ماشین پرکن خطی چند ردیفه

یکی از مهم ترین و اساسی ترین پرامتر برای انتخاب یک ماشین های پر کن میزان و اندازه غلظت مواد میباشد. بهره گیری از ماشین های پرکن سبب افزایش سرعت تولید محصول میگردد. علاوه بر این شما میتوانید میزان مواد برای پرشدن یک بطری یا یک ظرف را تعیین نمایید.

دستگاه های پرکن مایعات به طور معمول توانایی پرکردن مایعات صد و پنچاه سی سی تا بیست هزار سی سی را دارد. یکی از مناسب ترین و پر استفاده ترین ماشین های پرکن دستگاه های پرکن مایعات غلیظ میباشد. که به صورت پمپی، ثقلی و همچنین بیستونی وجود دارند. علاوه بر این در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار وجود دارند.

  • انواع ماشین های پرکن

ماشین های پرکن مایعات پستونی؛

از پر استفاده ترین مدل این دستگاه ها میباشد که برای پر نمودن مایعات غلیظ و رقیق استفاده میشود. از ویژگی مهم این دستگاه میتوان به قیمت مناسب آن نسبت به عملکرد آن اشاره کرد

ماشین های پر کن مایعات غلیظ؛

از این دستگاه برای پر نمودن مایعاتی که دارای مقاومت زیادی برای جاری شدن دارند استفاده میشود. در صنایع بسته بندی استفاده میشوند، و در میان روش های ثقلی و پمپی مناسب ترین روش برای پر کردن مایعات میباشد.

ماشین پرکن خطی چند ردیفه

ماشین ها ی پرکن روغن مایع؛

از ماشین های پر استفاده به منظور پر نمودن روغن های مصرفی همچون زیتون و …. استفاده میشود. این ماشین ها دارای دو نازل هستند و به دلیل تماس این ماشین ها با مواد غذایی از متریال بهداشتی و با کیفیت ساخته شده اند.

ماشین های پرکن مایعات غلیظ پمپی؛

از این ماشین ها برای پر نمودن مواردی از قبیل گریس، شیره، عسل و مواردی از این قبیل که دارای گرانروی زیادی میباشد استفاده میشود. علاوه بر این پرکردن این مایعات دارای حساسیت زیادی میباشد. به دلیل اینکه تنظیمات اشتباه در مقدار مواد سبب خطای غیر قابل قبول میگردد.

ماشین پرکن خطی چند ردیفه

  • مشخصات ماشین های پرکن خطی چند ردیفه؛

این ماشین ها بر طبق ظرفیت و همچنین شکل ظرف ساخته و طراحی میشوند.

ماشین های سری LC در چهار مدل ساخته میشوند که در زیر آنها را بیان خواهیم نمود.

(G) ثقلی به منظور استفاده در محصولات رقیق و نیمه غلیظ.

(P) پیستونی جهت استفاده در مواد غلیظ.

(R) روتاری ولو به منظور استفاده در انواع مختلف پنیر و مواد غلیظ.

(I) به منظور بسته بندی میباشند و از سرعت های بیشتراز حدود بیست هزار بسته در ساعت را پشتیبانی مینماید.

همه ای بخش های الکترونیکی ماشین در داخل محفظه ای از جنس استیل با کیفیت و ایمنی بسیار زیاد نصب شده اند. کنترل دستگاه به وسیله ای سیستم PLC که دارنده صفحه لمس با توانایی نمایش اطلاعات مورد استفاده اپراتور انجام میپذیرد.

ماشین پرکن خطی چند ردیفه

دستگاه های سری LC دارنده سیستم کنترل اندازه مایع داخل مخزن محصول میباشد. و مقدار داخل بسته ها، حرارت سیل، وقت مورد نیاز برای سیل شدن و همچنین سرعت بسته بندی به وسیله ای صفحه ای لمسی صورت میگیرد. علاوه بر این این ماشین توانایی هماهنگی با سیستم CIP مرکزی را دارا میباشد. البته همه ای خطا های به وجود آمده روی پانل اپراتوری نشان داده میشود.