اکسید زدایی آلیاژهای مس

اکسید زدایی آلیاژهای مس

اکسید زدایی آلیاژهای مس شامل حذف اکسیژن با استفاده از یک فرآیند شیمیایی، معمولاً فلزات دیگر است. همانطور که اکسیژن و سایر گازها از فلز خارج می شوند، خواص خاصی افزایش یا کاهش می یابد. به عنوان مثال، هنگامی که فسفر به آلیاژهای برنز اضافه می شود، با حذف محتوای اکسیژن از فلز واکنش نشان می دهد که می تواند استحکام را بهبود بخشد و خواص آن را برای انتقال گرما و الکتریسیته افزایش دهد.

فواید اکسید زدایی مس

وقتی مس در حالت خالص باقی می ماند، مستعد متخلخل بودن و ایجاد ترک در امتداد سطح است که می تواند استفاده از آن را برای ریخته گری و همچنین کاربردهای دیگر بسیار دشوار کند. حذف اکسیژن و سایر گازها با مخلوط کردن درصد کمی از فلز دیگر مانند نیکل یا بور می تواند این مشکلات را کاهش دهد.

دستیابی به خواص خاصی از رسانایی الکتریکی

مس به دلیل رسانایی الکتریکی خود شناخته شده است و اغلب برای سیم کشی برق و قطعات خاص کامپیوتر استفاده می شود. اما اگر مس با بریلیم یا روی مخلوط شود جرقه نمی‌زند و مغناطیسی نیست. این باعث می شود آن را برای برنامه هایی که نیاز به ابزارها یا قطعات بدون جرقه دارند عالی کند.

دستیابی به ویژگی های خاصی از مقاومت در برابر حرارت

اگر مقاومت حرارتی و پایداری حرارتی هدف باشد، مس را می توان با نیکل یا قلع سم زدایی کرد. این ترکیب استحکام متوسطی را همراه با مقاومت عالی در برابر خوردگی ارائه می دهد.

سختی یا نرمی را تنظیم کنید

مس را می توان با بریلیوم یا کبالت برای تنظیم سختی سم زدایی کرد. ترکیبات مس بریلیم بسیار سخت و بادوام هستند، در حالی که ترکیبات مس کبالت نرم تر و چکش خوارتر هستند.

High Temp PP Tanks polypropylene plating tanks

ساختار دانه بهبود یافته

اندازه دانه های درون آلیاژ مس تأثیر مستقیمی بر استحکام و سختی آن دارد. دانه های کوچکتر باعث افزایش استحکام و سختی می شود. برای ماشینکاری، مس بدون اکسیژن با دانه های بزرگتر مورد نظر است در حالی که آلیاژ مسی که قرار است به عنوان محصول نهایی استفاده شود، به نفع اندازه دانه کوچکتر است.

آلیاژهای مس دی اکسید شده از فلزات بلمونت

اکسید کننده ها و گاز زدای ما به طور ویژه برای دستیابی به ویژگی های مورد نظر شما فرموله شده اند. بسته به نیاز شما، ما می‌توانیم فسفر، لیتیوم، زیرکونیوم، بور و آلیاژهای اختصاصی که طراحی کرده‌ایم و همچنین سایر فلزات را با مس مخلوط کنیم تا خواص ذوب، ریخته‌گری و عملکرد آن را بهبود بخشیم تا بتوانید محصول نهایی کاملی ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *