیر شفاف میتوانند نفوذ امواج التراسونیک  که نزدیک به دیواره لوله میباشند را محدود کنند که این کار عملکرد صحیح آن را مختل کرده و منجر به اختلال در اندازه گیری فلومتر میشود. زمانیکه مایعات غیر شفاف امواج التراسونیک را به اندازه ایی ضعیف کنند که موج به گیرنده نرسد، ممکن است فلومتر التراسونیک دچار اختلال شود.

مزایای فلومتر التراسونیک کرونه

این تکنولوژی میتواند بسیار دقیق باشد و برای محافظت و نگهداری گازهای طبیعی و مایعات نفتی استفاده میشود (برای مایعات گران قیمت). یکی از مزیت هایی که فلومتر التراسونیک دارد این است که فشار بالا را کنترل میکند و همیشه ثابت است، همچنین میتواند درجه بالا را کنترل کند و بدون این که به لوله های خارجی نفوذ کند، کار میکند و زیاد نیاز به نگهداری و تعمیر ندارد و برای استفاده بسیارمناسب میباشد. معایبی که فلومتر التراسونیک دارند عبارتند ازهزینه بالا، حساسیت به روند ارتعاشات گذرا. همچنین مشکلاتی به خاطر تغییر قطر لوله به خاطر ساخت و ساز در فلومترهای آلتراسونیک وجود دارد.

فلومتر التراسونیک جریان را مسدود نمیکنند در نتیجه میتوان آنها را در مایعات بهداشتی، خوراکی و ساینده به کار برد. بعضی از فلومترهای التراسونیک از مبدلهای گیرنده استفاده میکنند که این مبدلها میتوانند به خارج از لوله وصل شوند و بخشی ندارند که با مایع پوشانده شده باشد. اندازه گیری جریانهای زودگذرمیتواند با استفاده از فلومترهای التراسونیک قابل انتقال با مبدلهای گیرنده ساخته شود. زمانی که لوله کشی مشکلی نداشته باشد، مبدلهای گیرنده مفید و کارساز هستند مانند زمانی که در اپلیکشنهای صنایع هسته ایی و برق استفاده میشوند. علاوه براین مبدلهای گیرنده میتوانند برای اندازه گیری جریان بدون توجه به مواد سازنده، زنگ زدگی و سایش استفاده شوند. با این حال استفاده از مبدلهای گیرنده، رابطهای التراسونیک اضافه ایی ارائه میدهد که میتوانند بر اعتبار و عملکرد این فلومترها تاثیر بگذارند. در هر حال اگر فلومترهای التراسونیک به درستی استفاده و نگهداری نشوند، ممکن است سیگنالهای التراسونیک در رابط های بین مبدلهای گیرنده و دیواره لوله های خارجی و همچنین بین دیواره لوله های داخلی و مایع سیال از بین بروند. فلومترهای التراسونیک در ابعاد 72 اینچ و بزرگتر در دسترس میباشند. از دیگر انواع فلومتر می توان به فلومتر توربینی و فلومتر مغناطیسی اشاره کرد.

کاربردهای فلومتر التراسونیک

 • نفت و گاز
 • آب و فاضلاب
 • برق
 • مواد شیمیایی
 • مواد غذایی و نوشیدنی
 • داروسازی
 • فلزات و معادن
 • خمیر کاغذ و کاغذ

ملاحظات کاری برای فلومتر التراسونیک کرونه

 • در ارتباط با فلومتر التراسونیک گذرا مطمئن باشید که جسم سیال می تواند به طور کامل امواج التراسونیک را هدایت کند زیرا زمانی که امواج التراسونیک نمیتوانند در جریان بخار در بین مبدلها نفوذ کنند،
 • فلومتر اندازه گیری نمیشود. به این ترتیب، امواج التراسونیک برای این که به درستی کار کنند باید بتوانند مایع را در فلومتر داپلر نفوذ دهند.
 • زمانی که مایع نسبتاً غیر شفاف است و نمیتواند نفوذ پیدا کند، فلومترهای داپلر می توانند سرعت مایع را در نزدیکی دیواره لوله اندازه گیری کنند که این کار میتواند منجر به اشتباهات قابل توجه در اندازه گیری و همچنین منجر به اشتباه در میزان جریان مایعات شود.
 • در ارتباط با فلومترهای التراسنیک داپلر، مطمئن باشید که مایع سیال به میزان کافی امواج التراسنیک را بازتاب میکند، زیرا فلومتر بدون وجود یک سیگنال التراسونیک بازتاب شده کار نمیکند.با توجه به نوع طراحی،این بازتابها میتوانند به خاطر حبابهای کوچک گاز در جریان سیال یا به خاطر وجود جریانهای مخالف در مایع سیال به وجود آیند.
 • اگر این جریانها وجود نداشته باشند،ایجاد منابع بازتاب به طور عملی کار سختی میباشد. خوشبختانه بعضی از ترکیباتی که شامل حباب گازها و جریانهای مخالف میباشند، در بسیاری از موارد وجود دارند.
 • سرعت ذرات جامد در مواد آبکی میتواند  نسبت به ذرات مایع حامل متفاوت باشد. هنگام استفاده از تکنولوژی التراسونیک دقت داشته باشید زیرا ممکن است ذرات جامد در بخشی از این جریان سیال متمرکز شوند مانند یک لوله افقی که با سرعتی کم در جریان است.
 • هنگام به کار بردن فلومترهای التراسونیک داپلر در استفاده از مواد آبکی دقت کنید زیرا ذرات جامد میتوانند سیگنالهای محکمی به وجود آورند که باعث میشود فلومترهای داپلر سرعت جریان مواد جامد را اندازه گیری کنند ولی قادر به اندازه گیری سرعت مایعات نباشند.
 • از به کار بردن مایعاتی که مبدلهای مرطوب یا دیواره لوله را در مقابل مبدلهای غیر مرطوب می پوشانند،اجتناب کنید زیرا زمانی که امواج التراسونیک نمیتوانند وارد جریان سیال شوند فلومتر اندازه گیری نخواهد شد.از وجود ارتباط مبدلهای گیرنده مناسب در دیواره لوله مطمئن باشید زیرا زمانی که امواج التراسونیک قادر به رسیدن به مایع نیستند، فلومتر اندازه گیری نمیشود.
 • مطمئن شوید که به درستی این فرآیند را فهمیده اید و از این فلومترها به درستی استفاده میکنید.به عنوان مثال یک فرآیند تصفیه دوره ایی با جریان زیاد ممکن است منجر به توقف عملکرد فلومتر شود زیرا گرد و خاک اجازه نمی دهد که انرژی التراسونیک از مایع عبور کند.علاوه بر این، اگر گرد و خاک مبدلهای مرطوب را بپوشاند، ممکن است فلومترها تا زمانی که تمیز نشده اند کار نکنند.

ترانسمیتر فشار کرونه آلمان انواع دیافراگمی

دیدگاهی در “کرونه آلمان Krohne (کروهنه)

 1. با سلام و عرض احترام

  نیاز به یک دستگاه فلومتر krohne با مشخصات زیر می باشد.
  H250/RR/M40/K1-EX
  با دبی 0.86-8.6متر مکعب
  سایز 1اینچ
  300RF
  ممنون خواهیم شد اطلاع‌رسانی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *