فیلتر سرسرنگی

فیلترسرسرنگی  Syringe Filterچیست ؟

برای فیلترکردن و جداسازی جامدات از مایع هایی با حجم پایین بسیار پرکاربرد هستند .همچنین به کمک فیلترسرسرنگی میتوان مایعات را ضدعفونی هم کرد بدین طریق که مایع ها را از باکتری عاری میکند.به لحاظ کارکرد فیلترهای سرسرنگی به ابتدای سرنگ ها متصل میشوند وبا رد شدن مایع از سرنگ با وارد کردن فشار به آن ،مایع از فیلترعبور میکند وعمل فیلترسازی انجام میشود. مخصوصاهنگام  انجام “آنالیزهای حساس” برای آسیب وارد نشدن به تجهیزات از فیلترهای سرسرنگی استفاده میشود. بیشترفیلترهای سرسرنگی امکان بازیافت نمونه جامد داخلش را ندارند اما برخی از آنها ازاین قابلیت ویژه بهره مند هستند.

مزیت: فیلترهای سرسرنگی استفاده آسان و هزینه مقرون به صرفه آنها است.

فیلتر های سرسرنگی همراه غشا در منافذ و روزنه های متفاوت فیلترسازی خود را انجام میدهند انتخاب فیلترسرسنگی براساس جنس ماده ای است که میخواهیم فیلترش کنیم.

عموما در انتخاب فیلترهای سرسرنگی به : اندازه روزنه ها ، بدنه فیلتر ، موادسازنده فیلتر، ظرفیت فیلتر،حجم نگه دارنده توجه میشود

فیلترهای سرسرنگی درطیف وسیعی ساخته میشوند،برخی از انواع فیلترهای سرسرنگی رابررسی میکنیم:

  • سلولز استات (CA): یکی از رایج ترین فیلترهای سررنگیست که درآزمایشات بازیابی و ذخیره پروتئین مناسب است چراکه جریان و سرعت عبورمایع در آنها فوق العاده واتصال پروتئین درآنها کم است فیلترسلولزاستات دوستدار آب است پس در محیط های آبی و الکلی انتخاب مناسبی هست.البته این فیلترچندان هم بی عیب نیست و نسبت به هر PH مناسب نیستند محدوده دخالت PH آنها 4-8 است.
  • سلولز نیترات (CN):اگر به دنبال یک فیلتر مناسب برای آزمایش روی عناصرکمیاب هستید پیشنهاد من به شما فیلتر سلولزنیترات است این فیلتر دارای سرعت جریان بسیارخوبی است همینطور به لحاظ مکانیکی مستحکم و مقاوم هست البته میزان استخراج کمی دارد و اتصال پروتئینیش زیاداست محدوده PH این فیلتر هم مانند سلولز استات4-8 میباشد.
  • سلولز بازسازی شده (RC) : حاوی سلولزخالص وموادمرطوب کننده که مقاومت شیمیایی در برابر بیشتر حلال های این فیلتر بالا هست .آبدوست و مقاوم میباشد.پس ایده آل برای سمپل های آبی و آلی هست اتصالش به پروتئین ناچیزاست. آستانه تحملPH ۳-۱۲ است.
  • فیلترهای تفلونی (PTFE) : دارای مقاومت شیمیایی بالاست پس برای فیلترکردن مواد گازی و آلی وحلال های بسیارخورنده مناسب است. خود فیلتر های تفلونی در دو نوع آبدوست و آبگریز بسته به ماهیت ماده هایی که داریم انتخاب میشود.
  • فیلترهای سلولز و استر (MCE):از فیلترهای سلولز واستر به دلیل آبدوست بودنشان در نمونه های آبی بیشتر استفاده میشود چسبندگی پروتئین درآنها بالاست مقاومت اندکی دارند وبرای نمونه های زیستی هم کاربری هستن

از فیلتر های سرسرنگی چگونه استفاده میشود؟

استفاده از فیلتر سرسرنگی چندان هم پیچیده نیست ابتدا مایع را داخل سرنگ میکشیم و در مرحله ی بعد فیلتر سرسرنگی و سرنگ رابه هم متصل میکنیم با ملایمت نمونه داخل سرنگ را فشار میدهیم بااین کار مایع فیلترشده از داخل سرنگ خارج می شود.

ابعاد فیلترهای سرسرنگی را چگونه انتخاب کنم؟

زمانی که بافیلترسرسرنگی فیلترسازی را شروع می کنیم و مایع فیلترمی شود منافذ فیلتر سرسنگی اکثرا پوشیده میشود در نتیجه هرچه قطر و ابعاد فیلترسرسرنگی بیشتر باشد بهتر میتواند فیلترسازی را انجام دهد.البته اگر فشارمایع بیش از حد باشد امکان مسدود شدن منافذ فیلترسرسرنگی هست و باید فیلترسرسرنگی را تعویض کنیم.

فیلتر سرسرنگی

توضیحات محصول فیلتر سرسرنگی

فیلترهای مینی سرنگ فیلترهای استریل 0.22 میکرونی برای استریل کردن فیلتر 100 uL تا 1 میلی لیتر از محلول آبی با تنها 10 uL حجم نگهداری هستند. برای راحتی کار، ما این فیلترها را در بسته بندی 5 تایی یا در کیت فیلتر کردن 5 نمونه ارائه می دهیم.

امکانات فیلتر سرسرنگی

غشاء PVDF آبدوست Millex®-GV با اندازه منافذ 0.22 میکرونی
100 uL تا 1 ml را تنها با 10 uL حجم نگهدارنده فیلتر کنید
اتصال پروتئین بسیار کم
قطر 4 میلی متر، ارتفاع 19.7 میلی متر
ورودی Luer-Lok® ماده
خروجی لغزش لوئر نر، پله ای
اکسید اتیلن استریل شده

فیلترهای سرنگ کوچک (22025):

بسته بندی 5 فیلتر استریل بسته بندی شده جداگانه
کیت فیلتراسیون سرنگ کوچک (22026):

فیلتر استریل بسته بندی شده جداگانه

5 سرنگ استریل 1 سی سی بسته بندی جداگانه

بسته 5 تایی ویال درپوش پیچی 2 میلی لیتری استریل با O-ring

فیلترهای مینی سرنگ برای فیلتر کردن محلول‌های CF® Dye Annexin V Conjugates ما بدون آزید و سایر محلول‌ها برای تصویربرداری سلول زنده ایده‌آل هستند.

این فیلترها فقط برای محلول های آبی مناسب هستند و با DMSO سازگار نیستند (برای اطلاعات بیشتر در مورد سازگاری شیمیایی به

برگه اطلاعات محصول مراجعه کنید).

Millex یک علامت تجاری ثبت شده Merck KGaA است. Luer-Lok یک علامت تجاری ثبت شده از Becton Dickinson است

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

بافر بازیابی آنتی ژن جهانی AntiFix™، 10X

بافر بازیابی آنتی ژن جهانی AntiFix، پوشش حرارتی عالی را برای طیف گسترده ای از اهداف در pH خنثی فراهم می کند

و نیاز به بهینه سازی بافر را کاهش می دهد.

نمای تفصیلی

ترکیبات رنگی Annexin V CF®، بدون آزید، لیوفیلیزه

کونژوگه های Annexin V بدون مواد نگهدارنده با رنگ آمیزی بلادرنگ سلول های آپوپتوز برای تصویربرداری سلول زنده، میکروسکوپ فلورسانس یا فلوسیتومتری سازگار هستند.

نمای تفصیلی

خراش های سلول کوچک

خراش دهنده های سلولی پلی اتیلن کوچک برای برداشت سلول ها یا لیزات سلولی از صفحات 96، 48 و 24 چاهی.

نمای تفصیلی

پارافورمالدئید، 4% در PBS، تثبیت کننده آماده برای استفاده
یک محلول تثبیت کننده آماده برای سلول ها یا بافت ها. پارافورمالدئید بدون متانول با درجه میکروسکوپ الکترونی، بسته بندی شده تحت آرگون.

نمای تفصیلی

ویال های اولترافیلتراسیون

دستگاه‌های اولترافیلتراسیون برای خالص‌سازی ستونی ساده پروتئین‌ها یا سایر مولکول‌ها با جداسازی اندازه با دو گزینه کاهش وزن مولکولی: MWCO=10 کیلو دالتون (10K) و MWCO=3 کیلو دالتون (3K).

فیلترهای سرنگ Acrodisc® با غشای PTFE – 0.45 میکرومتر، 25 میلی‌متر (1000/pkg)
شناسه محصول: 4501 به این محصول با مشخصات مختلف نیازمندیم

اندازه منافذ

0.45 میکرومتر منطقه فیلتر موثر (متریک) 3.9 سانتی‌متر مربع فیلتر مدیای هیدروفوبیک PTFE حجم نگه‌دارنده <125 میکرولیتر ماده محفظه پلی‌پروپیلن حداکثر فشار عملیاتی (بار) 2.1 بار حداکثر دمای عملیاتی (متریک) 100 میلی‌لیتر بار در دقیقه، 100 میلی‌لیتر، 1 بار در دقیقه، 100 میلی‌لیتر راکت در دقیقه )

فیلترهای سرنگ

در کاربردهای شیمی تجزیه برای حذف آلودگی ذرات قبل از تجزیه و تحلیل استفاده می شود. فیلتر کردن یک نمونه قبل از تزریق نمونه به ابزار تحلیلی به محافظت از قسمت های حساس دستگاه در برابر تجمع ذرات و کاهش زمان خرابی سیستم کمک می کند.

فیلتراسیون نمونه با استفاده از فیلترهای سرنگ حاوی غشاهای اندازه منافذ 0.45 میکرومتر (HPLC) یا 0.2 میکرومتر (UHPLC) نیز با جلوگیری از مسدود کردن ذرات از مسیر جریان بین بسته بندی ستون، عمر ستون های کروماتوگرافی را افزایش می دهد.

غشای PTFE

از نظر شیمیایی برای فیلتر کردن حلال های خشن که می توانند سایر مواد غشایی را از بین ببرند بسیار سازگار است. PTFE یک غشای آبگریز است، بنابراین آب را دفع می کند و برای فیلتر کردن محلول های آبی مناسب نیست.

علاوه بر این که برای فیلتر کردن حلال‌های آلی در کاربردهایی مانند آماده‌سازی نمونه HPLC و UHPLC مناسب است، ماهیت آبگریز غشای PTFE باعث می‌شود این فیلترهای سرنگ برای استفاده در فیلتراسیون گاز یا به عنوان یک مانع رطوبت در کاربردهای تهویه ایده‌آل باشند.

فیلترهای استاندارد سرنگ آکرودیس 25 میلی متری

تایپ کنید

فیلترهای سرنگ

استفاده کنید

فیلتراسیون و شفاف سازی استریل

فیلترهای ایده آل برای فیلتراسیون با حجم کم بحرانی و کاربردهای آزمایشگاهی

فیلترهای سرنگ 25 میلی‌متری مایسنر، دستگاه‌های مناسب و آماده‌ای برای فیلتراسیون در مقیاس کوچک و کاربردهای آزمایشگاهی، از جمله مطالعات افزایش مقیاس فیلترهای غشایی Meissner هستند. خط تولید فیلتر سرنگ (مدل CA) همان سطح کارایی، کیفیت و پشتیبانی را مانند تمام گزینه‌های فیلتراسیون بزرگ‌تر ما، با فاکتور کوچک‌تر ارائه می‌دهد.

فیلترهای ما

در طیف گسترده ای از گزینه های غشایی و رسانه ای برای پاسخگویی به کاربرد خاص شما در دسترس هستند. فیلترهای سرنگ دقیقاً از همان مواد ساختمانی که فیلترهای کپسولی بزرگتر ما ساخته می‌شوند تا مقیاس‌پذیری آسان را تسهیل کنند. برای کاربردهای حیاتی، ما گزینه های غشایی از جمله PVDF، PES، پلی پروپیلن (PP) و PTFE را ارائه می دهیم. کل مجموعه فیلترهای سرنگ ما مستقیماً از دستگاه‌های فیلتر با حجم کوچک حیاتی 50 میلی‌متری، به فیلترهای کپسولی مینی، فیلترهای کپسولی متوسط، تا فیلترهای کپسولی استاندارد، تا مجموعه فیلترهای کپسولی بزرگ ما برای سهولت در پیاده‌سازی، با افزایش نیازهای برنامه شما، افزایش می‌یابد.

فیلترهای سرنگ 25 میلی‌متری ما

از مواد ساخت‌وساز یکسانی به عنوان کل مجموعه فیلتر کپسول ما استفاده می‌کنند تا از پوسته‌گذاری ساده بدون نگرانی مجدد یا اعتبارسنجی مجدد اطمینان حاصل شود. از فیلترهای سرنگ ما با مساحت 4 سانتی متر مربع گرفته تا UltraCap® H.D 50 اینچی. فیلترهایی تا 3.6 متر مربع سطح، تنها چیزی که با مقیاس تغییر می کند شماره قطعه است که سفارش می دهید.

فیلترهای سرنگ مایسنر 100% تست شده و به صورت سریالی برای کاربردهای فیلتراسیون حیاتی در دسترس هستند و سطح منحصر به فردی از قابلیت ردیابی را در این مقیاس ارائه می دهند. ما تعدادی اتصالات فرآیندی مختلف، از جمله اتصالات لوئر برای استفاده با سرنگ‌ها و شیلنگ‌ها برای ادغام بدون درز در مجموعه‌های یکبار مصرف، ارائه می‌کنیم. فیلترهای سرنگ در انتخابی از گزینه های رسانه فیلتر با درجه بندی مطلق از 0.04 میکرومتر تا 20 میکرومتر ارائه می شوند.

فیلترهای سرنگ مدل CA Meissner

به صورت استریل (با تابش گاما) یا غیر استریل در دسترس هستند و همچنین می‌توانند در مجموعه‌های One-Touch® محلول‌های پردازش یک‌بار مصرف ما ادغام شوند. تمام مصالح ساختمانی بیو ایمن، غیر سیتوتوکسیک و غیر تب زا هستند.

دستگاه های فیلتر مدل CA Meissner فقط برای استفاده یکبار مصرف و آزمایشگاهی در نظر گرفته شده اند و نباید به عنوان فیلتر درون خطی برای تزریق داخل وریدی استفاده شوند.

برنامه های معمولی کدامند؟

گزینه های رسانه را فیلتر کنید

فیلترهای غشایی برای مایعات (هیدروفیل)

PVDF (SteriLUX®)

PES (STyLUX®)

فیلترهای رسانه میکروفیبر

پلی پروپیلن (ALpHA®)

پلی استر (ALpHA® G)

فیلترهای غشایی برای هوا/گاز (هیدروفوبیک)

PVDF (Steridyne®)

PTFE (Ultradyne®)

تنظیمات فیلتر اضافی

پیکربندی فیلتر UltraSnap موجود

مجموعه فیلتر UltraSnap®

UltraCap H.D موجود پیکربندی فیلتر

UltraCap® H.D. فیلترهای کپسولی
پیکربندی فیلتر UltraCap موجود
فیلترهای کپسول UltraCap®
پیکربندی کارتریج های موجود

کارتریج های فیلتر

پیکربندی کارتریج های کوچک موجود
کارتریج های کوچک
پیکربندی استاندارد کپسول موجود
فیلترهای کپسول استاندارد
پیکربندی کپسول متوسط ​​موجود
فیلترهای کپسولی متوسط
پیکربندی فیلتر مینی کپسول موجود
فیلترهای مینی کپسول
پیکربندی فیلتر هواکش 50 میلی متری موجود
دستگاه های فیلتر 50 میلی متری
پیکربندی فیلتر دیسک موجود

فیلترهای دیسک

فیلترهای مینی کپسول

صفحه اصلی محصولات فیلترهای کپسول فیلترهای کوچک کپسول

فیلترهای مینی کپسول CM و CK Meissner برای سهولت در یکپارچه سازی سیستم های یکبار مصرف طراحی شده اند. مشخصات تزئینی کپسول باعث می شود تا با کانتینرهای زیستی یکبار مصرف و مجموعه لوله ها بسیار سازگار باشد. اندازه جمع و جور فیلترهای کپسول CM و CK حجم نگهداری مایع را برای حداکثر بازیابی محصول به حداقل می رساند. کپسول ها را می توان بدون دریچه، یک دریچه یا با دریچه های دوگانه در درگاه های لور یا دریچه های هواکش بهداشتی سفارش داد. با طیف کامل فیلتراسیون، شفاف سازی، خالص سازی و پیش فیلتراسیون با درجه استریل کننده Meissner با رتبه بندی حذف مطلق از 0.04 میکرومتر تا 99 میکرومتر موجود است.

فیلترهای کپسولی CM و CK در مدل های دارای تابش گاما موجود هستند. فیلترها با مقررات کمیسیون اروپا شماره 10/2011 مطابقت دارند. مواد فیلتر کپسول ساخت و ساز مطابق با استانداردهای FDA برای تماس با غذا به ازای 21 CFR 177 است. زنگ پرکننده کپسول را می توان برای محافظت در برابر آلاینده های موجود در هوا در کاربردهای پر کردن مایع مشخص کرد.

گزینه های رسانه را فیلتر کنید

فیلترهای غشایی برای مایعات (هیدروفیل)

PVDF (SteriLUX®)

PES (STyLUX®)

PES (EverLUX®)

فیلترهای رسانه میکروفیبر

الیاف شیشه (Protec®)

پلی پروپیلن (ALpHA®)

پلی استر (ALpHA® G)

پلی پروپیلن (Vangard®)

فیلترهای غشایی برای هوا/گاز (هیدروفوبیک)

PVDF (Steridyne®)

PTFE (Ultradyne®)