دریل واگنی حفاری

دریل واگنی حفاری

دریل واگنی حفاری

دریل واگن چیست؟

مته واگن که مته چرخ واگن نیز نامیده می شود، یک مته بادی است که برای حفاری سنگ و انفجار استفاده می شود. مته های واگن به خاطر پایه واگن مانندی که بر روی آن قرار دارند نامگذاری شده اند. دریل واگن را می توان در بالا یا زیر زمین استفاده کرد و مزیت اصلی آن این است که هم قدرتمند دریل واگنی و هم قابل حمل است. بسیاری از مدل‌ها را می‌توان به صورت دستی یا از طریق یک سیستم خود محرکه جابجا کرد، که باعث می‌شود مته‌های سنگ واگن بسیار کاربر پسند باشند.

مته های واگن معمولاً دارای دو چرخ جلو هستند که یکی در دو طرف مکانیزم مته است. بخش مته دریل واگن روی یک “دکل” قرار دارد که مته را در حالت عمودی نگه می دارد. دسته توسط چرخ عقب قرار دارد که معمولاً در یک محور محدود می چرخد ​​تا به ایجاد ثبات کمک کند.

به منظور حفاری مناسب، مته های سنگ واگن باید پایدار بمانند. بخش “واگن” مته دارای یک سری پایه های تثبیت کننده تلسکوپی است که مته را محکم در موقعیت خود نگه می دارد. این تثبیت کننده ها به این معنی است که مته برای کارکرد موثر لازم نیست در زمین کاملاً هموار باشد. برای ایجاد پایداری بیشتر، چرخ‌ها معمولاً مانند دکل با مکانیزم ترمز در جای خود قفل می‌شوند.

حفاری سنگ می تواند برای ماشین آلات و همچنین برای شخصی که ماشین آلات را اداره می کند سخت باشد. بیشتر دریل های واگن دارای برخی ویژگی ها هستند که به جلوگیری از آسیب به مته و سایش اپراتور کمک می کند. یک مته واگن با کیفیت بالا با اسکلت فولادی سنگین ساخته شده است که می تواند در برابر ضربه هایی که مته در یک سایت معدن وارد می کند، دوام بیاورد. برای کاهش خستگی اپراتور، برخی از واحدها شامل یک موتور خود رانش و یک مته تغذیه خودکار هستند.

اگرچه مته‌های چرخ واگن معمولاً از نظر اندازه جمع و جور هستند و طول آن‌ها در حدود 6 فوت (1.8 متر) است، اما هنوز هم می‌توانند مقداری نیرو داشته باشند. تنوع زیادی در اندازه مته هایی که مته های چرخ واگن حمل می کنند وجود دارد. غیر معمول نیست که مته واگن بتواند سوراخی به قطر حدود 4 اینچ (حدود 10 سانتی متر) و عمق 100 فوت (30.5 متر) یا بیشتر ایجاد کند.

هنگامی که از آن برای حفاری زیرزمینی استفاده می شود، یکی از ملاحظات مهم در مته واگن این است که ارتفاع دکل چقدر است. برای بالا آمدن کامل دکل، باید سقف کافی در معدن وجود داشته باشد. در غیر این صورت، اپراتور نمی تواند مته را در موقعیت عملیاتی عمودی قرار دهد. به طور کلی، ارتفاع دکل در مته واگن حدود 10-16 فوت (حدود 3-5 متر) فوت متر است.

قیمت مته واگن معمولی چیست؟

مته های واگن را می توان یا نو یا دست دوم خریداری کرد. آنها معمولاً از طریق فروشندگان شخص ثالث تجهیزات معدنی و صنعتی ارائه می شوند. به دلیل کارکردهای تخصصی خود، مته سنگ معمولاً قبل از فروش مته، قیمتی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

تعیین دقیق قیمت متوسط ​​مته واگن تا حدودی دشوار است. با این حال، دیدن عمده فروشان خارج از کشور که مته های واگن را با قیمت 4600 دلار و بالاتر ارائه می دهند، غیرمعمول نیست. به خاطر داشته باشید که این قیمت ها می تواند به طور گسترده ای با توجه به مدل خاص و پیکربندی مورد نظر خریدار متفاوت باشد.

کدام نوع خوراک در مته واگن استفاده می شود؟

مته های واگن برای انجام کارهای خود به مکانیک قدرتمند نیاز دارند. بسیاری از نسخه ها از سیستم تغذیه درایو زنجیره ای استفاده می کنند. بررسی سریع مکانیک درایو زنجیره ای می تواند در درک نحوه عملکرد آن مفید باشد.

اصول درایو زنجیره ای

باور کنید یا نه، درایوهای زنجیره ای به دوران یونان باستان برمی گردد. آنها کلید پیشرفت مهمی در فن آوری جنگ محاصره یونان باستان بودند. فیلون بیزانسی، مهندس یونانی که در قرن سوم پیش از میلاد زندگی می کرد، توضیح داد که چگونه پیشرانه زنجیری زمان او در سلف باستانی مسلسل به نام «پلیبولوس» کار می کرد. این سلاح پرتاب موشک دارای یک درایو زنجیره ای برای کمک به شلیک مکرر پرتابه ها بود.

ادغام یک درایو زنجیره ای، پلیبولو را از سلف خود، بالیستا، جدا کرد. مانند نسخه امروزی، درایو زنجیره ای در پلیبولو شامل دو چرخ دنده و یک زنجیر بود. این قدرت را به طور مداوم منتقل نمی کرد، اما جد نسخه های بعدی بود که این کار را انجام داد.

درایوهای زنجیره ای مدرن دائماً نیرو را از مکانی به مکان دیگر منتقل می کنند. هر کدام شامل یک زنجیر غلتکی است که روی یک چرخ دنده چرخ دنده حرکت می کند. دندانه های چرخ دنده با سوراخ های زنجیره غلتکی ردیف می شوند که چرخ دنده را می چرخاند و زنجیر را حرکت می دهد. مفهوم درایو زنجیره ای در اختراعات بعدی مانند موتور سیکلت تبدیل شد. هنگامی که این اختراع به عنوان یک زنجیر زمان اقتباس شود، میل بادامک در موتورهای پیستونی امروزی را به حرکت در می آورد. بدون درایوهای زنجیره ای، ما خودرو نخواهیم داشت.

درایوهای زنجیره ای دریل واگن

سیستم های تغذیه مته های واگن با درایوهای زنجیره ای که توسط موتورهای کوچک تغذیه می شوند، کار می کنند. این سیستم های تغذیه معمولاً خود روغن کاری می شوند. این امر کلیدی است زیرا خوراک وظیفه تبدیل مته و سوراخ های حفر کننده به سنگ را بر عهده دارد.

تفاوت بین دریل واگن و جک همر

مته های واگن و چکش های چکش هر دو مته های پنوماتیکی هستند که برای سوراخ کردن سطوح سخت طراحی شده اند. با این حال، آنها در برنامه های مختلف استفاده می شوند. تفکیک طراحی و عملکرد هر دستگاه می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه چیزی هر یک را متمایز می کند.

طراحی و عملکرد جک چکش

همانطور که احتمالا می دانید، چکش های جک ابزار دستی هستند که برای پاکسازی سنگ یا بتن در پروژه های ساختمانی استفاده می شوند. گاهی اوقات به عنوان چکش تخریب نیز شناخته می شود، این ماشین ها نیروی زیادی وارد می کنند و می توانند 100 پوند یا بیشتر وزن داشته باشند. می‌توانید چکش‌ها را به‌عنوان حفاری‌های نقطه‌ای قابل حمل در نظر بگیرید که حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر آسان‌تر از یک دستگاه حفاری بزرگ‌تر است.

منشاء جک چکش در مته بخاری است که در سال 1806 اختراع شد. توسعه آن بعداً منجر به مته های پنوماتیک مورد استفاده در معدن و حفاری و سپس به ضربه ای شد که در سال 1849 توسط جاناتان کوچ به ثبت رسید. اما این ویلیام مکروی بود که ابزاری بادی ساخت که چکش و اسکنه را با هم ترکیب می کند. او حق ثبت اختراع خود را به موجودی آمریکایی چارلز برادی کینگ فروخت که به نوبه خود اولین جک چکش مدرن را در سال 1892 ایجاد و ثبت کرد. کینگ در آن زمان 24 ساله بود.

Jackhammers نحوه استخراج معدن را در آن دوران متحول کرد. قبل از شروع کار، کارگران از پتک و قهوه ای خالص برای شکستن سنگ های جامد استفاده می کردند. اگرچه موتورهای بخار می توانستند وظایف مشابهی را انجام دهند، اما از احتراق برای تولید بخار استفاده کردند. گازهای داغ در یک معدن تاریک و تنگ دستوری برای فاجعه ایجاد کردند. اما چکش‌ها از هوای فشرده برای اعمال نیروی لازم برای شکستن سنگ استفاده می‌کردند.

چکش‌های جک امروزی بر اساس یک اصل ساده کار می‌کنند: یک محفظه استوانه‌ای که هوای فشرده در آن جریان می‌یابد و یک شیر ماشه را فعال می‌کند که با سرعت بسیار بالایی باز و بسته می‌شود. باز کردن سوپاپ، هوای تحت فشار را وارد محفظه پیستون می کند: هنگامی که فشار به اندازه کافی افزایش یافت، پیستون با بیت برخورد می کند و شیر ماشه بسته می شود. بیت به یک فنر متصل است که آن را به موقعیت اولیه خود باز می گرداند. این فرآیند با سرعتی فوق‌العاده سریع اتفاق می‌افتد و به ذره اجازه می‌دهد از روی سنگ یا بتن جدا شود.

Jackhammers vs. دریل واگن

اولین تمایز کلیدی بین مته های واگن و چکش چکش واضح است. دریل واگنی جک چکش‌ها ابزارهای دستی هستند، در حالی که مته‌های واگن مجموعه‌های بزرگ‌تری هستند که باید از مکانی به مکان دیگر بغلتانند. دریل های واگن نیز از درایوهای زنجیره ای برای جابجایی مته های خود استفاده می کنند. جک چکش ها برای انجام همان کار از پیستون استفاده می کنند.

شرح دریل واگنی

JRD – مته 120 واگن، قادر به حفاری سوراخ های قطر 90-120 میلی متر دریل واگنی تا عمق 36 متر است. در معادن باز ریخته گری برای اهداف حفاری و انفجار استفاده می شود. دریفتر پنوماتیکی را می توان برای انجام حفاری دریفتر نصب کرد. بر روی قاب جعبه ناهموار نصب شده، برای جابجایی آسان از سوراخی به سوراخ دیگر، بر روی چرخ ها نصب می شود و می تواند سوراخ هایی را از عمودی به افقی ایجاد کند. این مته ها برای کار با قطر 76 میلی متر در 2 متر در دسترس هستند. لوله های حفاری (6 1/2 فوت) و 3 (10 فوت) متری.

ویژگی های خاص دریل واگنی

  • قابلیت حفاری پایدار
  • سازه ها برای استحکام بیشتر طراحی شده اند
  • چرخ عقب قابل چرخش 90 درجه برای جلوگیری از حرکت در حین سوراخ کردن انگشت پا
  • چرخ های ترمز موثر با تثبیت کننده های قابل تنظیم تلسکوپی در جلو، دستگاه را محکم نگه می دارد
  • مانور آسان – هم در حالت دستی و هم در حالت خود رانش

داده های تکنیکی دریل واگنی

حالت حفاری پایین چکش هوا
قطر سوراخ 90 میلی متر ~ 120 میلی متر (3½ اینچ ~ 4¾ اینچ)
حداکثر عمق حفاری 36 متر (120 فوت) تحت شرایط حفاری مطلوب
قطر لوله مته 76 میلی متر (3 اینچ)
طول لوله مته 3 متر (10 فوت) (اختیاری 2 متر (6 فوت))
سر چرخشی (گشتاور) 1250 نیوتن متر
سرعت 0~60 دور در دقیقه
نیروی تغذیه 21.5 کیلونیوتن
طول کل (فید) 5000 میلی متر
طول سفر 4650 میلی متر
نصب نصب شده بر روی قاب جعبه ناهموار، نصب شده بر روی چرخ هایی با چرخ محرک جلو
کمپرسور هوای پیشنهادی فشار کاری 10.5 بار تا 14 بار / FAD: 450 ~ 500 CFM
طول حمل و نقل 5000 میلی متر (16.4 فوت)
عرض حمل و نقل 2040 میلی متر (6.7 فوت)
ارتفاع حمل و نقل 1050 میلی متر (3.5 فوت)
وزن تقریبا 1500 کیلوگرم (55336 پوند)

 

دریل واگن

دریل واگن ابزار معدن راما در 2 نوع عرضه می شود. 1) نسخه Top Hammer: حفاری تا عمق 20-40 متر با قطر سوراخ 48-76 میلی متر . (با RMT 120F | دریفتر پنوماتیک BBC 120F) 2) نسخه چکشی DTH: عمق حفاری 36.50 متر با قطر سوراخ 102 تا 114 میلی متر . مته چکشی پنوماتیک عمودی و مته سنگی ضربی که بر روی یک واگن سه چرخ پشتیبانی می شود.

دریل واگن ابزار معدن راما با موتورهای کششی پنوماتیک نیرو می گیرد. فرمان لغزنده به دستگاه اجازه می دهد تا در قطری برابر با فاصله بین دو محور خود بچرخد و به راحتی در جای خود مانور دهد. میز مته برای ترمیم کردن پایین می آید و توسط جک دستی هیدرولیک به حالت عمودی برای حفاری باز می گردد. دو میله جک، تغذیه مته را در حین عملیات حفاری در جای خود نگه می دارد. مته های واگن برای حفاری تولیدی در معادن و معادن روباز، تزریق و لنگرسازی استفاده می شود. در معادن زیرزمینی برای حفاری تولیدی با دکل کوتاه شده استفاده می شود. با یک کیت تبدیل می توان آن را از نسخه TH به نسخه DTH تبدیل کرد.

سوراخ های احتمالی مته از قطر 48 تا 155 میلی متر . دارای پمپ دستی هیدرولیک برای بلند کردن بوم، جک مکانیکی، فرمان پنوماتیکی با میله بکسل برای ترمیم کردن، و به راحتی از سوراخی به سوراخ دیگر منتقل می شود. Feed Beam در طول های مختلف 2.5 متر تا 5.1 متر موجود است.

دریل های واگن چکشی RMT 25 (TH).

گونه
چکش بالا
ابزار حفاری
دریفتر RMT 120F
عمق مته
20-40 متر
قطر سوراخ
48 – 76 میلی متر

دریل های واگن RMT 25 (DTH) نسخه DTH

گونه
چکش DTH
ابزار حفاری
چکش 3 “4”
عمق مته
تا 40 متر
قطر سوراخ
85 – 130 میلی متر

توضیحات محصول

دکل حفاری سطحی KG510/KG510H DTH

دکل حفاری سطحی KG510/KG510H DTH با موتور دیزل یوچای (GB 3)، الزامات ملی آلایندگی و محیط زیست را برآورده می کند، بر اساس پلت فرم KG935S طراحی و توسعه یافته است، با موتور مسافرتی پیستونی است، فشار کاری و بالا رفتن را بهبود می بخشد. ظرفیت.
KG510H با جمع کننده گرد و غبار مونتاژ شده است، برای استانداردهای زیست محیطی مناسب است.
پارامترهای فنی دکل حفاری سطحی KG510/KG510H DTH
مدل
KG510
KG510H
وزن
6500 کیلوگرم
7000 کیلوگرم
بعد، ابعاد، اندازه
6800*2200*2850mm
6800*2450*2850mm
سختی حفاری
f=6-20
قطر حفاری
Φ105-152mm
عمق حفاری اقتصادی
25 متر
سرعت دوران
110r/min
گشتاور چرخشی
3500 نیوتن متر
نیروی بالابر
40 KN
حالت پیشرانه
سیلندرهای هیدرولیک – زنجیر
طول خوراک
3000 میلی متر
سرعت سفر
0-3.5 کیلومتر در ساعت
ظرفیت صعود
≤30 درجه
ترخیص کالا از گمرک زمینی
440 میلی متر
زاویه گام تغذیه
کاهش 135 درجه تا 50 درجه
زاویه نوسان تغذیه
چپ 50 درجه راست 50 درجه
زاویه گام بوم
پایین آمدن 50 درجه تا 25 درجه
زاویه نوسان بوم
چپ 45 درجه راست 45 درجه
نوسان کامیون
± 10 درجه
پسوند فید
900 میلی متر
موتور دیزل یوچای
YC4DK80-T302 (58KW/2200r/min)
YC4DK100-T302 (73KW/2200r/min)
میله مته
76*3 متر
سوراخ کردن انگشت پا
حداقل 350 میلی متر، حداکثر 3700 میلی متر

1. ما کی هستیم؟

ما در شانشی، چین مستقر هستیم، از سال 2007 شروع می کنیم، فروش به بازار داخلی (00.00٪)، آمریکای جنوبی (00.00٪)، آسیای جنوب شرقی (00.00٪)، آفریقا (00.00٪)، شرق میانه (00.00٪). در کل حدود 11-50 نفر در دفتر ما هستند.

2. چگونه می توانیم کیفیت را تضمین کنیم؟

همیشه یک نمونه پیش تولید قبل از تولید انبوه؛
همیشه بازرسی نهایی قبل از حمل و نقل؛

3. چه چیزی می توانید از ما بخرید؟

کمپرسور هوا، دکل حفاری، مته، قطعات یدکی

4. چرا باید از ما خرید کنید نه از تامین کنندگان دیگر؟

1. بزرگترین تولید کننده کمپرسور هوا در چین 1. بیش از 50 سال ساخت کمپرسور هوا و دکل حفاری. 2.تجربه کامل پروژه های معدنی و صنعتی. 3. تیم پس از فروش حرفه ای و قوی. 4.طراحی به عنوان نیاز مشتری. 5. OEM

5. چه خدماتی می توانیم ارائه دهیم؟

شرایط تحویل پذیرفته شده: FOB، CFR، CIF، CIP، FCA، CPT.
ارز پرداخت پذیرفته شده: USD، EUR، CNY;
نوع پرداخت پذیرفته شده: T/T، L/C، D/PD/A.
زبان صحبت: انگلیسی، چینی
محصولات را توصیه کنید

گزارش در مورد حفاری واگن برای اورانیوم در ناحیه نقره ای ریف (هاریسبورگ)، شهرستان واشنگتن، یوتا: قسمت 1

یکی از 4597 گزارش در سلسله: گزارش های کمیسیون انرژی اتمی در این سایت موجود است.
نمایش 1-4 از 26 صفحه در این گزارش .

نسخه PDF نیز برای دانلود موجود است.

توضیحات این بخش را نشانه گذاری کنید

چکیده: یک برنامه حفاری واگن اکتشافی از 2 می 1953 تا 31 اکتبر 1953، بر روی ادعاهای Silver Crown، Big Hill و Silverman مربوط به معادن طلا و اورانیوم وسترن در منطقه Silver Reef در نزدیکی لیدز، یوتا انجام شد. . دو سنگ معدن جدید از نظر اقتصادی مهم کشف شد و اطلاعات زمین شناسی قابل توجهی به دست آمد. ذخایر اورانیوم Silver Reef در نزدیکی دماغه شیبدار شمالی تاقدیس ویرجین در منطقه قدیمی معدن نقره واقع شده است. کانی‌های نقره، اورانیوم، وانادیوم و مس در ارتباط با افق‌های مختلف کربنی و شیل‌های شنی اعضای لیدز و تکومسه در چینل تریاس رخ می‌دهند. در ادامه مطلب

توضیحات فیزیکی این بخش را نشانه گذاری کنید

26 ص. : ill., map ; 28 سانتی متر.

اطلاعات ایجاد این بخش را نشانه گذاری کنید

پولمن، ادوین جی و کینگ، ارل ان. دسامبر 1953.

زمینه این بخش را نشانه گذاری کنید

این گزارش بخشی از مجموعه با عنوان: آرشیو گزارش فنی و کتابخانه تصویر و توسط اداره اسناد دولتی کتابخانه های UNT به کتابخانه دیجیتال UNT ، یک مخزن دیجیتال میزبانی شده توسط UNT های 164 بار مشاهده شده است. اطلاعات بیشتر در مورد این گزارش را می توانید در زیر مشاهده کنید.

دریل واگن چیست؟

مته واگن به طور کلی از شاسی، بوم، نیروی محرکه، سیستم های کنترلی و دستگاه حفاری تشکیل شده است (دریل واگن هوای آزاد مجهز به سیستم غبارگیر است). دارای ویژگی های زیر است:

(1) مجهز به میزبان با کارایی بالا: به منظور ایفای کامل نقش مته واگن، آنها معمولاً به ضربه زن یا دستگاه حفاری سنگ با کارایی بالا مجهز می شوند.
(2) به منظور افزایش سرعت حفاری و حل مشکل چسبندگی فولاد، یک مکانیسم چرخش رانش پروانه و گشتاور بزرگ را اتخاذ کنید.
(3) فناوری هیدرولیک به طور گسترده استفاده می شود: به منظور بهبود قابلیت اطمینان و پایداری مته سنگ، بازوی ماشین حفاری، رانشگرها و جک های هیدرولیک به طور کلی در ساختار هیدرولیک هستند و به طور کلی مجهز به قفل هیدرولیک در جلوی سیلندر روغن کاری هستند. بنابراین، مهم نیست که مته سنگ در حال حفاری سوراخ انفجاری باشد یا در حال حرکت به سمت جلو، آن قطعات مهم به دلیل تغییر بار، لرزش دستگاه، شکستن لوله روغن و نشت روغن اتصال حرکت نمی کنند.

استفاده از مته واگن راه مهمی برای بهبود سرعت حفاری معدن است.

این یک اقدام مهم برای کاهش شدت کار و بهبود شرایط کار است. طبق آمار، راندمان کاری مته واگن 4-2 برابر مته سنگی پایه آری است. با بهبود مستمر تکنولوژی حفاری و انفجار، مته واگن محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

شرکت Zhengzhou UNIQUE یک تامین کننده حرفه ای و قابل اعتماد مته واگن است. اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه ما، لطفا در هر زمان با ما از طریق تلفن یا ایمیل تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *