نفت و گاز

در حوزه نفت و گاز فعالیت شرکت مهار فن ابزار بعنوان نماینده انحصاری کمپانی ProMinent آلمان فروش و ارائه خدمات این محصولات است:

دانلود بروشور محصولات پرومیننت آلمان

فعالیت های تخصصی بخش صنعت این شرکت به عنوان نماینده انحصاری و مرکز فروش و پشتیبانی کمپانی ‌ProMinent آلمان در ایران در زمینه صنایع پتروشیمی، نفت، گاز، آب و پساب، نیروگاه، شیمیایی، رنگ، غذایی، دارویی، استخرهای شنا به هفت دسته تقسیم می‌ شود:

نفت و گاز طبیعی همچنان سوخت های پیشرو در جهان هستند و تقریباً 55 درصد از مصرف جهانی انرژی را تشکیل می دهند

نفت و گاز طبیعی از بقایای پوسیده گیاهی و حیوانی که در لایه‌های زمین مدفون شده و در طی میلیون‌ها سال در معرض گرما و فشار قرار گرفته‌اند، تشکیل می‌شوند. این دو نوع سوخت فسیلی برای چندین دهه منابع اولیه انرژی در جهان بوده اند. آنها پیشرفت هایی را در کیفیت زندگی و در تمام بخش های اقتصاد، از روشنایی منازل مسکونی، پخت و پز و گرمایش گرفته تا حمل و نقل و تولید صنعتی ممکن کرده اند. با این حال، انتقال کم کربن صنعت نفت و گاز را تحت فشار قرار داده است زیرا این سوخت ها دو منبع اصلی گازهای گلخانه ای هستند.

این صنعت با بلایای زیست‌محیطی مانند نشت نفت همراه است و قیمت‌های این دو سوخت – به‌ویژه نفت – با نوسان‌هایی که مستقیماً تحت تأثیر رویدادهای سیاسی و اقتصادی-اجتماعی قرار می‌گیرد، بسیار نوسان است. با این وجود، بیش از 100 کشور در حال حاضر نفت و/یا گاز طبیعی تولید می کنند و انتظار می رود این دو سوخت اهمیت خود را در بخش انرژی برای چندین دهه آینده حفظ کنند.

تولید نفت و گاز طبیعی اغلب با یکدیگر همراه هستند زیرا این دو معمولاً در طبیعت با هم یافت می شوند.

این صنعت معمولاً به سه بخش عملیاتی اصلی تقسیم می شود: بالادستی، میانی و پایین دستی. بخش بالادستی شامل اکتشاف و استخراج ذخایر نفت خام و گاز طبیعی است، در حالی که بخش میانی بر حمل و نقل و ذخیره سازی محصولات استخراج شده متمرکز است. سپس نفت و گاز طبیعی به تأسیسات فرآوری پایین دستی می رسد و در آنجا پالایش، توزیع و به مشتری نهایی فروخته می شود. محصولی که به دست مشتری نهایی می رسد می تواند به اشکال مختلفی از جمله گاز طبیعی، گاز مایع (LPG)، بنزین، سوخت دیزل، سوخت جت، روغن گرمایشی، نفت سفید، آسفالت و سایر مواد پتروشیمی باشد.

در حال حاضر چندین روند بر چشم انداز آینده صنعت نفت و گاز تأثیر می گذارد. استفاده از گاز طبیعی در تمام بخش‌های اقتصادی در چند دهه گذشته افزایش یافته است، زیرا گاز طبیعی – که اغلب به عنوان سوخت پل به سمت سیستم انرژی کم کربن در نظر گرفته می‌شود – پاک‌تر از نفت یا زغال سنگ برای تولید برق می‌سوزد. تغییر به گاز طبیعی با گسترش فناوری مایع سازی آن (به LNG) برای حمل و نقل گسترده تر می شود.

تحولات در تولید گاز و نفت شیل نیز عرضه را در ایالات متحده به شدت افزایش داده است که پیامدهایی بر نفت جهانی و به طور فزاینده بازارهای LNG داشته است. با توجه به رشد جمعیت جهان و تقاضای مداوم برای محصولات نفت و گاز، اکتشافات ذخایر جدید و پیشرفت در فناوری تولید تعیین کننده در دسترس بودن منابع خواهد بود. تحولات در جذب، استفاده و ذخیره کربن (CCUS) نیز بر موقعیت نفت و گاز طبیعی در ترکیب انرژی بلندمدت تأثیر خواهد گذاشت.

صنعت نفت و گاز: راهنمای پژوهشی

نفت و گاز طبیعی از صنایع اصلی در بازار انرژی هستند و نقش موثری در اقتصاد جهانی به عنوان منابع اولیه سوخت جهان دارند. فرآیندها و سیستم های درگیر در تولید و توزیع نفت و گاز بسیار پیچیده، سرمایه بر بوده و نیازمند تکنولوژی روز است. از لحاظ تاریخی، گاز طبیعی عمدتاً به دلیل فرآیند تولید یا بخش بالادستی تجارت، با نفت مرتبط بوده است. در بسیاری از تاریخ صنعت، گاز طبیعی به عنوان یک مزاحم تلقی می شد و حتی امروزه در مقادیر زیادی در برخی از نقاط جهان، از جمله ایالات متحده، شعله ور می شود. همانطور که در بالا ذکر شد، گاز طبیعی نقش برجسته تری در تامین انرژی جهان به عنوان پیامد توسعه گاز شیل در ایالات متحده بر عهده گرفته است، و انتشار گازهای گلخانه ای کمتر آن در هنگام احتراق در مقایسه با نفت و زغال سنگ.

این راهنما به تجارت نفت و گاز می پردازد و در نظر گرفته شده است که به عنوان یک کمک تحقیقاتی برای منابع در سراسر جهان، با تاکید خاص بر ایالات متحده، خدمت کند. تاریخچه مختصری از صنعت نفت و گاز، مروری بر شرکت ها و سازمان ها، منابع آماری و قیمت گذاری و مقررات را پوشش می دهد. این صنعت اغلب به سه بخش تقسیم می شود:

  • بالادست، تجارت اکتشاف و تولید نفت و گاز؛
  • میانه، حمل و نقل و ذخیره سازی؛ و
  • پایین دستی که شامل پالایش و بازاریابی است.

این سه حوزه در سازمان راهنما منعکس شده است. شرکت‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و جایگزین در صنایع انرژی‌های تجدیدپذیر: راهنمای تحقیقاتی و تجارت سبز: راهنمای منابع اطلاعات مورد بحث قرار گرفته‌اند . وجود دارد ، از جمله: برای مروری بر منابع انرژی ایالات متحده، تعدادی از گزارش‌های خدمات تحقیقاتی کنگره در مورد موضوعات انرژی تجدیدپذیر

موتورها و تجهیزات متحرک (Engines & Movable Tools)

کنترل پنل سرچاهی
wellhead control panel

صنعت نفت و گاز چگونه کار می کند

از بزرگ‌ترین بخش‌های جهان از نظر ارزش دلاری است که تا سال 2022 حدود 5 تریلیون دلار درآمد جهانی ایجاد می‌کند صنعت نفت و گاز یکی

. به تولید و ساخت صنعتی.

سرمایه گذارانی که به دنبال ورود به صنعت نفت و گاز هستند، می توانند به سرعت تحت تأثیر اصطلاحات پیچیده و معیارهای منحصر به فرد مورد استفاده در این بخش قرار گیرند. این مقدمه برای کمک به هر کسی طراحی شده است تا با توضیح مفاهیم کلیدی و استانداردهای اندازه گیری، اصول شرکت های درگیر در بخش نفت و گاز را درک کند.

خوراکی های کلیدی

  • صنعت نفت و گاز به سه بخش بالادستی، میان دستی و پایین دستی تقسیم می شود.
  • شرکت‌های بالادستی یا اکتشاف و تولید (E&P)، مخازن را پیدا می‌کنند و چاه‌های نفت و گاز حفاری می‌کنند.
  • شرکت های میانی مسئولیت حمل و نقل از چاه ها به پالایشگاه ها را بر عهده دارند.
  • شرکت های پایین دستی مسئولیت پالایش و فروش محصولات نهایی را بر عهده دارند.
  • شرکت های حفاری خدمات خود را با شرکت های E&P برای استخراج نفت و گاز قرارداد می بندند.
  • شرکت های خدمات دهنده فعالیت های مربوط به ساخت و ساز و نگهداری را در سایت های چاه انجام می دهند.

تولید نفت و گاز چیست؟

تولید نفت و گاز یک فرآیند کامل چند مرحله ای برای کشف یک منبع، انتقال آن به یک پالایشگاه و تبدیل آن به محصول نهایی آماده برای فروش است. یا در اصطلاح صنعت، بخش های بالادستی، میانی و پایین دستی.

تجارت با پول مجازی را تمرین کنید

دریابید که یک سرمایه گذاری فرضی امروز چه ارزشی دارد.

درباره هیدروکربن ها

هیدروکربن ها نفت خام و گاز طبیعی را تشکیل می دهند که به طور طبیعی در سنگ های پوسته زمین یافت می شوند. این مواد خام آلی از فشرده سازی بقایای گیاهان و جانوران در سنگ های رسوبی مانند ماسه سنگ، سنگ آهک و شیل ایجاد می شوند.

سنگ رسوبی خود محصول رسوبات موجود در اقیانوس های باستانی و دیگر توده های آبی است. همانطور که لایه‌هایی از رسوب در کف اقیانوس رسوب می‌کردند، بقایای پوسیده گیاهان و جانوران در صخره‌های تشکیل‌دهنده ادغام شدند. مواد آلی در نهایت پس از قرار گرفتن در معرض دماها و فشارهای خاص در اعماق پوسته زمین به نفت و گاز تبدیل می شوند.