ایزوتیازولین

ایزوتیازولین چیست؟

ایزوتیازولین یک نگهدارنده ضد میکروبی است که معمولا برای کنترل باکتری ها، قارچ ها و جلبک ها استفاده می شود. بیشتر در محلول های حاوی آب استفاده می شود، زیرا این محلول ها محل رشد باکتری ها هستند. امروزه تعدادی از محصولات مختلف در بازار وجود دارد که از ایزوتیازولین مانند ضد آفتاب، ضدعفونی کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و بسیاری دیگر استفاده می کنند. هدف از گنجاندن ایزوتیازولینون در این محصولات، مهار فعالیت میکروبی است که به طور بالقوه می تواند محصول را قبل از تاریخ انقضای مورد انتظار آن فاسد کند. ایزوتیازولین

فروش ایزوتیازولین

ایزوتیازولین یک قارچ کش غیر اکسید کننده است. دارای طیف وسیع و با راندمان بالا توانایی کشتن باکتری و جلبک است. ایزوتیازولینون می تواند به طور موثر رشد باکتری ها و جلبک ها و لجن را در آب کنترل کند. همچنین دارای اثر جداسازی خاک رس خوب و پراکندگی و نفوذپذیری خاصی است. این می تواند به طور موثری تکثیر جلبک ها و رشد لجن را حذف کند. در عین حال قابلیت بو زدایی، بو زدایی و مهار خوردگی را دارد.

کاربرد نگهدارنده ایزوتیازولینون در آفت کش ها چیست؟

نگهدارنده ایزوتیازولین چه نقشی در صنعت آفت کش ها دارد؟ پاسخ بله است. زیرا آفت کش ها نیز باید استریل و ضد عفونی شوند. ایزوتیازولیدینون با شکستن پیوند بین پروتئین های موجود در باکتری ها و جلبک ها، باکتری ها را از بین می برد. پس از تماس با میکروارگانیسم ها، می تواند به سرعت و به طور غیر قابل برگشتی رشد آنها را مهار کند.
این منجر به مرگ سلول های میکروبی می شود. بنابراین، دارای اثر مهاری و کشنده قوی بر روی باکتری ها، قارچ ها و جلبک های معمولی است. نگهدارنده ایزوتیازولین دارای مزایای راندمان کشتن بالا، تخریب خوب، بدون باقیمانده، عملکرد ایمن، سازگاری خوب، پایداری قوی و هزینه کم است. با کلر و اکثر سورفکتانت های آنیونی، کاتیونی و غیریونی قابل اختلاط است.
هنگامی که دوز بالا باشد، نگهدارنده ایزوتیازولینون تأثیر قابل توجهی بر حذف لجن زیستی دارد. این به طور گسترده ای در زمینه نفت، کاغذ سازی، آفت کش ها، روغن برش، چرم، جوهر، رنگ، چرم و سایر صنایع استفاده می شود.

انواع ایزوتیازولین

به طور کلی بایوساید ها به چهار گروه عمده با چندین زیر گروه تقسیم می شوند.

گروه اول بایوساید ها شامل ضدعفونی‌کننده‌ها و فراورده‌های بیوسیدال عمومی مورد استفاده برای بهداشت انسان و دامپزشکی و همچنین ضدعفونی‌کننده‌های مورد استفاده در محوطه خصوصی، منطقه بهداشت عمومی، منطقه غذا و خوراک، و ضدعفونی‌کننده‌های آب آشامیدنی (به عنوان مثال، الکل اتیلیک، ید، سیتریک) است. اسید، اسید فرمیک، پراکسید هیدروژن، هیپوکلریت سدیم). محصولات بیوسیدال بهداشت انسانی با تعداد زیادی محصولات مختلف و مواد فعال مشخص می شوند. آنها شامل ضد عفونی کننده پوست، صابون ضد میکروبی، شستشوی دستی برای پرسنل مراقبت های بهداشتی و بلوک های ضد آفتاب هستند.

گروه دوم بایوساید ها شامل پرکلرین و مواد نگهدارنده هستند. زیرگروه‌ها شامل نگهدارنده‌های داخل قوطی (مانند ایزوتیازولین ها ، مشتقات فنل)، نگه‌دارنده‌های فیلم (مانند تریازول‌ها، پیریتیون روی)، نگهدارنده‌های چوب (مانند ترکیبات مس، اسید بوریک)، الیاف، چرم، لاستیک، و مواد نگهدارنده مواد پلیمریزه شده (مثلاً تریکلوزان، ترکیبات آمونیوم چهارتایی)، نگهدارنده های سنگ تراشی (مانند هیپوکلریت سدیم، ترکیبات آمونیوم چهارتایی)، نگهدارنده های سیستم خنک کننده و پردازش مایع (مانند پنتاندیال، آمین ها)، و نگهدارنده های سیال فلزکاری (مانند سدیم پیریتیون، ترکیبات آمونیوم چهارتایی). بیوسیدها از تغذیه میکروارگانیسم ها از نرم کننده آلی در فرمولاسیون PVC انعطاف پذیر جلوگیری می کنند. بیوسیدها بو را متوقف می کنند، از تغییر رنگ جلوگیری می کنند و به حفظ خواص پلیمر کمک می کنند.

بایوساید ایزوتیازولین

گروه سوم شامل بایوساید ها و گلوتار آلدئید با توانایی کنترل آفات است. انواع محصولات بیوسیدال زیر در این گروه شمارش می شود: اسلیم کش ها (مانند 2-بروم-2-نیتروپروپان-1،3-دیول)، جونده کش ها (مثلاً فسفید آلومینیوم)، مواد مخدر (به عنوان مثال، آویترول: 4-آمینو پیریدین)، نرم تن‌کش‌ها (به عنوان مثال ترکیبات آمونیوم چهارتایی و چند چهارگانه، هیدروکربن‌های معطر، فلزات و نمک‌های آنها)، پیس‌کش‌ها (مانند آنتی‌مایسین، ساپونین‌ها، نیکوزامید)، حشره‌کش‌ها (مانند پیپرونیل بوتاکسید، پرمترین)، کنه‌کش‌ها و محصولات برای کنترل سایر بندپایان و دفع‌کننده‌ها. مواد جاذب (به عنوان مثال، روغن سیترونلا، پرمترین)، و آلژیک ها.

تقاضا برای زیست کش های جدید، خاص، کارآمدتر و انتخابی وجود دارد. غربالگری مداوم برای مواد شیمیایی با سمیت بالا برای موجودات زنده مختلف مورد نیاز است. کنترل یا از بین بردن انواع خاصی از موجودات ضروری شد و در عین حال اجازه داد که انواع مفید یا غیر مزاحم بی‌تأثیر باقی بمانند. یکی از نمونه‌های زیست‌کش‌های خاص، آلژیک‌ها هستند که به‌طور خاص برای کنترل یا کشتن جلبک‌ها در آب‌های محصور، دریاچه‌ها، برکه‌ها، مخازن، مخازن ذخیره‌سازی و سیستم‌های انتقال آبیاری استفاده می‌شوند. آلژیک‌ها را می‌توان به‌عنوان اسپری روی تشک‌های شناور جلبک، اسپری یا تزریق مستقیم به ستون آب، یا به‌عنوان کریستال‌های دانه‌دار یا گلوله‌هایی که روی سطح آب پخش می‌شوند، اعمال کرد. آلژیک ها می توانند در برابر جلبک ها انتخابی یا غیرانتخابی باشند. انتخاب آنها به گونه بستگی دارد.

آلژیک ها اساساً به سه گروه ترکیب می شوند: ترکیبات مس (سولفات مس، کلات مس: اتانول آمین ها، اتیلن دی آمین ها، تری اتانول آمین ها، تری اتانول آمین  +  اتیلن دی آمین، و سیترات مس/گلوکونات)، اندوتال (به عنوان مونو ( N , N- دی متیل آلکیل آمین) و فرمولاسیون های حاوی ماده فعال سدیم کربنات پراکسی هیدرات. تاکید بر این نکته ضروری است که بسیاری از آلژیک ها بر پایه مس هستند که یک فلز سنگین سمی در محیط های آبی است. می تواند گونه های غیر هدف (باکتری ها، ماهی ها، زئوپلانکتون ها، سایر بی مهرگان بزرگ) را تحت تاثیر قرار دهد.

ایزوتیازولین

تولید ایزوتیازولین

ایزوتیازولین آلژیک‌ها در مکانیسم اثرشان متفاوت هستند: آنها باید با سلول‌های جلبکی در تماس باشند و وارد آنها شوند. اعتقاد بر این است که محصولات مبتنی بر مس فرآیندهای فیزیولوژیکی خاصی مانند انتقال الکترون در فتوسیستم I، تقسیم سلولی و تثبیت نیتروژن را هدف قرار می دهند. نشان داده شده است که اندوتال باعث نشت الکترولیت از غشای سلولی می شود و همچنین ممکن است در مهار بیوسنتز لیپید و پروتئین نقش داشته باشد. کشنده های حاوی سدیم کربنات پراکسی هیدرات با تشکیل رادیکال های آزاد هیدروکسیل غشای سلولی جلبک را از بین می برند.

گروه آخر شامل سایر محصولات بیوسیدال می شود: نگهدارنده ها برای غذا یا مواد اولیه، محصولات ضد رسوب (مانند اسید تیوسیانیک، نمک مس، اکسید مس)، و مایعات مومیایی کننده و تاکسیدرمیست (مانند فرمالدئید، اتانول، پنتاندیال). به طور کلی شناخته شده است که از رشد رسوب با آزادسازی کنترل شده مولکول های فعال زیستی (بیوسیدها) از پوشش ها جلوگیری می شود.

مزایا ایزوتیازولین

تاثیر ایزوتیازولین بر میکروارگانیسم ها. تغییر مقدار PH خارجی می تواند ساختار دیواره سلولی میکروبی یا غشای پروتوپلاست را تغییر دهد.
بنابراین، نفوذپذیری غشا تحت تأثیر قرار می گیرد. دسترسی قارچ کش ها به محل عمل را دشوارتر یا آسان تر کنید. اثر بر فعالیت قارچ کش. مقدار PH تأثیر زیادی بر خواص ضد باکتریایی بسیاری از قارچ کش ها دارد.
برخی از نگهدارنده های اسید آلی مانند اسید بنزوئیک، اسید سوربیک و اسید دهیدرواستیک دارای اثرات ضد باکتریایی به شکل مولکولی هستند. هنگامی که PH ≥ 7 باشد، به یون های منفی تجزیه می شوند و فعالیت ضد باکتریایی خود را از دست می دهند.
باکتری کش نمک آمونیوم چهارتایی دارای فعالیت ضد باکتریایی بالایی در محیط قلیایی است. وقتی مقدار کم است، فعالیت ضد باکتریایی بسیار کم است. هنگامی که مقدار pH از 5 به 8 افزایش یافت، مقدار M1c بروپول از 6.25 میلی گرم بر کیلوگرم به 10-25 میلی گرم بر کیلوگرم افزایش یافت. ایزوتیازولین به راحتی تجزیه می شود و در PH> 8 فعالیت خود را از دست می دهد.

 • قابل تجزیه
 • ایجاد کف نمی کند
 • دارای خواص غیر اکسید کنندگی
 • ایزوتیازولین ماده پایه آبی است.
 • غیر سمی
 • دارای کیفیت بالا
 • جایگزین مناسب برای فرمالدهید
 • دارای خواص گند زدا در آب و فاضلاب
 • غیر اکسید کنندگی

ایزوتیازولین

کاربرد ایزوتیازولین

ایزوتیازولین سمیت کمی دارد و سمیت تجمعی ندارد. و در آب حل می شود. سختی آب بر آن تأثیر نمی گذارد. بنابراین، به طور گسترده ای در سیستم آب خنک کننده گردشی صنایع نفت، شیمیایی، برق، نساجی و سایر صنایع استفاده می شود. برای کنترل رشد باکتری ها و جلبک ها در سیستم آب خنک کننده در گردش استفاده می شود.
اثر ویژه ای در از بین بردن باکتری های کاهنده سولفات دارد. ایزوتیازولین به عنوان باکتری کش غیر اکسید کننده و لجن کش استفاده می شود. همچنین می توان از آن به عنوان یک عامل تسطیح برای رنگرزی الیاف اکریلیک و برای درمان صاف و ضد الکتریسیته ساکن قبل از فرآوری نساجی استفاده کرد. ایزوتیازولینون می تواند به عنوان قارچ کش، قارچ کش، عامل آنتی استاتیک، امولسیفایر و حالت دهنده در صنعت چاپ و رنگرزی پارچه استفاده شود.

 • جایگزین مناسب برای فرمالین
 • آفت کش ها
 • امکان کنترل کنندگی رشد باکتری ها و قارچ ها در آب و فاضلاب
 • صنایع کاغذ سازی
 • فلزکاری
 • صنایع نفت و پتروشیمی
 • صنایع کود
 • پلی وینیل الکل
 • سیستم های تهویه هوا
 • جوهرهای پرینتر
 • مواد شیمیایی زراعی
 • ضد عفونی کننده های لوازم پزشکی
 • مصالح ساختمانی
 • سیستم های استخراج روغن

سوالات متداول

ایزوتیازولین برای چه مواردی استفاده می شود؟

ایزوتیازولین ها به دلیل فعالیت باکتریواستاتیک و قارچی در صنایع آرایشی و بهداشتی و به عنوان افزودنی های شیمیایی برای مصارف شغلی و صنعتی استفاده می شوند. ایزوتیازولینون ها علیرغم اثربخشی آنها به عنوان بیوسیدها، حساس کننده های قوی هستند و تحریکات و آلرژی های پوستی ایجاد می کنند و ممکن است خطرات اکوتوکسیکولوژیکی داشته باشند.

ایزوتیازولین چگونه کار می کند؟

در ایزوتیازولین ها از یک مکانیسم دو مرحله ای استفاده می کنند که شامل مهار سریع (دقیقه) رشد و متابولیسم و به دنبال آن آسیب غیرقابل برگشت سلولی است که منجر به از دست دادن زنده ماندن می شود.

ایزوتیازولین در مراقبت از پوست چیست؟

نگهدارنده های ایزوتیازولین ، حساس کننده و تحریک کننده پوست هستند و با اختلالات غدد درون ریز و سمیت آبزیان مرتبط هستند. آنها علاوه بر صابون های دست، در محصولات مراقبت شخصی مختلف نیز یافت می شوند.

آیا ایزوتیازولین همان متیل ایزوتیازولینون است؟

بنزیزوتیازولینون (BIT)، مانند متیل ایزوتیازولین (MI) و متیل کلرو ایزوتیازولین (MCI) شناخته شده خود، عضوی از گروه نگهدارنده های بسیار مؤثر « ایزوتیازولین» است که بین آنها به اپیدمی جهانی درماتیت تماسی آلرژیک در سراسر جهان کمک کرده است.

نکات ایمنی ایزوتیازولین

ایزوتیازولین یک نگهدارنده ایمن و موثر است. در سطح بین المللی نیز به رسمیت شناخته شده است.
با توجه به محتوای مختلف می توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد. فاقد هرگونه فلز سنگین است. مناسب برای طیف وسیعی از pH (3-10). سه ویژگی اصلی نگهدارنده های ایزوتیازولینون به شرح زیر است. نگهدارنده های ایزوتیازولین می توانند رشد میکروارگانیسم ها را پس از تماس با میکروارگانیسم ها به سرعت مهار کنند. و این بازداری غیر قابل برگشت است. این می تواند منجر به مرگ سلول های میکروبی شود.
بنابراین، عملکرد نگهدارنده ایزوتیازولینون برای آن دسته از باکتری ها و قارچ های رایج و سایر میکروارگانیسم ها است که دارای اثر کشنده قوی هستند. زمان واکنش طولانی است و تخریب خوب است. نگهدارنده ایزوتیازولین دارای ویژگی های بدون باقی مانده، عملکرد ایمن، سازگاری خوب، پایداری قوی و هزینه کم است. نگهدارنده های ایزوتیازولینون با اکثر سورفکتانت های آنیونی، کاتیونی و غیریونی قابل اختلاط هستند. همچنین می تواند به طور موثر باکتری ها و میکروارگانیسم های مختلف را مهار و از بین ببرد.

ایزوتیازولین msds

مطالعات شیمیایی و پایداری نور بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند توسعه محصول به منظور اطمینان از کیفیت، کارایی و ایمنی محصولات فرموله شده در طول ساخت، ذخیره سازی و استفاده و درک سرنوشت زیست‌محیطی زیست‌کش‌ها است. داده های ادبیات مربوط به پایداری ایزوتیازولین هنوز کمیاب است. بنابراین، مطالعات بیشتری باید برای ارزیابی و درک حساسیت آنها به فرآیندهای مختلف تبدیل و تخریب شیمیایی و بیولوژیکی انجام شود. اهمیت حداقل مقدار بیوسید مناسب برای حفظ کیفیت میکروبیولوژیکی درازمدت و همچنین هزینه بالای بیوسیدها، تعیین کمیت دقیق بیوسید در محصول نهایی را ضروری می سازد. علاوه بر این، بایوساید های محلول در آب مستعد شستشوی بیش از حد هستند و بنابراین برای محافظت موفق از محصولات، غلظت بالایی لازم است. مطالعات اخیر نشان داد که کپسوله‌سازی نانوتکنولوژیک می‌تواند راه‌حلی برای به دست آوردن حفاظت طولانی‌مدت در برابر حملات میکروبیولوژیکی باشد و طول عمر زیست‌کش‌ها را در ماتریس‌های مختلف با محافظت از آن‌ها در برابر شستشو و با آزاد کردن آهسته آنها prominent افزایش دهد. به این ترتیب، کپسوله‌سازی بیوسید می‌تواند یک گزینه سازگار با محیط زیست باشد، زیرا از ادغام غلظت‌های اولیه بیوسید برای اطمینان از حفظ طولانی‌مدت جلوگیری می‌شود.
 
ایزوتیازولین

لیست قیمت ایزوتیازولین

تیجه گیری

مشتقات ایزوتیازولین نگهدارنده های مصنوعی هستند که برای دهه ها در طیف گسترده ای از محصولات مانند شوینده های خانگی، رنگ ها و چسب های مبتنی بر آب، بیوسیدهای صنعتی و در لوازم آرایشی استفاده می شوند. امروزه، ایزوتیازولینون ها به میزان کم یا زیاد نشان دهنده خطرات بالقوه مهم سلامتی، هم برای مصرف کنندگان و هم برای کارگران در صنایع متعدد هستند. در اتحادیه اروپا، اقداماتی برای محدود کردن استفاده از برخی از این ترکیبات در محصولات مصرفی آغاز می گردد و معیارهای سختگیرانه‌تری برای برچسب‌گذاری و هشدار در محصولات شیمیایی تصویب می شود.
تلاش های قابل توجهی به توسعه روش های کارآمد برای تهیه ایزوتیازولین ها اختصاص یافته است. با این حال، اغلب فرآیندها اغلب نیاز به استفاده از معرف‌های سمی و/یا خورنده دارند. بنابراین، توسعه روش‌های مصنوعی آسان، کارآمد و سبز برای تهیه ایزوتیازولینون‌ها به منظور به حداکثر رساندن محصولات مورد نظر و به حداقل رساندن محصولات جانبی که از نظر زیست‌محیطی و زیست‌محیطی خوش‌خیم‌تر هستند، از ارزش بالایی برخوردار است.
یکی از پارامترهای کلیدی در کاربرد بایوساید ها، پایداری آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *