هندهول چیست؟

هندهول به چه معناست؟

سوراخ دستی سوراخی است به اندازه کافی بزرگ برای وارد کردن دست (مانند بلند کردن) یا دست و بازو (برای تمیز کردن مکان‌های غیرقابل دسترس یا دسترسی به قسمت‌های محصور). در یک سیستم الکتریکی زیرزمینی، شکل کم عمقی از منهول است که به ردیف بالایی از مجاری دسترسی دارد.

هندهول ها برای تمیز کردن سیستم های بسته از طریق یک دهانه به راحتی قابل دسترسی استفاده می شوند. با امکان دسترسی به رسوبات محصولات خوردگی در یک قسمت بسته، احتمال خوردگی را کاهش می دهد.

 

هندهول Handhole به زبان ساده

دستی نوعی منهول کوچک است که برای دسترسی خیلی کوچک است اما برای بازرسی و شستشوی مکانیزم مفید است. در دیگ های بخار، سوراخ کوچکی برای قرار دادن دست در تمیز کردن است. این یک دهانه دسترسی است که معمولاً در طولانی ترین ابعاد آن از 17 سانتی متر تجاوز نمی کند.

هندهول ها احتمال خوردگی را کاهش می دهند. به عنوان مثال، بسیاری از آبگرمکن‌های تجاری برای تولید دمای آب فوق‌العاده بالا استفاده می‌شوند که به نوبه خود باعث می‌شود که رسوب آهک در کف مخزن بنشیند. رسوب آهک باید با تراشیدن و شستشو پاک شود. با باز کردن سوراخ دستی، سطح رسوب آهک را می توان به راحتی مشاهده و مدیریت کرد.

هندهول ها باید به طور منظم برای موارد زیر بررسی شوند:

 • ترک و بی نظمی در طول جوش
 • خوردگی روی دسته
 • خوردگی جوش های اطراف هندهول دستگیره
 • پوشش هندهول وجود ندارد

 

 

 

هندهول بتنی پلیمری

بتن پلیمری از یک سیستم رزین پلیمری و سنگدانه های با درجه بندی انتخابی ساخته می شود، سپس برای استحکام و استحکام عالی با فایبرگلاس تقویت می شود. هنگامی که رزین و سنگدانه ها از طریق فرآیند اختلاط، قالب گیری و پخت با یکدیگر ترکیب می شوند، یک پیوند متقابل بسیار قوی تشکیل می شود.

مزایای بتن پلیمری در مقابل بتن سنتی:

 • هزینه نصب: پایین تر است زیرا به تجهیزات خاصی نیاز نیست و کار با آن را آسان تر می کند
 • هزینه: هزینه طول عمر کمتری دارد زیرا مواد بتن پلیمری عمر مفید بیشتری دارند
 • استحکام: 3 تا 5 برابر استحکام کششی و خمشی بالاتر
 • وزن: 1/10 تا 1/3 سبک تر از بتن سنتی
 • مقاومت در برابر آب و هوا: می تواند در برابر یخ زدگی و ذوب شدن مقاومت کند
 • مقاومت در برابر خوردگی: مقاوم در برابر قلیایی و زوال
 • مقاومت در برابر ضربه: مطابق با استاندارد ASTM D-2444
 • جذب آب: کمتر از 1% در هر ASTM D-570
 • غیر رسانا: جعبه ها و روکش ها نیازی به زمین ندارند و قابل اشتعال نیستند

سوالات متداول

آیا هندهول های کششی زیرزمینی مانند “هندول” هستند؟

اصطلاحات زیادی برای توصیف هندهول کششی زیرزمینی استفاده می شود. دستگیره، جعبه دسترسی، هندهول ابزار زیرزمینی، جعبه اتصال، محفظه زیرزمینی، و جعبه اتصال همه اصطلاحاتی هستند که به جای یکدیگر برای جعبه کششی استفاده می شوند.

چرا برای دیدن قیمت باید یک پیشنهاد دریافت کنم؟

قیمت جعبه های کششی می تواند به دلیل هزینه مواد اولیه و قیمت تولید کننده در نوسان باشد. عرضه، تقاضا و حتی هزینه های حمل و نقل نیز می تواند باعث نوسانات قیمت شود. Chapman Electric Supply می خواهد بهترین قیمت ممکن را برای شما به ارمغان بیاورد، بنابراین ما هر پروژه را نقل قول می کنیم.

جعبه های کششی شما از چه موادی ساخته شده اند؟

ما 2 نوع هندهول کشی داریم:

بتن پلیمری:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ساخته شده از ترکیبی از ماسه، سنگدانه ها و رزین باندینگ پلیمری. جعبه های بتنی پلیمری پیش ساخته برای استحکام بیشتر با فایبرگلاس تقویت می شوند. آنها وزن سبک تری نسبت به جعبه های بتنی دارند، دارای استحکام عالی، مقاومت در برابر یخ زدگی و ذوب، مقاومت در برابر ضربه و مقاومت در برابر خوردگی هستند. آنها نارسانا هستند، بنابراین برای هندهول یا روکش به زمین نیازی نیست.
ترکیب بتن پلیمری/فایبرگلاس
برخی از جعبه های اتصال زیرزمینی ما دارای پوشش بتنی پلیمری و حلقه نگهدارنده هستند که به بدنه فایبرگلاس قالب گیری شده است. این باعث کاهش وزن می شود، در حالی که از ترافیک تصادفی پشتیبانی می کند.

چه نوع پروژه هایی از هندهول های کششی استفاده می کنند؟

جعبه های کششی زیرزمینی هنگام کشیدن، اتصال، دسترسی و ذخیره کابل و همچنین ایجاد مسکن ایمن، بادوام و مقرون به صرفه برای تجهیزات سیستم استفاده می شود. آنها را می توان در تاسیسات برق، مخابرات، C&I، آب، DOT، CATV، پروژه های تجاری و صنعتی استفاده کرد.

چگونه می توانم بدانم که به چه اندازه هندهول ابزار زیرزمینی نیاز دارم؟

تعیین اندازه جعبه های کششی و اتصالی زیرزمینی برای مطابقت با استانداردهای کد NEC 314.16 برای جلوگیری از آسیب به عایق هادی مورد نیاز است. خوشبختانه، ما یک مقاله منبع داریم که به جزئیات می پردازد. می توانید آن را اینجا بخوانید . و شما همیشه می توانید در صورت داشتن سوال با یکی از کارکنان مهربان و آگاه ما تماس بگیرید و با آنها صحبت کنید.

چگونه می توانم بدانم که به چه رتبه بندی هندهول کششی نیاز دارم؟

ANSI 77 6 نوع ترافیک را برای رتبه بندی بار ارائه می کند. لطفا مقاله منبع ما را برای اطلاعات دقیق در اینجا ببینید . و شما همیشه می توانید در صورت داشتن سوال با یکی از کارکنان مهربان و آگاه ما تماس بگیرید و با آنها صحبت کنید.

کجا می توانم اطلاعات بیشتری در مورد استانداردهای ANSI/SCTE پیدا کنم؟

منبع بزرگی از انجمن مهندسین مخابرات کابلی در اینجا وجود دارد .

آیا جعبه های کششی “قابل انباشته شدن” هستند؟

بسته به واحد، برخی از هندهول های زیرزمینی قابل انباشته شدن هستند. ما همچنین برای مدل‌های دیگر ضمیمه‌های کششی را حمل می‌کنیم. لطفاً در صورت داشتن هر گونه سؤال در مورد انباشته کردن، با ما تماس بگیرید.

مزیت حصار دیواری مستقیم در مقابل محوطه دیواری گشاد شده چیست؟

جعبه های دیواری مستقیم امکان حفاری کمتری را فراهم می کنند. هندهول های دیواری گشاد شده فضای کار اضافی را فراهم می کنند.