خانه » پمپ تزریق مواد شیمیایی

پمپ تزریق مواد شیمیایی

پمپ اسلایدر

پمپ تزریق مواد شیمیایی چیست؟

پمپ تزریق مواد شیمیایی یا همان دوزینگ پمپ برای تزریق کلر و اسید و باز استفاده میشود. دوزینگ اینهیبیتور و آنتی اسکالانت یا آنتی اسکیل نیز از مصارف پمپ تزریق است.

دوزینگ پمپ تزریق مواد شیمیایی

کدام قطعات پمپ تزریق مواد شیمیایی خراب میشود؟

یک پمپ تزریق مواد شیمیایی طول عمر زیادی دارد. اما دیافراگم آن پس از مدتی با توجه به سرعت کارکرد پمپ و وجود ناخالصی و نحوه عملکرد پمپ از بین میرود. همچنین بهتر است سیلینگ یا واشرها و اورینگ ها را بصورت دوره ای تعویض نمایید.

شرکت مهار فن ابزار آمادگی خود را جهت ارائه پیشنهاد قیمت و فنی سیستمهای دوزینگ و تزریق و کلرزنی همچنین پکیج کنترل آنتی اسکالانت و باز و اسید اعلام مینماید. تولید دوزینگ پمپ پرومیننت آلمان کاملا انحصاری بوده و فقط در کشور آلمان صورت میگیرد. همچنین گارانتی یکساله از طرف نماینده پرومیننت جهت اطمینان بیشتر نسبت به این برند تامین می گردد.

کدام کشورها پمپ تزریق میسازند؟

تقریبا همه. با اینکه تقریبا همه فکر میکنند کیفیت پمپ تزریق ایرانی خیلی پایین باشد اما باید بگوییم پمپ ایرانی نسبت به نمونه های مشابه چینی و هندی بسیار مرغوب تر است. کشورهای چین و هند و ایتالیا و آلمان و امریکا عمده تامین کنندگان این بازار هستند.

کیفیت یا قیمت؟

هرچند در خیلی موارد قیمت بالاتر کیفیت را بهمراه دارد اما استثناهایی هم هست. مثلا پمپ چینی و ایتالیایی تقریبا یک کیفیت را دارد. همچنین برخی برندها بخاطر نبود لوازم یدکی در بازار تهران و نداشتن نماینده در ایران علیرغم سابقه خوب مشکلساز می شوند.

کاتالوگ دوزینگ پمپ پرومیننت آلمان 2020
  ⬤ 9.2 مگابایت   ⬤ 3249 بار دانلود شده

جنس قسمت درتماس با سیال

جنس های ارزان مثل پلی پروپیلن و PVC معمولا اول گزینه های فروشنه هستند اما برای دوام و حفظ عملکرد پمپ تزریق مواد شیمیایی بهتر است متناسب با سیال جنس قسمت وت WET پمپ انتخاب گردد. مثلا برای اسید سولفوریک 96 درصد لازم است PVDF استفاده شود.

از کدام فروشنده بخرم؟

شرکت مهار فن ابزار با یکسال گارانتی و خدمات پس از فروش و مشاوره تلفنی و حضوری رایگان در خدمت شماست

آیا پمپ تزریق مواد شیمیایی در فروشگاه های اینترنتی هم وجود دارد؟

هنوز نه اما این سایت لیستی از مشخصات فنی دوزینگ پمپ های موجود خود جهت مقایسه و انتخاب فراهم آورده است.

دوزینگ پمپ

سایر پمپ‌ها

برای تکمیل یک مجموعه دوزینگ و همچنین برای کاربردهای مستقل، نمونه هایی از سایر پمپ های قابل ارایه به شرح زیر معرفی می شود.