آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

اگر با دنیای مخابرات و فناوری اطلاعات در ارتباط هستید، حتما نام مخفف RTU را شنیده اید. در این مقاله سعی خواهیم کرد پاسخ دهیم: Remote Terminal Unit (RTU) دقیقاً چیست؟

بیایید اصول اولیه این فناوری نظارت از راه دور مهم را مرور کنیم.

مشکلاتی که بدون دید آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) بوجود می آیند

ابتدا، بیایید با این شروع کنیم که چرا اصلاً به یک دستگاه نظارت از راه دور مانند آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) نیاز دارید .

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً یک – چند – یا شاید حتی صدها سایت راه دور دارید که باید آنها را پیگیری کنید. آنها ممکن است دکل های تلفن بی سیم یا پست های برق، اتاق های سرور یا تقریباً هر چیز دیگری باشند.

اینها مکان های بدون سرنشین هستند. بنابراین اکثر اوقات کسی آنجا نیست. ممکن است خرابی تجهیزات، دمای زیاد یا خرابی داشته باشید – اما فقط زمانی می‌دانید که چه اتفاقی افتاده است که بر ارائه خدمات واقعی شما تأثیر بگذارد، چیزی کاملاً آفلاین شود یا مشتریان شما تماس بگیرند و شکایت کنند.

 آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) می تواند خیلی سریع گران شود.

شما باید با وحشت پاسخ دهید، می توانید مشتریان خود را از دست بدهید، و حتی ممکن است با جریمه ها و مجازات های دولتی (بسته به صنعت خود) مواجه شوید. همچنین، حتی در شرایط عادی، می‌توانید زمان رانندگی را برای رفت و آمد به سایت‌ها و زمانی که واقعاً نیازی به این کار ندارید، تلف کنید.

بنابراین، راه حل چیست؟

شما به نوعی دستگاه الکترونیکی ناهموار با سنسورهای متصل نیاز دارید که به طور قابل اعتمادی در سایت راه دور شما قرار گرفته و آنچه را که در حال وقوع است نظارت کند. سپس می‌تواند به شما بگوید که چه زمانی مشکلی در حال رخ دادن است – بنابراین می‌توانید مشکل را در حالی که هنوز کوچک است درک کرده و برطرف کنید.

RTU یعنی این: یک واحد تله متری از راه دور یا واحد پایانه راه دور. این واحدی است که در یک سایت راه دور نصب می‌کنید تا شما را در مورد شرایط هشدار مطلع کند.

RTU به معنای واحد پایانه راه دور است، اما می توان آن را واحد تله متری از راه دور یا واحد کنترل از راه دور نیز نامید.

واحد ترمینال از راه دور
RTU یک دستگاه از راه دور است که رویدادهای رخ داده در یک سایت از راه دور را نظارت و گزارش می کند.

توضیح مخفف “آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) “.

برای درک بهتر تعریف RTU از نظر نظارت از راه دور، اجازه دهید مخفف آن را بشکنیم.

از راه دور:

RTU دستگاهی است که شما آن را در یک مکان دور نصب می‌کنید تا سایر تجهیزاتی را که در آنجا دارید کنترل کنید – به علاوه مقادیر محیطی مرتبط مانند دما، رطوبت و نشت آب که تأثیر مستقیمی بر تجهیزات الکترونیکی دارند. دلیل زیادی برای داشتن یک RTU وجود ندارد که در آن پرسنل تمام وقت داشته باشید، زیرا آن مناطق در حال حاضر توسط پرسنل دقیق همیشه تحت پوشش قرار می گیرند.

تله متری یا ترمینال:

این دستگاه قرار است به عنوان یک پایانه برای اطلاعات تله متری عمل کند. داده های هشداری که برای شما ارسال می شود به عنوان “تلمتری” شناخته می شوند. این یک دستگاه ترمینال است به این معنا که داده‌ها از تکه‌های تجهیزات جداگانه جمع‌آوری می‌شوند، در RTU جمع‌آوری می‌شوند و سپس با استفاده از روش ارتباطی انتخابی شما برای شما ارسال می‌شوند.

واحد:

واحد به سادگی به این معنی است که یک RTU یک دستگاه واحد است که عملکردهای توصیف شده در بالا را انجام می دهد.

تفاوت بین واحدهای تله متری از راه دور و کنترل کننده های منطقی قابل برنامه ریزی را بیاموزید .

ورودی ها و خروجی ها در یک RTU

ورودی های RTU شما همان چیزی است که به آن اجازه می دهد چشم و گوش شما در یک مکان از راه دور باشد. از طریق ورودی های خود می تواند اطلاعاتی را از تجهیزات راه دور و محیط راه دور به منظور ایجاد زنگ هشدار دریافت کند.

هنگامی که اعلان آلارم دریافت می کنید، رله های کنترلی در RTU به شما این امکان را می دهند که اقدام کنید و دستوراتی را به تجهیزات راه دور ارسال کنید تا وضعیت را به موقع برطرف کنید.

اکثر RTU ها دارای سه نوع ورودی و خروجی اصلی زیر هستند:

 1. ورودی‌های گسسته
  ورودی‌های گسسته اطلاعات روشن/خاموش یا بله/خیر را به شما می‌دهند، مانند باز بودن درب، خاموش شدن هشدار دود، یا آنلاین بودن یک ژنراتور.
 2. ورودی های آنالوگ
  شما همچنین سنسورهای آنالوگ دارید که می توانند پاسخ دهند “چقدر؟” سوالات به عنوان مثال “در حال حاضر سایت چقدر داغ است؟” یا “چقدر سوخت ژنراتور برای من باقی مانده است؟”
 3. خروجی‌های رله کنترل
  در نهایت، خروجی‌های رله کنترلی دارید که به شما امکان می‌دهند از راه دور اقداماتی مانند فشار دادن یک دکمه یا چرخاندن یک سوئیچ را انجام دهید. می‌توانید از اینها برای روشن کردن سیستم‌های پشتیبان، فعال کردن چراغ‌ها، باز کردن قفل درها یا انجام هر کار دیگری استفاده کنید. یک RTU که دارای قابلیت کنترل از راه دور است، سفر چند ساعته به یک سایت راه دور را به یک کلیک ساده ماوس کاهش می دهد – یا حتی یک پاسخ کاملاً خودکار.

اگر واحد مناسبی را متناسب با سایت خود انتخاب نکنید و به کار نگیرید، در نهایت پول هدر خواهید داد. شما باید مدلی را انتخاب کنید که توازن مناسب ورودی و خروجی را برای شما داشته باشد.

چگونه RTU ها اطلاعات را جمع آوری و انتقال می دهند؟

RTU ها اطلاعات را از محیط های محلی خود به روش های مختلفی جمع آوری می کنند.

اول، چرخ دنده ای که ستون فقرات شبکه شما را تشکیل می دهد، به طور کلی مشکلات را در صورت وقوع گزارش می کند. این گزارش‌ها به شکل هشدارهای بسته شدن تماس مجزا در پیام‌های پروتکل دقیق‌تر هستند.

دوم، RTU شما ممکن است دارای حسگرهای داخلی و خارجی باشد که سطحی مانند دما و رطوبت را اندازه گیری می کنند. همچنین، مقادیر فنی مهم مانند سطح باتری و مخزن و ولتاژ برق ممکن است نظارت شود.

هنگامی که RTU شما اطلاعات مهمی را جمع آوری کرد، به راهی نیاز دارد تا در مورد آن به شما بگوید.

ابتدا باید یک یا چند کانال ارتباطی را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد، شما به سادگی از LAN/Ethernet استفاده خواهید کرد. برای سایت‌های دورتر (یا آن‌هایی که دارای فناوری قدیمی هستند)، ممکن است از روش دیگری مانند مودم شماره‌گیری، GSM/CDMA بی‌سیم یا سریال اختصاصی RS232/RS485 استفاده کنید.

پس از تنظیم کانال، RTU شما از یک پروتکل برای ارسال اطلاعات وضعیت استفاده می کند. یکی از رایج ترین آنها SNMP است – مخفف پروتکل مدیریت شبکه ساده . این امر در RTU هایی که برای محیط های مخابراتی یا فناوری اطلاعات طراحی شده اند رایج است. RTU هایی که مستقیماً نظارت می شوند می توانند از HTTP/HTTPS برای ارائه یک رابط وب داخلی استفاده کنند که می توانید از هر مرورگر وب در شبکه به آن دسترسی داشته باشید.

RTU های سیستم کنترل نظارت و جمع آوری داده ها (SCADA) تمایل دارند از DNP3 یا Modbus برای صحبت استفاده کنند. بسیاری از RTU های قدیمی از پروتکل اختصاصی فروشنده استفاده می کنند که فقط با سایر تجهیزات نظارتی همان فروشنده یا با دستگاه های چند پروتکلی سازگار است.

تفاوت ها و شباهت های بین SCADA و سیستم های کنترل توزیع شده (DCS) را بیاموزید .

چگونه یک RTU به من اطلاع می دهد که چه خبر است؟

با داده های تله متری که از RTU شما ثبت شده و همانطور که در بالا توضیح دادم ارسال می شود، چگونه اطلاعات را دریافت خواهید کرد تا بتوانید اقدامی انجام دهید؟

پس از جمع‌آوری داده‌های هشدار و اندازه‌گیری‌های حسگر، RTU شما به روش‌های مختلف با شما ارتباط برقرار می‌کند (یا داده‌ها را در صورت درخواست ارائه می‌کند).

اگر فقط چند RTU دارید، می‌توانید هر واحد را با استفاده از رابط‌های وب رایج‌تر که رویدادهای جمع‌آوری‌شده توسط یک RTU در یک زمان را توصیف می‌کنند، نظارت کنید.

بهترین واحدهای RTU موجود، گزینه های دیگری برای نظارت بر شبکه شما در اختیار شما قرار می دهند. شما نه تنها می توانید از طریق رایانه شخصی به یک رابط ارتباطی وب دسترسی داشته باشید، بلکه از طریق تلفن هوشمند نیز می توانید به آن دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید تماس‌های تلفنی خودکار، پیام‌های متنی یا ایمیل‌هایی دریافت کنید که مشکل را با جزئیات شرح می‌دهند. همچنین، هشدارها را می‌توان به مهم‌ترین مشکلات محدود کرد، به این ترتیب در نیمه‌شب دائماً توسط یک صفحه نمایش تلفن هوشمند پر از آلارم‌های بیش از حد قابل تفسیر از خواب بیدار نخواهید شد.

اگر به چندین RTU نیاز داشته باشم چه می‌شود؟

همانطور که در بالا گفته شد، اگر فقط چند RTU دارید، می توانید مدلی را انتخاب کنید که مستقیماً برای شما ایمیل یا پیام متنی ارسال کند.

با این حال، در دنیای واقعی، اکثر شرکت ها دارای RTU های متعددی هستند. اگر مورد شما هم همینطور است، پس بهتر است یک سرور اصلی مرکزی داشته باشید که داده‌ها را از تمام واحدهای شما جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را در یک صفحه برای شما و بقیه تیمتان نمایش می‌دهد. به عبارت دیگر، ایستگاه اصلی مرکزی آلارم‌ها را از تمام RTU‌های شما جمع‌آوری می‌کند، سپس تمام مشکلات شناسایی‌شده را در یک رابط واحد و راحت خلاصه می‌کند.

رابط انسان و ماشین
با این حال، اگر شبکه بزرگی دارید، هشدارهای مستقیم از آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) شما به سرعت به روشی نامناسب برای مدیریت زنگ از راه دور تبدیل می شود. هنگامی که شبکه شما به این نقطه رسید، داشتن یک سیستم مدیریت خودکار و متمرکز برای جمع‌آوری، فیلتر کردن و ارائه هشدارها به شما بسیار کارآمدتر است. این نقش یک استاد زنگ متمرکز است.

تقریباً همه RTU ها روشی برای ارسال داده به کنسول اصلی مرکزی خواهند داشت. این می تواند به شکل بسیاری از پروتکل ها و کانال های ارتباطی مختلف باشد (و پروتکل ها می توانند نظرسنجی یا ناهمزمان باشند)، اما همه آنها عملکرد یکسانی را انجام می دهند: می توانید داده های جمع آوری شده از کل ناوگان آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) خود را در یک دفتر مرکزی مشاهده کنید.

به این ترتیب، می‌توانید از ایستگاه اصلی خود بخواهید یک پیام متنی، ایمیل یا حتی تماس‌های تلفنی ضبط‌شده برای شما ارسال کند تا مشکلات جدی را به شما گوشزد کند.

چگونه می توانم یک آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) مناسب انتخاب کنم؟

اگر تصمیم گرفته اید برای حل مشکلات دید خود در یک آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) سرمایه گذاری کنید ، مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا تعادل مناسبی از ظرفیت، رابط و ویژگی ها به دست آورید – و در نهایت بدانید که واقعاً به چه چیزی نیاز دارید.

اولین قدم شما بررسی کامل شبکه فعلی و سایت های راه دور شماست

مهم است که RTU را انتخاب کنید که نه تنها نیازهای فعلی شما را برآورده کند، بلکه با حمل و نقل شبکه موجود شما نیز سازگار باشد.

به چند سوال که به شما کمک می کند فهرست نظارت بر شبکه خود را شروع کنید نگاهی بیندازید:

 • چند سایت از راه دور نیاز به نظارت دارند؟
 • برای پشتیبانی از چه پروتکل و روش های انتقال نیاز دارید؟
 • چند نقطه هشدار را در هر سایت باید نظارت کنید؟
 • در حال حاضر چقدر فضای قفسه در دسترس دارید؟
 • چه امکانات اختصاصی در حال حاضر برای انتقال داده ها دارید؟
 • چند دستگاه ASCII (به عنوان مثال، سوئیچ ها، روترها، و غیره) را در سایت های راه دور خود نظارت خواهید کرد؟
 • چه نوع قدرتی در سایت های اصلی و راه دور دارید؟

همچنین، قبل از انتخاب یک آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) ، به این فکر کنید که اهداف نهایی شما برای نظارت بر شبکه شما چیست.

در زیر لیستی از سوالاتی وجود دارد که به شما کمک می کند برنامه های نظارتی شبکه آینده خود را شکل دهید :

 • سیستم هشدار شبکه شما در 5 تا 10 سال آینده چند نقطه هشدار را نظارت خواهد کرد؟
 • به چه ویژگی های نظارت بر آلارم نیاز دارید – آلارم های گسسته، آلارم های آنالوگ، کنترل ها، پورت های سریال، دید محلی؟
 • در حال حاضر و در آینده می خواهید از چه نوع انتقال داده استفاده کنید – کانال های سربار، سرورهای ترمینال، LAN/WAN و غیره؟
 • ریموت های شما از چه پروتکل هایی استفاده خواهند کرد؟ آیا قصد دارید نظارت خود را به یک پروتکل استاندارد مانند SNMP تغییر دهید؟
 • چگونه می خواهید RTU های خود را سوار کنید؟ (رک ۲۳، قفسه ۱۹ اینچی، ریل DIN، دیوار، رومیزی)
 • چه نوع پایان زنگ برای شما بهتر عمل می کند؟
 • چگونه می خواهید اعلان های هشدار را دریافت کنید؟

به چه ویژگی های آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) نیاز دارید؟

اکنون که به برخی از مهم‌ترین عوامل دخیل در تصمیم‌گیری برای انتخاب آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) نگاهی انداخته‌اید، اجازه دهید برخی از ویژگی‌های ضروری را که هر واحد با کیفیت بالا باید ارائه دهد، در نظر بگیریم.

در اینجا لیستی از قابلیت هایی است که باید به دنبال آنها باشید. اگر دستگاهی نمی تواند این الزامات اساسی را برآورده کند، آن را از لیست خود حذف کنید.

 • ارائه زنگ کلید و عملکردهای اعلان:
  اعلان های پیامک و ایمیل
  اعلان های دقیق هشدار
  دستورالعمل های اصلاح هشدار
  رابط وب
 • توابع اصلی مرتب سازی و تجزیه و تحلیل آلارم:
  مرتب سازی آلارم
  فیلتر زنگ مزاحم آلارم
  های ترکیبی سفارشی (مشتق شده/هوشمند)
  تحلیل علت ریشه
  تاریخچه و تحلیل روند
 • عملکردهای مهم جمع آوری زنگ هشدار و مدیریت دستگاه:
  نظارت آنالوگ زنده
  رله های کنترلی
  پشتیبانی از SNMP و آلارم های پینگ

چگونه آلارم ها به دفتر کنترل خاص شما منتقل می شوند؟

یکی دیگر از جنبه های بسیار مهمی که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد RTU در نظر گرفت، بررسی نحوه انتقال آلارم ها به دفتر کنترل شما است.

هنگامی که داده های هشدار در سایت های راه دور شما جمع آوری شد، باید از طریق یک شبکه داده به استاد ارائه زنگ شما منتقل شود. دو چیز وجود دارد که باید در مورد انتقال داده های زنگ RTU در نظر داشته باشید :

 1. تا آنجا که ممکن است، می خواهید با حمل و نقل هایی که از قبل در شبکه شما موجود است کار کنید. شما نمی خواهید با متعهد شدن به نصب زیرساخت شبکه جدید هزینه های اضافی ایجاد کنید. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که با وسایل حمل و نقلی که از قبل دارید سازگار باشد.
 2. ایده خوبی است که یک مسیر پشتیبان ثانویه برای داده های زنگ خود داشته باشید در صورتی که مسیر اصلی شما با شکست مواجه شود. هیچ حمل و نقلی 100٪ قابل اعتماد نیست و شما نمی خواهید تحت هیچ شرایطی دید هشدار شبکه درآمد زا خود را از دست بدهید.

شبکه شما چقدر است؟

همچنین لازم به ذکر است که اندازه شبکه شما نیازها و الزامات RTU شما را تعیین می کند.

 • کوچک:
  یک واحد هشدار از راه دور کوچک مانند NetGuardian 216 را برای دکل های سلولی، کلبه های راه دور یا کابینت های بسته (16 آلارم گسسته، 2 آلارم آنالوگ، SNMP) انتخاب کنید.
 • متوسط:
  یک کنترل از راه دور متوسط ​​مانند NetGuardian 832A را برای سوئیچ های راه دور انتخاب کنید (32 آلارم گسسته، قابل ارتقا تا 176 ورودی گسسته، 32 آلارم پینگ، 8 آلارم آنالوگ، 8 رله کنترل، 8 پورت سرور ترمینال سریال، SNMP).
 • بزرگ:
  برای دفاتر مرکزی یا هاب های منطقه ای، یک RTU بزرگ، مانند NetGuardian 480 (80 آلارم گسسته، 16 هدف پینگ، 4 رله کنترل، SNMP) انتخاب کنید.
کنترل پنل

بیایید با هم روی پروژه نظارت از راه دور شما کار کنیم

با اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط RTU خود، می‌توانید آگاهی موقعیتی عالی را حفظ کنید و به تهدیدات از راه دور کاملاً واکنش نشان دهید.

با این حال، هیچ RTU کاملاً شبیه دیگری نیست. بسیاری از مدل‌های مختلف وجود دارند که به شما در هنگام برنامه‌ریزی سیستم نظارتی خود انعطاف‌پذیری می‌دهند. شما نباید ظرفیت آلارم و ورودی های حسگر را کمتر از آنچه نیاز دارید خریداری کنید، در غیر این صورت پس از استقرار سیستم جدید خود تصویر کاملی از وضعیت شبکه خود دریافت نخواهید کرد.

همچنین نباید ظرفیت فوق‌العاده‌ای بیش از آنچه می‌توانید استفاده کنید بخرید، در غیر این صورت بودجه خود را بدون امید به بازگشت هدر می‌دهید. شما باید یک RTU پیدا کنید که ظرفیت کمی بیشتر از آنچه در حال حاضر نیاز دارید داشته باشد، بنابراین فضایی برای رشد دارید.

همه اینها نه تنها به RTUهایی که تصمیم گرفته اید در سایت های خود راه اندازی کنید، بلکه به فروشنده ای که برای خرید از آن انتخاب کرده اید نیز مربوط می شود. به منظور تصمیم گیری خوب، همیشه باید از کارشناسان نظارت از راه دور خرید کنید – زیرا کیفیت می تواند بین تولید کنندگان بسیار متفاوت باشد.

DPS یک ارائه دهنده قابل اعتماد راه حل های نظارت و کنترل برای بیش از 30 سال است، بنابراین ما متخصص طراحی یک سیستم قابل اعتماد برای جمع آوری و مدیریت اطلاعات هشدار و کنترل شما هستیم. مهندسان ما تجربه طراحی مورد نیاز را دارند تا مطمئن شوند RTU های شما مناسب شما هستند.

سیستم‌های هشدار بلادرنگ آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

بیش از 3500 شرکت برقی به واحدهای پایانه راه دور ماموریت (RTU) متکی هستند. اکثراً یک RTU را در هر ایستگاه بالابر فاضلاب مستقر می‌کنند که صرفاً به سیستم Mission برای نظارت متکی است. برخی دیگر با استفاده از پیوند OPC، داده های Mission را با SCADA کارخانه خود پیوند می دهند.

از نمودار زیر برای مقایسه مستقیم برنامه هایی که هر نوع سیستم مناسب ترین است، استفاده کنید. همچنین ویژگی‌ها و عملکردها را با هم مقایسه کنید تا نظارتی را که برای هر نیاز منحصر به فردی مناسب است، به دست آورید.

ابتدایی ترین مدل MyDro 150 است که در هر زمان می توان آن را ارتقا داد. سیستم‌های پیشرفته‌تر دارای ویژگی‌های سیستم‌های پایه، به‌علاوه قابلیت‌های اضافی ذکر شده در نمودار هستند. هر سیستم دارای ویژگی های زیر است:

 • هشدارها:  اعلان‌های بی‌درنگ از طریق تلفن، ایمیل، پیجر، فکس و پورتال وب – با شرایط ترکیبی و تاخیرهای اختیاری بسیار قابل تنظیم
 • هشدارها:  اعلان‌های ایمیلی برای بررسی ناهنجاری‌های روز قبل مانند شروع بیش از حد پمپ، زمان‌های اجرا یا اطلاعات اضافی موجود برای هر دستگاه خاص (ذکر شده در نمودار)
 • گزارش‌ها:  گزارش‌های ایمیل قابل دانلود یا برنامه‌ریزی شده برای دوره‌های قبل که اطلاعات دقیق جمع‌آوری‌شده توسط RTU و اطلاعات مربوط به هشدارها را پوشش می‌دهد.
 • هشدارهای سیستم:  اعلان های مربوط به سیستم به عنوان یک کل یا گروهی از RTU

ویژگی های Alarm Remote (RTU) توضیح داده شده است

گسسته

کوتاه برای “نقاط هشدار گسسته”. همچنین “بسته شدن تماس” یا “ورودی های دیجیتال” نامیده می شود. ورودی‌های گسسته کلیدهای روشن/خاموش ساده را که هنگام فعال یا غیرفعال شدن، یک تکانه الکتریکی تولید می‌کنند، نظارت می‌کنند. آلارم‌های گسسته ساده‌ترین نوع ورودی آلارم هستند، بنابراین اغلب به‌عنوان وسیله‌ای با کمترین مخرج مشترک برای دریافت نوعی زنگ هشدار از هر نوع تجهیزاتی استفاده می‌شوند.

آنالوگ ها

مخفف “ورودی های آنالوگ”. آنالوگ ها ورودی های سطح جریان یا ولتاژ را در یک محدوده پیوسته می پذیرند. آنها نوع ایده آل زنگ هشدار برای نظارت بر مواردی مانند دما و شارژ باتری هستند، جایی که اندازه گیری واقعی و فیزیکی وضعیت در زمان واقعی مهم است.

کنترل های آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

مخفف “کنترل رله”. یک کلید روشن و خاموش ساده که می توان از راه دور کار کرد. تجهیزات خود را به این سوئیچ‌ها وصل کنید تا دکمه‌ها را فشار دهید و سوئیچ‌ها را از دفتر مرکزی خود بچرخانید – بدون اتلاف وقت و رانندگی سوخت به محل.

پورت های سریال آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

همچنین “ورودی های سرور ترمینال” نامیده می شود. برای دسترسی از راه دور به تجهیزات سریال قدیمی که معمولاً به یک اتصال سریال محلی نیاز دارند استفاده می شود. یک دستگاه را به یک پورت سریال متصل کنید، سپس از راه دور از طریق انتقال RTU (معمولاً LAN، T1 یا شماره گیری) بدون رانندگی به سایت، به آن دسترسی داشته باشید.

پروتکل های آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

زبان ارتباط کامپیوتری که برای گزارش آلارم ها استفاده می شود. RTU و استاد شما باید یک پروتکل مشترک برای برقراری ارتباط داشته باشند. SNMP یک استاندارد صنعتی اصلی است.

حمل و نقل آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

هنگامی که داده های هشدار در سایت های راه دور شما جمع آوری شد، باید از طریق یک شبکه داده به استاد ارائه زنگ شما در NOC شما منتقل شود. داده های هشدار را می توان تقریباً از طریق هر نوع انتقال داده ارسال کرد: LAN/WAN اترنت، مودم شماره گیری، مدار اختصاصی، کانال سربار و غیره.

به روز رسانی آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور) رایگان

DPS Telecom به روز رسانی سیستم عامل RTU مادام العمر را رایگان ارائه می دهد . در بیشتر موارد، این به روز رسانی ها را می توان از راه دور از طریق LAN نصب کرد.

Windows Configuration

شامل ابزار پیکربندی مبتنی بر ویندوز است که از ایجاد، بایگانی، آپلود و بارگیری تنظیمات دستگاه در RTU در میدان پشتیبانی می‌کند.

صفحه بندی

بسیاری از DPS RTU می توانند با استفاده از یک مودم یکپارچه، شما را در این زمینه صفحه بندی کنند.

اعلان ایمیل

بسیاری از DPS RTU می توانند به روز رسانی های هشدار را از طریق ایمیل ارسال کنند.

رابط وب رابط آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

پیکربندی راحت قابل دسترسی از هر ایستگاه کاری شبکه با مرورگر وب. به سادگی آدرس IP RTU خود را در نوار آدرس تایپ کنید.

دو کارت شبکه

کوتاه برای “کارت رابط شبکه دوگانه”. امکان اتصال همزمان به 2 شبکه را فراهم می کند. اغلب برای اتصال به شبکه های عمومی و خصوصی بدون نیاز به سوراخ فایروال استفاده می شود. RTU در هر دو شبکه وجود دارد، اما شبکه ها جدا باقی می مانند.

RoHS آر تی یو RTU (واحد پایانه کنترل از راه دور)

مخفف “محدودیت مواد خطرناک”، به ویژه سرب. این بسیار مهم است که محصولات در اتحادیه اروپا (EU) و سایر مناطقی که مقررات RoHS را اجرا می کنند استفاده شود. محصولات DPS با نام “RoHS” با محدودیت های RoHS مطابقت دارند. به طور کلی، سرب فقط در لحیم کاری وجود دارد، این معافیت برای برخی از انواع تجهیزات صنعتی، از جمله تجهیزات نظارت بر هشدار ایجاد شده است. محصولاتی که از این معافیت استفاده می کنند معمولاً به عنوان “مطابق با RoHS 5/6” شناخته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *