شیر دستی قابل کوپل
خانه » شیر دستی قابل کوپل

شیر دستی قابل کوپل

شیر دستی قابل کوپل

شیرهای هیدرولیک دستی از کاربردی ترین قطعات و تجهیزات در صنایع مختلف هستند که از جمله آن ها می توان به شیر دستی قابل کوبل اشاره نمود. این شیرها نیز انواع و اقسام مختلفی دارند و ویژگی های منحصر به فردی که دارند موجب شده نسبت به سایر شیرهای هیدرولیکی از محبوبیت خاصی برخوردار باشند. در ادامه بیشتر به معرفی شیر دستی قابل کوپل می پردازیم.

معرفی شیر دستی قابل کوپل

این نمونه از شیرها را به راحتی می توان به سایر شیرآلات و نمونه های دیگر متصل نمود. در شیر دستی کوپل مقدار فشار حداقل رو به بالا در نظر گرفته شده است. از این رو در فشارهای بالا به خوبی می توان از آن ها استفاده نمود. علاوه بر این به شیرهای دستی قابل کوپل می توان قابلیت های دیگری را نیز افزود. به همین علت در انواع ماشین های سنگین مورد استفاده در صنایع مختلف از این شیرآلات استفاده می کنند. این شیرها در عین سادگی بسیار کاربردی هستند و در تمامی مدل های آن جهت به گردش در آوردن بخش استم از بازو یا دسته ها استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی های شیر دستی قابل کوپل

شیرهای دستی قابل کوپل دارای قابلیت اتصال بالایی هستند و می توان از آن ها دربخش های مختلفی استفاده نمود. طراحی اکثر این شیرها به نحوی صورت گرفته که گزینه مناسبی برای جریان های زیاد و روبه بالا هستند. از مهم ترین ویژگی های این شیرها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • دارای قابلیت های متنوع و دسته های متعدد بین 1 الی 12 دسته هستند
  • امکان استفاده از آن ها با اسپول های مختلف و همچنین در مدارهای سری و موازی وجود دارد
  • دارای ساختار فشرده ای هستند از این رو ضریب اطمینان و تحمل بالایی دارند
  • می توان انواع مختلف افزونه ها بر روی شیرهای دستی قابل کوپل نصب نمود
  • از شیرهای قابل کوپل به منظور عملکرد صحیح سیستم استفاده می کنند، به همین دلیل با فلودیوایدر به کار گرفته می شوند

کاربرد شیر دستی قابل کوپل

از شیرهای دستی قابل کوپل امروزه استفاده های زیادی می شود. در اکثر ماشین آلات سبک و سنگین مانند لدر، لیفتراک، جرثقیل و … که برای کار در معدن مورد استفاده قرار می گیرد از این شیرآلات مصرف شده است.

قیمت شیر دستی قابل کوپل

برندها و شرکت های مختلفی در زمینه تولید انواع شیر دستی قابل کوپل فعالیت دارند که محصولات هر یک از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است. نمایندگی ها و فروشگاه های فیزیکی و مجازی متعددی محصولات این شرکت ها را ارائه می دهند که با مراجعه به آن ها می توان به مقایسه شیرآلات پرداخت و با توجه به ویژگی های سیستم مد نظر خود شیر دستی کوپل در سایز و ابعاد مد نظر را سفارش داد و خریداری نمود.

قیمت این شیرهای پر کاربرد به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به برند و شرکت تولید کننده آن ها، کیفیت، روش تولید، جنس متریال و مرغوبیت آن ها، نوع مدل، سایز، ابعاد، گارانتی و … اشاره نمود.

شیر دستی قابل کوپل