دستورالعمل تست دیزل ژنراتور پرتابل

استفاده از دیزل ژنراتور قابل حمل می تواند بسیار مهم باشد – و اغلب نیاز به استفاده از آن فوراً و بدون اطلاع زیاد ظاهر می شود. با این حال، اگر ژنراتور برای مدتی مورد استفاده قرار نگرفته باشد، احتمال راه‌اندازی نشدن ژنراتور افزایش می‌یابد، که البته در صورت نیاز به تامین برق پشتیبان در مواقع اضطراری، ایده‌آل نیست.

خوشبختانه، اعضای تیم با تجربه در Vital Power سال ها در صنعت ژنراتور کار کرده اند، بنابراین ما یک یا دو چیز در مورد دیزل ژنراتورها می دانیم. بنابراین، ما این راهنما را گردآوری کرده‌ایم که چند نکته و پیشنهاد را در مورد اینکه در صورت راه‌اندازی نشدن ژنراتور قابل حمل یا دیزلی شما چه باید کرد و چگونه یک ژنراتور قابل حمل را آزمایش کنیم، گردآوری کرده‌ایم.

دیزل ژنراتور پرتابل و خانگی ژنراتور گازی و ژنراتور دیزلی اجزای دیزل ژنراتور

چگونه یک ژنراتور قابل حمل را آزمایش می کنید؟

سوخت ژنراتور را بررسی کنید

شاید جای تعجب نباشد که سوخت یکی از اصلی ترین و رایج ترین مشکلات ژنراتور است. بنابراین، همیشه بهتر است دوباره بررسی کنید که سوخت کافی در دسترس است. ممکن است به سادگی نیاز به سوخت گیری با دیزل اضافی داشته باشد. برای راه اندازی و راه اندازی

با این حال، اگر بار فعلی سوخت برای مدت زمان قابل توجهی در ژنراتور قرار داشته باشد، بهتر است آن را خارج کرده و جایگزین کنید تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود. ما در Vital Power پولیش سوخت را ارائه می دهیم تا مطمئن شویم ژنراتور شما با سوخت با کیفیت بالا کار می کند.

تست باتری ژنراتور

فقط با باتری ماشین، باتری درون ژنراتور نیز می تواند خالی بماند یا برق را از دست بدهد. به همین دلیل است که ممکن است قبل از شروع به کار نیاز به آزمایش داشته باشد تا مطمئن شوید توان خروجی مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد.

استفاده از مولتی متر به شما کمک می کند تا ایده بهتری در مورد کیفیت باتری به دست آورید، اما برای تقویت باتری برای استفاده به منبع تغذیه دیگری نیاز دارید. برای اطمینان از اینکه باتری شما در وضعیت خوبی قرار دارد، داشتن خدمات تعمیر و نگهداری منظم ژنراتور بسیار مهم است .

فیلتر هوای ژنراتور را تمیز کنید

برای اینکه ژنراتور به خوبی کار کند، مهم است که فیلتر همیشه تمیز و شفاف باشد. زباله ها، گرفتگی ها و زنگ زدگی می توانند وارد فیلتر هوا شوند و باعث ایجاد بلوک های خطرناک شوند.

پاک کننده هوای ژنراتور را می توان به راحتی بیرون کشید و تمیز کرد، اگرچه فیلترهای هوای جدید نیز در صورت نیاز ساده و مقرون به صرفه هستند.

کاربراتور ژنراتور را بررسی کنید

کاربراتور ژنراتور نیز جزء کلیدی است که باید بررسی و تمیز شود. همانطور که سوخت دیزل قدیمی به آرامی چسبناک و غلیظ می شود، می تواند به راحتی کاربراتور را مسدود کند و از روشن شدن ژنراتور جلوگیری کند. ما را نمودار قطعات ژنراتور برای بینش بیشتر در مورد تمام قطعات ژنراتور که باید تمیز نگه دارید بررسی کنید.

چرا باید ژنراتورهای قابل حمل و دیزلی را آزمایش کنید؟

اگرچه دیزل ژنراتورها به طور کلی منابع قابل اعتمادی از انرژی آماده به کار هستند که هر کسب و کاری می تواند به آنها تکیه کند، چند مشکل احتمالی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید تا مطمئن شوید که ژنراتور شما در لحظه آماده است.

با رایج ترین مشکلات ژنراتور آشنا شوید و مراقب مسائل زیر باشید (که می توان با آزمایش های معمولی به آنها کمک کرد)…

خرابی باتری ژنراتور

علاوه بر تمام شدن سوخت، خرابی باتری اغلب یکی از رایج‌ترین دلایل روشن نشدن ژنراتور است. مانند بسیاری از باتری‌ها در ماشین‌آلات، شل شدن یا قطع شدن اتصال بین قطعات بسیار آسان است، اگرچه خوشبختانه این معمولاً مشکل چندانی برای تعمیر نیست.

به طور متوسط، شما باید باتری های ژنراتور خود را هر دو تا سه سال یکبار تعویض کنید، اگرچه این بستگی به سن ژنراتور، دفعات استفاده از آن و کتاب راهنمای توصیه شده ژنراتور دارد.

کیفیت سوخت ژنراتور

در صورت روشن نشدن ژنراتور، کیفیت سوخت دیزل ژنراتور اغلب یکی از مظنونین اصلی است. برخی از رایج ترین مسائلی که لزوماً با چشم غیرمسلح قابل توجه نیستند عبارتند از ناخالصی های موجود در سوخت، مسدود شدن هوای ورودی و عرضه بیش از حد یا خیلی کم سوخت به محفظه احتراق.

توصیه می‌کنیم تست کیفیت سوخت را با تیم مهندسین خود رزرو کنید تا مطمئن شوید که از سوختی استفاده می‌کنید.

سطح مایع ژنراتور کم است

درست مانند سوخت، ژنراتور شما نیز ممکن است مایعات ضروری دیگر در حال اتمام باشد. دو مورد از مهم‌ترین کمبودهایی که می‌توانند باعث راه‌اندازی نشدن ژنراتور شوند عبارتند از مایع خنک‌کننده و روغن. نداشتن مقدار کافی از هر یک از این مایعات ژنراتور می تواند آسیب جدی به موتور وارد کند، بنابراین مطمئن شوید که در طول فرآیند راه اندازی به اندازه کافی پر شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *