مبدل حرارتی مارپیچی

مبدل‌های حرارتی مارپیچی SONDEX® ما که برای لجن‌ها، دوغاب‌ها، فاضلاب‌ها، رسوب‌گیری، مایعات با ویسکوزیته بالا و مایعاتی که حاوی الیاف و جامدات هستند، بسیار مناسب است، راه‌حلی قطعی برای کاربردهایی است که نیاز به تصفیه سیالات چالش برانگیز دارند. این طراحی امکان جریان مخالف را فراهم می کند که دستیابی به رویکردهای دمایی بسیار نزدیک را ممکن می کند.

سوالات متداول

چه نوع مبدل حرارتی برای من مناسب است؟

انتخاب مبدل حرارتی به عوامل زیادی بستگی دارد. مهندسان فروش ماهر ما مبدل حرارتی را با ابعاد مناسب و مشخصات صحیح بر اساس ورودی و نیاز شما طراحی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که راه حلی با کیفیت و عملکرد بهینه دریافت می کنید.

کدام گواهینامه ها برای مبدل های حرارتی موجود است؟

مبدل های حرارتی ما مطابق با استانداردها و الزامات صنعت تایید و تایید شده اند. محلی خود تماس بگیرید برای جزئیات خاص، لطفاً با فروش برند SONDEX ® .

لیست قیمت را از کجا می توانم تهیه کنم؟

محلی خود تماس بگیرید . SONDEX ® لطفاً با مسئول فروش برند

چگونه می توانم نقل قول دریافت کنم؟

محلی خود تماس بگیرید SONDEX ® لطفا با دفتر فروش برند . برای دقیق ترین نقل قول، لطفاً داده های زیر را آماده کنید:

 • وظیفه،
 • نوع رسانه،
 • افت فشار،
 • نرخ جریان،
 • فشار کاری،
 • خواص ترمودینامیکی، دما،
 • دمای کاری

از آنجایی که ما از ورق های فلزی سیم پیچی به جای بسته های لوله استفاده می کنیم،

می توانیم عملکرد حرارتی بسیار بالایی را بدون از بین بردن شکاف کانالی که اجازه می دهد رسانه بدون مانع جریان داشته باشد، به دست آوریم.

خود سیم پیچ مارپیچ نیز به جریان آشفته کمک می کند و طراحی تک کانالی با اثر “خود تمیز شوندگی” به کاهش رسوب کمک می کند. رسوبات انباشته شده باعث افزایش محلی در سرعت می شود و یک اثر پاک کنندگی ایجاد می کند که در بیشتر موارد برای از بین بردن رسوب کافی است. ما اجازه می دهد این به مبدل های حرارتی مارپیچ SONDEX تا در جلسات بسیار طولانی بدون تعمیر و نگهداری یا تمیز کردن کار کنند.

با این حال، برخی از رسانه ها آنقدر چالش برانگیز هستند که مبدل حرارتی به نگهداری و تمیز کردن مکرر نیاز دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، ما روکش‌های لولایی طراحی کرده‌ایم که با گیره‌های C مهر و موم شده‌اند، درب چرخشی ایجاد می‌کند که بسیار آسان است و بدون نیاز به ابزار خاصی باز و بسته می‌شود و به شما امکان می‌دهد برای بازرسی و تمیز کردن به کل کویل دسترسی داشته باشید.

ویژگی ها و مزایا مبدل حرارتی مارپیچی

طراحی تک کانالی که نرخ برشی بالایی ایجاد می کند که به اثر خود تمیز شوندگی کمک می کند و از گرفتگی دستگاه جلوگیری می کند. مبدل های حرارتی مارپیچی راه حلی عالی برای رسانه های چالش برانگیز و با ویسکوزیته بالا هستند.

اندازه کانال متناسب با جریان و کیفیت رسانه انتخاب می شود. تغییرات زیادی در قطر و عرض سیم پیچ مارپیچ امکان ترکیب های مختلفی را فراهم می کند، به این معنی که ما می توانیم راه حل بهینه را برای هر وظیفه ای ایجاد کنیم.

طراحی شده برای اجرای یک برنامه دمایی بسیار تهاجمی و با طیف گسترده ای از مواد و ضخامت صفحه موجود، ما هر مبدل حرارتی مارپیچی را برای مطابقت با نیازهای هر برنامه سفارشی می کنیم.

نیاز محدود به نگهداری و تمیز کردن، زمان عملیاتی طولانی‌تری را تضمین می‌کند. در صورت نیاز به تمیز کردن به دلیل محیط های بسیار دشوار، پوشش های لولایی دسترسی آسان به کل سطح انتقال حرارت را فراهم می کنند.

راه حل های بسیار فشرده، مبدل های حرارتی مارپیچی ما حداقل فضای مورد نیاز را دارند. علیرغم جثه کوچک آنها، مسیرهای جریان منحنی طولانی، ضرایب انتقال حرارت بسیار بالایی را تا دو برابر همتایان پوسته و لوله آنها امکان پذیر می کند.

برنامه های کاربردی مبدل حرارتی مارپیچی

 • صنایع لبنی/غذایی/نوشیدنی
 • صنعت بیوگاز
 • صنعت فاضلاب
 • صنعت خمیر و کاغذ
 • صنعت سنگین
 • صنعت پتروشیمی
 • صنایع شیمیایی

مشخصات فنی مبدل حرارتی مارپیچی

 • اتصالات از DN32 به DN300 (1 1/4 اینچ تا 12 اینچ)
 • (قاب های طراحی شده بر اساس استانداردهای ساخت و ساز FEA و PED 2014/68/EU (EN13445) و ASME sec VIII, Div. 1)
 • مواد پوسته: فولاد کربن، فولاد ضد زنگ
 • مواد مارپیچ: فولاد کربن، فولاد ضد زنگ
 • فشار کاری تا 16 بار (145 psi)*
 • دمای کار از -20 درجه سانتیگراد تا 200 درجه سانتیگراد (4- درجه فارنهایت تا 392 درجه فارنهایت)

*فشار بالاتر در صورت درخواست در دسترس است

 

مبدل حرارتی مارپیچی coil wound heat exchanger

فاصله کانال با گل میخ.
شکاف صفحه در کانال های جریان مبدل حرارتی مارپیچی معمولاً توسط ناودانی های فاصله دهنده جوش داده شده حفظ می شود. الگوهای گل میخ و اندازه ها در هر برنامه سفارشی می شوند.

فاصله کانال بدون گل میخ.
ما نوع 1-DO  مبدل های حرارتی مارپیچی لجن برای گرم کردن یا خنک کردن لجن هاضم بدون گل میخ در سمت لجن طراحی شده اند تا خطر گرفتگی را به حداقل برسانند.

ویژگی ها و مزایای طراحی

مبدل حرارتی صفحه مارپیچی با چرخاندن دو صفحه فلزی بلند در اطراف یک هسته مرکزی برای تشکیل دو گذرگاه جریان مارپیچی متحدالمرکز، یکی برای هر سیال ساخته می شود. لبه‌های صفحه به گونه‌ای بسته می‌شوند که هر سیال در مسیر عبور خود باقی بماند و جریان دور زدن یا اختلاط جریان نداشته باشد. عرض صفحه کانال و فاصله (فاصله بین صفحات) برای وظیفه مشخص شده، حداکثر انتقال حرارت و سهولت دسترسی بهینه شده است. شکاف صفحه توسط ناودانی های فاصله دهنده جوش داده شده حفظ می شود، اگرچه برخی از طرح ها به آنها نیاز ندارند.

با توجه به طراحی دایره ای ذاتی و نسبت سطح به حجم زیاد، مبدل حرارتی مارپیچی مزایای منحصر به فردی را نسبت به انواع دیگر مبدل های حرارتی مانند پوسته و لوله ارائه می دهد.

راندمان حرارتی بالا

گذرگاه‌های منحنی منحنی منفرد و طولانی با سطح مقطع مستطیلی یکنواخت، توزیع جریان برتر، تلاطم شدید و ضرایب انتقال حرارت بالا (50-100٪ بیشتر از پوسته و لوله‌ها) را تضمین می‌کنند.

معابر خود تمیز شونده

گذرگاه های تک جریان مارپیچ نرخ های برشی بالایی را القا می کند که رسوبات را در حین شکل گیری از بین می برد. این اثر خودتمیزشوندگی رسوب را کاهش می‌دهد و مبدل‌های حرارتی مارپیچی را برای جابجایی سیالات سخت مانند دوغاب فرآیند، لجن و محیط‌های حاوی مواد جامد یا الیاف معلق ایده‌آل می‌سازد.

جریان متقابل یا همزمان

مبدل های حرارتی مارپیچی معمولاً در جریان مخالف واقعی برای نزدیک شدن و تلاقی دما کار می کنند. گاهی اوقات طراحی جریان همزمان دارای مزایای عمده ای است، به ویژه در خنک کردن یا گرم کردن مایعات مستعد ژل شدن، سوختن، یخ زدگی یا آلودگی های مشابه با دمای پوست.

ردپای کوچک و دسترسی آسان

مبدل حرارتی مارپیچ جمع و جور است و برای نصب و سرویس به فضای کمی نیاز دارد. روکش های قابل جابجایی دسترسی آسان به سطوح انتقال حرارت داخلی را برای بازرسی میدانی، تعمیر و نگهداری معمول یا تمیز کردن دستی در صورت نیاز فراهم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *