دوزینگ پمپ Dosing Pumps

Stock List
Stock List
Stock-List.pdf
385.3 KiB
727 Downloads
اطلاعات بیشتر

دوزینگ پمپ با جنس پلی پروپیلن و پی وی سی و پی وی دی اف که جنسهای رایج این دستگاه است موجود میباشد. دوزینگ پمپ با دبی یک لیتر بر ساعت و فشار ۱۰ بار کمترین ظرفیت موجود است. فشار دوزینگ پمپ به اتمسفر یا متر آب یا بار اعلام میشود. ویسکوزیته ماده تزریقی در انتخاب دوزینگ پمپ تاثیر دارد. دوزینگ پمپ برای صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی تولید میشود.

شرکت مهارفن ابزار نماینده انحصاری دوزینگ پمپ و سایر محصولات ProMinent در ایران است. و API 675 و تا فشار ۳هزار بار و تا دبی ۴ متر مکعب در ساعت پمپ تزریق با دبی مشخص تولید می نماید که جنس قسمت WET این پمپ ها Polypropylene PVC PVDF Stainless-Steel HastelloyC و در موارد خاص PTFE 25% Carbon است

دوزینگ پمپ ها شامل دوزینگ پمپ انواع مایعات و مواد شیمیایی و همچنین دوزینگ پمپ پودر و گرانول می باشد. به منظور تکمیل گستره دوزینگ پمپ ها در فرآیند دوزینگ لوازم جانبی و پمپهای تغذیه مخازن روزانه قابل ارائه می باشد.

قیمت دوزینگ پمپ

قیمت پمپ تزریق مواد شیمیایی کمپانی پرومیننت آلمان از حدود ۱٫۵ میلیون تومان شروع میشود و با توجه به قابلیت ها و افزایش بازده و توان پمپ قیمت آن نیز تغییر می یابد.

دوزینگ پمپ مایعات

این دوزینگ پمپ ها در مدل های مختلف تقسیم بندی شده و به طور کلی محدوده ظرفیت ۰٫۰۶ تا ۱۰۰۰۰۰ لیتر بر ساعت را تا فشارهای بالاتر از ۳۰۰۰ بار پوشش می دهند. به طور کلی تقسیم بندی زیر برای انواع پمپ های دوزینگ انجام شده است:


دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ سلنویدی

-دوزینگ پمپ سولنوئیدی

این دوزینگ پمپ ها بسیار ارزان و مقرون بصرفه بوده همچنین آی پی بالاتری دارند و معمولا با آی پی ۶۵ ارائه می شوند. تکنولوژی های جدید بخوبی در پمپ های تزریق مگنتی آداپته شده اند سیستم های تزریق یکنواخت و طولانی با مکش سریع و سیستم های هوشمند نسبت به پارگی و بروز مشکل در خط مکش و تزریق از جمله این قابلیت ها است. این پمپ ها دارای مگنت می باشند. با ورود جریان برق، این مگنت دارای بار الکتریکی شده و توسط میدان مغناطیسی بوجود آمده شفت فلزی را به حرکت در می آورد و با قطع و وصل شدن جریان، شفت با یک فنر به عقب رانده می شود. این شفت متصل به دیافراگم یا پیستون بوده و به این روش عملیات مکش و تزریق انجام می گردد. دوزینگ پمپ


ProMinent Orlita Evolution 3 Hydraulic Diaphragm Metering Pump

دوزینگ پمپ موتوری

-دوزینگ پمپ موتوری

برای ظرفیت های بالای دبی و/یا فشار از دوزینگ پمپ موتوری استفاده می شود. یکی از مزیت های الکتروموتور نسبت به مگنت ایجاد صدای کمتر و جریان یکنواخت است. این پمپ ها برای همه نوع تزریق مواد شیمیایی در هر دما و هر فشار و شرایط جوی(خطرناک و انفجاری) پمپ مناسب خود را دارند. در این دسته از پمپ ها نیرو توسط یک الکتروموتور به قسمت جعبه دنده منتقل شده و توسط یک شفت متصل به دیافراگم با پیستون عمل رفت و برگشت و در نهایت دوزینگ انجام می شود.


 

 

 

Metering pump

– دوزینگ پمپ پروسس

این مجموعه شامل دسته ‌ای از پمپ ‌ها می ‌باشد که ظرفیت ‌های دوزینگ بالا و یا فشارهای بالا را تأمین می‌ کند. اغلب پمپ ‌های این مجموعه بر اساس API675 طراحی شده ‌اند و قابلیت کارکرد در شرایط انفجاری را نیز دارند. دوزینگ پمپ


لوازم جانبی دوزینگ پمپ
شرایط استفاده از لوازم جانبی متناسب با فرآیند تغییر کرده و گاهی اوقات عدم استفاده از یک قطعه جانبی باعث عدم کارآیی و عملکرد صحیح پمپ می شود. دوزینگ پمپ


سایر پمپ‌ها

برای تکمیل یک مجموعه دوزینگ و همچنین برای کاربردهای مستقل، نمونه هایی از سایر پمپ های قابل ارایه به شرح زیر معرفی می شود. دوزینگ پمپ

اغلب برای پر کردن مخازن مواد شمیایی نیاز به پمپی است که مقاومت شیمیایی لازم را داشته و امکان جابجا کردن مواد ازمخزنی به مخزن دیگر را با بیشترین حفاظت و کمترین خطرات مهیا سازد. دوزینگ پمپ

نصب پلی الکترولیت آب و فاضلاب حجاب 3

نصب پلی الکترولیت آب و فاضلاب حجاب ۳

نصب پلی الکترولیت آب و فاضلاب حجاب 2

نصب پلی الکترولیت آب و فاضلاب حجاب ۲

پمپ دوزینگ و بشکه

پمپ دوزینگ و بشکه

دوزینگ پمپ سلنوئیدی حجم تزریقی کمتری دارد و کاربری و هوش بهتری نسبت به پمپ دوزینگ موتوری دارد.

دوزینگ پمپ سلنوئیدی دارای مگنت می باشند. با ورود جریان برق، این مگنت دارای بار الکتریکی شده و توسط میدان مغناطیسی بوجود آمده شفت فلزی را به حرکت در می آورد و با قطع و وصل شدن جریان، شفت با یک فنر به عقب رانده می شود. این شفت متصل به دیافراگم یا پیستون بوده و به این روش عملیات مکش و تزریق انجام می گردد.

سلونوئید یک فنر پیچ خورده درون یک بستهٔ محکم ماریپیچیست. در فیزیک، سلونوئید یک حلقه‌ای از سیم است که اغلب دور یک هستهٔ فلزی پیچیده شده. وقتی یک شدت جریان به آن متصل شود باعث بوجود آمدن یک میدان مغناطیسی می‌شود.

در مهندسی، سلونوئید به عنوان یکی از انواع گوناگون ترانسفورماتورهایی که انرژی را به حرکت خطی تبدیل می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین سلونوئید اغلب بعنوان یک سوپاپ مغناطیسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند که یک وسیلهٔ مکمل از سلونوئید برقی-مکانیکی است که سوپاپ‌های بادی و هیدرولیکی یا یک کلید مغناطیسی (دستگاه تقویت کننده ایست که از داخل از یک سنولوئید استفاده می‌کند) را فعال کند. به عنوان مثال:

سلونوئید استارتر ماشین
یک سنولوئید برقی (یک سلونوئید برقی-مکانیکی است)

سلونوئیدها بسیار مهم اند چون می‌توانند یک میدان مغناطیسی کنترل شده بوجود آورند و یا همچنین می‌توانند به عنوان یک آهن ربا مورد استفاده قرار بگیرند.

نکات مهم پمپ دوزینگ پمپ

۱- همواره فشار کاری پمپ باید از فشار محل تزریق به میزان حداقل %۱۰ بیشتر باشد.
۲- نصب Foot Valve در مخزن و Injection Valve در نقطه تزریق الزامی است.
۳- عمل هواگیری اولیه حتما باید در مرحله اول انجام شود.
۴- نصب در جای مناسب (از نظر ارتفاع، شاسی محکم، جلوگیری از خیس شدن، نصب با ۴ عدد پیچ و مهره)
۵- تنظیم صحیح طول ضربه به آرامی و در حالتی که پمپ روشن است باید انجام شود.
۶- تنظیم تعداد ضربه (در مورد پمپ‌های کنترلی) به آرامی و با دقت انجام شود.
۷- کشیدن سوپاپ روغن فقط یک بار در اولین مرتبه نصب (در مورد دستگاه هایی که جعبه دنده دارند)
۸- شیر مکش و تخلیه روی کاسه هدر را باز نکنید مگر برای تعویض
۹- نصب صحیح شیر مکش و تخلیه روی کاسه هدر با توجه به جهت علامت پیکان
۱۰- توجه به جهت صحیح گردش پروانه خنک کننده الکتروموتور (در پمپ های موتوری)
۱۱- هنگام خاموش کردن پمپ برای مدت طولانی، حتماً مسیر مکش و اتصالات پمپ شستشو شود.
۱۲- برای الکتروموتورهای تک فاز و سه فاز از منبع تغذیه مناسب استفاده شود.
۱۳- همواره پمپ را هنگامی که روشن است تنظیم کنید
۱۴- از نوار تفلون برای آب بندی اتصالات پلاستیکی استفاده نکنید. برای این کار از اورینگ یا واشر مناسب استفاده نمائید.
۱۵- به دلیل حساس بودن اغلب فرآیندهای دوزینگ برای جلوگیری از اختلال در آن پیشنهاد می شود قبل از توقف پمپ لوازم یدکی آن تهیه و نگهداری شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دفترچه راهنمای پمپ را مطالعه و یا با کارشناسان شرکت مهارفن ابزار تماس بگیرید.

پرومیننت اتاترون جسکو سالم آب وحدت پمپ لوا برنلوب امک تزریق هایدرو دلتا بتا سیگما وریو ارلیتا کانسپت آلفا

چگونه پمپ های اندازه گیری کار می کند؟

ترین پمپ های اندازه گیری هستند نوسان پمپ های جابجایی. حجم دقیقا تعریف شده از مایع به بدن جابجایی در سکته مغزی متقابل کشیده شده و مجبور به خط اندازه گیری بر روی سکته مغزی فشرده سازی. تنظیمات پمپ ها می توان تغییر برای رسیدن به اندازه گیری به طور مداوم دقیق است.

فن آوری ریز پردازنده از سال ۱۹۸۸

کنترل دقیق از پمپ های فن آوری ریز پردازنده ساخته شده است. نظارت بر عملکرد پیچیده اطمینان از قابلیت اطمینان در عمل و حداقل مصرف مواد شیمیایی و ضد عفونی مطلوب است. رابط یکپارچه سازی پمپ به یک فرایند کاملا اتوماتیک است.

بیش از یک میلیون و پمپ های ما در حال استفاده هستند در سراسر جهان، ارائه قابل اعتماد، عملکرد دقیق تحت سخت ترین شرایط. اصول طراحی ثابت ما تضمین بالا بودن استاندارد کیفیت و دقت است.

محدوده محصول

انتخاب زیادی از انواع، طیف گسترده ای از ظرفیت: از چند میلی لیتر، E. گرم. برای استفاده در آزمایشگاه به ۴۰،۰۰۰ L / ثانیه، E. گرم. برای استفاده در مهندسی فرآیند.

فن آوری های در جزئیات:

پمپ های اندازه گیری دیافراگم
پمپ های دیافراگمی اندازه گیری هیدرولیک
پمپ های اندازه گیری پیستون
شامل پمپ های
دسته بندی بر اساس درایو پمپ:

پمپ های اندازه گیری برقی
پمپ های اندازه گیری پنوماتیک

پیدا کردن نوع پمپ در چهار مرحله

مشخص ظرفیت پمپ در لیتر در ساعت [L / ساعت] مشخص تماس فشار در نوار
پیدا کردن تقاطع این دو ارزش ها و نوع پمپ نهفته است که نزدیکترین به آن را انتخاب کنید
pump-guide.com
راهنمای پمپ

ProMinent Gamma X Intelligent Metering Pump

ProMinent Gamma X Intelligent Metering Pump

ProMinent Gamma X Intelligent Metering Pump

ProMinent Gamma X Intelligent Metering Pump

مشکلات و مسائل دوزینگ

حداکثر فشار از پمپ اندازه گیری است که در واقع بالای محدوده فشار خروجی پمپ تضمین شده است به پمپ در برابر در نرخ جریان منطقی قابل کنترل است. پمپ به خودی خود یک دستگاه فشار در اغلب قادر به بیش از فشار آن است، اگر چه به تضمین شده نیست. به همین دلیل، در صورت هر گونه سوپاپ پایین دست پمپ وجود دارد، یک شیر فشار باید در بین برای جلوگیری از overpressuring لوله و یا لوله کشی خط در مورد سوپاپ است سهوا بسته در حالی که پمپ در حال اجرا است قرار داده است. تنظیم دریچه های امدادی باید کمتر از حداکثر فشار که لوله کشی، لوله، و یا هر گونه قطعات دیگر وجود دارد می تواند تحمل باشد.

 

۴ دیدگاه

  • This is a really good read for me, thank you!

  • حسین سرلک

    باسلام باوجود همه توضیحات داده شده درسایت شرکت این جانب به عنوان مصرف کننده بیرنگهای SKFدرالکتروموتورهای برقی بیشتربیرینگهای مصرفی بعدازنصب وتست موتورمتوجه تقلبی بودن ان می شویم باتشکر

  • Dear Sir, We are looking for an item: Pump Model : CNPA0705PPE200A01, we need 2 pcs for this pump. You are kindly requested to send us quotation with lowest price and earliest delivery time. Thank you very much. Best Regards, Ahsan Toheed

  • لازم به ذکر است که دبی این پمپ ها به صورت دستی و یا اتوماتیک قابل تنظیم بوده و با توجه به فشار خط ، عمل تزریق را انجام می دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.