پکیج تصفیه کندانسه

پکیچ تصفیه کندانسه

پکیچ تصفیه کندانسه پیشرو در طراحی و ساخت سیستم های پرداخت میعانات برای کاربردهای صنعتی ، برق و بخار می باشد . این پکیج ﺟﻬﺖ ﻃﺮﺍﺣﻰ ﻭ ﺳﺎﺧﺖ ﭘﻜﻴﺞ ﭘﻮﻟﻴﺶ ﻣﻴﻌﺎﻧﺎﺕ ﺑﺨﺎﺭ ﻣﻰ ﺑﺎﺷد .

این سیستم ها برای حفظ کیفیت بالای آب با حذف ناخالصی ها از جریان برگشت میعانات مورد استفاده قرار می گیرند. تصفیه کندانسه با تبادل یونی معمولی متفاوت است ،

زیرا تبادل یونی تنها بخشی از فرایند کلی است ، در حالی که تصفیه کندانسه به طور معمول خود از کیفیت کافی برخوردار می باشد .

دیگر عملکرد اصلی پکیج تصفیه کندانسه فیلتر فیزیکی محصولات خوردگی از میعانات دیگ بخار نیز می باشد . در ادامه به بررسی این موضوعات به صورت مختصر می پردازیم :

 

پکیج تصفیه کندانسه چیست؟

مشکلاتی به علت کیفیت آب بویلرها به وجود می آیند که می توان به حمل قطرات بویلر توسط بخار ، رسوب گرفتگی ، خوردگی اشاره نمود که هنگام کندانسه کردن بهتر است تمام این مشکلات رفع گردد .

پکیج تصفیه کندانسه دستگاهی است که برای تصفیه آب متراکم از بخار به عنوان بخشی از چرخه ی بخار استفاده می شود . تصفیه آب میعان شده کندانسه یا برگشتی الزامی است و از آن جایی که نوع خالصی بخار آب میعان شده با آب خام کاملاً فرق دارد ، به همین دلیل نحوه ی تصفیه این دو نوع آب با هم متفاوت است . ناخالصی های آب کندانسه موارد زیر می باشد ؛

  • ترکیباتی ناشی از خوردگی مانند کربنات و هیدروکسید محلول آهن و مس را داراست .
  • دارای دی اکسید کربن ناشی از تجزیه می باشد .
  • دارای نمک های معدنی به علت سوراخ شدن لوله های کندانسور و وارد شدن آب خنک داخل آب برگشتی می باشد .
  • دارای سیلیکا می باشد که معمولاً در بخار بویلر تغلیظ می شود .
  • ممکن است برای کنترل PH به آب بویلر آمونیاک اضافه شود و یا از تجزیه هیدرازین نیز آمونیاک تولید گردد .
  • مواد معلق ناشی از خوردگی مانند اکسید آهن در آب کندانسه موجود باشند .

در تصفیه آب کندانسه باید دو کار صورت گیرد . یکی فیلتراسیون برای حذف ذرات معلق و دیگری تعویض یونی برای حذف نمک های محلول . چون بار تعویض یونی کم است به همین علت ارتفاع بستر رزین را ازدیاد می کنند تا بستر، کار فیلتراسیون را به خوبی انجام دهد و به این دلیل که تعویض یونی کم می باشد ، دبی آب نسبت به حجم رزین بسیار زیاد می باشد که استفاده از رزین کاتیونی سدیمی نوع قوی در این باره بسیار مناسب می باشد که هم کار فیلتر را انجام داده و هم کاتیون های محلول در آب کندانس را با یون سدیم تعویض می کند . تمامی این کار ها را پکیج تصفیه کندانسه به صورت کامل انجام می دهد .

پکیج تصفیه کندانسهمزایای پکیج تصفیه کندانسه :

  • آب خالص را در چرخه بخار دیگ بخار بازیابی می کند .
  • برای حفظ کیفیت مناسب آب با حذف ناخالصی ها از میعانات برگشتی استفاده می شود که این تصمیم برای جلا دادن میعانات برگشتی برای استفاده مجدد ، کاملاً اقتصادی است. میعانات را می توان با استفاده از این پکیج و به جای استفاده از آب تازه به حالت خالص بازگرداند.
  • تصفیه کندانسه یک روش اثبات شده برای تولید آب غیر معدنی با خلوص بالا از میعانات دیگ بخار بازیابی می باشد.
  • کم مصرف ترین پکیج دنیا شناخته شده است .