رطوبت سنج آزمایشگاهی

انواع رطوبت سنج:

 • رطوبت سنج با قابلیت اندازه گیری نقطه شبنم – دمای تر – دیتالاگر
 • رطوبت سنج اتوماتیک
 • رطوبت سنج صنعتی
 • رطوبت سنج محیط
 • رطوبت سنج خانگی
 • دستگاه رطوبت سنج آزمایشگاهی
 • رطوبت سنج و حرارت سنج محیطی
 • مولتی فانکشن رطوبت و دما
 • رطوبت سنج دیجیتال و دماسنج و فشار سنج محیط

انواع رطوبت سنج های دیجیتال

دیجیتال رومیزی

دیجیتال صنعتی و حرفه ای

رطوبت سنج جامدات

 1. پراب مخرب (نفوذی)
 2.  پراب غیر مخرب (غیر نفوذی )

قابلیت‌های منحصربه‌فرد ترازوی رطوبت سنج آزمایشگاهی

 • قابلیت رسم منحنی حرارتی در حالت‌های مختلف
 • نمایش همزمان اطلاعات مورد نیاز کاربر
 • برنامه‌های اتمام آزمایش
 • قابلیت چاپ نتایج
 • حذف نوسانات مختلف محیطی
 • تنظیم دستی درجه حرارت ترازو
 • سیستم کالیبراسیون داخلی
 • داشتن پورت USB
 • قابلیت قطع خودکار آزمایش در شرایط تعریف‌ شده

رطوبت سنج ها

رطوبت سنج رطوبت و بخار آب موجود در هوا را اندازه گیری می کند. رطوبت سنج هم رطوبت و هم دما را اندازه گیری می کند و این کار را با محاسبه فشار هوا و تغییرات دما انجام می دهد که نتیجه آن درصد رطوبت در هوا است. در محیط هایی که نیاز به نظارت دائمی بر رطوبت دارند، این می تواند در فرآوری مواد غذایی باشد که در آن ضروری است که رطوبت ثابت بماند زیرا می تواند بر تولید تأثیر بگذارد.

در یک حجم از هوا، حداکثر مقدار بخار آبی که می تواند در خود نگه دارد بر اساس دما متفاوت است و هوای سرد کسری از مقدار هوای گرمتر را نگه می دارد. اکثر رطوبت سنج ها از دما برای دادن رطوبت نسبی (RH) برای یک دمای خاص و نمایش آن به صورت درصد استفاده می کنند. اکثر مدل ها دارای یک صفحه نمایش LCD دیجیتال داخلی هستند، اما چندین مدل وجود دارند که از بازخوانی آنالوگ استفاده می کنند، اینها در درجه اول برای نظارت مداوم هستند. همه این ابزارها دارای نمایشگر داخلی هستند و برخی از آنها ویژگی هایی مانند ثبت اطلاعات، دمای لامپ وب یا نقطه شبنم را ارائه می دهند.

انواع رطوبت سنج آزمایشگاهی

بسته به نیاز شما، رطوبت سنج مورد نیاز مهم است، برخی از انواع رطوبت سنج ها عبارتند از:

 • رطوبت سنج های حرارتی برای تست سیستم های HVAC و محیط های اداری استفاده می شود. آنها اغلب دارای یک کاوشگر هستند که می تواند از طریق یک مجرای تهویه مطبوع وارد شود تا خوانش ها را از داخل کانال دریافت کند.
 • رطوبت سنج‌های دیجیتال یک رویکرد مدرن برای اندازه‌گیری‌های خوانا ارائه می‌کنند و گاهی اوقات یک دیتا لاگر داخلی برای ثبت اندازه‌گیری‌ها برای تجزیه و تحلیل دارند. ترموهیگومترهای دیجیتال دارای یک صفحه نمایش دیجیتال هستند، مانند Testo 608-H2 از یک صفحه نمایش LED برای نظارت بر تغییرات دما و یک حسگر خازنی رطوبت برای ارائه محاسبات نقطه شبنم از طریق استفاده از یک کاوشگر استفاده می کند. با این حال دماسنج های دیجیتالی به عنوان مقاومتی و خازنی در دسترس هستند، هر دو روش های مختلفی برای دستیابی به نتایج دقیق دارند.

تفاوت بین رطوبت سنج و رطوبت سنج چیست؟

رطوبت سنج رطوبت موجود در هوا را اندازه گیری می کند و رطوبت سنج رطوبت موادی مانند چوب، کاغذ یا دیوارهای گل میخ را اندازه گیری می کند.

چرا اجزای RS را برای رطوبت سنج انتخاب کنید؟

RS Components نه تنها دارای طیف وسیعی از رطوبت‌سنج‌ها از برندهای پیشرو مانند Testo، Rotronic Instruments، Fluke و برند خود ما RS PRO است، بلکه یک سرویس کالیبراسیون خانگی نیز دارد. این سرویس کالیبراسیون مطابق با استانداردهای RSCAL و UKAS است و اندازه گیری های دقیق و قابل اعتماد را تضمین می کند.

رطوبت سنج چیست؟

داکوتا دیویس

داکوتا دیویس

رطوبت سنج اغلب در سونا استفاده می شود.

رطوبت سنج اغلب در سونا استفاده می شود.

رطوبت سنج ابزاری است که برای اندازه گیری رطوبت هوا یا مقدار بخار آب در یک محیط معین استفاده می شود. آن‌ها از دستگاه‌های ساده‌ای مانند روان‌سنج و رطوبت‌سنج مو گرفته تا قطعات پیچیده‌تر مانند رطوبت‌سنج نقطه شبنم خنک‌شده، که از دمای تراکم برای اندازه‌گیری رطوبت استفاده می‌کند، متغیر هستند. تجهیزات الکترونیکی مدرن همچنین می توانند رطوبت را با تشخیص تغییرات مقاومت الکتریکی و ظرفیت کنند. علاوه بر کاربرد هواشناسی، رطوبت سنج ها در طیف وسیعی از کاربردها از جمله سونا، موزه ها، مکان های مسکونی و HVAC صنعت

سایکرومتر نوعی رطوبت سنج است که می تواند برای اندازه گیری رطوبت نسبی استفاده شود.
سایکرومتر نوعی رطوبت سنج است که می تواند برای اندازه گیری رطوبت نسبی استفاده شود.

یک سایکرومتر از دو دماسنج تشکیل شده است که یکی با حباب خشک و دیگری مرطوب است و از خنک کننده تبخیری برای اندازه گیری رطوبت استفاده می کند. همانطور که رطوبت از لامپ مرطوب تبخیر می شود، دمای آن کاهش می یابد و رطوبت نسبی از تفاوت دما بین دماسنج های مرطوب و خشک با استفاده از نمودار سایکرومتریک محاسبه می شود. ساده‌ترین هیدرومتر ، روان‌سنج اسلینگ، از این روش حباب مرطوب/خشک با دماسنج‌هایی که بر روی یک زنجیر یا طناب در هوا تاب می‌خورد، استفاده می‌کند.

یکی از انواع رطوبت سنج ها از موهایی استفاده می کند که معمولاً انسان هستند و به اهرم های داخل دستگاه متصل می شوند.
یکی از انواع رطوبت سنج ها از موهایی استفاده می کند که معمولاً انسان هستند و به اهرم های داخل دستگاه متصل می شوند.

رطوبت سنج تراکم یا “نقطه شبنم آینه خنک” دقیق ترین ابزار موجود است. بازخورد الکترونیکی دمای یک آینه سرد در معرض هوای آزاد را کنترل می کند و تعادل دینامیکی بین تبخیر و تراکم روی آینه را حفظ می کند. یک مکانیسم نوری، تراکم را روی سطح آینه تشخیص می دهد و دمای نقطه شبنم را اندازه می گیرد، یا نقطه ای که در آن هوا به حدی اشباع می شود که دیگر نمی تواند بخار آب خود را نگه دارد و تراکم اتفاق می افتد.

رطوبت سنج مو از موهای تحت کشش برای اندازه گیری رطوبت استفاده می کند. هنگامی که رطوبت نسبی افزایش می یابد، مو بلندتر می شود و با ریزش مو کوتاه تر می شود. این ابزار از رشته های موی انسان یا اسب متصل به اهرم هایی استفاده می کند که تغییرات کوچک در طول را بزرگ می کند. یک هیگروگراف، متشکل از یک قلم جوهر و یک سیلندر چرخان، تغییرات رطوبت را در طول روز ثبت می کند. رطوبت سنج های مو به اندازه نمونه های خود دقیق نیستند و در رطوبت نسبی بسیار بالا و بسیار کم خطاهای قابل توجهی را ثبت می کنند.

دستگاه های الکترونیکی رطوبت را با استفاده از موادی با مقاومت الکتریکی که با میزان رطوبت جذب شده متفاوت است، اندازه گیری می کنند. دو مورد از رایج ترین آنها سنسورهای خازنی و مقاومتی هستند. حسگرهای خازنی با اندازه گیری تغییرات مقدار آب موجود در هوا با استفاده از سیگنال الکتریکی بین دو صفحه کار می کنند. حسگرهای مقاومتی از یک پلیمری که تغییرات رسانایی را هنگام جذب آب ثبت می کند.

رطوبت سنج ها

ابزار اندازه گیری رطوبت در هوای محیط؛ انواع شامل کاغذهای نشانگر و مدل های شماره گیری است. نسخه های الکترونیکی ممکن است آنالوگ یا دیجیتال باشند. ممکن است به NIST قابل ردیابی باشد. از آنجایی که رطوبت تحت تأثیر دما قرار می گیرد، اکثر رطوبت سنج ها دارای دماسنج هایی برای تصحیح خوانش ها هستند.

رطوبت سنج ها یا رطوبت سنج ها دستگاه هایی برای اندازه گیری سطح بخار آب (همچنین به عنوان رطوبت نسبی، RH شناخته می شود) در جو یا سایر گازها هستند.

رطوبت سنج ها چگونه استفاده می شوند؟
• نظارت بر سطوح رطوبت در انکوباتورهای آزمایشگاهی، اتاق های رشد، گلخانه ها و کابینت های آب و هوای کنترل شده
• اندازه‌گیری رطوبت در فضاهای محدود، اتاق‌ها یا ساختمان‌هایی که سطوح رطوبت برای فعالیت در حال انجام یا برای اشیاء یا مواد در حال ذخیره‌سازی حیاتی است.
• اندازه گیری رطوبت در محیط های خانگی یا مسکونی
• پایش هواشناسی و اقلیم

رطوبت‌سنج‌های مکانیکی و کلاسیک که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل رطوبت‌سنج‌ها یا روان‌سنج‌های حباب مرطوب/خشک و رطوبت‌سنج‌های کشش مو هستند که بر یک مو یا فیبر تکی (هیگروسکوپی) تکیه دارند.

اکثر رطوبت سنج های موجود در بازار امروزه ابزارهای دیجیتال الکترونیکی هستند که رطوبت را با استفاده از حسگرهای خازنی یا مقاومتی اندازه گیری می کنند. این دستگاه های دیجیتال نمایشگرهای شفاف با عملکرد قابل اعتماد و ثابت ارائه می دهند و معمولاً واحدهای جمع و جور، دستی یا رومیزی با حداقل ردپا هستند. آنها همچنین ممکن است با عملکرد دما، تایمر و زنگ هشدار، و با کاوشگرهای سیمی خارجی و اتصال سیگنال رادیویی بی سیم برای نظارت از راه دور و ثبت اطلاعات در دسترس باشند. بسیاری از آنها در محدوده دمایی وسیعی از -5 تا +50 درجه سانتیگراد، با محدوده اندازه گیری معمولی 0 تا 95٪ رطوبت نسبی (RH) کار می کنند.

بهترین بررسی های رطوبت سنج در سال 2022: ما دقیق ترین رطوبت سنج دیجیتال را پیدا کردیم

Erik Nymann آخرین به روز رسانی: 23 آوریل 2022 بدون نظر راهنماهای خرید فناوری هواشناسی خانه
بهترین بررسی رطوبت سنج

حفظ سطح نامناسب رطوبت در یک اتاق، ساختمان یا فضای بسته می تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد، شرایط نگهداری را مختل کند و به اموال گران قیمت آسیب برساند. چه سطح رطوبت خانه خود را کنترل کنید، چه گلخانه ای را اداره کنید، از نگهداری مناسب سیگار برگ اطمینان حاصل کنید یا از حیوانات خود مراقبت کنید – اندازه گیری رطوبت نسبی ضروری است.

بهترین راه برای اندازه گیری رطوبت در یک فضای خاص، رطوبت سنج دیجیتالی است. در این مقاله، ما بررسی های خود را در مورد بهترین رطوبت سنج های موجود در بازار، از جمله بهترین مدل برای مرطوب کننده ها، برای مصارف خانگی و دقیق ترین آنها به اشتراک می گذاریم.

تیم ویراستاران ما به طور مستقل بهترین محصولات را بررسی، آزمایش و توصیه می کنند تا به شما کمک کنند هنگام خرید آنلاین پیمایش کنید. این پست حاوی پیوندهای جبرانی است و اگر با استفاده از پیوندهای موجود خریدی انجام دهید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، سلب مسئولیت ما .

فهرست مطالب

رطوبت سنج چیست؟

رطوبت سنج که گاهی به عنوان رطوبت سنج یا رطوبت سنج نیز شناخته می شود، وسیله ای برای اندازه گیری رطوبت هوا است. به عبارت دیگر، رطوبت سنج ها میزان رطوبت را در یک محیط خاص، معمولاً با محاسبه تغییرات دما و فشار اندازه گیری می کنند. انواع مختلفی از رطوبت سنج ها از جمله مدل های الکتریکی یا دیجیتالی، روان سنج ها، رطوبت سنج های مکانیکی و رطوبت سنج های نقطه شبنم وجود دارد.

رطوبت سنج های دیجیتال اغلب در اماکن صنعتی، گلخانه ها و سایر فضاهای بیرونی برای اندازه گیری سریع و دقیق رطوبت مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین کاربردهای شخصی و داخلی زیادی برای رطوبت سنج های دیجیتالی وجود دارد، مانند نگهداری از فضاهای نگهداری مواد غذایی بدون رطوبت، نگهداری سیگار برگ و نظارت بر انبارهای شراب.

بهترین بررسی رطوبت سنج

در اینجا لیست ما از بهترین رطوبت سنج های موجود در بازار با بررسی و رتبه بندی آمده است. ما تحقیق و آزمایش را انجام داده ایم – همراه با خواندن نظرات واقعی مشتریان – تا توصیه های خود را در مورد بهترین مدل ها برای هر برنامه ارائه دهیم.

1. بهترین حالت کلی: سنسور دما و رطوبت سنج وای فای Temp Stick

برای بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید

انتخاب برتر ما رطوبت سنج از راه دور Temp Stick از Ideal Sciences است. این سنسور هم شرایط دما و هم رطوبت را کنترل می کند. می توان آن را به هر شبکه وای فای متصل کرد، بنابراین می توانید هشدارهای ایمیل یا متنی را هنگامی که سطح دما یا رطوبت از حد از پیش تعیین شده شما فراتر رفت، دریافت کنید.

این رطوبت سنج از راه دور که در ایالات متحده ساخته شده است، گزینه ای دقیق و همه کاره برای نظارت مستمر شرایط در هر محیطی، تقریباً از هر نقطه ای است. بر خلاف برخی از رطوبت سنج های بی سیم، تنظیم آن بسیار آسان است و تنها در چند دقیقه تنظیم می شود و در کارخانه کالیبره شده است (در صورت نیاز می توانید کالیبراسیون را نیز تنظیم کنید). این فقط به دو باتری AA نیاز دارد و کاربران عمر باتری را بسته به استفاده بین شش تا 12 ماه گزارش می دهند. همچنین در صورت کم شدن باتری، یک هشدار خودکار دریافت خواهید کرد تا زمان خرابی را به حداقل برسانید.

ما دریافتیم که Temp Stick یک رطوبت‌سنج بی‌سیم بسیار دقیق و قابل اعتماد است که برای کار در شرایط از -40 درجه فارنهایت تا 140 درجه فارنهایت (دقیق تا 0.4 ± درجه سانتی‌گراد) طراحی شده است و رطوبت را از 0٪ تا 100٪ (دقیق تا RH ± 4٪). ما همچنین توانایی مشاهده کل تاریخچه خواندن شما از طریق برنامه را دوست داشتیم.

نظارت آسان است، با استفاده از یک برنامه بصری موجود برای دستگاه های iPhone و Android. همچنین یک نسخه مبتنی بر وب برای نظارت از طریق رایانه شما موجود است.

انعطاف پذیری این دستگاه به شما این امکان را می دهد:

 • تعداد نامحدودی سنسور را برای نظارت بر چندین مکان در یک حساب متصل کنید.
 • انتخاب کنید که Temp Stick هر 5، 10، 15، 30 یا 60 دقیقه هر چند وقت یکبار اندازه گیری کند.
 • محرک های سفارشی را برای هشدارها تنظیم کنید (به عنوان مثال، هنگامی که رطوبت به اندازه گیری خاصی می رسد به شما هشدار می دهد).
 • شامل حداکثر 10 مخاطب برای دریافت هشدار.

اگرچه Temp Stick در مقایسه با سایر دستگاه‌های موجود در این راهنما گزینه گران‌تری است، اما ارزش بلندمدت آن بالاست، زیرا هیچ اشتراک یا هزینه‌های پنهانی وجود ندارد که معمولاً با سایر مانیتورهای رطوبت و دما از راه دور دیگر پیدا می‌کنید. به علاوه، اتصال وای فای داخلی، برنامه بصری و قابلیت اطمینان عالی Temp Stick، این دستگاه را به یک سرمایه گذاری ارزشمند تبدیل می کند.

از پیوند (دکمه) ما در زیر استفاده کنید تا Temp Stick را با قیمتی بی نظیر مستقیماً از Ideal Sciences دریافت کنید.

برای بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید

بررسی کامل را بخوانید: بررسی سنسور Temp Stick

طرفداران

 • رطوبت سنج با دقت بالا
 • ساخت آمریکا
 • اتصال وای فای
 • راه اندازی سریع
 • هزینه اشتراک صفر
 • برنامه کاربر پسند
 • ایمیل و پشتیبانی تلفنی رایگان 7 روز هفته

منفی

 • کوتاه‌ترین فاصله گزارش‌گیری 5 دقیقه است، بنابراین نمی‌توانید گزارش واقعی را دریافت کنید
 • با استفاده از فواصل گزارش مکرر، عمر باتری کاهش می یابد

2. رتبه دوم: دماسنج و رطوبت سنج بی سیم SensorPush

قیمت را در آمازون بررسی کنید

اگر Temp Stick خارج از بودجه شما باشد، بهترین رطوبت سنج بعدی SensorPush است. این رطوبت سنج دیجیتال یک گزینه عالی برای نظارت بر شرایط رطوبت در خانه شما است. در شرایط ایده آل و بدون هیچ مانعی، این سنسور از طریق اتصال بلوتوث دارای برد 325 فوتی است. همچنین گزینه ای برای خرید یک دستگاه دروازه WiFi برای دریافت هشدار از هر نقطه وجود دارد، مانند Temp Stick – اما دروازه در مقایسه با واحد اندازه گیری رطوبت سنج دماسنج فشرده و کوچک، لوازم جانبی گران قیمت و حجیمی است.

SensorPush به طور مداوم (هر دقیقه) خواندن را انجام می دهد و می تواند تا 20 روز داده را در خود دستگاه ذخیره کند. بنابراین، اگر برای یک ساعت یا یک هفته دور هستید، SensorPush به نظارت ادامه می‌دهد و داده‌ها را ذخیره می‌کند تا پس از اتصال مجدد، بازیابی شوند. مانند Temp Stick، داده های نامحدود در اپلیکیشن SensorPush با کاربری آسان (در دسترس برای دستگاه های آیفون و اندروید) ذخیره می شود.

این دستگاه همچنین انعطاف پذیر و همه کاره است و قابلیت نظارت بر تعداد نامحدودی از سنسورها را دارد. هر سنسور همچنین می تواند توسط تعداد نامحدودی از کاربران نظارت شود. کاربران گزارش می‌دهند که راه‌اندازی آسان است و سنسور با باتری سکه‌ای CR2477 (شامل آن) کار می‌کند و بیش از یک سال عمر باتری را فراهم می‌کند. علاوه بر این، مولفه حسگر ساخت سوئیس در SensorPush اندازه گیری های قابل اعتماد و دقیق را تضمین می کند.

ما متوجه شدیم که SensorPush یک رطوبت سنج دماسنج با کیفیت بالا است که استفاده از آن بسیار آسان است، به علاوه مقرون به صرفه تر از Temp Stick است. با این حال، اگر به نظارت از راه دور در خارج از خانه خود نیاز دارید، باید دستگاه دروازه WiFi را اضافه کنید، و سپس هزینه به طور قابل توجهی افزایش می یابد. برای توانایی نظارت بر رطوبت و شرایط دما از هر نقطه، ما Temp Stick را ترجیح می دهیم، اما SensorPush یک گزینه عالی برای اطراف خانه است.

برای بررسی قیمت SensorPush مقرون به صرفه و بی سیم در آمازون اینجا را کلیک کنید

طرفداران

 • قیمت مقرون به صرفه تر
 • راه اندازی آسان با باتری موجود
 • برنامه بسیار کاربردی و آسان برای استفاده
 • قابلیت ذخیره تا 20 روز داده در صورت قطع اتصال از بلوتوث
 • دقت و قابلیت اطمینان بالا
 • جمع و جور و سبک وزن

منفی

 • در صورت اضافه کردن دروازه WiFi، قیمت به طور قابل توجهی افزایش می یابد
 • بسته به محل قرارگیری دستگاه در خانه، محدوده بلوتوث را می توان محدود کرد

3. بهترین رطوبت سنج: رطوبت سنج دیجیتال/آنالوگ Cigar Oasis Caliber 4R Gold

Cigar Oasis Caliber 4R

قیمت را در آمازون بررسی کنید

یکی از کاربردهای رایج رطوبت سنج ها در داخل یک رطوبت ساز است که برای نگهداری سیگار در یک محیط کنترل شده استفاده می شود. پس از تحقیق و ارزیابی چندین گزینه، ما Caliber 4R توسط Western Humidor را برای استفاده در مرطوب کننده سیگار ترجیح می دهیم.

Caliber 4R یک سنسور رطوبت مقرون به صرفه و در عین حال پیشرفته است، تقریباً به اندازه یک رطوبت سنج آزمایشگاهی پیشرفته که در محدوده RH ± 1٪ با محدوده 20-90٪ دقیق است. این دستگاه کوچک با طراحی زیبا و کلاسیک رطوبت سنج آنالوگ است که آن را به یک راه حل عالی برای رطوبت ساز شما تبدیل می کند. این کالیبره شده در کارخانه ارائه می شود، اما می توانید در صورت نیاز کالیبراسیون را نیز تنظیم کنید. بسیاری از کاربران طراحی آنالوگ ساده و با کد رنگی این سنسور را دوست دارند، عمدتاً به این دلیل که با دقت نمایشگر دیجیتال جفت شده است.

این دستگاه هم نظارت بر دما و رطوبت را در زمان واقعی ارائه می‌کند و هم میانگین‌های رطوبت و دما را در سه روز بالا/پایین ارائه می‌دهد. رطوبت سنج با استفاده از یک دیسک فلزی که به مرطوب کننده شما می چسبد و یک دیسک مغناطیسی در پشت دستگاه رطوبت سنج نصب می شود.

برای دقت و مقرون به صرفه بودن، ما احساس می کنیم که این بهترین گزینه رطوبت سنج برای اطمینان از یک محیط ذخیره سازی مناسب برای سیگارهای شما است. اگرچه هیچ گزینه گزارش یا هشدار از راه دور وجود ندارد، اما یک گزینه بسیار دقیق و کاربردی با قیمت پایین است.

تعداد کمی از کاربران مشکلات مربوط به کالیبراسیون را گزارش کردند، اما اکثر آنها از دقت و قابلیت اطمینان ابراز خوشحالی کردند. تنها نکته منفی دیگری که در میان چندین کاربر به آن اشاره کردیم این بود که صفحه نمایش قابل تنظیم نیست و خواندن آن سخت است مگر اینکه دقیقاً زاویه مناسبی را مشاهده کنید.

طرفداران

 • فوق العاده دقیق
 • مقرون به صرفه
 • پایه مغناطیسی ایمن
 • طراحی کلاسیک

منفی

 • نمایشگر باید در زاویه مناسب خوانده شود وگرنه خواندن آن سخت است
 • بدون گزارش از راه دور یا گزینه های هشدار

4. بهترین برای استفاده خانگی: رطوبت سنج بی سیم WS-10 آب و هوای محیطی

آب و هوای محیطی WS-10

قیمت را در آمازون بررسی کنید

اگر علاقه مند به نظارت بر چندین مکان در خانه خود هستید، از جمله داخل و خارج از منزل، ما دماسنج بی سیم WS-10 Ambient Weather را توصیه می کنیم.

این دستگاه دارای یک کنسول داخلی مرکزی و سه سنسور از راه دور با قابلیت اتصال تا هشت سنسور در مجموع می باشد. خوانش دما و رطوبت روی کنسول و هر سنسور نمایش داده می شود. این کنسول همچنین دارای سنسور خود است. با این حال، سیستم از سیگنال بی سیم با برد انتقال محدود (در اکثر شرایط 100 فوت) استفاده می کند، بنابراین سنسورها باید در محدوده آن سیگنال قرار گیرند.

با Ambient Weather WS-10، اگر سطوح دما یا رطوبت از حداکثر یا حداقل محدودیت های از پیش تعیین شده شما فراتر رفت، هشدارهای دیداری و شنیداری را بر روی کنسول اصلی دریافت خواهید کرد و نظارت همزمان و غیرفعال شرایط در سرتاسر خانه را آسان می کند. به عنوان مثال، می توانید حسگرهایی را در اتاق زیر شیروانی، رطوبت هوا، زیرزمین، انبار، انبار شراب، بیرون، یا سایر قسمت های داخلی خود قرار دهید تا همه آنها را به طور همزمان کنترل کنید.

مهمترین نقص این مدل عدم وجود یک برنامه همراه برای نظارت بر شرایط از راه دور و ذخیره داده ها است. با این حال، اگر به دنبال بهترین رطوبت سنج خانگی برای نظارت بر چندین نواحی اطراف خانه خود و دریافت هشدار در صورت تغییر اساسی هستید، این یک گزینه برتر با ارزش زیادی است.

طرفداران رطوبت سنج آزمایشگاهی

 • سازگار با فضای داخلی و خارجی
 • قابلیت اتصال حداکثر هشت سنسور
 • زمانی که شرایط از حداکثر یا حداقل از پیش تعیین شده شما فراتر رود، هشدار می دهد
 • خواندن آسان صفحه نمایش با داده های تمام سنسورهای روی صفحه نمایش

منفی

 • بدون قابلیت گزارش از راه دور
 • هیچ راهی برای دیدن داده های گذشته وجود ندارد
 • سیگنال بی سیم برد محدودی دارد

5. رطوبت سنج دیجیتال Cigar Oasis Caliber IV

قیمت را در آمازون بررسی کنید

Caliber IV توسط Western Humidor بسیار شبیه به Caliber 4R است. تفاوت اصلی در نوع نمایشگر است: Caliber IV یک صفحه نمایش دیجیتال است، در حالی که Caliber 4R نمایشگر آنالوگ و دیجیتال را برای طراحی شیک تر ترکیب می کند.

مشخصات و عملکرد مشابه 4R با درجه دقت 1% RH و قابلیت کالیبره مجدد سنسور است. هر دو رطوبت سنج بسیار دقیق و مناسب برای استفاده در رطوبت ساز شما هستند. ما برخی از نظرات کاربران را در مورد مشکل کالیبراسیون دیدیم. حتی اگر این دستگاه کالیبره شده کارخانه باشد، ما همیشه توصیه می کنیم هنگام دریافت رطوبت سنج جدید کالیبره کنید تا از قرائت دقیق اطمینان حاصل کنید.

کالیبر IV کوچک و باریک است و دارای یک پایه مغناطیسی مطمئن است که به راحتی در داخل مرطوب کننده شما قرار می گیرد. هم دما و هم رطوبت را اندازه گیری می کند و سه روز اندازه گیری های زیاد، کم و متوسط ​​را ثبت می کند. مانند کالیبر 4R، تنها شکایت ما عدم نظارت از راه دور است. صرف نظر از قیمت مقرون به صرفه و دقت بالا، آن را به یکی از بهترین رطوبت سنج های دیجیتال برای رطوبت ساز تبدیل کرده است.

طرفداران

 • رطوبت سنج ارزان
 • بسیار دقیق
 • کوچک و به راحتی در داخل هر مرطوب کننده قرار می گیرد
 • پایه مغناطیسی ایمن
 • کالیبره شده کارخانه با قابلیت کالیبراسیون مجدد

منفی رطوبت سنج آزمایشگاهی

 • بدون گزارش از راه دور یا گزینه های هشدار

6. رطوبت سنج Extech 445815 با زنگ هشدار و پروب از راه دور

قیمت را در آمازون بررسی کنید

اگر به یک رطوبت سنج برای اندازه گیری یک منطقه صعب العبور نیاز دارید، مدل Extech 445815 با پروب از راه دور اختیاری ممکن است بهترین دستگاه برای شما باشد.

Extech 445815 یک صفحه نمایش بزرگ ارائه می دهد که سطوح رطوبت فعلی، دما و نقطه شبنم اتاق یا منطقه ای را که در آن قرار دارد نشان می دهد. زمانی که از آن سطوح فراتر رفت.

منحصربفردترین ویژگی این سنسور ریموت پروب است که دارای کابل 18 اینچی برای اندازه گیری پشت دیوارها، کانال ها و یا سایر نقاطی است که دسترسی به آن ها مشکل است. همچنین شامل یک پایه برای کار روی میز یا سایر سطوح صاف است، به علاوه یک براکت برای نصب روی دیوار وجود دارد.

Extech همچنین دارای گواهینامه NIST برای برآوردن الزامات ISO و سایر نهادهای نظارتی برای دقت محصول و قابلیت ردیابی به استانداردهای مرجع شناخته شده ملی است.

این مدل هیچ گونه قابلیت نظارت از راه دور را شامل نمی شود و تنها ذخیره داده، فراخوانی حداقل و حداکثر خواندن است. به دلیل عملکرد اولیه آن، کمی گران‌تر است، اما برای کاربردهای حرفه‌ای گزینه‌ای عالی است، به خصوص اگر به گواهی NIST نیاز دارید یا نیاز به اندازه‌گیری در پشت دیوارها، کانال‌ها یا سایر مناطق صعب العبور دارید.

طرفداران

 • نمایشگر بزرگ و خوانا
 • دما، رطوبت و نقطه شبنم را اندازه گیری می کند
 • در صورتی که رطوبت از سطح از پیش تعیین شده شما فراتر رود، هشدار می دهد
 • پایه و پایه دیواری گنجانده شده است
 • کاوشگر از راه دور برای مناطق صعب العبور
 • دارای گواهی NIST

منفی

 • عملکرد کمتر نسبت به قیمت (اگر به پروب از راه دور نیاز ندارید)
 • ذخیره سازی داده ها به حداقل و حداکثر خواندن محدود است
 • بدون نظارت از راه دور

7. نمایشگر دما و رطوبت داخلی AcuRite 01083 Pro Accuracy

اگر به دنبال یک مانیتور رطوبت پایه با دقت درجه یک و قیمت مقرون به صرفه هستید، این گزینه برای شماست. دقت AcuRite 01083 ± 0.5 درجه فارنهایت و ± 2٪ RH است. یک صفحه نمایش بزرگ رطوبت و دما را به همراه سطوح بالا و پایین 24 ساعت گذشته نشان می دهد. همچنین یک نشانگر رطوبت با کد رنگی وجود دارد که نشان می دهد سطح رطوبت خیلی کم، خیلی زیاد یا خوب است. البته، سطوح رطوبت ایده آل بسته به فرد، مکان و استفاده متفاوت است، اما نشانگر برای یک مرجع ساده مفید است.

AcuRite 01083 به راحتی در هر جایی از خانه شما ایستاده یا به سرعت نصب می شود. به صورت عمودی روی میز یا میز قرار می گیرد، قابل نصب روی دیوار است و دارای یک پشتیبان مغناطیسی است.

برای دقیق ترین خوانش دما و رطوبت، این سنسور باید به صورت دستی کالیبره شود. با این حال، دستورالعمل‌های کالیبراسیون گام به گام را ارائه می‌کند تا فرآیند را تا حد امکان ساده کند. اگر فقط می خواهید رطوبت را در یک مکان در داخل خانه اندازه گیری کنید، بدون نظارت از راه دور، این یک گزینه عالی رطوبت سنج داخلی با قیمت مناسب است.

طرفداران

 • رطوبت سنج ارزان برای مصارف خانگی
 • به راحتی در هر مکانی ایستاده یا سوار می شود
 • صفحه نمایش آسان برای خواندن

منفی

 • بدون عملکرد نظارت از راه دور
 • بدون ذخیره سازی داده ای فراتر از سطوح بالا و پایین در 24 ساعت گذشته و در همه زمان ها

بهترین رطوبت سنج دیجیتال برای مرطوب کننده ها چیست؟

شرایط ایده آل برای مرطوب کننده سیگار 70 درجه فارنهایت و 70 درصد RH است. از رطوبت سنج برای نظارت بر رطوبت و دما در رطوبت ساز خود استفاده کنید.

سیگارهایی که به درستی در شرایط مناسب نگهداری نمی شوند می توانند خشک شوند، کپک بزنند یا طعم و عطر خود را از دست بدهند، به همین دلیل است که سیگارها باید در یک مرطوب کننده و در یک محیط کنترل شده نگهداری شوند. برای بهترین طعم و کیفیت، سیگار برگ ها باید در دمای 70 درجه فارنهایت با سطح رطوبت 68-72٪ نگهداری شوند. ما پک‌های کنترل رطوبت 72% Boveda را برای حفظ شرایط ایده‌آل در داخل مرطوب‌کننده توصیه می‌کنیم. بسیاری از مرطوب‌کننده‌ها دارای رطوبت‌سنج هستند، اما می‌بینیم که اگر جداگانه خریداری شوند، اغلب گزینه‌های بهتری وجود دارد.

. Temp Stick ممکن است بهترین رطوبت‌سنج برای استفاده از رطوبت‌سنج باشد، زیرا به لطف اتصال WiFi داخلی و استفاده آسان از برنامه تلفن هوشمند، می‌توانید دما و رطوبت را تقریباً از هر جایی مشاهده کنید ما این گزینه را دوست داریم زیرا اگر دما یا رطوبت از سطوح ماشه ای که از طریق برنامه تنظیم کرده اید بیشتر شود، بدون نیاز به باز کردن هواساز خود هشدار دریافت خواهید کرد.

یک گزینه مقرون به صرفه تر و در عین حال بسیار دقیق، Caliber 4R یا رطوبت سنج آزمایشگاهی Caliber IV است. اینها دقیق ترین رطوبت سنج ها هستند و به طور خاص برای استفاده در یک رطوبت ساز طراحی شده اند، اما عملکرد نظارت از راه دور را که Temp Stick دارد، ندارند.

دقیق ترین رطوبت سنج چیست؟

از بین تمام مانیتورهای رطوبت که ما آنالیز کردیم، Caliber 4R و Caliber IV دقیق ترین دستگاه های رطوبت سنج هستند. آنها در ± 1٪ RH خوانده می شوند، و محدوده رطوبت 20-90٪ است. این بدان معناست که Caliber 4R و Caliber IV در 1٪ رطوبت واقعی دقیق هستند و از همه گزینه های دیگر که بررسی کردیم، پیشی می گیرند. حتی Temp Stick، رطوبت سنج مورد علاقه ما، فقط تا 4% RH دقیق است (که همچنان دقیق ترین آن را در بین مانیتورهای راه دور می کند). هر دو مدل کالیبر به صورت کارخانه کالیبره شده اند، اما می توانند تا 6±% مجدداً کالیبره شوند.

دقت RH ± 1% این دو سنسور بسیار چشمگیر است، به خصوص برای یک رطوبت سنج ارزان و خانگی. به طور معمول، ما انتظار داریم که چنین دقتی را از یک رطوبت سنج آزمایشگاهی ببینیم که می تواند تا هزار دلار هزینه داشته باشد. اگر دقت برای شما بسیار مهم است، ما به شدت Caliber 4R یا Caliber IV را توصیه می کنیم.


نحوه کالیبره کردن رطوبت سنج

هنگام استفاده از نمایشگرهای رطوبت، در همه حالات، سطح دقت مهم ترین عامل است. اگرچه اکثر رطوبت‌سنج‌ها کالیبره‌شده کارخانه‌ای هستند، اما همیشه توصیه می‌کنیم هنگام دریافت اولین بار آن را خودتان کالیبره کنید تا از بالاترین سطح دقت اطمینان حاصل کنید. همچنین مهم است که گاهی اوقات رطوبت سنج خود را بررسی و کالیبره مجدد کنید زیرا رطوبت سنج آزمایشگاهی اندازه گیری های سنسور ممکن است در طول زمان تغییر کند. توصیه می کنیم از کیت کالیبراسیون مانند کیت کالیبراسیون رطوبت سنج یک مرحله ای Boveda برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده کنید.

ویدئوی زیر نشان می دهد که چگونه رطوبت سنج خود را با کیت کالیبراسیون Boveda کالیبره کنید.


نحوه تنظیم سطح رطوبت در یک محیط بسته

یک رطوبت سنج داخلی دقیق رطوبت را در یک محیط بسته مانند مرطوب کننده سیگار، جعبه گیتار یا ظرف نگهداری مواد غذایی اندازه گیری می کند – اما اگر شرایط مناسب نباشد چگونه سطح را تنظیم کنید؟

معرفی بسته های کنترل رطوبت Boveda . فناوری ثبت اختراع داخل بسته، بر حسب شرایط، رطوبت را اضافه یا حذف می کند، و رطوبت خاصی را که در هر بسته مهندسی شده حفظ می کند. پک های Boveda در سطوح رطوبتی 49، 58، 62، 65، 69، 72، 75 و 84 درصد موجود هستند و دقت آن ها تا RH ± 1 درصد در محیط های بدون هوا است. فقط سطح ایده آل برای برنامه خاص خود را بررسی کنید و بسته های کنترلی مناسب را انتخاب کنید.

چگونه سطح رطوبت را در خانه خود تنظیم کنید

نظارت و کنترل شرایط در حال تغییر در خانه شما به دلایل راحتی و سلامتی مهم است. هنگامی که رطوبت بیش از حد بالا باشد، میعان می تواند روی دیوارها و پنجره ها ایجاد شود که می تواند منجر به آسیب آب و رشد کپک شود. وقتی رطوبت خیلی کم است، سینوس های تحریک شده و پوست خشک یک مشکل رایج هستند. در اینجا چند راه برای افزایش رطوبت در خانه و کاهش رطوبت وجود دارد.

برای افزایش رطوبت خانه از یک دستگاه بخور استفاده کنید.

1. از مرطوب کننده استفاده کنید

یک دستگاه رطوبت ساز سطح رطوبت را در خانه شما (یا یک اتاق خاص) افزایش رطوبت سنج آزمایشگاهی می دهد. آنها معمولاً در طول زمستان که هوا خشک ترین است استفاده می شود. اگر بخاری خود را در زمستان نیز روشن می کنید، نظارت بر میزان رطوبت بسیار مهم است زیرا با گرم کردن هوا، رطوبت کاهش می یابد و خشکی آن به طور فزاینده ای آشکار می شود. توصیه می کنیم از یک رطوبت ساز بزرگ کنید تا فواید کامل را ببینید.

2. از رطوبت گیر استفاده کنید

رطوبت‌گیرها برای فیلتر کردن هوا و جذب رطوبت اضافی طراحی شده‌اند، که آنها را راهی مناسب برای کاهش سطح رطوبت در خانه شما می‌سازد. ممکن است بخواهید از رطوبت‌گیر فقط در مناطق خاصی مانند زیرزمین یا فضاهای ذخیره‌سازی استفاده کنید تا رطوبت را در این محیط‌های غنی از رطوبت متعادل کنید. ما رطوبت گیر hOmeLabs Energy Star را توصیه می کنیم (برای بررسی قیمت در آمازون اینجا را کلیک کنید) .

3. گیاهان برگی را پرورش دهید

اگر رطوبت کم یک اتفاق رایج در خانه شما است، می توانید به طور طبیعی با پرورش گیاهان برگی آن را برطرف کنید. آب از گیاهان به هوا تبخیر می شود و رطوبت را افزایش می دهد.

4. ویندوز را باز کنید

در طول بهار و پاییز، ساده ترین راه برای تنظیم رطوبت در خانه ممکن است باز کردن برخی از پنجره ها باشد. انجام این کار نه تنها خانه شما را خنک می کند، که رطوبت را کاهش می دهد، بلکه از رطوبت بیرون برای تنظیم سطوح خانه شما نیز بهره می برد.

5. کولر گازی را در تابستان روشن کنید

خنک کردن خانه با کولر نه تنها می تواند دما را کاهش دهد بلکه سطح رطوبت را در تابستان . تهویه مطبوع مدرن رطوبت را به عنوان بخشی از فرآیند خنک سازی حذف می کند.


نکات مهم هنگام خرید رطوبت سنج آزمایشگاهی

یافتن بهترین نمایشگر رطوبت به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله دلیل اصلی استفاده از رطوبت سنج، دقت آن، منبع تغذیه و بسیاری موارد دیگر. برای انتخاب بهترین رطوبت سنج دیجیتال برای نیازهای خاص خود، ملاحظات زیر را در نظر داشته باشید.

گلخانه یک کاربرد رایج برای رطوبت سنج ها است.

کاربرد

خرید و تصمیم گیری در مورد بهترین رطوبت سنج تا حد زیادی به جایی که قصد استفاده از دستگاه را دارید بستگی دارد. آیا به دنبال بهترین مانیتور رطوبت داخلی، بهترین رطوبت سنج برای سیگار برگ یا رطوبت سنج برای گلخانه خود هستید؟ در زیر چند کاربرد متداول برای رطوبت سنج دیجیتال آورده شده است.

استفاده خانگی

اگر رطوبت سنج دیجیتالی شما برای مصارف اصلی خانگی است، ممکن است به دقتی که برای یک مرطوب کننده سیگار نیاز دارید، نیاز نداشته باشید. دقیقاً نیازهای خود را در نظر بگیرید، از جمله اینکه آیا می خواهید چندین اتاق را به طور همزمان نظارت کنید، جایی که باید رطوبت سنج خود را قرار دهید، و اینکه آیا به نظارت از راه دور و هشدارهای زمان واقعی نیاز دارید یا خیر. به عنوان مثال، ممکن است به سیستمی با چندین سنسور برای داخل و خارج از منزل یا یک سنسور از راه دور برای مکان‌های صعب العبور مانند اتاق زیر شیروانی نیاز داشته باشید.

اگر بیشتر به شرایط آب و هوایی در فضای باز علاقه دارید، یک ایستگاه هواشناسی خانگی ابزار بهتری برای نیازهای شما خواهد بود. ما نگاهی بیندازید بررسی ایستگاه هواشناسی خانه برای دیدن مدل های برتر به

درک این عوامل تضمین می کند که دقیق ترین رطوبت سنج دیجیتال را برای استفاده خانگی خود خریداری می کنید، که به طور خاص نیازهای فردی شما را برآورده می کند.

مرطوب کننده سیگار

رطوبت سنج ابزاری حیاتی برای تازه و پر طعم نگه داشتن سیگار برگ است. بنابراین ممکن است برای یافتن بهترین رطوبت سنج سیگار، عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. دقت در اینجا کلید اصلی است، و ما متوجه می‌شویم رطوبت‌سنج‌هایی که همراه با رطوبت‌گیر ارائه می‌شوند اغلب کیفیت پایینی دارند، بنابراین ممکن است ارزش خرید یک مدل جداگانه با کیفیت بالا برای نظارت مؤثر بر سیگارهای خود را داشته باشد.

مطمئن شوید که به اندازه کافی کوچک است که در رطوبت ساز شما قرار بگیرد و نحوه نصب دستگاه را در نظر بگیرید. برخی از کاربران متوجه می شوند که مکانیزم نصب مانند پایه مغناطیسی می تواند مفید باشد. تعیین کنید که آیا می خواهید کمی بیشتر روی یک رطوبت سنج دیجیتال با قابلیت نظارت از راه دور برای ارزیابی شرایط از تلفن هوشمند خود سرمایه گذاری کنید یا اینکه یک دستگاه ساده تر کافی است.

جعبه های ابزار

آلات موسیقی یک سرمایه گذاری قابل توجه است، بنابراین بسیار مهم است که از آن به درستی محافظت کنید تا از تاب برداشتن، ترک خوردن، انقباض یا سایر مسائل پرهزینه جلوگیری کنید. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند همیشه ابزار را در قاب آن قرار دهید. یکی از عوامل مهم در دور نگه داشتن گیتار (یا سایر سازهای چوبی) از تعمیرگاه، میزان رطوبتی است که در آن ذخیره می شود که حتی در داخل کیس نیز می تواند مضر باشد. با قرار دادن یک نمایشگر رطوبت در داخل کیس با بسته کنترل رطوبت Boveda از یکپارچگی گیتار خود محافظت کنید.

تراریوم ها

برای اینکه خزندگان خود را سالم و شاد نگه دارید، ضروری است که سطح رطوبت و دمای داخل تراریوم خود را کنترل کنید. کمی در مورد حیوان خانگی خود تحقیق کنید تا متوجه شوید که آیا آنها از رطوبت کم و دمای ایده آل خود سود می برند یا خیر.

هنگام انتخاب یک دستگاه، ممکن است بخواهید یک دماسنج / رطوبت سنج ترکیبی تهیه کنید، اما رطوبت سنج آزمایشگاهی مطمئن شوید که برای هر دو اندازه گیری متناسب با نیاز شما باشد. به عنوان مثال، اگر حیوان خانگی شما دارای یک منطقه استراحت و یک منطقه خنک‌تر است، کارشناسان توصیه می‌کنند دما را در هر دو نقطه کنترل کنید، بنابراین ممکن است به دو دستگاه نیاز داشته باشید.

گلخانه ها

برای مراقبت صحیح از گیاهان در گلخانه خود، باید شرایط را زیر نظر داشته باشید تا بهترین محیط را برای رشد گیاهان خود فراهم کنید. یک مانیتور دمای گلخانه به شما کمک می کند تا سطوح رطوبت را کنترل کنید، به خصوص که در فصول مختلف یا زمان های مختلف روز تغییر می کنند. یک سطح رطوبت ایده آل برای یک گلخانه وجود ندارد، بلکه مهم است که شرایط صحیح گیاهان خود را درک کنید و هرگونه تغییر چشمگیر در شرایط را محدود کنید، بنابراین آنها متحمل اثرات نامطلوب نشوند.

دقت

همانطور که قبلا توضیح داده شد، دقت یک نگرانی اساسی در تعیین بهترین رطوبت سنج برای شما است. آیا به یک متر بسیار دقیق نیاز دارید یا یک دستگاه استاندارد و ارزان قیمت کافی خواهد بود؟ هنگام ارزیابی گزینه های خود و ویژگی های خاص آنها، حتماً رتبه بندی ها و محدوده های دقت را بررسی کنید.

هنگام خواندن بررسی های رطوبت سنج دیجیتال، به دنبال رتبه RH ±٪ باشید، این حاشیه خطای سنسور است. دقیق ترین سنسورهای رطوبت موجود در بازار دارای حاشیه RH ± 1٪ هستند، اما حداکثر RH ± 4٪ یا حتی کمی بالاتر برای بسیاری از اهداف کافی است.

منبع تغذیه و عمر باتری

نکته مهمی که هنگام خرید باید در نظر داشت، منبع تغذیه و عمر باتری دستگاه است. وایرلس هست یا باید وصل بشه؟ اگر بی سیم، چه نوع باتری هایی مورد نیاز است و عمر باتری مورد انتظار چقدر است؟

مانیتورینگ و هشدار از راه دور

یک عملکرد بسیار مفید با برخی از بهترین رطوبت سنج ها، نظارت و هشدار از راه دور است. به عبارت دیگر، می‌توانید دستگاه خود را از راه دور از طریق یک برنامه نظارت کنید و اگر سطوح از محدودیت‌های از پیش تعیین‌شده شما فراتر رفت، هشدار دریافت کنید. انتخاب برتر ما، Temp Stick، دارای اتصال WiFi برای ارائه این قابلیت های از راه دور است. شما هزینه بیشتری برای Temp Stick و سایر مانیتورهای دما از راه دور ، اما عملکرد آن ارزش هزینه اضافی برای نظارت 24 ساعته را دارد تا از آسیب گران قیمت و جبران ناپذیر به اموال یا دارایی های شما جلوگیری شود.

در میان دستگاه هایی که شامل نظارت از راه دور هستند، ویژگی های خاص آنها را بررسی کنید. آیا می توانید هشدارهایی را که دریافت می کنید سفارشی کنید و آیا چندین کاربر می توانند هشدارها را دریافت کنند؟ دستگاه هر چند وقت یکبار خوانش ها را اندازه گیری و گزارش می کند؟ این تغییرات می تواند تفاوت بزرگی در رضایت یا عدم رضایت شما در نهایت از خرید خود ایجاد کند.

پشتیبانی از سنسور اضافی

اگر نیاز دارید چندین مکان را به طور همزمان نظارت کنید، مانند چندین اتاق، به یک رطوبت سنج نیاز دارید که بتواند سنسورهای اضافی را به یک سیستم متصل کند. تعداد مناطقی را که باید نظارت کنید و همچنین فاصله بین آنها را در نظر بگیرید، زیرا بسیاری از دستگاه ها برد محدودی دارند.

رابط کاربری رطوبت سنج آزمایشگاهی

هنگام بررسی مدل های مختلف، رابط کاربری هر دستگاه را در نظر بگیرید. آیا صفحه نمایش واضح و آسان برای خواندن است؟ اگر شما (یا کاربر مورد نظر) مسن تر هستید یا در دیدن مشکل دارید، آیا نمایشگر به اندازه کافی بزرگ خواهد بود که ببینید؟ اگر یک برنامه همراه وجود دارد، آیا آن رابط برای پیمایش و درک سریع آسان است؟

بر روی عکس های محصول و همچنین آنچه بازبینان می گویند تمرکز کنید تا به کیفیت رابط کاربری و سهولت استفاده کلی دست پیدا کنید.

ثبت داده ها

وقتی به گزینه های مختلف نگاه می کنید، در نظر بگیرید که آیا نیاز دارید یا می خواهید به داده های تاریخی دسترسی داشته باشید. برخی از دستگاه‌ها داده‌های نامحدودی را ثبت می‌کنند، که در صورت نیاز به گزارش تاریخی سطوح رطوبت ممکن است ضروری باشد. از سوی دیگر، برخی از رطوبت‌سنج‌ها مقدار محدودی از داده‌ها مانند بالا و پایین را در 24 ساعت گذشته دریافت می‌کنند و برخی از دستگاه‌ها اصلاً گزینه‌های ذخیره‌سازی داده ندارند.

گواهینامه NIST

اگر به یک رطوبت سنج مخصوصاً دقیق (مانند مصارف صنعتی) برای برآوردن الزامات ISO و سایر الزامات بدنه نظارتی برای دقت و قابلیت ردیابی محصول نیاز دارید، حتماً به دنبال دستگاهی باشید که دارای گواهینامه NIST است که یک استاندارد کالیبراسیون شناخته شده ملی است.

قیمت رطوبت سنج آزمایشگاهی

البته، قیمت همیشه در هنگام خرید مورد توجه قرار می گیرد، اما ارزیابی هر قیمت بر اساس ویژگی ها و دقت بسیار مهم است. به عنوان مثال، رطوبت سنج گرانتر با نظارت از راه دور ممکن است در دراز مدت در مقایسه با رطوبت سنج کوچک و ارزان بدون اپلیکیشن گوشی هوشمند، ارزش بیشتری داشته باشد.


انواع رطوبت سنج

همانطور که از بررسی های رطوبت سنج ما می بینید، ما عمدتاً روی رطوبت سنج های الکتریکی یا دیجیتال تمرکز می کنیم زیرا رایج ترین و پیشرفته ترین مدل ها هستند. در زیر با چهار نوع اصلی رطوبت سنج و نحوه اندازه گیری رطوبت هوا آشنا شوید .

1. رطوبت سنج های الکتریکی

رطوبت سنج های الکتریکی از مقاومت یا ظرفیت برای اندازه گیری رطوبت استفاده می کنند. رطوبت سنج های مقاومتی تغییر مقاومت را هنگام عبور الکتریسیته از یک تکه ماده سرامیکی اندازه گیری می کنند (با مرطوب شدن هوا، بخار آب بیشتری در داخل سرامیک متراکم می شود). رطوبت سنج های خازنی بار الکتریکی بین دو صفحه فلزی را اندازه گیری می کنند که با افزایش رطوبت تغییر می کند.

2. روان سنج ها

یک روان سنج از دو دماسنج (یکی با لامپ خشک و دیگری با لامپ مرطوب) استفاده می کند. رطوبت باعث تبخیر در لامپ مرطوب می شود که باعث کاهش دما می شود. برای محاسبه میزان رطوبت هوا از اختلاف دمای بین دو لامپ استفاده می شود.

3. رطوبت سنج نقطه شبنم

رطوبت سنج های نقطه شبنم دقیق ترین هستند، معمولاً در مناطقی استفاده می شود که حتی حداقل مقدار رطوبت باید تشخیص داده شود. این رطوبت سنج ها معمولاً دارای یک سطح فلزی صیقلی هستند. با افزایش رطوبت، رطوبت روی سطح متراکم می شود که برای اندازه گیری رطوبت فعلی استفاده می شود.

4. رطوبت سنج های مکانیکی

رطوبت سنج های مکانیکی از یک ماده آلی مانند موی انسان استفاده می کنند که با تغییر رطوبت منقبض و منبسط می شود. این انقباض یا انبساط باعث حرکت سوزن روی صفحه می شود که میزان رطوبت موجود در هوا را نشان می دهد.


نتیجه رطوبت سنج آزمایشگاهی

خواه رطوبت نسبی خانه خود را در سطوح سالم نگه دارید، از ذخیره سازی مناسب آثار هنری گرانبها اطمینان حاصل کنید، یا بر رطوبت سیگار خود نظارت داشته باشید – ردیابی دقیق رطوبت هوا بسیار مهم است. یک رطوبت سنج دیجیتال می تواند به شما اطلاعات دقیقی بدهد، بنابراین شما دقیقا می دانید که چه زمانی باید شرایط را تنظیم کنید.

رطوبت سنج های زیادی در بازار وجود دارد که دارای ویژگی ها، دقت و قیمت های بسیار متنوعی هستند. برخی از رطوبت سنج ها دستگاه های اساسی هستند که رطوبت را در یک نقطه اندازه گیری می کنند. برخی دیگر ممکن است شامل چندین حسگر برای نظارت بر شرایط در مناطق مختلف باشند، و برخی امکان نظارت از راه دور را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند همراه می‌دهند.

بر اساس تحقیقات گسترده ما، بهترین رطوبت سنج ها Temp Stick ، SensorPush و Caliber 4R هستند. مخصوصاً، برای اکثر برنامه ها، ما Temp Stick را به شدت توصیه می کنیم، به خصوص اگر به دستگاهی برای نظارت از راه دور نیاز دارید. اگر از علاقه مندان به سیگار برگ هستید و نیاز به رطوبت سنج مقرون به صرفه و دقیق تری برای رطوبت ساز خود دارید، ما Caliber 4R را پیشنهاد می کنیم. فراموش نکنید که هنگام دریافت رطوبت سنج خود را با یک کیت کالیبراسیون کالیبره کنید و برای حفظ دقت قرائت ها، آن را به صورت دوره ای مجدد کالیبره کنید.

انتشار: 2 ژانویه 2019

درباره نویسنده

اریک نیمن

سلام، من اریک هستم، یک وبلاگ نویس فناوری ساکن رنو، نوادا. من در نوشتن در مورد آخرین ابزارها و روندهای فناوری تخصص دارم. من اخیراً پس از اینکه همسرم برای تولد 31 سالگی ام یک ایستگاه هواشناسی محیطی برایم خرید، جذابیت هواشناسی را کشف کردم. اینجا در Weather Station Advisor، من وسواس ناسالم خود را با فناوری و علاقه جدیدم به آب و هوا ترکیب می‌کنم تا آخرین ابزارهای هواشناسی را که وارد بازار شده‌اند را برای شما به ارمغان بیاورم.

رطوبت سنج

ابزار هواشناسی
توسط ویراستاران دایره المعارف بریتانیکا • ویرایش تاریخچه
رطوبت سنج
همه رسانه ها را ببینید
افراد کلیدی:
هوراس بندیکت دو سوسور
موضوعات مرتبط:
دستگاه رطوبت سنج الکتریکی رطوبت سنج نقطه شبنم
رطوبت سنج هواشناسی علم برای اندازه گیری رطوبت یا مقدار بخار آب موجود در هوا استفاده می شود. چندین نوع اصلی رطوبت سنج برای اندازه گیری رطوبت استفاده می شود.رطوبت‌سنج‌های مکانیکی از این اصل استفاده می‌کنند که مواد آلی (به‌ویژه مواد ظریف‌تر مانند پوست طلاکوب [روده گاو] و موی انسان) در پاسخ به رطوبت منقبض و منبسط می‌شوند. انقباض و انبساط عنصر مو در رطوبت سنج مکانیکی باعث می شود که فنر سوزن را روی صفحه حرکت دهد.

آزمون بریتانیایی

باران های  آوریل به شیرها و بره های مارس

گرم ترین دمای ثبت شده روی زمین چیست؟ سردترین چیست؟ آیا می دانید بیوم چیست؟ کلاه فکری خود را ببندید – و اگر باران می بارد، یک چتر بردارید – و دانش خود را در مورد آب و هوا و آب و هوا در این مسابقه امتحان کنید.

رطوبت سنج های الکتریکی تغییر در مقاومت الکتریکی یک لایه نازک از کلرید لیتیوم یا یک دستگاه نیمه هادی را . سایر رطوبت سنج ها تغییرات وزن، حجم یا شفافیت مواد مختلفی را که به رطوبت واکنش نشان می دهند، حس می کنند.

رطوبت سنج های نقطه شبنم معمولاً از یک آینه فلزی صیقلی تشکیل شده است که با فشار ثابت و مقدار بخار ثابت خنک می شود تا زمانی که رطوبت روی آن متراکم شود. دمای است فلزی که در آن تراکم شروع می شود، نقطه شبنم .

( سایکرومتر ) qv رطوبت سنج است که از دو دماسنج – یکی حباب مرطوب و دیگری حباب خشک – برای تعیین رطوبت از طریق تبخیر کند. یک پارچه خیس دماسنج در انتهای بزرگ شده آن می پیچد. با چرخاندن سریع هر دو دماسنج یا با دمیدن هوا روی لامپ ها، دمای دماسنج حباب مرطوب خنک تر از دماسنج حباب خشک می شود. تفاوت دما بین دماسنج تر و خشک حباب می تواند برای محاسبه مقدار بخار آب موجود در هوا استفاده شود.

این مقاله اخیراً توسط Amy Tikkanen است.

2 دیدگاه دربارهٔ «رطوبت سنج آزمایشگاهی;

 1. سلام. بنده در حال جستجوی یک رطوبت سنج جهت تعیین رطوبت جرم تولید شده از مواد نسوز هستم. میشه در این زمینه راهنمایی کنید که چه مدلی باید انتخاب کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *