موتورهای القایی قفس سنجابی ولتاژ پایین و بالا

موتورهای القایی قفس سنجابی ولتاژ پایین و بالا

موتورهای القایی قفس سنجابی ولتاژ پایین و بالا، از نوع خنک کننده IC 511، بخشی از طیف محصولات سفارشی MENZEL برای کاربردهای صنعتی شما هستند.

MENZEL موتورهای ولتاژ پایین، متوسط ​​و بالا قفس سنجابی را از انواع خنک کننده تولید می کند. با توجه به کاربرد صنعتی، ما مدار باز (IC 01 + IC 06) ، خنک کننده سطحی (IC 411 + IC 416) یا لوله خنک کننده (IC 511) و موتورهای قفس سنجابی را با هوا-هوا (IC 611) + IC 616 + IC666) یا خنک کننده هوا-آب (IC 81W + IC 86W) در سراسر جهان.

طراحی محفظه یا خنک کننده IC 511 قبلاً یک طرح استاندارد پرکاربرد برای موتورهای قفس سنجابی سه فاز ولتاژ پایین و بالا بود. با این حال، به تدریج با انواع خنک کننده مدرن تر مانند IC 411 و IC 611 جایگزین شده است، MENZEL Elektromotoren هنوز هم موتورهای قفس سنجابی از نوع خنک کننده قدیمی، IC 511 می سازد، زیرا این موتورها به دلیل داشتن آنها هنوز اولین انتخاب برای کاربردهای صنعتی هستند. مزایای مختلف

طرح های استاندارد موتورهای قفس سنجابی سه فاز IC 511

 • انواع ساخت و ساز: B3 و V1
 • کلاس های حفاظتی: IP 55
 • برای عملکرد شبکه و اینورتر
 • ولتاژ: از 380 ولت تا 13800 ولت
 • محدوده توان: تا 4000 کیلو وات
 • اندازه قاب: از 500 تا 1000
 • جعبه ترمینال: به طور کلی امکان پذیر است
 • محفظه موتور: فولاد جوش داده شده
 • استفاده حرارتی: F/B

MENZEL در تولید محصولات سفارشی ویژه برای انواع کاربردهای صنعتی تخصص دارد. اگر به دنبال راه حل های درایو در زمینه موتورهای قفس سنجابی خنک شونده با لوله (IC 511) هستید، لطفا با ما تماس بگیرید.

رتبه های ولتاژ موجود برای موتورهای قفس سنجابی سه فاز

MENZEL موتورهای قفس سنجابی سه فاز را برای ولتاژهای نامی مختلف عرضه می کند. ما می توانیم تمام ولتاژهای خاص یا تلورانس های ولتاژ انحرافی را در صورت درخواست اجرا کنیم.

ولتاژ اسمی 50 هرتز

 • ولتاژ پایین : 380 ولت، 400 ولت، 500 ولت، 690 ولت
 • ولتاژ متوسط ​​و بالا: 3.000 ولت، 3.300 ولت، 5.000 ولت، 5.500 ولت / 6.000 ولت، 6.300 ولت، 6.600 ولت، 10.000 ولت، 10.500 ولت، 11.000 ولت

ولتاژ اسمی در 60 هرتز

 • ولتاژ پایین: 380 ولت، 400 ولت، 440 ولت، 480 ولت، 500 ولت، 525 ولت، 575 ولت، 690 ولت
 • ولتاژ متوسط ​​و بالا: 2.300 ولت، 4.160 ولت، 6.000 ولت، 6.600 ولت، 11.000 ولت، 13.200 ولت، 13.800 ولت

مزایای موتورهای القایی قفس سنجابی ولتاژ پایین و بالا IC 511 ما

طراحی موتور قوی با سطح گرد و صاف

مقاوم در برابر تأثیرات خارجی، به دلیل بدنه فولادی جوش داده شده مقاوم در برابر پیچش

ارتفاع ساخت و ساز صاف و کاهش طول کلی

عمر طولانی ماشین آلات

ظرفیت های بار بالا

مقاوم در برابر لرزش

خنک کننده هوای عالی و همزمان

بدون انسداد در لوله های خنک کننده

موتورهای القایی قفس سنجابی IC 511 – ویژگی ها

برای موتورهای القایی قفس سنجابی IC 511، لوله های خنک کننده به طور متقارن در اطراف هسته چند لایه پیچ می شوند. این نوع ساختمان طیف کاملی از مزایا را ارائه می دهد: مواد در حال سقوط به سادگی از سطح صاف و گرد می لغزند. برخلاف سایر انواع خنک کننده، پره های خنک کننده را نمی توان مسدود کرد.

علاوه بر این، توزیع لوله های خنک کننده یا لوله های خنک کننده در اطراف هسته چند لایه منجر به یک ارتفاع کلی برای موتورهای خنک کننده نوع IC 511 می شود، به همین دلیل است که چنین موتورهایی زیرسازی ایده آل برای ماشین های مختلف هستند. طول کلی کوتاه آنها باعث می شود موتورها در برابر لرزش مقاوم تر شوند.

با توجه به استفاده از محفظه فولادی جوش داده شده با پیچشی صلب، موتورهای قفس سنجابی ولتاژ پایین و فشار قوی از نوع خنک کننده IC 511 نیز برای استفاده در شرایط سخت همراه با ضربه های بار و ارتعاش ایده آل هستند. یاتاقان غلتکی با اندازه سخاوتمندانه موتورهای قفس سنجابی سه فاز IC 511 ظرفیت موتور با بار بالا را امکان پذیر می کند و طول عمر طولانی را تضمین می کند.

از آنجایی که امروزه موتورهای قفس سنجابی IC 511 دیگر در اروپا استاندارد نیستند، یافتن جایگزینی برای ماشین‌های قدیمی از این نوع ساخت برای اپراتورها دشوار است. کار بازسازی پیچیده روی پایه ها و کانکتورها، که امکان نصب یک موتور استاندارد مدرن را فراهم می کند، اغلب امکان پذیر نیست.

ساخت ماکت دقیق موتور قدیمی با همان مشخصات مکانیکی و الکتریکی و کانکتورها دقیقاً در همان مکان ها نیاز به تخصص مهندسان و برقکاران دارد. MENZEL در موتورهای قفس سنجاب مخصوص مشتری تخصص دارد. علاوه بر این، ما با تحویل سریع ماکت ها و محصولات ویژه مشخص می شویم – صرف نظر از اینکه در کجای دنیا به یک موتور ولتاژ پایین یا بالا در طراحی قدیمی نیاز است.

MENZEL می‌تواند حتی غیرعادی‌ترین الزامات ویژه را در مدت زمان کوتاهی برآورده کند – و همچنین می‌تواند در صورت لزوم، نمونه‌هایی از انواع ساختمان‌های غیر متعارف مانند IC 511 ارائه دهد.

موتورهای قفس سنجابی سه فاز خنک شونده معمولی فعلی یا موتورهای دارای مبدل حرارتی هوا-هوا پتانسیل استانداردسازی بالایی دارند. تولید آنها اجازه استفاده از محفظه چدنی یا محفظه ساده جوش داده شده را می دهد. با این حال، محفظه جوش دستی برای ساخت و ساز نوع IC511 در یک فرآیند پیچیده طراحی شده است.

با این وجود، طراحی IC-511 هنوز برای تعدادی از برنامه های کاربردی خوب بی نظیر است. اینها شامل کاربردهای سنگین، درایوهای تسمه و تمام کاربردهایی است که برای آنها کاهش ارتفاع کلی ضروری است.

موتورهای قفس سنجابی سه فاز برای این کاربردها باید قادر به تحمل ظرفیت بار بالا و نسبتاً مقاوم در برابر ارتعاشات و لرزش باشند. موتورهای قفسی IC 511 خنک شونده با لوله MENZEL می توانند این کار را انجام دهند. آنها ظرفیت خنک کنندگی هوای عالی دارند و به دلیل سطوح گرد و با دست جوش داده شده در برابر سقوط مواد محافظت می شوند.

کاربردهای معمول موتورهای الکتریکی IC 511 خنک شونده با لوله

صنایع کاربر برای موتورهای قفس سنجابی سه فاز IC 511:

 • معدن
 • نیروگاه ها
 • صنعت سیمان
 • استخراج مواد اولیه و غیره

کاربردهای معمول موتورهای قفس سنجابی IC 511:

 • برنامه های کاربردی سنگین
 • درایو تسمه نقاله
 • درایوهای فن
 • درایوهای خمیر کن و غیره

نمونه پروژه های مرجع

اصل خنک کننده لوله

اصل خنک‌کننده لوله یا لوله برای موتورهای IC 511 خنک‌سازی بسیار کارآمد و یکنواخت را تضمین می‌کند، زیرا لوله‌های خنک‌کننده به طور متقارن در اطراف هسته چند لایه پیچیده می‌شوند. خنک کننده های اولیه و ثانویه توسط فن های روی شفت موتور حرکت می کنند.

مزیت بزرگ جریان مستقیم هوا از طریق لوله های خنک کننده صاف، خود تمیز شوندگی گسترده لوله ها به دلیل جریان خنک کننده خارجی است. در نتیجه، موتورها کمتر در معرض انسداد سیستم خنک کننده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *