ماشین پرکن کیسه ای

ماشین های پر کن کیسه ای از تجهیزات توسعه یافته ای امروزی هستند که قادرند محصولات پودری یک شرکت را داخل پاکت یا کیسه های مورد نظر ریخته و آنان را بسته بندی نمایند. این ماشین ها به گونه ای تولید شده اند تا همه ای کیسه ها وزن و همچنین خصوصیات برابری داشته باشند. در این صورت در زمان ارائه و فروش محصول مشکلی به وجود نخواهد آمد.

علاوه بر این با کمک ماشین های کیسه پرکن میتوان سرعت بسته بندی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داد. به بیان دیگر این دستگاه ها میتوانند در هر ساعت از کار خود سی تا چهل تن از محصولات پودری و البته گرانولی شرکت را پر و بسته بندی نمایند.

  • خصوصیات ماشین های پر کن کیسه ای ؛

دقت بالا؛

این ماشین ها دارای دقت زیادی میباشد، به گونه ای که سیستم کنترلی استفاده شده در این ماشین با سنسور ها و لودس ها به درستی در تعامل بوده از اینرو در پر نمودن کیسه ها دارای سرعت زیاد و از دقت خوبی برخورداراست.

شاسی مقاوم؛

شاسی اینگونه ماشین های پر کن به گونه ای تولید شده است؛ تا فرآیند نصب دستگاه به خوبی انجام گیرد. همچنین از استحکام زیادی برخوردار باشد.

ماشین پرکن کیسه ای

دارای سیستم عیب یاب؛

سیستم استفاده شده در این ماشین های پر کن به گونه ای تولید شده اند، که در زمان بروز مشکل در قطعات الکترونیکی و مکانیکی ماشین به وسیله ای علائم هشدار دهنده به اپراتور خبر دهد.

دارای لوازم مکانیکی و الکتریکی قوی؛

ماشین های کیسه پر کن معمولاً دارای سه الکترو موتور و یک عدد گیربکس میباشد. این لوازم وظیفه دارند مصالح پودری معین شده را ماشین ترکیب نمایند و سپس به حرکت درآورند. تا بتوان فرآیند پر نمودن کیسه به راحتی صورت گیرد.

صفحه نمایش دستگاه؛

بیشتر ماشین های پر کن کیسه در جهت کنترل بهتر و همچنین اعلام وضعیت به اپراتور دارای یک صفحه نمایش میباشند. این لوازم با کمک صفحه نمایش قادرند اطلاعاتی از قبیل تعداد کیسه های پر شده، وزن کیسه ها، مشکل به وجود آمده و … را نمایش دهند. علاوه بر این فرآیند کالیبراسیون و تنظیم ماشین پر کن کیسه ای به وسیل ای صفحه نمایش صورت میگیرد.

ماشین پرکن کیسه ای

  • انواع ماشین های پر کن کیسه ای؛

این دستگاه ها با توجه به نوع مواد و همچنین محصولات کارخانه به سه دسته تقسیم میشوند که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد.

ماشین پرکن کیسه ای

دستگاه پر کن کیسه ای پودری؛

دارای سیستم plc قدرتمندی میباشد که قادر است به درستی فرآیند پر نمودن کیسه ها را انجام دهد. معمولاً از این دستگاه ها برای پر نمودن موادی از قبیل سیمان، کود های شیمیایی و …. استفاده میشود.

دستگاه پر کن کیسه ای گرانولی؛

از این دستگاه برای پر نمودن کیسه های با موادی که دارای چگالی زیادی و همچنین حجم بیشتری میباشد استفاده میشود. برای پر نمودن محصولاتی از قبیل، نخود، لوبیا، کشمش و …. استفاده میشود.

بیگ بگ؛

همانگونه که از نام این ماشین معلوم است، معمولاً برای پر نمودن کیسه های با ابعاد بزرگ کاربرد دارند. این ماشین دارای تجهیزات بالا برنده هیدرولیکی و پنوماتیکی میباشد.