چگونه استخر خود را بعد از زمستان دوباره راه اندازی کنیم؟

اولین روزهای گرم بهار به شما میل غیر قابل مقاومتی برای پریدن به استخرتان می دهد، اما آیا هنوز از زمستان در حال بهبودی است؟

نگران نباشید، زیرا ممکن است نیازی نباشد که منتظر حضور متخصص استخر خود باشید! در واقع می توان با کمی دانش و روغن آرنج استخر خود را زمستان زدایی کرد.

چه زمانی باید استخر خود را دوباره راه اندازی کنید؟

مجهز باشید پمپ حرارتی ).

بنابراین توصیه می کنیم استخر را در اواسط آوریل و حداکثر زمانی که دمای آب به دمای 12 تا 15 درجه سانتیگراد رسید، زمستان زدایی کنید، زیرا در این زمان است که در صورت عدم درمان، جلبک ها شروع به تکثیر می کنند.

چگونه باید استخر خود را زمستان زدایی کنید؟

بستگی دارد نوع زمستان استخر شما : فعال (استخر کار می کند، اما به آرامی) یا غیرفعال (شبکه هیدرولیک خشک شده و استخر شنا پوشیده شده است). اول، بیایید مورد دوم را بررسی کنیم، زیرا برای راه اندازی مجدد به کار بیشتری نیاز دارد.

برای مورد 1 … مستقیم به نقطه 5 بروید

1. ورق پوشش را بردارید

البته اولین کاری که باید انجام دهید این است که ورق پوششی که روی استخر را می پوشاند، بردارید. آب سبز است، اما مقدار میکروارگانیسم ها به لطف محصول زمستانه محدود بود.

2. حفاظ ها را بردارید و شبکه را با آب پر کنید

در مرحله بعد، شناورها، گیزموها یا درپوش هایی که از استخر محافظت می کنند را بردارید. سطح آب در زمستان به دلیل بارندگی بالا رفته و آب وارد لوله ها می شود (در صورت لزوم با آب پر کنید).

کفگیر استخر باز شدشیر فلاشینگ هوای فیلتر را باز کنید: اگر سیستم فیلتراسیون شما زیر سطح آب استخر قرار دارد، مطمئن شوید که قبل از نشت آب از این دهانه، شیر را دوباره ببندید.

3. واشرها را روغن کاری کرده و لوله ها را دوباره وصل کنید

واشرهای مختلف مانند واشر پیش فیلتر پمپ را بررسی کرده و آنها را روغن کاری کنید. تمام لوله های تجهیزات را دوباره وصل کنید و دریچه ها را به همراه فلاشر هوای فیلتر در صورتی که بالاتر از سطح آب قرار دارد باز کنید. در این مرحله شبکه هیدرولیک باید آماده کار باشد.

4. پمپ فیلتراسیون را روشن کنید

اکنون لوله ها حداکثر با آب پر شده اند. پیش فیلتر پمپ را باز کنید تا آن را پر کنید: اگر پمپ خشک شود، خطر غیرقابل درمان خراب شدن واشر چرخان وجود دارد. وقتی پمپ فیلتر پر از آب شد، پیش فیلتر را ببندید و دوباره راه اندازی کنید!

برای راحتی بیشتر، کفگیرها، زهکش اصلی و نقطه مکش را به طور کامل باز کنید تا سرعت جریان آب به حداکثر برسد.

پس از راه اندازی پمپ، فیلتر کم کم پر می شود. این زمانی است که فلاشر فیلتر باید باز شود تا تمام هوا خارج شود. وقتی آب شروع به خروج از آن کرد، فلاشر را ببندید.

5. تصفیه آب را راه اندازی کنید و استخر را تمیز کنید

شما اکنون در یک وضعیت زمستانی فعال هستید : آب در حال گردش در شبکه استخر شما فیلتر شده است، اما تصفیه نشده است.

ابتدا تعادل آب را تنظیم کنید: مقدار CAT را بین 80 تا 120 و pH را روی 7.2 تنظیم کنید ( مقاله ما در مورد پردازش آب را اگر به مشاوره دقیق تر نیاز دارید

سپس، یک “شوک کلر” برای از بین بردن جلبک ها، باکتری ها و غیره که در طول زمستان انباشته شده اند اعمال کنید.

میکروارگانیسم هایی که توسط کلر از بین می روند، آب استخر شما را به رنگ سفید مایل به سفید در می آورند: اجازه دهید فیلتراسیون ادامه یابد تا دوباره شفاف شود. در مرحله بعد، فیلتر خود را بشویید (کارتریج یا ماسه بک واش).

اینجاست که به گریس آرنج نیاز دارید: در طول این فرآیند فیلتراسیون، دیواره های استخر را با کمک یک جاروی دستی متصل به نقطه مکش، جارو کنید تا باقیمانده ها را بمکد.

 

تمیز کردن دستی استخر

از ربات برای این جلسه تمیز کردن اولیه بهار استفاده نکنید! خیلی سریع اشباع می شود و بی فایده می شود.

هنگامی که آب دوباره شفاف شد، دوباره تعادل آن را بررسی کنید، سپس سطح کلر آن را مانند حالت عادی در طول فصل حفظ کنید.

6. دستگاه های اتوماتیک و پمپ حرارتی را روشن کنید

مرحله آخر: دستگاه های خودکار خود را راه اندازی کنید، مانند انژکتور کلر یا الکترولیز.

اگر یک پمپ حرارتی دارید، فقط اجازه دهید آب بعد از این مرحله از طریق یک بای پس عبور کند و آب را ۲۴ ساعت در ۲۴ ساعت در ۲۴ ساعت در ۲۴ ساعت گرم کنید تا دمای آن بالا برود در حالی که استخر شنا سرپوشیده است.

اکنون شما برای فصل جدید آماده هستید!

راه اندازی مجدد استخر بعد از زمستان نیازی به دانش فنی خاصی ندارد، اما باید رویه خاصی را دنبال کنید: اگر تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید، مهمترین چیز این است که مراحل را به ترتیب درست انجام دهید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. آسیب های مادی یا نشت آب.

در نهایت، درست است که ما اغلب این توصیه را تکرار می کنیم، اما بهترین گزینه برای طول عمر استخر و سلامت کیف پول شماست: اگر اصلاً شک دارید، لطفاً در تماس با متخصص استخر حرفه ای تردید نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *