خانه » سیستم تزریق آب آهک در تصفیه خانه های آب

سیستم تزریق آب آهک در تصفیه خانه های آب

پکیج آماده سازی و تزریق فلوکولانت خودکار

آب آهک یا شیره آهک

یک مخلوط مایع قلیایی است که در تنظیم pH در پساب کارخانه ها و فرآیندهای مختلف استفاده می شود. از ترکیب هیدروکسید کلسیم با آب به دست می آید و برای تنظیم pH ، ساختمان سازی و پخت و پز بکار می رود. ترکیباتی که در پیوند با یون هیدروکسید OH هستند ، دارای pH بالای 7 بوده و خاصیت قلیایی دارند.

پکیج ذخیره سازی و تزریق آب آهک


پرسش

باسلام. یکی مشکلات سیستم تزریق آب آهک در تصفیه خانه های آب،گرفتگی لوله های انتقال دهنده آب آهک و خرابی دوزینگ پمپ های مورد استفاده دراین تصفیه خانه آب می باشد.پیشنهاد شما در این زمینه و نحوه انتخاب پمپ مناسب مورد این کار چیست؟باتشکر

پاسخ

1- خواص این ماده اشکالاتی که مطرح فرمودید را در فرآیند به وجود می آورد که متاسفانه قابل حذف نیستند اما قابل اصلاح و بهبود شرایط است. یکی از راه ها استفاده از مخازن مخروطی (قیفی) برای آماده سازی محلول شیر آهک است. به این شکل رسوبات در ته مخزن جمع شده و به شرط اینکه به موقع از مخزن خارج شود، دیگر وارد پمپ نخواهند شد. 2- عامل دیگر استفاده از فیلتر در خط مکش است مشروط به اینکه به موقع شستشو شود. 3- نصب سیستم شستشوی خط (اتوماتیک یا دستی) هزینه خیلی کمی داشته و بسیار کمک می کند. در این روش آب را با فشار حداقل 2 بار و حداکثر تا جایی که به فشار نقطه تزریق غلبه کند، در ورودی پمپ وارد کرده و حین کارکرد پمپ و بدون باز کردن پمپ و لوله کشی آن مسیر را به راحتی می توان شست. این کار در دوره های مشخص و با زمان مشخص نیاز به تکرار و تداوم دارد.