لول گیج مگنتی

نشانگر سطح مغناطیسی

شاخص های سطح مغناطیسی (MLI) با ارائه جایگزین ایمن تر، قابل اطمینان تر و دید بالا برای شیشه های سطح شیشه، بازار جهانی نشانگر بصری را متحول کرده است. با استفاده از ترکیبی از اصل اثبات شده شناوری همراه با مزایای ارائه شده توسط مغناطیس، MLI ها را می توان تقریباً با هر ترتیب اتصال فرآیند در یک کشتی تطبیق داد.

محفظه و شناور مغناطیسی در انواع مواد و درجه بندی فشار ارائه می شوند تا با طیف گسترده ای از کاربردهای فرآیند پیچیده موجود در تاسیسات صنعتی پیشرو جهان مطابقت داشته باشند.

همه محصولات ما مطابق با استانداردهای طراحی منطقه ای و جهانی مورد نیاز طراحی و تولید می شوند، از جمله اما نه محدود به ASME، PED، CRN و EAC (Gost).

اصل عملیات سطح سنج مغناطیسی | مگنتیک لول گیج | level gauge Atlas™

در داخل محفظه ATLAS شناوری وجود دارد که شامل یک گروه داخلی از آهنرباها است. افزایش یا کاهش سیال در مخزن فرآیند مربوط به تغییر مشابهی در داخل محفظه است. در پاسخ به حرکت تراز، شناور بر این اساس به سمت بالا یا پایین حرکت می کند.

به بیرون محفظه متصل شده و به طور کامل از مایع فرآیند جدا شده است، یک نشانگر بصری با استفاده از یک سری پرچم های چرخان یا یک دنباله شاتل جفت شده مغناطیسی است که به نظر می رسد در وسط هوا شناور است.

پرچم‌ها یا دنبال‌کننده‌های منفرد حاوی یک آهنربای هم‌ترازی هستند که با حرکت شناور در داخل محفظه دید با آهن‌رباها درگیر می‌شود. حرکت شناور پرچم هایی را می چرخاند که در هر طرف رنگ متفاوتی دارند، یا در مورد دنبال کننده، در نقطه ای که با آهنرباهای روی شناور درگیر می شود، شناور می شود.

موقعیت دنبال کننده یا نقطه ای که پرچم ها تغییر رنگ می دهند، موقعیت سطح مایع را نشان می دهد. سطح در نقطه مربوطه در مقیاس اندازه گیری در کنار پرچم ها یا دنبال کننده ها “خوانده شده” (یا نشان داده شده است).

اصل عملیات سطح سنج مغناطیسی | مگنتیک لول گیج | level gauge شفق ®

سطح سنج مغناطیسی AURORA سیستم عامل یک سطح سنج مغناطیسی مبتنی بر شناور معمولی (ATLAS) را با فرستنده رادار موج هدایت شونده Eclipse ترکیب می کند. از آنجایی که سیگنال فرستنده ECLIPSE در امتداد پروب یا موجبر حرکت می کند، شرایط فرآیندی که مانع دیگر فناوری های اندازه گیری می شود عملاً هیچ تأثیری بر دقت و قابلیت اطمینان واحد ECLIPSE ندارد.

نتیجه، افزونگی اندازه‌گیری سطح واقعی در طرحی است که شامل یک محفظه است.

Level Gauge

اصل عمل جمینی

Gemini سیستم عامل یک سطح سنج مغناطیسی مبتنی بر شناور معمولی (اطلس) و یک دوربین دوم برای نصب یک دستگاه اندازه‌گیری سطح مایع اضافی، مانند Eclipse یا دیگر فرستنده‌های رادار موج هدایت‌شونده فرستنده را ترکیب می‌کند. این طرح را می توان به راحتی سفارشی کرد تا دریچه های جداسازی بین هر یک از محفظه ها را شامل شود، به طوری که یک محفظه می تواند برای برخی تعمیرات برنامه ریزی شده از خدمت خارج شود در حالی که محفظه دیگر به طور معمول در این فرآیند به کار خود ادامه می دهد.

نشانگر سطح مغناطیسی Vector™

VECTOR یک نشانگر سطح مغناطیسی قوی، قابل اعتماد و کم هزینه است که با کاربردهای مختلف سازگار است. VECTOR برای تضمین عمر مفید طولانی در خدمات با رعایت بالاترین استانداردهای کیفیت طراحی و ساخته شده است و دارای نشانگر دید بالا با مقاومت در برابر آسیب فیزیکی است. VECTOR عملاً نگهداری و استفاده از مناظر شیشه ای را که اغلب از نشتی و دید ضعیف رنج می برند حذف می کند. سوئیچ‌های هشدار و فرستنده‌های سطح وجود دارند که سیگنال‌های خروجی مختلفی را برای اهداف کنترل فرآیند اجازه می‌دهند.

نشانگر لول گیج مگنتی

شاخص های سطح مغناطیسی (MLI) با ارائه جایگزین ایمن تر، قابل اطمینان تر و دید بالا برای شیشه های سطح شیشه، بازار جهانی نشانگر بصری را متحول کرده است. با استفاده از ترکیبی از اصل اثبات شده شناوری همراه با مزایای ارائه شده توسط مغناطیس، MLI ها را می توان تقریباً با هر ترتیب اتصال فرآیند در یک کشتی تطبیق داد.

محفظه و شناور مغناطیسی در انواع مواد و درجه بندی فشار ارائه می شوند تا با طیف گسترده ای از کاربردهای فرآیند پیچیده موجود در تاسیسات صنعتی پیشرو جهان مطابقت داشته باشند.

Gemini™ دو محفظه لول گیج مگنتی

دوربین سطح مغناطیسی جمینی اندازه گیری سطح نوآورانه ای را در یک طراحی ویژه محفظه دوگانه ارائه می دهد. یک شناور مغناطیسی و نشانگر دید بالا در محفظه اولیه به طور مستقل از فرستنده رادار موج هدایت شده Eclipse® در محفظه ثانویه عمل می کند. این استفاده از دو فناوری مختلف سطح مشابهی از افزونگی را به مدل Aurora اضافه می کند.

محفظه نشانگر مغناطیسی Gemini را می توان به سوئیچ ها و فرستنده های اضافی برای تطبیق پذیری بیشتر مجهز کرد.همچنین می توان شیرهای جداسازی را به راحتی بین دو محفظه تعبیه کرد تا در حین انجام مراحل تعمیر و نگهداری دوره ای انعطاف پذیری ایجاد کند.

نشانگر لول گیج مگنتی

AURORA عملکرد یک سطح سنج مغناطیسی معمولی را با فرستنده رادار موج هدایت شونده Eclipse ترکیب می کند که توسط Magnetrol برای کاربردهای سطح مایع توسعه یافته است. نتیجه یک دستگاه اضافی واقعی برای اندازه گیری و کنترل سطح مایع است.

با استفاده از یک محفظه 3 یا 4 اینچی برای قرار دادن کاوشگر شناور و کواکسیال ECLIPSE، هر دو به طور هماهنگ برای ارائه نشانه بصری و انتقال سطح الکترونیکی با استفاده از یک دستگاه واحد کار می کنند. 6 سبک اصلی پیکربندی و بیش از 15 گزینه مصالح ساختمانی وجود دارد.

برای اولین بار، AURORA اندازه گیری دقیق و قابل تکرار مایعات را با دی الکتریک بسیار کم، دی الکتریک متغیر، فشار و دما بالا امکان پذیر می کند.

نشانگر سطح مغناطیسی Atlas™

خط تولید AtlasTM نشانگر سطح مغناطیسی استاندارد ORION است. طراحی آن از یک محفظه با قطر 2″، 2-1/2″ یا 3″ تشکیل شده است.

عینک های دید مغناطیسی ATLAS در انواع مصالح ساختمانی از جمله پلاستیک ساخته می شوند. Orion همچنین یکی از کامل ترین انتخاب های اتصالات فرآیند را از نظر نوع و اندازه ارائه می دهد.

واحد ATLAS می تواند به انواع فرستنده ها و سوئیچ ها و همچنین نشانگرهای سطح سنج مغناطیسی | مگنتیک لول گیج | level gauge نوع پرچم یا بشکه با یا بدون ترازو مدرج مجهز شود. این اجازه می دهد تا نشانگرهای سطح ATLAS به عنوان شاخص یا کنترل سطح استفاده شوند.

 لول گیج مگنتی | مگنتیک لول گیج | level gauge

شاخص های سطح مغناطیسی (MLI) با ارائه جایگزین ایمن تر، قابل اطمینان تر و سطح سنج مغناطیسی | مگنتیک لول گیج | level gauge دید بالا برای شیشه های سطح شیشه، بازار جهانی نشانگر بصری را متحول کرده است. با استفاده از ترکیبی از اصل اثبات شده شناوری همراه با مزایای ارائه شده توسط مغناطیس، MLI ها را می توان تقریباً با هر ترتیب اتصال فرآیند در یک کشتی تطبیق داد.

محفظه و شناور مغناطیسی در انواع مواد و درجه بندی فشار ارائه می شوند تا لول گیج مگنتی با طیف گسترده ای از کاربردهای فرآیند پیچیده موجود در تاسیسات صنعتی پیشرو جهان مطابقت داشته باشند.

برنامه های کاربردی لول گیج مگنتی

 • اندازه گیری مداوم سطح بدون منبع تغذیه
 • نشانگر سطح متناسب با ارتفاع
 • طرح های خاص و مواد مقاوم در برابر خوردگی برای طیف گسترده ای از کاربردها
 • مواد شیمیایی و پتروشیمی، استخراج نفت و گاز (در داخل و خارج از ساحل)، صنایع دریایی، ماشین آلات، تاسیسات تبدیل انرژی، نیروگاه ها
 • تصفیه آب فرآیندی و آب آشامیدنی، صنایع غذایی و آشامیدنی، صنعت داروسازی

امکانات لول گیج مگنتی | مگنتیک لول گیج | level gauge

 • راه حل های سازگار با سیستم و فرآیند
 • محدودیت های برنامه:
  – دمای سرویس: T = -196 … +450 درجه سانتی گراد
  – فشار سرویس: P = وکیوم تا 400 بار
  – حد چگالی: ρ ≥ 340 کیلوگرم بر متر مکعب
 • تنوع گسترده ای از اتصالات فرآیند و مواد
 • گزینه ای برای نصب فرستنده های سطح و سوئیچ های مغناطیسی
 • نسخه های محافظت شده در برابر انفجار

شرح لول گیج مگنتی | مگنتیک لول گیج | level gauge

نشانگر سطح نوع Bypass مدل BNA شامل یک محفظه بای پس است که با استفاده از 2 اتصال فرآیند (فلنج، رزوه یا جوش) به صورت جانبی به مخزن نصب می شود. به لطف این ترتیب، سطح در محفظه بای پس با سطح مخزن مطابقت دارد. شناور مورد استفاده در محفظه بای پس دارای سیستم آهنربای دائمی است که سطح مایع را بدون هیچ گونه تماسی به نشانگر مغناطیسی نصب شده در قسمت بیرونی محفظه بای پس منتقل می کند. غلتک های پلاستیکی یا بنرهای فولادی ضد زنگ دو رنگ با میله های مغناطیسی، با فاصله 10 میلی متر از هم وجود دارد.

میدان مغناطیسی سیستم آهنربای دائمی شناور، عناصر نشانگر را 180 درجه می چرخاند که از طریق دیواره محفظه بای پس عمل می کنند. از سفید به قرمز وقتی سطح بالا می رود و از قرمز به سفید وقتی پایین می آید. این سیستم امکان تجسم سطح یک مخزن را در نشانگر سطح نوع Bypass بدون نیاز به منبع تغذیه فراهم می کند.

سطح سنج مغناطیسی

گیج های سطح شناور مغناطیسی برای اندازه گیری مایع در مخازن باز یا تحت فشار مناسب هستند. این محصول می تواند در کل فرآیند تحت شرایط دمای بالا، فشار بالا، ویسکوزیته بالا و شرایط خوردگی قوی، آب بندی بالا، نشتی و اندازه گیری سطح مایع ایمن و قابل اعتماد را بدست آورد. سطح صفحه شیشه ای (لوله) را نشان می دهد که وضوح ضعیف، شکستن آسان و سایر عیوب، و کل فرآیند اندازه گیری بدون ناحیه کور، صفحه نمایش چشم نواز، خواندن بصری، محدوده اندازه گیری بزرگ را نشان می دهد.

به طور گسترده ای در برق، نفت، مواد شیمیایی، متالورژی، حفاظت از محیط زیست، کشتی سازی، ساخت و ساز، مواد غذایی و سایر صنایع در فرآیند تولید اندازه گیری و کنترل سطح مایع استفاده می شود.

اصل کار سطح سنج مغناطیسی

اصل کار سطح سنج مغناطیسی یک ظرف ارتباطی است، بنابراین سطح مایع در اتاق اندازه گیری با سطح مایع در ظرف یکسان است. محفظه اندازه گیری مجهز به یک شناور با آهنربا در آن است. یک شناور با آهنربا روی محیط شناور است و آهنربا در شناور برای نشان دادن فلپ ریل راهنما می چرخد.

شناور در لوله اندازه گیری استاندارد بدون فشار است و هیچ هدایت مغناطیسی یا مکانیکی ندارد. این ساختار باعث می شود شناور ایمن تر از شناورهای استاندارد تحت فشار باشد. در صورت لزوم، Apure می تواند یک شناور تحت فشار بسازد. با شرایط فرآیند ذکر شده در زیر، می توان شناوری را انتخاب کرد که روی محیط شناور شود.

 • متوسط
 • تراکم
 • فشار کاری
 • درجه حرارت

فلپ های سطح سنج مغناطیسی

هر فلپ در مسیر نشانگر مجهز به آهنربای دائمی است، به طوری که سطح سنج ما تحت تاثیر شوک، لرزش و دمای بالا قرار نگیرد. علاوه بر این، رطوبت و/یا محیط های خشن مشکلی با این سطح سنج ندارند.

این سطح سنج مغناطیسی با تمام مسیرهای نشانگر پلاستیکی یا فلپ های فولادی ضد زنگ در بدنه آلومینیومی یا فولادی ضد زنگ 316 موجود است.

به دلیل ساختار فلپ‌ها، یک طرف آن سفید و طرف دیگر قرمز/نارنجی است، بنابراین می‌توانیم سطح را دورتر یا تیره‌تر ببینیم.

با «اشاره‌گرهای» موجود، می‌توانید محدودیت‌های بصری را در مسیر مشخص‌شده در هر سطحی که نیاز دارید تعیین کنید.

هنگامی که سطح سنج مغناطیسی مجهز به یک سوئیچ مغناطیسی باشد، امکان دریافت سیگنال وجود دارد. با سوئیچ های بیشتر، می توانید کنترل پمپ (پمپ روشن/خاموش) و/یا ایجاد آلارم های بالا/پایین را فعال کنید. می توان آن را در کنار سوئیچ سطح یا به جای فرستنده زنجیره ای نی نصب کرد. این زنجیر نی دارای سیگنال خروجی استاندارد 4-20 میلی آمپر است.

سطح سنج های مغناطیسی نیز برای خواندن رابط مناسب هستند. شناور در محیطی با چگالی کمتر فرو می‌رود و روی محیطی با چگالی بالاتر شناور می‌شود. علاوه بر PED، تجهیزات ما تاییدیه حمل و نقل LRS و BV را گذرانده اند.


نشانگر سطح سنج مغناطیسی 1

با دو یا چند اتصال فرآیند برای نصب بر روی
طرف یک کشتی این طرح برای بسیاری از موارد مختلف مناسب است
کاربردها، به عنوان مثال مخازن میعانات گازی، مخازن LPG و غیره.

سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 1
نشانگر سطح سنج مغناطیسی 1
 سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 1 سمت راست
سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 1 سمت راست

نشانگر سطح سنج مغناطیسی 2

با یک اتصال فرآیند در پایین، این نوع است
مناسب برای نصب بالای مخزن این طرح بیشتر است
برای مخزن ذخیره سازی زیر سطح استفاده می شود.

سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 2
نشانگر سطح سنج مغناطیسی 2
 گیج سطح مغناطیسی اشاره گر 2 سمت راست
نشانگر سطح مغناطیسی 2 به سمت راست

نشانگر سطح سنج مغناطیسی 3

با دو یا چند اتصال فرآیند برای نصب
کنار یک کشتی این طرح به طور خاص برای
برنامه های کاربردی تبخیر

سطح سنج
نشانگر سطح سنج مغناطیسی 3
 مغناطیسی Pointer 3 نشانگر سطح مغناطیسی نشانگر 3 سمت راست
سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 3 سمت راست

نشانگر سطح سنج مغناطیسی 4

با دو اتصال فرآیند در انتهای
سطح سنج، این نوع برای نصب مناسب است
بین دو خط لوله

سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 4
نشانگر سطح سنج مغناطیسی 4
 گیج سطح مغناطیسی اشاره گر 4 سمت راست
نشانگر سطح مغناطیسی 4 سمت راست

نشانگر سطح سنج مغناطیسی 5

با یک اتصال فرآیند برای نصب لول گیج مگنتی
کنار یک کشتی این مدل اغلب برای
تانک های روز برای کشتی ها

سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 5 سمت راست
سطح سنج مغناطیسی اشاره گر 5 سمت راست

مزایای لول گیج مگنتی

• سیستم شناور اتمسفر استاندارد
• شناور بدون راهنماهای مکانیکی یا مغناطیسی
• سیستم کاملاً مقاوم در برابر خوردگی
• قیمت رقابتی
• زمان تحویل کوتاه
• اندازه گیری تحت تأثیر فشار، خلاء، دما، فوم و ویسکوزیته قرار نمی گیرد
• حداقل حساسیت به تغییرات چگالی
• نمایشگر دائمی، بدون نیاز به منبع تغذیه خارجی
• نسخه دمای پایین مجهز به نشانگر بدون یخ است
• تایید LRS و BV برای کشتی ها
• ردیابی نمایش آزاد منحصر به فرد، پلاستیک، آلومینیوم یا تمام فولاد ضد زنگ 316
• سوئیچ کاملا قابل تنظیم
• مقیاس/خط کش را می توان بر حسب میلی متر، سانتی متر، درصد یا لیتر استفاده کرد
• نور پس زمینه غیر ضروری است
• لوله تخلیه غیرعادی نمی تواند توسط شناور مسدود شود
• ایمنی ساخت و ساز، حفاظت از محیط زیست، بدون تعمیر و نگهداری
• شناور نشان می دهد که ریل راهنما ممکن است آسیب دیده باشد
• طراحی خاص را می توان با توجه به نیاز مشتری انجام داد
• برای کاهش خطاهای انتقال مستقیماً با سازنده تجارت می کنید
• برای اکثر انواع، تمام جوش های ما کاملاً نافذ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *