خطاهای دیزل ژنراتور

مشکلات رایج دیزل ژنراتور که باید در مورد آن بدانید

بسیاری از کسب‌وکارهای بریتانیا در سراسر کشور گام هوشمندانه سرمایه‌گذاری در یک مولد آماده به کار را برداشته‌اند. داشتن منبع برق پشتیبان گامی حیاتی در جلوگیری از توقف عملیات تجاری شما در صورتی که منطقه محلی شما در معرض خاموشی قرار گیرد، است.

ژنراتورهای آماده به کار و راه‌حل‌های برق ژنراتور در سال‌های اخیر محبوبیت بالایی داشته‌اند، و فهمیدن دلیل آن دشوار نیست. هنگامی که تصمیم گرفتید که چگونه بهترین دیزل ژنراتور را برای نیازهای خود انتخاب کنید، باید به بهترین نحوه سرویس دهی و عیب یابی آن فکر کنید.

در حالی که دیزل ژنراتورها به طور کلی بسیار بادوام و قابل اعتماد هستند، به ناچار مسائل و مشکلات خاصی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. در اینجا در Vital Power، تیم مهندسین متخصص ما می‌توانند در هر گونه تعمیرات کمک کنند، و می‌توانند در مورد نحوه نگهداری ژنراتور شما در بهترین شرایط کارکرد، مشاوره ارائه دهند.

در مورد برخی از رایج ترین مشکلات دیزل ژنراتور بیشتر بخوانید…

خطای دیزل ژنراتور – باطری خراب

البته، شما روی یک دیزل ژنراتور سرمایه گذاری می کنید تا در صورت قطعی برق، منبع قابل اعتمادی از برق داشته باشید. با این حال، برای اطمینان از اینکه همیشه اینطور است و در صورت نیاز در دسترس است، باید باتری ژنراتور خود را حفظ کنید.

از آنجایی که ژنراتور می‌تواند برای مدت طولانی بیکار بماند، باتری اغلب خالی می‌شود مگر اینکه روی یک شارژر قطره‌ای قرار گیرد. با این حال، آماده نگه داشتن باتری خود یک راه حل آسان و سریع است که می توانید آن را به روال تعمیر و نگهداری خود اضافه کنید.

مطالعات نشان داده است که برای اینکه ژنراتور خود را در حالت کار کامل نگه دارید، باتری ها باید هر سه سال یکبار تعویض شوند. یکی دیگر از راه های افزایش عمر آنها این است که آنها را سرویس کنید. به طور منظم

خطای دیزل ژنراتور – در حال کار با خالی / بدون سوخت

کمبود سوخت دیزل ژنراتور یکی از رایج ترین مشکلاتی است که صاحبان آن با آن مواجه می شوند. به همین دلیل، مطمئن شوید که سطح سوخت ژنراتور اولین چیزی است که بررسی می کنید که آیا ژنراتور شما روشن نمی شود.

در بیشتر موارد، نشت سوخت به خطای انسانی یا خطای گیج سطح سوخت مربوط می شود. گاهی اوقات، سطح سنج ها به درستی کار نمی کنند و ممکن است در موقعیت خود گیر کنند، که نشان می دهد هنوز مقدار زیادی سوخت وجود دارد در حالی که در واقع تقریباً خالی است.

برای جلوگیری از کمبود سوخت دیزل، Vital Power خدمات سوخت گیری و تعمیر و نگهداری منظم را برای مشاغل ارائه می دهد.

خطای دیزل ژنراتور – گرفتگی سیستم فیلتراسیون

در تمام دیزل ژنراتورهای مدرن و پیشرفته، یک سیستم فیلتر هوا تعبیه شده است که برای اطمینان از دریافت سطح مناسب اکسیژن برای مخلوط شدن با سوخت کاربراتور طراحی شده است. یکی از مهمترین عناصر موتور احتراق داخلی سیستم فیلتراسیون است. این یک سری لوله است که طوری طراحی شده است که هوای کافی به موتور برسد.

بسته به منطقه ای که واحد خود را نصب کرده اید، این امکان وجود دارد که زباله و کثیفی به این لوله ها نفوذ کند. در برخی موارد، این می تواند منجر به شکستن مکانیسم ها توسط سنگ ها شود که با سرعت بسیار زیاد حرکت می کنند.

برای جلوگیری از گرفتگی یا آسیب ناشی از زباله، مطمئن شوید که شما یا یک متخصص مانند یکی از تیم Vital Power به طور مرتب سیستم فیلتراسیون ژنراتور را تمیز می کنید. انجام یک بازرسی دستی از این به طور مداوم می تواند به شما در جلوگیری از هرگونه آسیب ماندگار کمک کند.

 

دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور

خطای دیزل ژنراتور – نشتی ژنراتور

همانطور که در بالا ذکر شد، سیستم های قدرت تجاری که به طور مکرر در حال بهره برداری هستند، معمولاً مجبور به تحمل بارهای سنگین هستند. برای اطمینان از سطح قابل نگهداری، مطمئن شوید که آزمایش بانک بار را برای سیستم ژنراتور خود انجام می دهید.

اگرچه ژنراتورها بسیار قابل اعتماد هستند، اما ممکن است از نشت روغن، سوخت یا مایع خنک کننده رنج ببرند. اگر متوجه نشتی شدید، بهترین کار این است که با یک تکنسین خبره تماس بگیرید تا قطعات لازم را وصله یا تعویض کند.

با این حال، ژنراتور شما گاهی اوقات ممکن است فکر کند نشتی وجود دارد در حالی که در واقع نشتی وجود ندارد. شما می شنوید که به آن “انباشته شدن مرطوب” گفته می شود. این تجمع سوخت نسوخته، آب تغلیظ شده، ذرات کربن و اسیدها در سیستم اگزوز است.

سرویس‌های برنامه‌ریزی‌شده منظم و بررسی‌های دستی ژنراتور به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که نشتی‌ها قبل از ایجاد آسیب‌های عمده و تعمیرات گران‌تر شناسایی شده‌اند.

خطای دیزل ژنراتور – کنترل های خودکار خاموش هستند

هر ژنراتور دارای یک کنترل پنل است که به شما امکان می دهد تنظیمات ژنراتور را مدیریت کنید. این پنل همچنین اطلاعات مهم موتور و دینام را نمایش می دهد. گاهی اوقات، ژنراتور شما فقط به این دلیل روشن نمی شود که کنترل های خودکار آن پس از یک آزمایش یا بازرسی معمولی در وضعیت “خاموش” قرار گرفته اند.

به گفته مهندسان ما، اکثر تماس های سرویس برای مشکلات پنل کنترل ناشی از ناتوانی اپراتورها در روشن کردن کنترل های خودکار است. بنابراین، اگر نمی توانید ژنراتور خود را روشن کنید، ابتدا کنترل های خودکار را بررسی کنید!

خطای دیزل ژنراتور – بخاری بلوک شکسته

ژنراتورها حتی زمانی که به ظاهر بیکار نشسته اند، کار زیادی انجام می دهند. نقش بخاری بلوکی گرم کردن خطاهای دیزل ژنراتور مایع خنک کننده است تا بلوک موتور را به گردش درآورد، برای جلوگیری از غلیظ شدن روغن باید بلوک موتور را گرم نگه دارد. در نهایت، تمام بخاری های بلوکی از کار می افتند زیرا تمام روز و هر روز کار می کنند – بنابراین این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

برخلاف تصورات غلط، بخاری های بلوکی حتی در آب و هوای گرم ضروری هستند. به طور کلی خطاهای دیزل ژنراتور، آنها با حفظ دمای ثابت تر در سراسر سیستم خنک کننده، سایش و پارگی را کاهش می دهند.
مراقب بخاری بلوک ژنراتور خود باشید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید تا از خرابی ژنراتور جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *