الکتروموتور کشاورزی

موتورهای الکتریکی به طور فزاینده ای برای نیرو دادن به وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرند و ماشین آلات برقی به طور گسترده در کاربردهای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. Feintool از این پیشرفت با فناوری مهر زنی الکترولامیناسیون خود پشتیبانی می کند – که منجر به دریافت جایزه یک تولید کننده بزرگ در نمایشگاه تجاری کشاورزی Agritechnica شد.

چرخه های توسعه ماشین آلات کشاورزی بسیار طولانی است. تراکتورها نمونه کاملی برای این امر هستند، زیرا آنها بیش از 20 سال است که با گیربکس های هیدرومکانیکی تقسیم قدرت دائماً متغیر کار می کنند. اما وقتی صحبت از نسل جدید تراکتورهای بزرگ می شود، سازندگان به سمت گیربکس هایی می روند که نیرو را مستقیماً بدون افت فشار هیدرولیک منتقل می کنند.

دانش کلیدی است

Schabmüller GmbH، مستقر در Berching، آلمان، موتورهای الکتریکی را برای چنین سیستم های محرکی توسعه می دهد. برای تولید آنها، به قطعات و شرکای مناسب نیاز دارد – اینجاست که Feintool با تخصص خود در مهر زنی و انباشته شدن الکترولمینیت وارد بازی می شود: “پشته های استاتور و روتور از Feintool کاملاً نیازهای ما را از نظر کیفیت و عملکرد برآورده می کنند. Rainer Kruse، رئیس توسعه و طراحی Schabmüller می گوید.

پس از یک مرحله توسعه دو ساله، کارخانه Feintool در Jessen، آلمان، تولید قطعات پیچیده برای موتورهای الکتریکی را در سال 2018 آغاز کرد: توماس واینرت می گوید: “دانش فنی ما و همچنین اعتماد مشتری به دست آمده از عوامل کلیدی برای این نامزدی بود.” رئیس فروش در Jessen.

الکتروموتور هلمکه Helmke

راه حل برنده جایزه

ابزار مورد استفاده برای تولید پشته های هسته لمینیت داخل ابزار یک چالش فنی فوق العاده را نشان می دهد. با توجه به اندازه و پیچیدگی مربوطه، تمام پارامترهای فرآیند باید کاملاً تنظیم شده باشند تا از تحمل لازم اجزا اطمینان حاصل شود. صفحات استاتور مهر شده و سست متعاقباً به صورت پشته‌هایی جوش داده می‌شوند که Schabmüller سپس آنها را می‌پیچد و در موتورهای الکتریکی و ژنراتورهای خود استفاده می‌کند.

تلاش های مشترک Feintool و Schabmüller برای یک تولید کننده ماشین آلات کشاورزی به ثمر نشست – آخرین نسل تراکتورهای آن جایزه ای را برای این پیشرفت فناوری در مهندسی کشاورزی در نمایشگاه تجاری Agritechnica دریافت کردند. با توجه به توضیحات هیئت داوران مسابقه در وب‌سایت خود، این جایزه به محصولاتی با مفاهیم جدید اعطا می‌شود که «عملکرد آنها به طور قابل توجهی تغییر کرده است و استفاده از آن فرآیند جدیدی را ممکن می‌کند یا فرآیند موجود را به طور قابل ملاحظه‌ای بهبود می‌بخشد».

semc vertical electromotor

آنها با هدف کارآمدتر و پایدارتر کردن فرآیندهای تولید در کشاورزی، اخیراً ماشین Dino را ارائه کرده اند که جدیدترین فناوری جدید در اختیار شرکت های کشاورزی ایتالیایی است. 

انتظار می رود این وسیله بتواند روزانه چهار هکتار زمین را پردازش کند و مفهوم وجین مکانیکی را معرفی کند زیرا قادر به کار در مزارع بدون استفاده از محصولات شیمیایی است.
این یک ربات مستقل با چهار موتور الکتریکی است که به دلیل وجود ماهواره ها می تواند به طور مستقل در مزارع باغبانی به زمین های تمیز بدون آلودگی و سازگار با محیط زیست حرکت کند. این نوآوری واقعی ثمره ایده ای است که از استارت آپ فرانسوی Naio Technologies سرچشمه گرفته است، که با توافق با شرکت آگریکو در دسترس خواهد بود و شاهد فعالیت های تحقیقاتی شدید فناوری های پیشرفته توسط Consorzi Agrari d’Italia (کنسرسیوم کشاورزی ایتالیا) است.
Cai این فناوری پایدار را با هدف بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌های شرکت و در عین حال حفاظت از محیط زیست و حفظ کیفیت محصولات کشاورزی بدون تغییر، در دسترس همه شرکت‌های کشاورزی ایتالیا قرار می‌دهد.

کلاس حرارتی الکتروموتور BEVI electromotors

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *