عوامل مهم در انتخاب ژنراتور
خانه » عوامل مهم در انتخاب ژنراتور

عوامل مهم در انتخاب ژنراتور

در هنگام انتخاب یک ژنراتور، باید عوامل متعددی را در نظر داشته باشید، از جمله:

 •  برای چه کاری از ژنراتور استفاده می کنید؟

 • سطح صدا

 • بازده سوخت و زمان اجرا

 • کیفیت خروجی قدرت

 • قابل حمل بودن

 • سهولت شروع

 • دوام و کیفیت ساخت و ساز

 • خدمات و پشتیبانی

برای چه کاری از ژنراتور استفاده می کنید؟

به طور معمول، برنامه ها به یکی از ۳ دسته تقسیم می شوند:

 1. بازگشت به خانه (یعنی برق اضطراری)
  ژنراتور سری اتحادیه اروپا و EM هوندا برای کار با سوئیچ انتقال طراحی شده اند و شما را قادر می سازد به سرعت و به آسانی برق لوازم خانگی مورد نیاز را تامین کنید.
 2. استفاده تفریحی (RV، کمپینگ، tailgating، boating)
  ژنراتورهای سوپراستار اتحادیه اروپا ما آرام و راحت قابل حمل هستند، مناسب برای اکثر برنامه های تفریحی.
 3. استفاده صنعتی (ساخت و ساز و اجاره)
  در طراحی مدرن سازنده، ژنراتورهای EB با دوام ما دارای حفاظت GFCI هستند.

هوندا تولیدگرها را نسبت به هر یک از این برنامه ها متمرکز می کند. با این حال، از آنجا که هر مشتری دارای نیازهای منحصر به فرد است، در هنگام انتخاب، باید عوامل دیگر را در نظر بگیرید.

سطح صدا

سطح سر و صدا ژنراتور شما یک عامل مهم در تعیین مدل مناسب است.

 • بسیاری از مناطق دارای مقررات سر و صدایی هستند که ممکن است به استفاده از ژنراتور، به ویژه در شب، تاثیر بگذارد.
 • ژنراتورهای پر سر و صدا برای بسیاری از برنامه های کاربردی، از جمله کمپینگ، برق رویدادهای در فضای باز و RVing مناسب نیستند.

اکثر ژنراتورها دارای امتیاز دسیبل هستند. برای هر افزایش در ۱۰ دسیبل، سطح نویز ۱۰ برابر قدرتمندتر است. یک ژنراتور که با سرعت ۷۰ دسیبل اجرا می شود ده برابر با صدای بلند به عنوان یک ژنراتور است که با ۶۰ دسیبل کار می کند.

ژنراتور هوندا برای عملکرد آرام مشهور است.

 • موتورهای ۴ سکته ما از لحاظ ذاتی آرام هستند – نه به ذکر بودن قابل اعتماد!
 • ساخت و ساز و مواد با کیفیت باعث کاهش سطح سر و صدا می شود
 • تکنولوژی برتر ما را رهبران در عملیات آرام می سازد

نمودار دایبل دلاری ما سطح صدای هوندا را برای صداهای معمول روزمره مقایسه می کند.

برای نهایی در عملکرد آرام، ژنراتور سری هوندا Super Quiet اتحادیه اروپا واقعا به نام خود زندگی می کنند. با توجه به فناوری کاملا محصور شده و اینورتر، آنها به عنوان سطوح سر و صدایی بین ۴۹ تا ۶۰ دسیبل عمل می کنند – که هیچ صدایی از گفتار طبیعی نیست.

هوندا همچنین تعدادی گزینه دیگر را ارائه می دهد که در حالی که به عنوان ژنراتورهای اتحادیه اروپا آرام نیست، ممکن است درخواست شما را با قیمت پایین تر تحمل کند.

بازده سوخت و زمان اجرا

به دنبال یک ژنراتور که هر دو سوخت کارآمد است و دارای زمان طولانی است. ژنراتور هوندا چندین ویژگی را ارائه می دهد که به این نیاز نیاز دارند.

 • ژنراتورهای اینورتر هوندا دارای یک گشتاور انحصاری Eco ، که به طور خودکار سرعت موتور را برای مطابقت با قدرت مورد نیاز تنظیم می کند. این اجازه می دهد تا برای حداکثر بهره وری سوخت.از آنجایی که ژنراتورهای ما در اتحادیه اروپا به اندازه کافی کارآمد هستند، آنها به سرعت بیش از ۲۰ ساعت در یک مخزن گاز نفوذ می کنند!
 • ژنراتورهای EB، EM و EG ما دارای مخازن سوختی بزرگ هستند، بنابراین شما می توانید ژنراتور خود را برای مدت زمان طولانی بدون پر کردن مجدد اجرا کنید.
 • اکثر ژنراتورهای هوندا EB و EM دارای موتور دریچه گاز هستند . گشتاور خودکار به طور خودکار RPM ژنراتور را از حالت خاموش هنگامی که بار اعمال می شود افزایش می دهد و هنگامی که بار برداشته می شود، RPM خاموش می شود. این کمک می کند تا به افزایش بهره وری سوخت، کاهش سطح سر و صدا، و کاهش ساییدگی و پارگی در اجزای ژنراتور کمک کند.

کیفیت خروجی قدرت

تنظیم ولتاژ خروجی قدرت ژنراتور را کنترل می کند. قدرت هماهنگ بسیار مهم است. نوسانات برق می تواند تجهیزات را خاموش یا حتی به دستگاه آسیب برساند.

برق AC با استفاده از موج سینوسی نشان داده شده است. منحنی صاف تر، قدرت پایدار تر است.

هر گونه سنبله یا “blips” در منحنی ناشی از نوسان در قدرت است. این می تواند برای ژنراتور و تجهیزات مورد استفاده شما بد باشد.

عوامل مهم در انتخاب ژنراتور

چند راه مختلف برای تنظیم ولتاژ در یک ژنراتور وجود دارد:

 • بدون برسژنراتورهای برشلس یکی از شایع ترین در صنعت به دلیل ساخت ارزان قیمت خود هستند، اما کنترل ولتاژ کمتر قابل اعتماد را دارند. ژنراتورهای بدون برس می توانند به تغییر بار واکنش نشان دهند یا تولید کم قدرت (یک قهوه ای) یا قدرت بالا. نوسانات این طبیعت می تواند باعث آسیب به تجهیزات شود.

  هوندا هر گونه ژنراتور بی رویه را ایجاد نمی کند.

 • AVR (تنظیم کننده ولتاژ اتوماتیک)بسیاری از ژنراتورهای هوندا از یک رگولاتور ولتاژ اتوماتیک یا AVR استفاده می کنند که به طور مداوم ولتاژ را کنترل می کنند. AVR، بدون در نظر گرفتن بار، ولتاژ خروجی را ثابت نگه می دارد. این بدان معنی است که هیچ سنبله یا قهوه ای نیست.
 • DAVR (رگولاتور ولتاژ دیجیتال دیجیتال)بسیاری از ژنراتورهای هوندا دارای DAVR جدید هستند. DAVR طراحی شده است تا پایداری ولتاژ را در طی تغییرات +/- ۱٪ در طول عملیات حفظ کند که استاندارد آمریکا ۶۰hZ است. تنظیمات DAVR از سیم پیچ اصلی جلوگیری می شود، در مقابل پیچاندن سنسور در سیستم های AVR معمولی. علاوه بر این، DAVR از یک گرماستر محافظت می شود.
 • iAVR (رگولاتور ولتاژ اتوماتیک هوشمند)برخی از مدل های EM و EB در حال حاضر تکنولوژی منحصر به فرد جدید هوندا iAVR (رگولاتور ولتاژ هوشمند هوشمند) را ارائه می دهند. این شامل یک سوپاپ دیجیتال خازنی، یک فرمان تنظیم کننده تنظیم خودکار، یک ترانسفورماتور جریان است که به دکمه اتوماتیک و کنترل واحد DAVR اعمال می شود.

  iAVR اجازه می دهد که ژنراتور به خوبی از حداکثر امتیاز خود برای ۱۰ ثانیه شروع به کار کند تا موقعیت های بالا آمپول بالا را شروع کند. این یک جریان سازگار بدون توجه به بار است که به حفاظت از تجهیزات حساس و قدرت قابل اعتماد برای شما تضمین می کند.

 • CycloConverterفن آوری CycloConverter ثبت شده Honda شما را قادر می سازد تا قدرت پاک سازی را با وزن کمتری به دست آورید. CycloConverter مزایای ژنراتور نوع AVR را با ابعاد و وزن کمتری ارائه می دهد.
 • معکوس کنندهاینورترها تمیزترین قدرت همه را تولید می کنند. این واحدها برای الکترونیک حساس مانند کامپیوترها مناسب هستند.

  ژنراتورهای اینورتر تعدادی از مزایای دیگر را ارائه می دهند ، از جمله نویز کمتر، وزن کمتری و کارایی بیشتر سوخت در مقایسه با مدل های سنتی.

  هوندا استفاده از تکنولوژی اینورتر را در ژنراتورهای قابل حمل با سری Super-Quiet EU خود تغییر داد.

اندازه و سهولت حمل و نقل

در نظر بگیرید که چگونه شما در حال حرکت و ذخیره ژنراتور هستید. به دنبال:

 • مدل های جمع و جور، سبک وزن، مانند ژنراتورهای اتحادیه اروپا
 • دو کیت چرخ، مانند آنهایی که بر روی ژنراتورهای EB و EM بزرگ ما یافت می شوند

سهولت شروع

تمام ژنراتورهای هوندا توسط موتورهای ۴ سیلندر قابل اعتماد ما هستند.

طول عمر و کیفیت ساخت و ساز

کیفیت و قابلیت اطمینان هنگام انتخاب ژنراتور بسیار مهم هستند. در نظر گرفتن:

 • آیا آن را به خوبی با هم قرار داده اید؟ آیا اجزاء به خوبی ساخته شده اند؟ در صورت وجود، در داخل ژنراتور نگاه کنید و بین تولید کنندگان مقایسه کنید. تفاوت های قابل توجهی خواهید دید.
 • مواد ساخته شده از مواد چیست؟ آیا آنها با کیفیت بالا هستند؟
 • آیا سازنده به خوبی شناخته شده است؟ شهرت آنها چیست؟

ژنراتورهای هوندا دارای اعتبار خوبی برای قابلیت اطمینان و دوام هستند. محصولات Honda به طور گسترده مورد آزمایش قرار گرفته و با استفاده از بهترین مواد با کیفیت تولید می شوند. ژنراتورهای ما نیروی قابل اعتماد را به دست می آورند و سال ها بعد از سال ها کار خود را ادامه می دهند.

تعیین اندازه مورد نیاز ژنراتور

این که آیا شما علاقه مند به قدرت اولیه یا آماده به کار هستید، اگر ژنراتور جدید شما قادر به برآورده ساختن نیازهای خاص خود نباشد، به هیچ وجه نمی تواند هیچ کاری انجام دهد، زیرا می تواند استرس ناخواسته ای را در واحد ایجاد کند و حتی برخی از دستگاه های متصل به آن را آسیب برساند. متأسفانه تعیین دقیق اندازه ژنراتور اغلب اوقات بسیار دشوار است و شامل تعدادی از عوامل و ملاحظات می شود.

انتخاب یکی از فازهای تک فاز، سه فاز، کیلووات،  جوشکار، آماده به کار یا ژنراتورهای شروع موتور می تواند دشوار باشد.

برای جلوگیری از این سردرگمی، این مقاله برای کمک به شما در درک بهتر فرایند اندازه گیری و برخی از عوامل کلیدی که باید در ذهن داشته باشید، طراحی شده است.

این یک جایگزین برای تأمین برق نیست،  اما باید اطلاعات کافی در اختیار شما قرار گیرد تا درک درستی از برخی از عوامل کلیدی که درگیر هستند را درک کنید.

تغییرات اندازه ژنراتور:

با آخرین پیشرفت در زمینه مهندسی برق، ژنراتورها در حال حاضر در ابعاد گسترده ای در دسترس هستند. ژنراتورهای با ظرفیت ۵ کیلو وات تا ۵۰ کیلو ولت به راحتی در بازار شخصی و خانگی استفاده می شوند، در حالیکه ژنراتورهای صنعتی در هر کجا از ۵۰ کیلو وات تا بیش از ۳ مگاوات است. ژنراتورهای دستی و قابل حمل برای خانه ها، ادارات RV و کوچک در دسترس هستند، اما کسب و کارهای بزرگ، مراکز داده، ساختمان ها، کارخانه ها و برنامه های کاربردی صنعتی نیاز به استفاده از ژنراتورهای صنعتی با ابعاد بزرگتری دارند تا نیازهای بالاتری را پاسخگو باشند.

اندازه گیری ژنراتور – میزان قدرت:

بسیاری از مردم بر این باورند که ژنراتورهای کوچک را می توان به عنوان قدرت الکتریکی آماده به کار برد، چرا که آنها همیشه در حال اجرا نیستند. این فقط یک اسطوره نیست، اما واقعا می تواند بسیار زیان آور باشد. متاسفانه، ژنراتور تحت اندازه گیری یکی از رایج ترین اشتباهات انجام شده توسط خریداران است. این نه تنها شامل خطرات آسیب رساندن به دارایی جدید (ژنراتور) می شود، بلکه می تواند به سایر دارایی های مرتبط با آن آسیب برساند، موقعیت های خطرناکی را ایجاد می کند.

چگونه می توان موتور یا ژنراتور مناسب را تعیین کرد؟

دستورالعمل های زیر چندین نقطه شروع را ارائه می دهند :

نیازهای خود را بشناسید: رفتن به یک فروشگاه و خرید بهترین یا ارزان ترین ژنراتور، بهترین روش نیست. قبل از اینکه انتخاب کنید، بهتر است  نیازهای تولید انرژی خود را فرا بگیرید. شما می توانید این کار را در موارد زیر انجام دهید:

 • فهرستی از مواردی را که باید توسط ژنراتور تهیه شود، ایجاد کنید

 • یادداشتی از میزان مصرف و شروع کار مربوط به آن را یادداشت کنید

 • کل توان مصرفی در KVA یا KW را محاسبه کنید

چگونه توانایی شروع و در حال اجرا را پیدا کنید: بدست آوردن ولتاژ مناسب از دستگاههایی که قصد دارید قدرت آن را بدست آورید، برای محاسبه نیازهای دقیق قدرت بسیار مهم است. به طور معمول، شما می توانید این را در صفحه شناسایی یا کتابچه راهنمای مالک در کیت خریدار هر دستگاه، ابزار، لوازم خانگی و یا سایر تجهیزات الکتریکی پیدا کنید.

آمپر – وات تبدیل: شما اغلب ممکن است نیازهای قدرت از ابزار اعلام شده در amperes. برای تبدیل نیاز قدرت یک ابزار از آمپر به وات، این محاسبات را دنبال کنید، یا شما همچنین می توانید از ابزار تبدیل دستی در صفحه وب ماشین حساب قدرت استفاده کنید.

 • برای بار مقاومت: ولتاژ = آمپر x ولت

 • برای بار راکتیو: توان = (آمپر x ولت) x بار بار

نمودار مورد نیاز برق: اغلب اتفاق می افتد که شما راهنمای کتابچه راهنمای کاربر را از دست می دهید و یا به دلایلی نمی توانید مشخصات مورد نیاز قدرت ابزار و / یا سایر دستگاه های الکتریکی که در حال اجرا هستند پیدا کنید. در اینجا یک نمودار مصرف برق نمونه است که نشان می دهد برخی از نمونه های معمول مورد استفاده برای وسایل و ابزار رایج است. نمودار به سادگی ارائه می شود به عنوان مثال برای نشان دادن اینکه چگونه شروع و در حال اجرا نیروها متفاوت است، و چگونه هر دستگاه نیاز مصرف خاص است. اگر سوالی در مورد موارد خاصی دارید می توانید با سازنده تماس بگیرید، با برق تماس بگیرید یا با مشاوره رایگان تماس بگیرید.

روش های مختلف محاسبه: بسته به نوع و تعداد دستگاه ها و نحوه برنامه ریزی استفاده از ژنراتور، روش های مختلفی برای محاسبه نیازهای برق وجود دارد:

 • موتور تنها در حال اجرا است

 • موتورهای چندگانه در حال اجرا به طور همزمان

 • بدون موتور الکتریکی

مزایای انتخاب ژنراتور اندازه مناسب: در حال حاضر که ایده ای در مورد چگونگی انتخاب اندازه مناسب ژنراتور برای نیازهای خود دارید، در اینجا تنها چند مزیت به دست آمده از طریق این فرآیند است:

 • بدون شکست سیستم غیر منتظره
 • به علت اضافه بار ظرفیت خاموش نیست
 • افزایش طول عمر ژنراتور
 • عملکرد تضمین شده
 • نگهداری صحیح بدون هیچ زحمتی
 • افزایش طول عمر سیستم
 • امنیت شخصی را تضمین می کند
 • احتمال بسیار کمتری از آسیب به دارایی