سدیم آلومینات

سدیم آلومینات چیست؟

سدیم آلومینات یک معرف مفید برای ایزومریزاسیون آلکن ها و آمین ها است. آلومینات شکلی از فلز سدیم با مساحت بالا با آثار کاتیونی است: Al (Al2O3): 50-56٪ و Na (به عنوان Na2O): 37-45٪.
این آلومینات یک افزودنی مهم در تولید کاغذ در حدود 20 تا 30 سال پیش است. آلومینات کاربردهای زیادی دارد، مانند کمک به حفظ الیاف و پرکننده‌های ریز، تثبیت ظرفیت بافر در تصفیه آب و تنظیم pH سیستم گردش آب.

سدیم آلومینات به طور کلی در اکثر حجم ها بلافاصله در دسترس است. آلومینات ها ترکیباتی با یون آلومینا با بار منفی و یک اکسید فلزی با کاربردهای مختلف صنعتی مانند تصفیه آب و تولید سرامیک هستند. در دسامبر 2012، تیمی از محققان نوع منحصر به فردی از رنگدانه بسیار بازتابنده متشکل از آلومینات کبالت خاکی کمیاب را ایجاد کردند که ممکن است به عنوان یک پوشش بیرونی کارآمد از نظر انرژی استفاده شود. ممکن است اشکال خلوص بالا، زیر میکرون و نانوپودر شود.
آلومینات سدیم محصولی است که از انحلال هیدروکسید آلومینیوم (گیب‌سایت) در هیدروکسید سدیم به دست می‌آید. IQE آلومینات را در محلول و به شکل مایع شفاف تولید می کند.
آلومینات منبع عالی آلومینا راکتیو در محلول قلیایی است و این دلیل اصلی استفاده از آن به عنوان ماده اولیه در بسیاری از فرآیندهای صنعتی است.
این در تصفیه فاضلاب استفاده می شود، این یک شتاب دهنده مجموعه شاتکریت است. همچنین در صنعت کاغذ به عنوان یک عامل تصفیه و نگهدارنده کمکی استفاده می شود و موارد دیگر به عنوان ماده اولیه در پایه های کاتالیستی، زئولیت ها و غیره توصیف می شود.

سدیم آلومینات

قیمت سدیم آلومینات

سدیم آلومینات در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای حذف فسفات‌ها، منیزیم، سیلیکات‌ها، مواد جامد معلق (SS) و غیره در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهری و صنعتی است زیرا محدودیت‌های تخلیه نیتروژن و فسفات سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند. استفاده از آن همچنین با کاهش خوردگی، کف کردن و میزان لجن تولید، شفافیت آب را بهبود می بخشد. به عنوان یک فرآیند فیزیکی و شیمیایی با تصفیه بیولوژیکی یا با استفاده از فرآیندهای اکسیداسیون مرطوب کاتالیزوری همراه با استفاده از اشعه ماوراء بنفش، استفاده از آلومینات سدیم مزایای واقعی ایجاد می کند.

کاربرد سدیم آلومینات

سدیم آلومینات بیشترین کاربرد را در سیستم های تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب شهری دارد. به عنوان یک قلیایی، آلومینات می تواند در کاربردهایی که افزودن ماده سوز آور مطلوب نیست، کار کند. آلومینات منبع اقتصادی آلومینا بسیار واکنش پذیر است. آلومینات سدیم در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای حذف فسفر در کارخانه های فاضلاب شهری و صنعتی است. با سخت‌تر شدن محدودیت‌های تخلیه نیتروژن و فسفر، بسیاری از کارخانه‌ها در حال اجرای سیستم‌های تصفیه بیولوژیکی و شیمیایی برای کاهش آنها هستند. با این حال، هر دوی این فرآیندهای تصفیه می‌توانند قلیائیت موجود را کاهش داده و pH پساب را زیر حد تخلیه کاهش دهند.

سدیم آلومینات به طور فزاینده ای برای تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب استفاده می شود. به عنوان یک منعقد کننده قلیایی، آلومینات می تواند برای کاربردهایی استفاده شود که افزودن سود سوزآور به تنهایی مطلوب نیست. محلول آلومینات منبع اقتصادی آلومینا بسیار واکنش پذیر را فراهم می کند. آلومینات در حال تبدیل شدن به یک انتخاب به طور فزاینده ای برای حذف فسفات ها، منیزیم، سیلیکات ها، مواد جامد معلق (SS) و غیره در تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی است زیرا محدودیت های تخلیه نیتروژن و فسفات سخت تر و سخت تر می شود.

استفاده از آن همچنین با کاهش خوردگی، کف کردن و میزان لجن تولید شده، شفافیت آب را بهبود می بخشد. به عنوان یک فرآیند فیزیکی و شیمیایی با تصفیه بیولوژیکی یا با استفاده از فرآیندهای اکسیداسیون مرطوب کاتالیزوری همراه با استفاده از اشعه ماوراء بنفش، استفاده از سدیم آلومینات مزایای واقعی ایجاد می کند. آلومینات سدیم معمولاً در تصفیه خانه های فاضلاب برای حذف جامدات معلق، برخی فلزات و سیلیس محلول استفاده می شود.

در ساختمان سازی از آلومینات سدیم در هوای سرد برای تسریع انجماد بتن استفاده می شود. سایر مناطقی که از آلومینات سدیم استفاده می شود عبارتند از تولید کاغذ، آجرهای نسوز و تولید آلومینا. آلومینات سدیم معمولاً برای اطمینان از تصفیه پایدار آب با pH پایین، در صنایع کاغذ، مقوا و پلاستیک و همچنین فاضلاب صنعتی و شهری استفاده می شود.
محلول آلومینات سدیم به طور گسترده در بازارهای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود.

این نوع منعقد کننده بر پایه آلومینیوم لخته سازی را بهبود می بخشد اما در بخش های دیگر نیز استفاده می شود:

 • در ساخت و ساز، به عنوان یک تسریع کننده گیرش بتن و به عنوان یک عامل سخت کننده، به ویژه زمانی که کار در زمستان یا در دوره های یخبندان انجام می شود.
 •  در صنعت کاغذ برای افزایش سطح pH
 •  برای ساخت زئولیت ها و کاتالیزورها
 •  تصفیه فاضلاب شهری یا صنعتی
 •  ساخت و ساز: تسریع کننده و افزودنی بتن و سیمان/سخت کننده
 •  داروسازی: فرمولاسیون
 •  برای ساخت سیمان های نسوز
 •  حذف و شفاف سازی فسفات
 •  صنعت کاغذ: خنثی سازی و لخته سازی، باندینگ، عامل نگهدارنده و عامل تنظیم pH
 •  انعقاد و لخته سازی
 •  تصفیه آب آشامیدنی
 •  انعقاد و لخته سازی
 •  در صنعت دی اکسید تیتانیوم برای تصفیه سطح، به عنوان واسطه
 •  رنگدانه ها: تصفیه سطح برای صنعت دی اکسید تیتانیوم
 •  کاتالیزورها: تولید آلومینا

سدیم آلومینات

 

سوالات متداول

آلومینات سدیم برای چه مواردی استفاده می شود؟

سدیم آلومینات یک پودر سفید است. در ساخت شیشه شیر، صابون و ترکیبات پاک کننده استفاده می شود.

آلومینات سدیم به چه چیزی معروف است؟

نام‌های جایگزین: آلومینات سدیم با نام‌های اکسید سدیم آلومینیوم و اکسید آلومینیوم سدیم نیز شناخته می‌شود. کاربرد: آلومینات سدیم یک معرف معدنی است که به عنوان کاتالیزور برای ایزومریزاسیون آلکن ها و آمین ها مفید است.

آیا سدیم آلومینات اسید است؟

به بیان ساده، آلومینات سدیم یک شکل قلیایی از آلومینیوم است که در کاستیک حل شده است. آلومینیوم به دلیل ماهیت آمفوتریک آن می تواند به راحتی در یک محیط اسیدی یا قلیایی حل شود.

وقتی آلومینات سدیم با آب واکنش می دهد چه اتفاقی می افتد؟

آلومینات سدیم در آب حل می شود و یک محلول قلیایی خورنده قوی تولید می کند. ممکن است با اضافه کردن آب گرما ایجاد کند. ALUMINATE سدیم یک پایه قوی در آب ایجاد می کند. به شدت با اسیدها واکنش نشان می دهد و به فلزات خورنده می شود.

تولید سدیم آلومینات

آلومینات سدیم با انحلال هیدروکسید آلومینیوم (Al(OH)3) در محلول سود سوزآور (NaOH) تولید می شود. هیدروکسید آلومینیوم (گیب سایت) را می توان در محلول آبی 20 تا 25 درصد سدیم در دمای نزدیک به نقطه جوش حل کرد.

استفاده از محلول های غلیظ NaOH منجر به یک محصول نیمه جامد می شود. این فرآیند باید در ظروف نیکل یا فولاد گرم شده با بخار انجام شود و هیدروکسید آلومینیوم باید با تقریباً 50 درصد سود سوزآور آبی بجوشد تا خمیری تشکیل شود. مخلوط نهایی باید در یک مخزن ریخته شود و خنک شود. سپس یک توده جامد حاوی حدود 70 درصد NaAlO2 تشکیل می شود. این محصول پس از له شدن در کوره دوار آبگیری می شود.

محصول به دست آمده حاوی 90٪ NaAlO2 و 1٪ آب، همراه با 1٪ NaOH آزاد است.
آلومینات سدیم نیز از اثر هیدروکسید سدیم بر روی آلومینیوم عنصری که یک فلز آمفوتریک است تشکیل می‌شود. این واکنش پس از ایجاد بسیار گرمازا است و با تکامل سریع گاز هیدروژن همراه است. واکنش گاهی اوقات به صورت زیر نوشته می شود:
2Al + 2NaOH + 2H2O → 2NaAlO2 + 3H2
با این حال، گونه های تولید شده در محلول احتمالا حاوی یون [Al(OH)4]- یا شاید یون [Al(H2O)2(OH)4]- هستند.

فرمول شیمیایی و ساختار آلومینات سدیم

جامد سفید، NaAlO2 یا Na2Al2O4، که در اتانول نامحلول و محلول در آب محلول های قلیایی قوی است؛ mp 1800 درجه سانتی گراد. این ماده با حرارت دادن بوکسیت با کربنات سدیم و استخراج باقیمانده با آب تولید می شود یا ممکن است در آزمایشگاه با افزودن آلومینیوم اضافی به هیدروکسید سدیم غلیظ داغ تهیه شود. در محلول، یون Al(OH)4- غالب است. آلومینات سدیم به عنوان ماده معدنی، در تولید زئولیت، در تصفیه پساب، در تولید شیشه و در ترکیبات پاک کننده استفاده می شود.

آلومینات سدیم یک ماده شیمیایی معدنی است که به عنوان منبع موثر هیدروکسید آلومینیوم برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و فنی استفاده می شود. در آلومینات خالص (بی آب) یک جامد کریستالی سفید رنگ است که فرمولی به صورت NaAlO2، NaAl(OH)4 (هیدراته)، Na2O·Al2O3، یا Na2Al2O4 دارد. آلومینات سدیم تجاری به صورت محلول یا جامد در دسترس است.
ساختار:
آلومینات بی آب، NaAlO2، حاوی یک چارچوب سه بعدی از چهار وجهی AlO4 متصل به گوشه است. شکل هیدراته NaAlO2·5/4H2O دارای لایه‌هایی از چهار وجهی AlO4 است که به حلقه‌ها متصل شده‌اند و لایه‌ها توسط یون‌های سدیم و مولکول‌های آب که هیدروژن به اتم‌های O در چهاروجهی AlO4 پیوند می‌دهند، به هم متصل می‌شوند.

سدیم آلومینات

مزایای سدیم آلومینات

آلومینیوم به دلیل ماهیت آمفوتریک آن می تواند به راحتی در یک محیط اسیدی یا قلیایی حل شود. آلومینیوم محلول در اسید سولفوریک، سولفات آلومینیوم یا آلوم و آلومینیوم محلول در اشکال سوز آور، آلومینات را تشکیل می دهد.
آلومینات سدیم دارای یک ذره آلومینا با بار آنیونی است. آلومینات دو عملکرد اساسی را در فرآیند تولید کاغذ انجام می دهد. یکی از اینها در درجه اول یک عملکرد شیمیایی است که بخشی از آلومینا مورد نیاز برای اندازه گیری را فراهم می کند. عملکرد دوم بهترین عملکرد فیزیکی انعقاد و احتباس می شود. شرایط سیستم ایجاد توسط این دو واکنش و محصولات واکنش مبنایی برای مزایای ارائه توسط آلومینات است.

مزایای دیگر استفاده از آلومینات سدیم عبارتند از: استحکام و دوام بهبود یافته، سیستم ماشین تمیزتر، کاهش کف، کاهش خوردگی. در حالی که آلومینات نیز به عنوان ماده خام در فرآیندهای تولید صنعتی و توسط بخش ساخت و ساز استفاده می شود، استفاده اصلی آن در تاسیسات تصفیه فاضلاب صنعتی و بالاتر از همه، در تصفیه خانه های فاضلاب است. خواص محصول در اینجا دو مزیت واضح دارد.

سدیم آلومینات به دلیل PH بالای خود به جلوگیری از تشکیل باکتری های رشته ای کمک می کند و بنابراین کارایی و عملکرد کلی تصفیه خانه های فاضلاب را افزایش می دهد. علاوه بر این، آلومینات به عنوان یک عامل رسوب دهنده عمل می کند و فسفات موجود در آب را از بین می برد. این مهم است زیرا مقادیر بالای فسفات – که به خودی خود در واقع برای زندگی ضروری است – می تواند تأثیر بسیار منفی بر محیط زیست داشته باشد. به عنوان مثال، سطوح بالای مواد مغذی، فسفر، در رودخانه ها و دریاچه ها می تواند منجر به رشد سریع جلبک ها و گیاهان آبی شود که به نوبه خود، اکوسیستم را مختل می کند.

SODIUM ALUMINATE پیشرفته ترین محلول تصفیه آب همه محلول های آلومینیوم آلومینیوم بر اساس EN 882 (مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه آب در نظر گرفته برای مصرف انسان) تولید می شوند. محصولات آلومینیومی به دلیل وزن مولکولی کم هوش مصنوعی، تولید لجن شیمیایی را در مقایسه با آهن کاهش می دهند. آلومینات ها قلیایی بودن آب را افزایش می دهند و نیاز به آهک یا هیدروکسید را از بین می برند. ALUMINATE سدیم از واکنش هیدروکسید آلومینا با هیدروکسید سدیم تولید می شود.

به عنوان یک منعقد کننده بر پایه آلومینیوم که به عنوان محلول قلیایی (سودآور) تولید می شود، آلومینیوم آلومینات سدیم در سیستم هایی که حفظ pH در سطح بالاتر مهم است، مزایایی ارائه می دهد. برخلاف منعقد کننده های نمک فلزی بر پایه اسید ، آلومینات قلیایی بودن سیستم را کاهش نمی دهد. آلومینات به عنوان یک ماده شیمیایی تصفیه آب برای حذف فسفات ها و فلورایدها از آب های شهری و صنعتی و همچنین برای نرم کردن آهک در کاربردهای فرآیندی و تصفیه آب زیرزمینی استفاده می شود.

 • خلوص و کیفیت بالایی آب می دهد
 • هزینه حمل و نقل کم
 • حداقل لجن شیمیایی
 • انعقاد، شناورسازی و ته نشینی عالی
 • قلیائیت را افزایش می دهد – بدون نیاز به آهک و هیدروکسید
 • حذف عالی فسفر

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و قیمت می توانید اینجا کلیک نمایید.

فروش سدیم آلومینات

محلول های آلومینات سدیم واسطه های تولید زئولیت ها هستند.
این آلومینات سدیم یک ماده شیمیایی معدنی است که به عنوان منبع موثر هیدروکسید آلومینیوم برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و فنی استفاده می شود. آلومینات سدیم خالص (بی آب) یک جامد کریستالی سفید رنگ است که فرمولی به صورت NaAlO2، NaAl(OH)4 (هیدراته)، [2] Na2O·Al2O3، یا Na2Al2O4 دارد.

آلومینات سدیم تجاری به صورت محلول یا جامد در دسترس است. سایر ترکیبات مرتبط که گاهی اوقات آلومینات نامیده می‌شوند و با واکنش Na2O و Al2O3 تهیه می‌شوند عبارتند از Na5AlO4 که حاوی آنیون‌های مجزای AlO45-، Na7Al3O8 و Na17Al5O16 هستند که حاوی آنیون‌های پلیمری پیچیده هستند، و NaAl11O17، که زمانی به اشتباه تصور می‌شد فاز β-آلومینیوم است. اکسید

آلومینات بی آب، NaAlO2، حاوی یک چارچوب سه بعدی از چهار وجهی AlO4 متصل به گوشه است. شکل هیدراته NaAlO2·5/4H2O دارای لایه‌هایی از چهار وجهی AlO4 است که به حلقه‌ها متصل شده‌اند و لایه‌ها توسط یون‌های سدیم و مولکول‌های آب که هیدروژن به اتم‌های O در چهاروجهی AlO4 پیوند می‌دهند، به هم متصل می‌شوند.

MSDS سدیم آلومینات

آلومینات سدیم با انحلال هیدروکسید آلومینیوم (Al(OH)3) در محلول سود سوزآور (NaOH) تولید می شود. هیدروکسید آلومینیوم (گیب سایت) را می توان در محلول آبی 20 تا 25 درصد سدیم در دمای نزدیک به نقطه جوش حل کرد. استفاده از محلول های غلیظ NaOH منجر به یک محصول نیمه جامد می شود.

این فرآیند باید در ظروف نیکل یا فولاد گرم شده با بخار انجام شود و هیدروکسید آلومینیوم باید با تقریباً 50 درصد سود سوزآور آبی بجوشد تا خمیری تشکیل شود.
مخلوط نهایی باید در یک مخزن شود و خنک شود. سپس یک توده جامد حاوی حدود 70 درصد NaAlO2 تشکیل می شود. این محصول پس از له شدن در کوره دوار آبگیری می شود.

محصول حاوی 90٪ NaAlO2 و 1٪ آب، همراه با 1٪ NaOH آزاد است. آلومینات سدیم بیش از 40 سال پیش به صنعت کاغذ معرفی شد. پذیرش آن به عنوان یک افزودنی پایان مرطوب عالی به طور گسترده در اروپا و عملیات کاغذسازی ایالات متحده رشد کرد. مشخص شد که آلومینات سدیم هنگام استفاده همراه با سایر منابع کاتیونی مانند زاج برای بهینه‌سازی و بهبود عملکرد دستگاه کاغذ پایان مرطوب بسیار مؤثر است.

سدیم آلومینات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *