راهنمای انتخاب مخازن FRP در تصفیه آب

رزین های تبادل یونی را می توان به مخازن FRP اضافه کرد تا جایگزین یون های کلسیم و منیزیم از آب شود و آب نرم شده را دریافت کند. ماسه کوارتز، کربن فعال و سایر رسانه های فیلتر می توانند مواد جامد معلق، رسوبات، کروما و سایر ناخالصی های موجود در آب را حذف کنند. اغلب در صنایع نفت، غذا، داروسازی، چاپ و رنگرزی استفاده می شود. اگر مخزن FRP مناسبی نخریدید و مخزن خیلی کوچک است، روی پیشرفت کار تأثیر می گذارد، اما اگر مخزن بیش از حد بزرگ باشد، اتلاف منابع است. نکات زیر به شما کمک می کند تانک های FRP مناسب را انتخاب کنید .

پر کردن نمودار مخازن FRP برای نقل قول

نمودار ما را پر کنید. هرچه اطلاعات دقیق تری ارائه دهید، قیمت سریعتر و دقیق تری دریافت خواهید کرد.

تانک FRP مخروطی ویندر

استفاده مخازن FRP 

  • نرم شدن . مخازن نرم کننده FRP با مهارهای تبادل یونی پر می شوند تا یون های کلسیم و منیزیم در آب حذف شوند.
  • فیلتر کربن فعال . این عمدتا برای حذف رنگ و بو در آب و جذب مواد آلی، باکتری ها، میکروارگانیسم ها، کلوئیدها و یون های فلزی استفاده می شود.
  • فیلتر آهن و منگنز . این عمدتا برای حذف یون های آهن و منگنز در آب استفاده می شود.
  • فیلتر شنی کوارتز . این عمدتا برای حذف مواد جامد معلق، کلوئیدها، شن و ماسه و زنگ آهن استفاده می شود.
  • فیلتر چند رسانه ای مخازن FRP به طور کلی با مواد فیلتر دو و بالاتر مانند ماسه کوارتز، آنتراسیت، کربن فعال، ماسه منگنز پر می شوند. آنها عمدتا برای حذف گل و لای، مواد جامد معلق، کلوئیدها و جلبک ها و کاهش آسیب مکانیکی و رسوب غشاء RO استفاده می شوند .

تانک FRP مخروطی ویندر

قطر مخازن FRP 

شما می توانید اندازه مخزن FRP را بر اساس دبی مورد نظر مخازن FRP انتخاب کنید. طبق فرمول Q = πr2*V = π(D/2)2V، می توان نتیجه گرفت که قطر مخزن FRP D2= 4*Q/(πV). به طور کلی، سرعت جریان نرم شدن V 20 متر در ساعت و نرخ جریان فیلتراسیون V 10-20 متر در ساعت است.

تانک FRP مخروطی ویندر

بندر تخلیه مخازن FRP 

  • مخازن FRP با قطر کم (155-550 میلی متر) برای مکان هایی با ظرفیت های تصفیه آب کوچک یا متوسط ​​مناسب هستند. دبی توصیه شده برای یک مخزن 2 T/h است و می‌تواند نیازهای خانگی یا تجاری را برآورده کند. علاوه بر این، مخازن FRP با قطر کوچک دارای پورت تخلیه نیستند.
  • مخازن FRP با قطر زیاد (550-2000 میلی متر) برای مکان هایی با ظرفیت تصفیه آب زیاد مناسب هستند. دبی توصیه شده برای یک مخزن 30 تن در ساعت است و می تواند نیازهای تصفیه آب در مصارف صنعتی را برآورده کند. علاوه بر این، مخازن FRP با قطر زیاد به مخازن FRP با یا بدون پورت تخلیه تقسیم می شوند. مخازن FRP با دریچه تخلیه، پر کردن و تخلیه مواد را آسان تر می کند.

ظرفیت بار فشاری مخازن FRP 

مخازن FRP می توانند حداکثر ظرفیت بار فشاری 100 PSI و 150 PSI را تحمل کنند. مخازن FRP با قطر 80 اینچ می توانند حداکثر ظرفیت بار فشاری 100 PSI را تحمل کنند.

سفارشی سازی رنگ مخازن FRP 

مخازن FRP اغلب در رنگ‌های اصلی و آبی یا بنا به درخواست سفارشی می‌شوند.

arclion-frp-softener-tank-2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *